FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2011-04-11, 09:55
skoki spadochronowe
Autor Wiadomość
bartosz1987
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-28, 18:00   skoki spadochronowe [Cytuj]

hejka wszystkim
mało kto wie ale 22 sierpnia w suwałkach są organizowane skoki spadochronowe i istnieje możliwość skakania :D
ciekawe emocje pewnie będą jak by ktoś chciał więcej info to na gg 4738452
pozdro:)

Pawel_Brodzki

Wysłany: 2009-08-04, 10:12    [Cytuj]

A dasz więcej info tutaj? Myślę, że to interesująca sprawa. Ile to kosztuje? Trzeba mieć jakieś przygotowanie? Ile czasu trwa całość? Etc. itd. itp. :)

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2009-08-04, 10:19    [Cytuj]

Pawel_Brodzki napisał/a:
A dasz więcej info tutaj? Myślę, że to interesująca sprawa. Ile to kosztuje? Trzeba mieć jakieś przygotowanie? Ile czasu trwa całość? Etc. itd. itp. :)

Skakalem w Warszawie. Krotki instruktaz odbywasz na miejscu, przed skokiem. Jezeli nie masz licencji - skaczesz w tandemie z instruktorem. Podpisujesz 'cyrograf' (ze jakby co, to nie my) i wsiadasz do samolotu... niezapomniane przezycie. Ja skakalem dodatkowo z kamerzysta, ktory filmowal lecac obok.

aa1975
Adam

Wysłany: 2009-08-11, 11:07    [Cytuj]

Cytat:
Ile to kosztuje?

W statusie opisowym gg, który podał kolega bartosz1987 jest napisane ze to kosztuje 550zł.

PS
Co ciekawe w bazie gg do tego numeru jest przypisane imię Adam.

yan676

Wysłany: 2011-04-11, 08:59    [Cytuj]

550zł to nie jest tak zle jak na skoki spadochronowe, sa o wiele droższe oferty...

AdminEdit: ocenzurowano link komercyjny
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2011-04-11, 09:52, w całości zmieniany 2 razy  

szczechu

Wysłany: 2011-04-11, 16:19    [Cytuj]

trochę szkoda kasy na skoki tandemowe, jeśli ktoś chce skoczyć więcej niż raz(a adrenalina towarzysząca skokom zmusza do kolejnych), to warto zrobić "szkolenie spadochronowe"...
Osobiście robiłem takie na starym lotnisku wojskowym pod Piłą(Wielkopolska) ale podejrzewam że jest więcej takich miejsc... Trzeba było zrobić badania + orzecznika od 100 do 200zł( jakieś prześwietlenia kręgosłupa, , badanie krwi, przegród nosowych itd). Dzień w plecy, ale warto. Później z tego co pamiętam płaciłem jeszcze jakieś niecałe 600zł za szkolenie.
Szkolenie wyglądało tak że w piątek wieczorem mieliśmy około 5h wykładów, czy bardziej rozmowy z doświadczonymi skoczkami, a już rano następnego dnia szliśmy z spadochronami do samolotu(SP ANC "Antek"), kilka skoków na "sucho"(samolot na ziemi) tak tylko żeby zobaczyć jak się mamy wybijać z wyjścia i po chwili już startujemy... W ryczącym samolocie dostaliśmy ostanie rady, podpinaliśmy się linkami(około5m) i na wysokości 1200metrów kazali wyskoczyć z samolotu każdy SAM... chwilka lotu swobodnego(ciężko określić jak długo gdy adrenalina wypływa uszami) i po chwili pilocik na sprężynie, zwolniony przez wyrwaną zawleczkę(z linki desantowej) otwiera czaszę główną, kilka minut szybowania nad lotniskiem/miastem i lądowanie w wyznaczonym miejscu... REWELACJA! Za cene tego szkolenia wykonaliśmy 3 skoki, każdy następny z kilometra to jakieś 90 zł... Po7 skoku można już skakać z opóźnieniem/stabilizacja ;-)
Ostatnio zmieniony przez szczechu 2011-04-11, 16:21, w całości zmieniany 2 razy  

<|Kilo

Wysłany: 2011-04-12, 08:44    [Cytuj]

szczechu napisał/a:
... podpinaliśmy się linkami(około5m) ... chwilka lotu swobodnego ...

Rzeczywiście chwilka ;-) 5 m → 1 s (+ proces otwarcia).

Ale godna polecenia :-D :-D

Pozdrawiam

ps. (godna polecenia w trzech znaczeniach: samolotem, za drzwi i rekomendacji)

szczechu

Wysłany: 2011-04-12, 11:03    [Cytuj]

wygląda to tak że: linka wyszarpuje zawleczkę która uwalnia sprężynę z "pilocikiem"(taki malutki spadochronik średnica może z pół metra) również jest na linie(kolejne 5m), musi się napełnić powietrzem i wyrwać czaszę główną na co też potrzebuje trochę czasu...
Z tym pierwszym skokiem, niesamowite jest to że samemu trzeba wyskoczyć, jak mówił nasz instruktor "Spadochroniarstwo to nie jest sport dla normalnych", później ta chwila spadania(niesamowicie się dłużąca) delikatne wyhamowanie, patrzę w górę spadochron napełniony i ta myśl "Ufff...Żyję!", jeszcze kilka minut bawienia się spadochronem w powietrzu, patrzysz w dół a tam tylko nogi i pół kilometra do ziemi ;-)
A ledwo człowiek dotknie stopami ziemi chce wracać do góry :)

