FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam dziury dziury w całym ( wad w Nautice 1000)
Autor Wiadomość
~extant

Wysłany: 2013-11-10, 15:57    [Cytuj]

sceptyk napisał/a:
... Najbardziej nurtuje mnie pytanie jak wielki musi być zbiornik na fekalia ( a może dwa), żeby przez 10 dni nie trzeba było szukać odsysarki, kiedy pływa 8 osób i z tego połowa ma biegunkę :mrgreen:
Pozdrawiam

Nie wierzę, żeby "regularnie" używany, dowolnej wielkości zbiornik na fekalia, zalany dowolną ilością "chemii" nie zaczął "capić" max. po 3-4 dniach :-/ - więc te 10 dni bez odsysarki to raczej jest nie realne, no chyba, że ktoś będze chciał pływać... "szambiarką". ;-)

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2013-11-10, 16:44    [Cytuj]

Jastrząb napisał/a:

Sorry nie da się zatankować diesla do benzyny tzw wtyczka nie ta

One różnią się chyba średnicą końcówki. Benzyny do diesla da się nalać na pewno, znam sporo takich przypadków. A biorąc pod uwagę pomysłowość narodową to możesz nie mieć racji. :mrgreen:

~don alonso

Wysłany: 2013-11-10, 19:26    [Cytuj]

extant napisał/a:
sceptyk napisał/a:
... Najbardziej nurtuje mnie pytanie jak wielki musi być zbiornik na fekalia ( a może dwa), żeby przez 10 dni nie trzeba było szukać odsysarki, kiedy pływa 8 osób i z tego połowa ma biegunkę :mrgreen:
Pozdrawiam

Nie wierzę, żeby "regularnie" używany, dowolnej wielkości zbiornik na fekalia, zalany dowolną ilością "chemii" nie zaczął "capić" max. po 3-4 dniach :-/ - więc te 10 dni bez odsysarki to raczej jest nie realne, no chyba, że ktoś będze chciał pływać... "szambiarką". ;-)

Nie wiem jak to jest zrobione, ale zbiornik na Nautice nie "capi" oczuwiście, jest regularnie zalewany odpowiednim preparatem.

I jeszcze jedna uwaga. Nautika przy małych prędkościach ma tendencje do dryfu bocznego jeżeli akurat taki jest wiatr. Jest to spowodowane też małym zanurzeniem i małą jak na tej wielkości jednostkę masą. Np. penichetki na których pływałem wcześnie przy tej samej długości miały zanurzenie większe o 15 cm i masę większą o dwie tony. No ale podejść do brzegu dziobem to nimi się nie dało.

~sceptyk

Wysłany: 2013-11-10, 20:31    [Cytuj]

extant napisał/a:
sceptyk napisał/a:
Pozdrawiam

Extant, wiemy już, że zbiornik nie capi. Ale na wszelki wypadek powinien być wykaz miejsc gdzie można pozbyć się tego towaru na całych Mazurach i to dzięki Tobie :mrgreen: .
Pozdrawiam

~sceptyk

Wysłany: 2013-11-10, 20:39    [Cytuj]

Adam Żyszkowski napisał/a:
Jastrząb napisał/a:

Sorry nie da się zatankować diesla do benzyny tzw wtyczka nie ta

One różnią się chyba średnicą końcówki. Benzyny do diesla da się nalać na pewno, znam sporo takich przypadków. A biorąc pod uwagę pomysłowość narodową to możesz nie mieć racji. :mrgreen:

Sam jestem przykładem, zatankowania benzyną pod korek diesla :oops: .Skończyło się przepchaniem busa 100m, na szczęście nie został odpalony.
Pozdrawiam

~extant

Wysłany: 2013-11-10, 20:51    [Cytuj]

don alonso napisał/a:
extant napisał/a:
sceptyk napisał/a:
Pozdrawiam

Nie wiem jak to jest zrobione, ale zbiornik na Nautice nie "capi" oczuwiście, jest regularnie zalewany odpowiednim preparatem...

