FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam dziury dziury w całym ( wad w Nautice 1000)
Autor Wiadomość
~sceptyk

Wysłany: 2013-11-09, 13:36   Szukam dziury dziury w całym ( wad w Nautice 1000) [Cytuj]

Mam prośbę, do osób , które pływały Nautiką 1000 i może chciałyby podzielić się wiedzą na temat, żeglowania tym jachtem. A konkretnie co im psuło radochę z żeglowania. Od jakiegoś
czasu jestem właścicielem Nautiki 1000 Soley, przeznaczonej do czarteru. Muszę z tego zrobić, najłatwiejszy i najbardziej przyjazny housebot do czarteru dla osoby, zaczynającej przygodę z Mazurami. Wiele spraw mam już przemyślanych i myślę że rozwiązanych :mrgreen: Ale wiedzy nigdy za wiele.
Pozdrawiam

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2013-11-09, 14:00   Re: Szukam dziury dziury w całym ( wad w Nautice 1000) [Cytuj]

sceptyk napisał/a:
Od jakiegoś
czasu jestem właścicielem Nautiki 1000 Soley, przeznaczonej do czarteru.

Świat się kończy! Motorówka w Sceptykowej flocie! Pewnie by się jakiś "asystent parkowania" przydał :mrgreen:

A na serio to mocno trzymam kciuki za pomysł, a o Nautice 1000 mogę napisać tylko, że to najładniejsza nowoczesna barka jaką znam. Za genialną uważam ogromną, przeszkloną nadbudówką.

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2013-11-09, 14:26    [Cytuj]

Stalem w Ekomarinie w Gizycku i obserwowalem kilka nieudanych prob zacumowania nautica 1000 przez czarterobiorcow. Ostatecznie po czwartej nieudanej probie zaproponowalem pomoc i wskoczylem na poklad po uzyskaniu zgody. Wiatr boczny ok 3stopni. Sam zacumowalem dopiero za drugim podejsciem, ale jacht byl bardzo slabo sterowny (postawiony namiot w kokpicie). Czarterobiorcy powiedzieli, ze sa zieloni, ze czarter bez patentu ze manewrowanie bylo dla nich bardzo trudne. Dla mnie zreszta tez ze wzgledu na duza powierzhnie nawiewu i pewnie ksztalt dna.
Sugeruje wiec rozwazyc jak to poprawic (mocniejszy ster strumieniowy, wiekszy skret silnika, bardziej uciagowa sruba, moze jakies pseudo-mieczyki poprawiajace statecznosc kursowa?).
Manewrowalem innymi podpbnymi jachtami i bylo o niebo latwiej.

Poza tym drabinka z dziobu by sie przydala. Wejscie z y-bomu na dziob wymagalo sprawnosci i podciagania sie, co z moja tusza jest trudne (dotyczy to wszystkich takich konstrukcji)

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2013-11-09, 15:13    [Cytuj]

Mój koncert życzeń:
- Dwa stery strumieniowe (rufowy i dziobowy) i nie ma żadnego problemu z parkowaniem.
- Elektroniczna mapa GPS z echosondą - koniecznie z zaznaczonymi miejscami niedostępnymi dla tego jachtu (mielizny, kamienie, strefy ciszy) + miejsca opróżniania zbiorników wody brudnej.
- Naklejki wyjaśniające działanie każdego przełącznika (instrukcji nikt nie czyta).
- Podłączenie do prądu z bardzo wydajną ładowarką + przejściówki na każdą okazję
- Precyzyjne wskaźniki naładowania akumulatorów, poziomu paliwa oraz poziomu zapełnienia zbiorników wody czystej i brudnej.
- Bardzo porządna kotwica z windą (do cumowania na redzie małego portu lub w jakimś innym uroczym zakątku) + lampa kotwiczna (nawigacyjna).
- Sygnał dźwiękowy (przydatny szczególnie w kanale Wilkaskim na zakręcie).

Z dodatkowych fanaberii:
- Szperacz dachowy i/lub ewentualnie "docking light" - bardzo przydatne jesienią, gdy dzień coraz krótszy.
- Instalacja do spłukiwania pokładu wodą zaburtową + mop z mikrofibry na długim kiju - pozwala na codzienną pielęgnację pokładu bez użycia chemii.
- Smart TV z dostępem do forum + stałe łącze do internetu (czarterobiorcy mniej będą pływać w realu, więcej wirtualnie) :-P

~sceptyk

Wysłany: 2013-11-09, 15:14   Re: Szukam dziury dziury w całym ( wad w Nautice 1000) [Cytuj]

Adam Żyszkowski napisał/a:
sceptyk napisał/a:
Od jakiegoś
czasu jestem właścicielem Nautiki 1000 Soley, przeznaczonej do czarteru.

