FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

N Fun Yachting

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co to jest PW i jak z tego korzystać?
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2013-12-12, 21:57   Co to jest PW i jak z tego korzystać? [Cytuj]

W związku z dużą ilością koniecznych do ocenzurowania treści ad personam i komentarzy skierowanych bezpośrednio do użytkownika, nie związanych w żaden sposób z tematem danego wątku - publikuję niniejszy poradnik.

Po komentarzach otrzymywanych mailem okazało się, że wielu stałych użytkowników forum nie zna funkcji PW i nie wie jak z niej korzystać. Zatem wyjaśniam wszem i wobec:

Co to jest PW?
Są to posty przeznaczone do wiadomości wyłącznie jednego użytkownika. Pozostali użytkownicy nie widzą tej korespondencji, co w wielu przypadkach jest wskazane.

Jak wysyłać?
1. Po kliknięciu w nazwę użytkownika otwiera się okienko z jego profilem (na zdjęciu poniżej). Wśród informacji o dacie rejestracji, liczbie postów itp. znajdują się dwa przyciski PW (na zdjęciu w czerwonej obwódce) i email.
2. Klikamy w przycisk PW i otwiera nam się okienko, w którym wpisujemy treść wiadomości i temat.
3. Po napisaniu wiadomości - przed wysłaniem - warto ją ze dwa razy przeczytać, aby upewnić się, że chcemy wysłać wiadomość dokładnie tej treści jaką napisaliśmy.
4. Klikamy przycisk wyślij.
5. Wiadomość trafia do odbiorcy i czeka na odczytanie. Do czasu, aż wiadomość zostanie odczytana widzimy ją w folderze "do wysłania". Dla wielu jest to mylące, gdyż sugeruje, że wiadomość jeszcze nie została wysłana.
6. Po przeczytaniu wiadomości przez adresata - trafia ona do folderu "wysłane"

Jeżeli ktoś ma dodatkowe pytania odnośnie kwestii technicznych związanych z PW - proszę je zadawać w tym wątku. Odpowiadanie każdemu z osobna mailem jest uciążliwe.

forum_pw.jpg
Plik ściągnięto 3505 raz(y) 49,52 KB

Marulka
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-24, 13:19   cd PW? [Cytuj]

Przykład z dzisiejszego forumowego życia:
Jako, że w jednym z wątków koresponduję przy użyciu PW z trzema użytkownikami forum na dokładnie ten sam temat mam dwa pytania:
1. Czy mam możliwosć wysłania tej samej wiadomosci do kilku użytkowników lub "do wiadomosci"?
2. Czy mam możliwosć dołączenia załączników (zdjęć)?

zenek

Wysłany: 2014-03-24, 13:26   Re: cd PW? [Cytuj]

Marulka napisał/a:
1. Czy mam możliwosć wysłania tej samej wiadomosci do kilku użytkowników lub "do wiadomosci"?

Musisz wysłać do każdego z użytkowników oddzielnie. Nie można zrobić tak jak w mailu, że wpisujesz kilku adresatów jednocześnie.
Marulka napisał/a:
2. Czy mam możliwosć dołączenia załączników (zdjęć)?

Tak ale pod warunkiem, że załącznik/zdjęcie jest na zewnętrznym serwerze. Klikasz "img" i wstawiasz adres.

Marulka
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-24, 13:42    [Cytuj]

Zenku wielkie dzięki za odpowiedź bo już myslałem że nie umiem z PW korzystać...
Dotychczas brak takich możliwosci specjalnie mi nie przeszkadzał, a dzis baaaardzo by się przydały...
Pozdrawiam

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2014-03-24, 14:13   Re: cd PW? [Cytuj]

Marulka napisał/a:

Całe szczęście, że nie ma takiej możliwości. Gdyby była, to cztery razy w tygodniu otrzymywalibyście reklamę środków na potencję lub inne badziewie. :-P
Forum służy (taki jest jego cel) do dyskusji publicznej. Do korespondencji prywatnej jest e-mail, gdzie można praktycznie wszystko przesłać do dowolnej liczby adresatów.

~hotelkilo

Wysłany: 2014-03-25, 01:01    [Cytuj]

Marulka napisał/a:
Zenku wielkie dzięki za odpowiedź bo już myslałem że nie umiem z PW korzystać...
Dotychczas brak takich możliwosci specjalnie mi nie przeszkadzał, a dzis baaaardzo by się przydały...
Pozdrawiam

grunt, że doszło :-D

[ ODPOWIEDZ ]