Nawet jeżeli jest "regularnie" używany przez wiele osób i nie opróżniany przez 10 dni ?? :shock: ... aż mi się wierzyć nie chce... ale na "Nautice" nie pływałem więc "kłócić się" nie będę. ;-) :-D

ps: don alonso, już tylko tak z czystej ciekawości, a w ile osób tak średnio pływasz i jak często odsysasz zbiornik na fekalia na swojej "Nautice" ?? :-)
Ostatnio zmieniony przez extant 2013-11-10, 22:24, w całości zmieniany 2 razy  

~sceptyk

Wysłany: 2013-11-10, 21:01    [Cytuj]

don alonso napisał/a:
I jeszcze jedna uwaga. Nautika przy małych prędkościach ma tendencje do dryfu bocznego jeżeli akurat taki jest wiatr. Jest to spowodowane też małym zanurzeniem i małą jak na tej wielkości jednostkę masą. Np. penichetki na których pływałem wcześnie przy tej samej długości miały zanurzenie większe o 15 cm i masę większą o dwie tony. No ale podejść do brzegu dziobem to nimi się nie dało.

Jednym słowem potrzeba uczulić instruktora na dryf i kierunek wiatru.
Pozdrawiam

ModEdit: Korekta cytowania.
Ostatnio zmieniony przez pough 2013-11-10, 21:05, w całości zmieniany 2 razy  

~czoboki
ZMiK

Wysłany: 2013-11-10, 23:05    [Cytuj]

Sygnał dźwiękowy - kolega przerobił kiedyś sygnały z dużego fiata. Z tego co pamiętam Zmienia się ustawienie cewek. Z szeregowego na równoległy lub odwrotnie. Efekt dźwiękowy taki o jaki chodzi, niestety pobór prądu duży. W maluchu wszystko przygasało :D ale przed maską było pusto :lol:

A bardziej realnie, to można użyć takie "trąbki" jakie mają ciężarówki pozakładane :) Wybór jest duży.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2013-11-10, 23:34    [Cytuj]

Syreny na statkach i w pociągach są na sprężone powietrze. Można je kupić w internecie. Należy szukać pod hasłem ship air horn lub train air horn.

Oglądać od 2:00

Są też wersje kompaktowe - niestety efekt już nie ten.

NePolyak

Wysłany: 2013-11-11, 02:21    [Cytuj]

Duuuużo odbijaci... Co najmniej po 4 na burtę plus jeden wielki na rufę.

~sceptyk

Wysłany: 2013-11-11, 08:53    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Syreny na statkach i w pociągach są na sprężone powietrze. Można je kupić w internecie. Należy szukać pod hasłem ship air horn lub train air horn.

Oglądać od 2:00
<iframe width="420" height="315" src="//www.youtube.com/embed/5na6Lhs34ho?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Są też wersje kompaktowe - niestety efekt już nie ten.
Niestety u mnie nie powiodły się próby znalezienia, może dlatego iż oglądałem filmik przed godz. 9 :mrgreen: .
Pozdrawiam

~sceptyk

Wysłany: 2013-11-11, 09:23    [Cytuj]

NePolyak napisał/a:
Duuuużo odbijaci... Co najmniej po 4 na burtę plus jeden wielki na rufę.

To jest już standard mazurski, muszę pokombinować jak zabezpieczyć ten rufowy, żeby nie mógł dać dyla ze strachu przed zbliżającym się pomostem :lol: .
Pozdrawiam

~sceptyk

Wysłany: 2013-11-11, 09:45    [Cytuj]

extant napisał/a:
don alonso napisał/a:
extant napisał/a:
sceptyk napisał/a:
Pozdrawiam

Nie wiem jak to jest zrobione, ale zbiornik na Nautice nie "capi" oczuwiście, jest regularnie zalewany odpowiednim preparatem...

Nawet jeżeli jest "regularnie" używany przez wiele osób i nie opróżniany przez 10 dni ?? :shock: ... aż mi się wierzyć nie chce... ale na "Nautice" nie pływałem więc "kłócić się" nie będę. ;-) :-D

ps: don alonso, już tylko tak z czystej ciekawości, a w ile osób tak średnio pływasz i jak często odsysasz zbiornik na fekalia na swojej "Nautice" ?? :-)

Kochani jesteście świadkami jak powstaje super dopracowany hausbot Nautika 1000 Soley. Metoda jest sprawdzona, przynajmniej u nas. Jedna osoba mówi jak jest, druga kombinuje jak to usprawnić a trzecia mówi iż to jest szajs i można rozbić to o kant tyłka. :mrgreen: :lol: :-P . To wszystko koryguje życie i klient. W ten sposób powstaje dopracowany sprzęt.
Pozdrawiam

zenek

Wysłany: 2013-11-11, 09:54    [Cytuj]

Sceptyku jeżeli już jest mowa o odbijaczach to czy na Twojej Nautice będą wisieć na stałe? Czy będzie je można jednak podczas żeglugi zdjąć?
Wiszące w dużej ilości odbijacze na burtach estetyki jachtowi raczej nie przysparzają.
Moim zdaniem powinna być możliwość schowania tego "towarzystwa" mimo, iż to houseboat, a nie jacht żaglowy.

