FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jeziorak, Zalew i Zatoka 2015 - relacja z rejsu
Autor Wiadomość
~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2016-11-06, 15:27   Jeziorak, Zalew i Zatoka 2015 - relacja z rejsu [Cytuj]

Po ponad rocznej batalii z natchnieniem, komputerem i wolnym czasem udało mi się urodzić kolejną relację.

W poprzednim sezonie - 2015 - udało mi się zwiedzić Morsem trochę nowych miejsc. Odwiedziliśmy Szelągi, sprawdziliśmy jak wygląda kanał Elbląski tuż po remoncie, pokręciliśmy się po Zalewie Wiślanym, a nawet zajrzeliśmy do Helu.

Zapraszam do czytania

.http://www.jachtem.wdal.pl/2015_zulawy_na_trzy_razy/2016_zulawy_na_trzy_razy.html

Teraz czas zająć się opisem resju po Bugu. Mam nadzieję, że pójdzie mi trochę szybciej...

AdminEdit:W celu uniknięcia przeniesienia postu do działu komercyjnego (relacja zawiera linki komercyjne) dezaktywuję link i zamieniam na bezpośredni..
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2016-11-06, 15:49, w całości zmieniany 2 razy  

~extant

Wysłany: 2016-11-06, 15:55    [Cytuj]

Bardzo ciekawa relacja, dużo informacji, fajnie się czyta i fajnie się ogląda fotki - SUPER !!! :-D

~familiant

Wysłany: 2016-11-06, 16:19   Re: Jeziorak, Zalew i Zatoka 2015 - relacja z rejsu [Cytuj]

Adam Żyszkowski napisał/a:
Po ponad rocznej batalii z natchnieniem, komputerem i wolnym czasem udało mi się urodzić kolejną relację.

Masz zdrowie do pisania ;-) . Miejsca opisane przez Ciebie odwiedzałem 5 lat temu ( z Giżycka wodą na Zatokę, Zalew, Jeziorak i "na kolach" do Giżycka oraz w 2015 " na kołach" do Nakła i dalej wodą Gopło, Warta, Odra, Bałtyk, Zalew, Jeziorak i "na kołach" do Giżycka. Wszystko się zgadza co opisałeś. Należy Ci się nagrodą literacka :-D

<|MirekMors

Wysłany: 2016-11-06, 17:52    [Cytuj]

I ja dziękuję ci Adamie. A nagroda będzie "wodniacka" a nie literacka :->

~najmita

Wysłany: 2016-11-07, 08:29    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:
I ja dziękuję ci Adamie. A nagroda będzie "wodniacka" a nie literacka :->

... no tak, liter to trochę mało ;-)

<|Tobo

Wysłany: 2016-11-08, 17:53    [Cytuj]

Przez Twoją relację powstały kolejne plany w głowie ;-) Świetne wyprawy, świetny opis pokazuje jak ciekawe miejsca mamy blisko, w kraju. Dodatkowo Twoją relację można potraktować jak dokładny przewodnik.

~D@reC

Wysłany: 2016-11-10, 00:51    [Cytuj]

Super relacja ,zdjęcia kapitalne od razu wróciły miłe wspomnienia z podobnej wyprawy ładnych parę lat temu z Iławy na Szeląg Mały do Starych Jabłonek tyle ,że wtedy właściciel hotelu sam nam zaproponował cumowanie do kei przy hotelu oczywiście za free ,a odbywała się wtedy co roczna sielawa blues i koncert Czarno Czarni. :mrgreen: :-D :lol: :-D

<|MirekMors

Wysłany: 2016-11-10, 00:57    [Cytuj]

Tu jest jakieś nieporozumienie. Też w zeszłym roku pływałem po tych samych akwenach. Na Szelągach byłem kilka razy. Bosman w porcie hotelu St. Jabłonki zapraszał i był całkiem sympatyczny.

~czoboki
ZMiK

Wysłany: 2016-11-10, 13:31    [Cytuj]

Fajny opis :-)
W wolnej chwili warto poprawić błąd w tekście:
Cytat:
pamiętam, że skrajne tyczki mają dwie chorągiewki, środkowa dwie

środkowa jedna :-)

Dodatkowo, teoretycznie, jeśli są tylko podwójne chorągiewki, to można między nimi przejść, bo sieć leży tuż przy dnie, tylko, że dno niedaleko :D Trzeba być czujnym przy mieczu i płetwie sterowej :) Nam się udało powiesić na płetwie sterowej. :-D

Kolory - nie należy na nie specjalnie zwracać uwagi, ważna jest ilość chorągiewek na tyczce. Tak przynajmniej mówili miejscowi rybacy.

Generalnie jeśli nie ma potrzeby płynąć blisko sieci, to omijać szerokim łukiem :)

Parę uwag po sezonie 2016:

Odnośnie Nowej Pasłęki i Domu Rybaka - nie ma już Domu Rybaka, cały budynek zajmuje Straż Graniczna, sanitariaty są przy y-bomach w kontenerze. Wejście tak jak w opisie :)

Piaski, kontener z toaletami i prysznicami jest zamykany o 22:00 :-D Postój bez opłat.

Krynica - całkowicie odmienne wrażenia jeśli chodzi o sanitariaty :-)

Kąty Rybackie - większość y-bomów zajęta przez rezydentów :-(
Ostatnio zmieniony przez czoboki 2016-11-10, 13:32, w całości zmieniany 2 razy  

<|MirekMors

Wysłany: 2016-11-10, 21:08    [Cytuj]

Za to oznaczone czerwonymi lub zielonymi tabliczkami !

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2016-11-10, 22:08    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:
Tu jest jakieś nieporozumienie. Też w zeszłym roku pływałem po tych samych akwenach. Na Szelągach byłem kilka razy. Bosman w porcie hotelu St. Jabłonki zapraszał i był całkiem sympatyczny.

Tak było. Przymierzyliśmy się do tamtejszego pomostu, Bosman pojawił się niemal od razu i bardzu uprzejmie przeprosił i jednocześnie poprosił, żebyśmy nie cumowali. Popłynęliśmy dalej.

MirekMors i czoboki - dziękuję za uwagi, błędy poprawione, informacje uzupełnione :-)

[ ODPOWIEDZ ]