Świat się kończy! Motorówka w Sceptykowej flocie! Pewnie by się jakiś "asystent parkowania" przydał
:mrgreen: Ten problem jest rozwiązany :mrgreen: pierwszy dzień pływamy z instruktorem w cenie czarteru. Odbiór instruktora z jachtu wieczorem, miejsce nie ma znaczenia. : :-D :Pewnie będzie to, Sztynort, Węgorzewo lub Mikołajki.Uzależnione będzie to od Klienta.
Pozdrawiam
ModEdit: Korekta cytowania
Ostatnio zmieniony przez zenek 2013-11-09, 15:20, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2013-11-09, 15:28    [Cytuj]

Pełen profesjonalizm!

~lunsive

Wysłany: 2013-11-09, 15:43    [Cytuj]

Dokładnie, dwie strumieniówki (dziobowa i rufowa) i manewrowanie staje się dziecinnie proste, nawet takim jachtem w ciasnych portach.
Tak jak poprzednicy napisali:
Chartplotter
Wskaźniki zbiorników oraz napięcia akumulatorów.
Sygnał dźwiękowy
Kotwicy na Nautice nie używałem, może dlatego, że była mała i nie wyglądała jakby miała utrzymać taki jacht, więc spora kotwica na windzie byłaby jak najbardziej pożądana.
Koniecznie na jakiejś naklejce przy sterówce godziny otwarcia mostu obrotowego.
Długa, składana drabinka z dziobu, aby można było wyjść po niej z wody i "zejść" do bojki.
Fajnie by było obsługiwać ze sterówki radio, chociaż pilotem.
Światła nawigacyjne.

~sceptyk

Wysłany: 2013-11-09, 15:44    [Cytuj]

plitkin napisał/a:
Stalem w Ekomarinie w Gizycku i obserwowalem kilka nieudanych prob zacumowania nautica 1000 przez czarterobiorcow. Ostatecznie po czwartej nieudanej probie zaproponowalem pomoc i wskoczylem na poklad po uzyskaniu zgody. Wiatr boczny ok 3stopni. Sam zacumowalem dopiero za drugim podejsciem, ale jacht byl bardzo slabo sterowny (postawiony namiot w kokpicie). Czarterobiorcy powiedzieli, ze sa zieloni, ze czarter bez patentu ze manewrowanie bylo dla nich bardzo trudne. Dla mnie zreszta tez ze wzgledu na duza powierzhnie nawiewu i pewnie ksztalt dna.
Sugeruje wiec rozwazyc jak to poprawic (mocniejszy ster strumieniowy, wiekszy skret silnika, bardziej uciagowa sruba, moze jakies pseudo-mieczyki poprawiajace statecznosc kursowa?).
Manewrowalem innymi podpbnymi jachtami i bylo o niebo latwiej.

Poza tym drabinka z dziobu by sie przydala. Wejscie z y-bomu na dziob wymagalo sprawnosci i podciagania sie, co z moja tusza jest trudne (dotyczy to wszystkich takich konstrukcji)
Wiktor, dwa stery strumieniowe na dziobie i rufie załatwiają sprawę. Klient ma za zadanie się zbliżyć do pomostu, jednym sterem się dopchać do pomostu a drugim odsunąć, czyli stanąć równolegle. Dno oglądałem jest okej. Z moich obserwacji co do łatwości parkowania jest wręcz odwrotnie niż mówisz, ale to wszystko zależy od przeszkolenia.Uchwyt na kotwicę na dziobie oczywiście z drabinką. Widziałem Klientów Romana Kułdo jak wychodzili z Dalby Nautiką, byłem w szoku że to takie proste. :-P . Wiktor nie bierz do głowy problemów z parkowaniem załatwię Ci szkolenie u wnuka.
Pozdrawiam

