FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2015-04-09, 02:01
Elektryzująca nowość od Sea Doo - Spark
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2013-11-26, 09:33    [Cytuj]

danielkrk napisał/a:
Dochodzi jeszcze cło, pytanie czy też akcyza no i nie od dziś wiadomo, ze w usa jest tanio ;-)

Cło to niecałe 300zł, akcyzy na skutery wodne nie ma (wszak to żaden luksus). :-P

Poniżej kalkulacja kosztów importu z USA do Gdyni (bezpośrednio) przez profesjonalnego pośrednika wg kalkulacji na jego stronie

Deklarowana wartość (uczciwie) - 4999USD
Transport ze sklepu do portu w USA - 250USD
Koszt transportu morskiego - 450USD
Koszt odprawy celnej - 600USD
Koszty dodatkowe (tłumaczenia dokumentów + rozładunek): 580PLN
Cło: 287.34PLN
Akcyza: 0PLN

VAT: 3953.61PLN
Prowizja (opłata dla firmy za usługę): 1000PLN

Suma opłat w dolarach: 5699 USD
Suma opłat w złotówkach: 6420.94PLN
Całkowita przybliżona suma kosztów: 24098.67PLN

Nie wiem co to są koszty odprawy celnej (wszak odprawy celnej dokonuje się w Polsce i wykonuje ją przewoźnik - np. firma kurierska - wystawiając fakturę w złotówkach) i rozładunku oraz dlaczego są tak wysokie.

Zamawiając w amerykańskim sklepie internetowym wysyłkę kurierem prawdopodobnie koszty dodatkowe wynosiłyby ok. 6000zł (ok.4000złVAT + ok.300zł cło + 1600zł transport morski). Łącznie skuter kosztowałby ok. 22.000zł

Jeżeli odprawa celna byłaby na terenie Niemiec (Bremerhaven) koszty podatków byłyby niższe: CŁO: 279.43PLN, AKCYZA: 0PLN, VAT: 3176.12PLN... i wiele osób tak właśnie robi.W przypadku skutera nie jest to specjalnie opłacalne (różnica jest niewielka), ale w przypadku łodzi o większej wartości różnica bywa znacząca.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2013-11-26, 09:39    [Cytuj]

extant napisał/a:
funyo napisał/a:
Polska cena aktualnie to zwyczajne zdzierstwo, dość typowe zresztą w naszym kraju.

Hmmm... w Łodzi na targach - wtedy kiedy fotki robiłem :-) - w cenniku pokazywali mi cenę na Polskę 5.999EUR, czyli taką samą jak i w Niemczech, zgodnie z tym co podał powyżej Zbyszek.

Pewnie była to tzw. "promocja targowa" :-P

funyo

Wysłany: 2013-11-26, 10:17    [Cytuj]

Fakt. Taka cena widnieje na zdjęciu, ale ponoć była to specjalna oferta targowa. :roll:
W dostepnych w internecie ofertach jest cena ok. 6,3tys.

funyo

Wysłany: 2013-11-26, 12:35    [Cytuj]

plitkin napisał/a:

Skuter ten oglądałem na Boatshow. Przyznam, że dostał on wyróżnienie zarówno komisji, jak i dziennikarzy.
To ciekawa pozycja. Wiedzę o tym skuterze zaczerpnąłem m.in. od Ciebie, Funyo. Dealer pokazywał ciekawe dodatki: zmieniane nakładki odmieniające wygląd skutera, naklejki i td. Przy tej cenie to rzeczywiście może być zabawka dla nieco bogatszego Kowalskiego. Ciekawa pozycja.

To kiedy, Wiktor, kupujesz sobie skuter, dla odmiany? ;-)
Aha, a w jakiej kategorii został wyróżniony?

~extant

Wysłany: 2013-11-26, 15:48    [Cytuj]

funyo napisał/a:
... Aha, a w jakiej kategorii został wyróżniony?

NAGRODA DZIENNIKARZY - Jacht motorowy
dla Firmy TAURUS SEA POWER za Skuter SEA DOO SPARKY.
:-)

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2013-11-26, 16:10    [Cytuj]

Dostał też wyróżnienie w kategorii "pozostałe" od komisji targowej.

funyo

Wysłany: 2013-11-26, 22:28    [Cytuj]

extant napisał/a:

NAGRODA DZIENNIKARZY - Jacht motorowy
dla Firmy TAURUS SEA POWER za Skuter SEA DOO SPARKY.
:-)

Czyli nie specjalnie jest się czym chwalić - taka "zapchajdziura", chyba z braku lepszych kandydatów do nagrody :roll:
To już lepsze to wyróżnienie dla "pozostałych", cokolwiek miałoby znaczyć.
Ale fakt, że skuterek ciekawy i swoją innowacyjnością na nagrodę zasługuje.

