FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy można łowić ryby z roweru wodnego.
Autor Wiadomość
Adam_EK

Wysłany: 2016-11-11, 09:05    [Cytuj]

Dzięki wielkie Majsterklepka za pismo, tego szukałem, Pozdrawiam

Majsterklepka

Wysłany: 2016-11-11, 18:16    [Cytuj]

Nie ma za co i cieszę się że mogłem komuś pomóc. 8-)

~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2016-11-11, 20:41    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
Piotr, rejestrują do amatorskiego połowu ryb?
Nie muszą, kolega powyżej to wyjaśnił.

jarek38s

Wysłany: 2016-11-13, 19:59    [Cytuj]

Z tego co piszecie i z zamieszczonego pisma wnioskuję, że jeżeli firma czarterowa ma zarejestrowane jachty i taki sobie pożyczę to mogę z niego łowić ryby. Tak jest czy się mylę?

I od razu drugie pytanie: po czym poznać, że jacht jest zarejestrowany (nie chodzi mi o dokumenty). Przeglądając oferty firm czarterowych na zdjęciach jachtów zauważyłem, że niektóre mają tylko nazwę, a inne mają również numery np. "Y-1806". Czy te numery świadczą o tym, że jacht jest zarejestrowany?

Majsterklepka

Wysłany: 2016-11-13, 20:28    [Cytuj]

Z tego co wiem cały pic rejestracji do wędkowania ma na celu ustalenie czyja łajba/kto wedkował w przypadku zwiania z miejsca zdarzenia lub kłusowania itp
przykładowo "strażak" lub straznik zwał jak zwal widzi poprzez lunetę że stoi jacht i ktoś z niego wędkuje plynie do niego w celu kontroli ale wędkujacy się zebrał w sobie i chyc z wegorzewa na ruciane. Bo akurat ma taki kaprys i nie ma to nic wspólnego z unikaniem kontroli bo o takiej nawet we snach nie marzyl.
Nasz dzielny funkcjusz jest uparty i słuzbista a może ma prowizję ( niepotrzebne skreslić ) i ustala po numerach kto jest wlaścicielem i ew komu powierzył statek itp... itd czyli wykonuje czynnosci ustalajace czy bylo naruszenie czy nie. :-P
wiec uwazam ze czarterując statek zarejestrowany w jednej z 3 wymienionych wczesniej instytucji i mając przy sobie umowe mozna łowić z mając oczywiście potrzebne kwity
wzory numerów rej mozna sprawdzic na stronach tych instytucji ten co podajesz to raczej numer ewidencyjny ale mogę się mylić

~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2016-11-13, 21:27    [Cytuj]

Majsterklepka napisał/a:
Z tego co wiem cały pic rejestracji do wędkowania ma na celu ustalenie czyja łajba/kto wedkował w przypadku zwiania z miejsca zdarzenia lub kłusowania itp
Ja też tak to rozumiem
Ostatnio zmieniony przez Piotr Lewandowski 2016-11-13, 21:29, w całości zmieniany 1 raz  

~szuwarek13

Wysłany: 2016-11-14, 05:23    [Cytuj]

Przepis mówi że sprzęt do amatorskiego połowu ma być zarejestrowany i tyle - po co wnikać w szczegóły ? taka rejestracja nie kosztuje wiele i nie zajmuje dużo czasu, po to jest biurokracja aby się bawić w takie papierki , w dawnych czasach rejestrację posiadały również rowery :mrgreen: Ja wędkuję z kajaka Moken 10 lite , nie spotkałem jeszcze innego wędkarza na takim kajaku jak mój ;-) załóżmy że skontroluje mnie strażnik - kajak zarejestrowany, karta jest zezwolenie opłacone , jedyny taki kajak w okolicy , więc za rok nie opłacam składek , bo jak strażnik zobaczy mnie na jeziorze to nie skontroluje , bo wie że ja to ja i mam opłacone ?;-) Takie są przepisy i tyle , strażnik bierze kasę za swoją robotę i musi ją wykonać! dużo jest bzdurnych przepisów , nawet takich w pzw np. rejestr połowu który muszę wypełniać - tylko po co skoro ryby wypuszczam? zarząd chce wiedzieć co się łapie i gdzie się łapie - wtedy wie gdzie postawić siatę :evil:

47za tamą.jpg
Plik ściągnięto 22 raz(y) 541,72 KB

jarek38s

Wysłany: 2016-11-14, 21:17    [Cytuj]

Szuwarek Ty lepiej uważaj z tym nieopłacaniem za kolejny rok bo może akurat ten strażnik czyta to forum :lol:

Ognik1968

Wysłany: 2017-03-30, 20:07    [Cytuj]

Ja wiem że tak nie wolno łowić.

[ ODPOWIEDZ ]