FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: pough
2013-08-14, 16:14
sterowanie
Autor Wiadomość
~piotrb

Wysłany: 2013-08-14, 16:07   sterowanie [Cytuj]

Szanowni Koledzy :-)

W najbliższym czasie będę musiał zakupić kompletny układ kierowniczy i teraz mam takie zagwozdki...

1. który polecacie TELEFLEX czy MULTIFLEX i dlaczego
2. kompletny(tańszy) czy z elementów (przekładnia+linka+końcówki....) itd
3. może ktoś z Was ma na zbyciu?

silnik Honda BF 15

za odp z góry fenks ;-) nigdzie nie chcą mi odpowiedzieć :-|

funyo

Wysłany: 2013-08-15, 20:37    [Cytuj]

Przy tej mocy silnika nie ma właściwie znaczenia, jaki system wybierzesz. Teleflex to uznana marka, która ten system sterowania rozpowszechniła. Inne to rozwinięcia, bądź ewolucje, co nie znaczy, że gorsze.
Poszukaj najlepiej kompletu (przekładnia + linka), odpowiedniej długości - to ułatwi montaż.
Unikaj przekładni najtańszych, które mają plastikowe bebechy. W każdej większej hurtowni czy sklepie powinieneś uzyskać informację odnośnie odpowiedniej długości i jakości danego produktu.

~piotrb

Wysłany: 2013-08-15, 22:22    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Przy tej mocy silnika nie ma właściwie znaczenia, jaki system wybierzesz. Teleflex to uznana marka, która ten system sterowania rozpowszechniła. Inne to rozwinięcia, bądź ewolucje, co nie znaczy, że gorsze.
Poszukaj najlepiej kompletu (przekładnia + linka), odpowiedniej długości - to ułatwi montaż.
Unikaj przekładni najtańszych, które mają plastikowe bebechy. W każdej większej hurtowni czy sklepie powinieneś uzyskać informację odnośnie odpowiedniej długości i jakości danego produktu.

dzięki Funyo, wiedziałem że się odezwiesz :mrgreen: :-P , wiem że przy tym silniku to "laski" piszczeć nie będą :cry:
ale lepiej dołożyć 200 zyla do Teleflexu czy na to konto kupić sobie np prędkościomierz na deskę?
ktoś uważa że te komplety to porażka :-/

funyo

Wysłany: 2013-08-16, 00:16    [Cytuj]

piotrb napisał/a:

dzięki Funyo, wiedziałem że się odezwiesz :mrgreen: :-P , wiem że przy tym silniku to "laski" piszczeć nie będą :cry:
ale lepiej dołożyć 200 zyla do Teleflexu czy na to konto kupić sobie np prędkościomierz na deskę?
ktoś uważa że te komplety to porażka :-/

Piszczałyby, gdybyś założył te 15 KM do kajaka ;-)
Nie wiem, jak z jakością części jest obecnie, parę lat temu kupowałem w jednej z większych szczecińskich hurtowni komplet przekładnia + linka + kierownica, produkcji włoskiej i nie miałem żadnych problemów. Części były przeznaczone na max. 50KM, a u mnie chodziło to przy 40. I było O.k.
Nie kupuj najtańszej chińszczyzny, ale też nie musisz się rzucać na najdroższe rozwiązania, zwłaszcza przy takiej mocy. Lepiej zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na wspomniany prędkościomierz. Choć, jak głosi reklama, wtedy już nie są zaoszczędzone ;-) :mrgreen:

~piotrb

Wysłany: 2013-08-16, 08:16    [Cytuj]

fenksju ;-) funyo :mrgreen: klikam punkcik :-)

[ ODPOWIEDZ ]