~extant

Wysłany: 2013-11-27, 08:17    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Czyli nie specjalnie jest się czym chwalić...

;-) :mrgreen:

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2014-03-29, 13:42    [Cytuj]

Odświeżam wątek. Jeden z polskich dystrybutorów już sprzedaje ten skuter w najtańszej wersji za 23.900zł, inny za nieco ponad 24.000zł (i jeszcze piszą o możliwości negocjacji ceny). Czyli cena coraz bardziej zbliża się do "akceptowalnej".

funyo

Wysłany: 2014-04-07, 23:03    [Cytuj]

Oglądnąłem sobie ten skuter na targach bardzo dokładnie i cóż - to zabawka.
Sprzęt służący do wyżycia się na wodzie, mały, lekki, zwinny. Chciałbym się nim przepłynąć, żeby ocenić stabilność i przydatność do dłuższych wypraw, choć już na pierwszy rzut oka widać, że nie do tego został zaprojektowany - praktycznie brak schowków, jeden maleńki pod kierownicą w sam raz na dokumenty i kartę kredytową, kanapa wąziutka, raczej nie wróży super komfortu. Maksymalnie uproszczona budowa, co oczywiście pozwala na redukcję kosztów - brak choćby miękkiej wyściółki kierownicy, lusterek czy schowka na dziobie.
Ale idea takiego skutera bardzo mi się podoba, tak samo jak cena - od 24 do 32tys. za nowy skuter z gwarancją to prawdziwa okazja. A i serwis nie wydrenuje kieszeni - pierwszy przegląd przewidziano dopiero po 50mth.
Nie tylko mi zresztą się to podoba - jest tak dużo chętnych, że fabryka nie nadąża z realizacją zamówień. Osoby, które już zamówiły Sparka, przy dobrych wiatrach odbiorą swoją zabawkę w lipcu. Zamawiając go teraz mamy szansę na sierpień lub wrzesień.

~Tomek J

Wysłany: 2014-04-08, 13:27    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Oglądnąłem sobie ten skuter na targach bardzo dokładnie i cóż - to zabawka.
Sprzęt służący do wyżycia się na wodzie

Niektórym spośród tych co to chcieliby wyżyć się na wodzie brakuje do szczęścia już tylko zniesienia obowiązkowych patentów motorowodnych na tego rodzaju zabawki mieszczące się w limicie 75kW, jak właśnie ów skuter w jednym z oferowanych wariantów. Podczas minionych Targów WiW miałem sposobność zamienić parę słów z sygnatariuszami najnowszego apelu do Sejmu RP o takie zmiany prawne. Jeden z nich zapierał się jak żaba błota jakoby owe zmiany miały nie obejmować szybkich jednostek motorowych do jakich wszelkie skutery rzecz jasna się zaliczają, jednak drugi (dla którego nota bene elementarny fakt iż skuter służy właśnie do wyżycia się na wodzie, z robieniem największej fali jaką uda się zrobić stanowił parę tygodni temu absolutną, szokującą wręcz nowość) potwierdzał: pomysłodawcy apelu mieli na względzie zniesienie obowiązkowych patentów również i na takie jednostki a nie tylko na jachty żaglowe do 12m długości oraz houseboaty do 75kW mocy niezdolne do przekroczenia szybkości 15km/h.
Kto więc plącze się w zeznaniach? :evil:

Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2014-04-08, 13:29, w całości zmieniany 2 razy  

funyo

Wysłany: 2014-04-08, 14:58    [Cytuj]

Akurat Spark we wszystkich oferowanych wariantach mieści się w przedziale 75KW :-P
Pomysł zniesienia patentu na tego typu sprzęty - nie duże motorówki czy hausboty, a małe jednostki typu skuter i jego pochodne - nie jest pozbawiony sensu, głównie z punktu widzenia wypożyczalni, oraz firm organizujących eventy i tego typu imprezy. Jest bardzo duża luka na rynku, właśnie z powodu wymaganych uprawnień.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2014-04-08, 22:19    [Cytuj]