Mistral

Wysłany: 2013-11-11, 10:58    [Cytuj]

Witam, może się mylę, ale jak dla mnie problemem będzie bezpieczne przejście na dziób w czasie rejsu, za słabe punkty podparcia pomiędzu nadbudówką a dziobem, przydałby się dodatkowy reling na dachu nad przednią szybą...może wtedy będzie mniej ludzi za burtą;)

~extant

Wysłany: 2013-11-11, 12:25    [Cytuj]

sceptyk napisał/a:
Extant, wiemy już...

Oj, sorki Sceptyku, zapomniałem przecież, że... Wy już wiecie. ;-) :mrgreen: :-P

ps: a żebyś Waćpan nie pisał, że jakoweś "kłody" pod nogi projektowi rzucam to zaproponuję nawet zbiornik na fekalia maksymalnie powiększyć i jakiś "biogazik" z tego zacząć "pędzić", żeby było bardziej... ekologicznie. ;-) :mrgreen: :-P
EOT

~sceptyk

Wysłany: 2013-11-11, 13:08    [Cytuj]

Mistral napisał/a:
Witam, może się mylę, ale jak dla mnie problemem będzie bezpieczne przejście na dziób w czasie rejsu, za słabe punkty podparcia pomiędzu nadbudówką a dziobem, przydałby się dodatkowy reling na dachu nad przednią szybą...może wtedy będzie mniej ludzi za burtą;)

Witam
Fajnie, że się odezwałeś. Czy Twoje wątpliwości-wiedza wynikają z pływania tym sprzętem, a może byłeś świadkiem takiego zdarzenia. Muszę przyznać, iż nawet nie pomyślałem iż może być takie zagrożenie :shock: . Chociaż ja nie pływałem houseboatem ( chyba tak to się pisze ) i muszę wszystkiego szybko się nauczyć. Jeszcze raz dzięki, iż się odezwałeś.
Pozdrawiam

~sceptyk

Wysłany: 2013-11-11, 13:26    [Cytuj]

extant napisał/a:
sceptyk napisał/a:
Extant, wiemy już...

Oj, sorki Sceptyku, zapomniałem przecież, że... Wy już wiecie. ;-) :mrgreen: :-P

ps: a żebyś Waćpan nie pisał, że jakoweś "kłody" pod nogi projektowi rzucam to zaproponuję nawet zbiornik na fekalia maksymalnie powiększyć i jakiś "biogazik" z tego zacząć "pędzić", żeby było bardziej... ekologicznie. ;-) :mrgreen: :-P
EOT

Extant, już to gdzieś pisałem, iż bez osoby, Która widzi wszędzie szambo nie da się zrobić porządnego sprzętu. Nie uważam , iż rzucasz "kłody", dla mnie jesteś osobą raczej nieodzowną przy powstaniu tego jachtu. A ja miałem wiele durnych pomysłów i nigdy nie miałem problemów z przyznaniem się do tego :mrgreen: . Trzymaj tak dalej :-/ .
Pozdrawiam

danielkrk
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-11, 13:46    [Cytuj]

extant napisał/a:
sceptyk napisał/a:
Extant, wiemy już...

EOT

Do tego silnik na gaz i nic tylko srac i pływać :mrgreen:

Mistral

Wysłany: 2013-11-11, 13:48    [Cytuj]

Houseboat houseboatowi nierówny, kilkoma pływałem, doświadczony wodniak raczej nie wypadnie ale z klientami spacerówek może być różnie, skoro zabezpieczamy burty niezliczoną ilością odbijaczy to może warto dorzucić jeden reling dla bezpieczeństwa klientów. W/g mnie ze zdjęcia wynika, że jest "martwy punkt" w trzymaniu pomiędzy nadbudówką a dziobem i jak się komuś zachce spacerować przy lekkiej fali(nawet z kilwatera) to tego trzeciego punktu podparcia może nie znaleźć.Pozdr.
Ps.To jest moje ocena wyłącznie na podstawie foto, mogę się mylić, sam oceń w realu.

[ ODPOWIEDZ ]