~sceptyk

Wysłany: 2013-11-09, 16:01    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Mój koncert życzeń:
- Dwa stery strumieniowe (rufowy i dziobowy) i nie ma żadnego problemu z parkowaniem.
- Elektroniczna mapa GPS z echosondą - koniecznie z zaznaczonymi miejscami niedostępnymi dla tego jachtu (mielizny, kamienie, strefy ciszy) + miejsca opróżniania zbiorników wody brudnej.
- Naklejki wyjaśniające działanie każdego przełącznika (instrukcji nikt nie czyta).
- Podłączenie do prądu z bardzo wydajną ładowarką + przejściówki na każdą okazję
- Precyzyjne wskaźniki naładowania akumulatorów, poziomu paliwa oraz poziomu zapełnienia zbiorników wody czystej i brudnej.
- Bardzo porządna kotwica z windą (do cumowania na redzie małego portu lub w jakimś innym uroczym zakątku) + lampa kotwiczna (nawigacyjna).
- Sygnał dźwiękowy (przydatny szczególnie w kanale Wilkaskim na zakręcie).

Z dodatkowych fanaberii:
- Szperacz dachowy i/lub ewentualnie "docking light" - bardzo przydatne jesienią, gdy dzień coraz krótszy.
- Instalacja do spłukiwania pokładu wodą zaburtową + mop z mikrofibry na długim kiju - pozwala na codzienną pielęgnację pokładu bez użycia chemii.
- Smart TV z dostępem do forum + stałe łącze do internetu (czarterobiorcy mniej będą pływać w realu, więcej wirtualnie) :-P
Koncert życzeń mam spełniony dodatkowe fanaberie też będą, pozostaje Smart TV do załatwienia. Szukam sygnału dzwiękowego jaki wydawał Stefan Batory. Kiedyś ( 50 lat temu)przyjechał samochód do Lok Giżycko z takim sygnałem, pamiętam do tej pory
Pozdrawiam

<|taras

Wysłany: 2013-11-09, 16:09   Re: Szukam dziury dziury w całym ( wad w Nautice 1000) [Cytuj]

Świat się kończy! Motorówka w Sceptykowej flocie!

Eee no był taki czas że pływało kilka takich tramwajowatych, Tak przy okazji co to były za konstrukcje Sceptyku takie pierwsze popularne hausboaty na Mazurach chyba?

sorry za lekki OT ;-)

~sceptyk

Wysłany: 2013-11-09, 16:13    [Cytuj]

lunsive napisał/a:
Dokładnie, dwie strumieniówki (dziobowa i rufowa) i manewrowanie staje się dziecinnie proste, nawet takim jachtem w ciasnych portach.
Tak jak poprzednicy napisali:
Chartplotter
Wskaźniki zbiorników oraz napięcia akumulatorów.
Sygnał dźwiękowy
Kotwicy na Nautice nie używałem, może dlatego, że była mała i nie wyglądała jakby miała utrzymać taki jacht, więc spora kotwica na windzie byłaby jak najbardziej pożądana.
Koniecznie na jakiejś naklejce przy sterówce godziny otwarcia mostu obrotowego.
Długa, składana drabinka z dziobu, aby można było wyjść po niej z wody i "zejść" do bojki.
Fajnie by było obsługiwać ze sterówki radio, chociaż pilotem.
Światła nawigacyjne.
Naklejone godziny pracy mostu, super pomysł z naklejkami i pilotem do radia.Dzięki
Pozdrawiam

~sceptyk

Wysłany: 2013-11-09, 16:56   Re: Szukam dziury dziury w całym ( wad w Nautice 1000) [Cytuj]

taras napisał/a:

Świat się kończy! Motorówka w Sceptykowej flocie!

Eee no był taki czas że pływało kilka takich tramwajowatych, Tak przy okazji co to były za konstrukcje Sceptyku takie pierwsze popularne hausboaty na Mazurach chyba?Pewnie masz na myśli Vojagery Stasia Nazarewskiego.
Pozdrawiam

sorry za lekki OT ;-)
Ostatnio zmieniony przez sceptyk 2013-11-09, 16:58, w całości zmieniany 1 raz  

danielkrk
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-09, 20:04    [Cytuj]

Co do sygnału poszukalbym na złomach kolejowych np. Z et-22 :mrgreen:

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2013-11-09, 20:36    [Cytuj]

Sadze, ze przy dwoch sterach strumieniowych bedzie to super lodka.

<|taras

Wysłany: 2013-11-09, 22:05   Re: Szukam dziury dziury w całym ( wad w Nautice 1000) [Cytuj]

sceptyk napisał/a:
Pewnie masz na myśli Vojagery Stasia Nazarewskiego.
Pozdrawiam

Dokładnie, dzięki za odświeżenie pamięci :-)

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2013-11-10, 01:36    [Cytuj]

Uniemożliwienie - nie wiem w jaki sposób - zatankowanie wody pitnej do zbiornika z paliwem i odwrotnie.