Co do wcześniejszych pytań o wagę to z tego co pamiętam skakał facet ze 120kg i wylądował równie miękko (jakieś 0,5km/h) jak reszta ;)
Ostatnio zmieniony przez szczechu 2011-04-12, 11:07, w całości zmieniany 1 raz  

iwan

Wysłany: 2011-04-12, 11:17    [Cytuj]

jest kilka sposobów otwierania liną:
zawleczka na końcu liny desantowej + pilocik sprężynowy,
zawleczk na linie i paczka od spadochronu głównego na końcu liny (to akurat najbardziej mnie przekonuje)
zwleczka na linie, paczka od głownego na końcu + tzw obrywka, czyli bawełniany sznurek, który zrywa się przy pewnym obciążeniu

<|Kilo

Wysłany: 2011-04-14, 08:39    [Cytuj]

Słyszałem, że ktoś, kiedyś zastosował też autorski sposób i zamontował linę z zawleczkami równocześnie z uchwytem z zawleczkami :-( . Ale to chyba zdarza się rzadko? Można powiedzieć, że w ilościach nie istotnych statystycznie jednak z nieodwracalnymi konsekwencjami?
Ostatnio zmieniony przez Kilo 2011-04-14, 10:13, w całości zmieniany 1 raz  

iwan

Wysłany: 2011-04-14, 08:51    [Cytuj]

Słyszałem tylko o jednym takim przypadku i już prokuratura dba o to aby autorzy tego sprytnego pomysłu więcej nie mieli okazji do popisu.
W każdej aktywności potrzebna jest wyobraźnia i kadra instruktorska, która ma doświadczenie. Tam zabrakło jednego i drugiego.
Dwa systemy zostały zastosowane do jednego spadochronu. Spadochron nie miał AAD, czyli komputera, który ratuje dupsko z opresji. Wyszkolenie przed pierwszym skokiem było szczątkowe.
Taki splot okoliczności doprowadził do tragedii.
Warto więc trochę dowiedzieć się z kim będzie rozpoczynało się skoki. To może okazać się kluczowe dla przeżycia

iwan

Wysłany: 2011-05-02, 12:57    [Cytuj]

Ruszyliśmy. Turbolet już lata w weekendy nad pięknymi Mazurami.
zdjęcia z weekendu znajdziecie w galerii
https://picasaweb.google.com/SkydiveAtmosfera/NowePiekneLotniskoAtmosfery#

~tomtom

Wysłany: 2011-05-03, 11:41    [Cytuj]

Iwan, jakie to jezioro w dole widać?

~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2011-05-03, 16:55    [Cytuj]

tomtom napisał/a:
Iwan, jakie to jezioro w dole widać?
Iwan nie odpowiada, a mnie też to zaciekawiło.

Gryźliny + Google.maps = Pluszne

http://maps.google.com/ma...4,0.154324&z=13

~boSmann

Wysłany: 2011-05-03, 19:30    [Cytuj]

Tak, to Jezioro Pluszne. Z racji bliskości przedwojennego wojskowego lotniska i poligonu, owiane legendami i tajemnicami. Znaleziono tam m.in. wrak Junkersa

Agnieszka Kolcz
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-04, 07:35    [Cytuj]

Znajomi sprawdzili i skoczyli tam w ostatni weekend. Rzeczywiście mocne wrażenia wykręcone na maksa. Samolot niesamowity! Ja niedługo dołączę z większą grupą.Już nie mogę się doczekać!

iwan

Wysłany: 2011-05-04, 15:49    [Cytuj]

tomtom, sorka że nie odpowiedziałem. Faktycznie to Pluszne. Podobno jedna z wysepek usypana jest z betonowych bomb treningowych. Sam tego jeszcze nie sprawdziłem ale mam nadzieję, że jakimś kajakiem tam dobiję - bo lądować na niej nie chcę ;)

~tomtom

Wysłany: 2011-05-04, 20:36    [Cytuj]

Piotr, Iwan, dzięki za odpowiedź, sam też skojarzyłem lotnisko i kształt jeziora, a satelita pomógł.
Pytałem dla pewności, bo na tym pieknym cyplu jest ośrodek, który dobrze wspominam (było to z 15 lat temu) :-D

iwan

Wysłany: 2011-05-05, 09:14    [Cytuj]

i ciągle jest tam ten ośrodek? bo powoli zbieram namiary. W sezonie skoczkowie będą potrzebowali miejsca noclegowe, im ciekawsze tym lepiej. A ośrodek na cyplu Plusznego brzmi bardzo, bardzo obiecująco

~tomtom

Wysłany: 2011-05-05, 22:03    [Cytuj]

Iwan, ten ośrodek należał niegdyś do ZHP, dziś jest w rekach prywatnych i funkcjonuje.
Byłem tam w ubiegłym roku wczesną wiosną przed sezonem, nawet jakąś ulotkę wziąłem. Niestety nazwy nie pamiętam (a jak nie jest klientem portalu, to Zbyszek i tak usunąłby namiar :mrgreen: ).
Ale masz bliziutko, to sam sprawdź

AdminEdit: [ocenzurowano] z przyczyn oczywistych, Takimi informacjami BARDZO proszę wymieniać się na PW w przewciwnym razie cały wątek trafi do strefy komercyjnej
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2011-05-06, 07:00, w całości zmieniany 5 razy  

[ ODPOWIEDZ ]