Dyskusję nt. skuterów bez uprawnień przeniosłem do nowego wątku:
http://forum.mazury.info....p=165750#165750

funyo

Wysłany: 2014-07-30, 00:10    [Cytuj]

Niestety, po raz pierwszy dały o sobie znać oszczędności przy produkcji Sparka. Model ten został objęty akcją serwisową związaną z przypadkami pęknięcia kierownicy lub jej kolumny, co doprowadziło do kilku niegroźnych incydentów.
Na szczęście producent nie zbagatelizował doniesień użytkowników i rozesłał listy wzywające właścicieli do serwisów.
Nie wiem na czym ma polegać naprawa wadliwego elementu, ale mam nadzieję, że nie tylko na wymianie na nowy (ale obarczony tą samą wadą).
Pewnie teraz będzie nieco łatwiej nabyć Sparka, choć sugeruję się wstrzymać do czasu rozwiązania problemu.

~Świerszcz

Wysłany: 2014-07-30, 05:05    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Niestety, po raz pierwszy dały o sobie znać oszczędności przy produkcji Sparka. Model ten został objęty akcją serwisową związaną z przypadkami pęknięcia kierownicy lub jej kolumny, co doprowadziło do kilku niegroźnych incydentów.
Na szczęście producent nie zbagatelizował doniesień użytkowników i rozesłał listy wzywające właścicieli do serwisów.
Nie wiem na czym ma polegać naprawa wadliwego elementu, ale mam nadzieję, że nie tylko na wymianie na nowy (ale obarczony tą samą wadą).
Pewnie teraz będzie nieco łatwiej nabyć Sparka, choć sugeruję się wstrzymać do czasu rozwiązania problemu.

Funyo, a pływałeś Sparkiem? Czy Twoje obawy z targów się sprawdziły?
Ostatnio zmieniony przez Świerszcz 2014-07-30, 05:05, w całości zmieniany 1 raz  

funyo

Wysłany: 2014-07-30, 10:36    [Cytuj]

Niestety, jeszcze nie miałem przyjemności. Do tej pory widziałem tylko jednego Sparka na wodzie, nawet rozmawiałem z właścicielem, proponował pływanie po dotarciu - generalnie nie był do końca zadowolony z zakupu. Jak tylko dorwę jakiś egzemplarz - opiszę swoje spostrzeżenia.

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2014-07-30, 10:39    [Cytuj]

Widzialem sparka w Wygrynach na przyczepce ostatnio.

funyo

Wysłany: 2014-08-27, 01:02    [Cytuj]

Ostatnie doniesienia wskazują, że projekt Spark będzie jeszcze rozwijany. Firma pracuje nad nowym napędem na jego platformie, a mianowicie nad hybrydą elektryczno-spalinową. Wygląda na to, że rozwiązania z nowoczesnych samochodów mogą wkrótce trafić na nasze jeziora. :-)

deiw

Wysłany: 2015-06-19, 01:04   Świetny sprzęt [Cytuj]

Witam Posiadam Sparka od lipca 2014 roku rozpocząłem drugi sezon Moje refleksje Jestem bardzo zadowolony spalanie 6-8 litrów na godz zależy od stylu pływania ,bardzo cichy ,prędkość max 85 ale za to bardzo fajnie się zbiera Fajne jest to ze jest lekki można naprawdę fajnie się powygłupiać no i bez problemu samemu wodować bez slipu ,a nad morzem po płazy wnieśliśmy go w 3 :-) i mieliśmy w nosie brak miejsca do wodowania Przy tej masie naprawdę ostro pomyka przy 90 km a po gwarancji można podnieść na 120 koszt 200zl Jedyne co bym zmienił to kupiłbym wersje 3up bo na niej można pływać w 2 dość ciężkawe osoby 2up daje radę do 170 kg a 3up powyżej 200kg Jestem bardzo zadowolony i nie wrócę do yamaha ani rxp używki bo mam nówkę w tej kasie Polecam

image.jpg
:)
Plik ściągnięto 133 raz(y) 824,46 KB

Ostatnio zmieniony przez deiw 2015-06-19, 01:05, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-06-19, 01:32    [Cytuj]

Czym różni się wersja 3 od wersji 2? Masz w swoim skuterze wsteczny?

[ ODPOWIEDZ ]