Odpowiednie naklejki sporo dadzą, ale nie uniemożliwią i nie zastąpią myślenia :-(
Czyszczenie zbiornika paliwowego to pikuś, ale tego na wodę to dramat.

Bardzo często zdarza się, że użytkownicy aut leją benzynę do diesla i odwrotnie. I zdarza się to doświadczonym kierowcom... Więc jak niedoświadczony klient zabierze się za tankowanie to z nadmiaru emocji (mimo dobrych chęci) może być różnie...

<|Jastrząb

Wysłany: 2013-11-10, 02:05    [Cytuj]

Uniemożliwienie - nie wiem w jaki sposób - zatankowanie wody pitnej do zbiornika z paliwem i odwrotnie.

Odpowiednie naklejki sporo dadzą, ale nie uniemożliwią i nie zastąpią myślenia :-(
Czyszczenie zbiornika paliwowego to pikuś, ale tego na wodę to dramat.

Bardzo często zdarza się, że użytkownicy aut leją benzynę do diesla i odwrotnie. I zdarza się to doświadczonym kierowcom... Więc jak niedoświadczony klient zabierze się za tankowanie to z nadmiaru emocji (mimo dobrych chęci) może być różnie...

Sorry nie da się zatankować diesla do benzyny tzw wtyczka nie ta

~don alonso

Wysłany: 2013-11-10, 08:27    [Cytuj]

Po trzech sezonach pływania Nautiką 1000 potwierdzam, że przy manewrach w marinach, jeżeli jest wiatr łódka, ze względu na dużą boczną powierzchnię jest spychana. Stery strumieniowe są przydatne. Naklejki koło wlewu paliwa, wody i otworu zbiornika fekalii bardzo ważne. Polecam dwa bosaki w uchwytach po lewej i prawj burcie. Dobrze jest wydrukować i zalaminować procedurę odchodzenia od keji, każdemu moż się zdażyć to że zapomni odpiąć kabla z prądem.
Fajny jest mały ekspres do kawy (np taki na kapsułki) oraz TV z DVD. Dobrze jest też aby kuchenka miała piekarnik.
Zbiornik na wodę jest troche mały, ale nie ma opcji na większy. Mierniki stanu akumulatowów, poziomu wody i paliwa bardzo ważne.
Ostatnio zmieniony przez don alonso 2013-11-10, 08:30, w całości zmieniany 2 razy  

~sceptyk

Wysłany: 2013-11-10, 13:16    [Cytuj]

don alonso napisał/a:
Po trzech sezonach pływania Nautiką 1000 potwierdzam, że przy manewrach w marinach, jeżeli jest wiatr łódka, ze względu na dużą boczną powierzchnię jest spychana. Stery strumieniowe są przydatne. Naklejki koło wlewu paliwa, wody i otworu zbiornika fekalii bardzo ważne. Polecam dwa bosaki w uchwytach po lewej i prawj burcie. Dobrze jest wydrukować i zalaminować procedurę odchodzenia od keji, każdemu moż się zdażyć to że zapomni odpiąć kabla z prądem.
Fajny jest mały ekspres do kawy (np taki na kapsułki) oraz TV z DVD. Dobrze jest też aby kuchenka miała piekarnik.
Zbiornik na wodę jest troche mały, ale nie ma opcji na większy. Mierniki stanu akumulatowów, poziomu wody i paliwa bardzo ważne.
Serdeczne dzięki za istotne spostrzeżenia. Zbiornik na wodę zainstaluje się najwyżej dodatkowe. Najbardziej nurtuje mnie pytanie jak wielki musi być zbiornik na fekalia ( a może dwa), żeby przez 10 dni nie trzeba było szukać odsysarki, kiedy pływa 8 osób i z tego połowa ma biegunkę :mrgreen:
Pozdrawiam

marekj

Wysłany: 2013-11-10, 13:38    [Cytuj]

sceptyk napisał/a:
Najbardziej nurtuje mnie pytanie jak wielki musi być zbiornik na fekalia ( a może dwa), żeby przez 10 dni nie trzeba było szukać odsysarki, kiedy pływa 8 osób i z tego połowa ma biegunkę :mrgreen:
Pozdrawiam

( 4*2+4*4 ) * 10 = 240 l ostrożnie licząc :mrgreen:

[ ODPOWIEDZ ]