FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zalew Szczeciński
Autor Wiadomość
~piotr6

Wysłany: 2018-03-31, 22:14    [Cytuj]

polecam tez Wybrane porty Niemiec wschodnich J Kulińskiego.
może nie jest to locja ale jako przewodnik ok

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2018-04-01, 16:35    [Cytuj]

Oczywiście Piotrze.
To jest klasyka od jakiej zaczynałem.

marwsos

Wysłany: 2018-04-20, 16:20    [Cytuj]

Colonel napisał/a:
Don Alonso, Lagunestadt to jakaś katastrofa. JA staje w prywatnym porcie po wschodniej stronie portu...
Ale jak festiwal....

Czyli...można wiedzieć jak się on zwie?
No i jak tam jest?

~piotr6

Wysłany: 2018-04-21, 11:25    [Cytuj]

Dla mnie laguna jest ok .cisza spokój. Blisko do plaży. Z reguły stoję w mieście na samym końcu. Można stać jeszcze w przystankach klubowych.

~Colonel

Wysłany: 2018-04-25, 09:32    [Cytuj]

Marwsos, odpowiedź na zdjęciach.
Wada: Cieć mówi tylko po niemiecku i bywa rano i wieczorem.
Zaleta: spokój i blisko do centrum.
Lokalizacja: po lewej (na wschodnim brzegu), przed mostem zwodzonym na starym mieście.

20150718_140206.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 1,6 MB

20150718_140219.jpg
Plik ściągnięto 19 raz(y) 4,4 MB

Dariusz 1

Wysłany: 2018-09-23, 18:01   Rejs po Zalewie Szczecińskim w czerwcu 2019 r. [Cytuj]

Przygotowywując się na nowe jeszcze nie znane wody potrzeba wielu analiz i opowiedniego przygotowania. Tego zeglarskiego mi nie brakuje, ani mojej załodze, ale potrzebna jest informacja, wiedza od "Starych Wilków" Zalewu Szczecińskiego - jak tam się pływa ?.
Pierwszą analizę dokonałem z przyszłym moim armatotorem. Ja przedstawiłem Mu kilka jachtów których nie znałem, a On z anielską cierpliwością uzasadniał, argumentował, sugerował, przekonywał aż wybrałem jacht odpowiedni do warunków panujących na Zalewie nieprzewidywalnym. (bo kto mi jest w stanie zagwarantować super pogodę i lajtowy wiaterk). Wybrałem wiec jednostke 10 m z porządnym silnikiem i homologacją na akweny morskie. Czyli jacht bezpieczny dostosowany do fal występujacych na zalewie. Jeden problem z głowy.

Do rozwiązania drugiego problemu mam trochę czasu a dotyczy on bezpiecznego pływania po Zalewie Szczecińskim. I tu prośba do stałych bywalców Zalewu . To znaczy , o anlizę zbiornika, locji, rozstawień sieci, mielizn, kamieni, niebezpiecznych miejsc, na co zwracac uwagę. wszystkiego tego, co jeszcze nie zostało opisane na forum.
Interesuja mnie ceny cumowania jachtu w Polskich i Niemieckich portach, ciekawe miejsca do zwiedzenia, zobaczenia, smacznego jedzenia w "przyzwoitych cenach"
Po prostu potrebuję mentora , który ukaże mi swoje okolice i pokaże co najlepsze.
Z żeglarski pozdrowieniem
Dariusz
Interesują mnie ceny cumowania w poszczegulnych portach Polskich i Niemieckich.
Czytają komentarzę na forum szczegulie przydaty był od grzejana, który opublikował opracowanie kolegi o linku Fiolek - Przewodnik zalewu
Ostatnio zmieniony przez Dariusz 1 2018-09-23, 18:05, w całości zmieniany 1 raz  

~piotr6

Wysłany: 2018-09-23, 19:07    [Cytuj]

ceny portów niemieckich to mniej więcej 12 euro za jacht, prysznic z reguły 1 euro plus prąd.
W Polsce z 10% taniej. Ale to tak na oko porty prowadzą swoją politykę.
Jak jesteś pierwszy raz to warto się trzymać wyznaczonych rut, będzie prościej w omijaniu tyczek sieci itp.
Podaj na ile dni chcesz płynąć i skąd to mogę podać propozycję trasy/
Przydają się mapy navioncsa na komorkę ,nie są jakoś drogie

Dariusz 1

Wysłany: 2018-09-23, 22:31    [Cytuj]

Cieszę się z szybkiej reakcji na mój post.
Pomimo odległego terminu rejsu tj. od 1 do 8 czerwca 2019 r. , czuję się się jak bym jutro miał wypływać .Jeżeli chodzi o oferowany jacht to: - mieczowy jacht pełnomorski z uchylnym mieczem. Poza radjem, GPS, nawigacją posiada wskaznik kierunku wiatru oraz echosąde. Port macierzysty to OSiR Wolin.

~Colonel

Wysłany: 2018-09-24, 10:24    [Cytuj]

Wolin to fajny punkt startowy. Zdecydowanie namawiam to trzymania sie torów, używania aktualnej mapy elektronicznej. Jest jeszcze fajna mapka kapitana Kilarskiego, niby turystyczna ale pokazuje tory, sieci(dokładnie stale miejsca rozstawienia żaków), oznakowania. Nie ma waloru nawigacyjnego z powodu braku aktualizacji ale fajnie nadaje się do planowania trasy.

Jeśli jacht ma wysokość do 12 m, to możesz myśleć o przejściu Wolin- Dziwnów, a szczególnie o odwiedzinach Kamienia Pom.

Trudnościa bywa zielsko - szczególnie na Dąbiu i na Dziwnie oraz jez. Wicko W.

Na Zalewie fundamentalną sprawą jest prognoza pogody. Sprawdzalnośc w danym dniu jest bardzo dobra, więc udaje się nie pakować w złe pogody.
Na Zalewie używam na smartfonie Ventusky oraz jakiegoś "radaru", po to, żeby widzieć nadchodzące burze.

~piotr6

Wysłany: 2018-09-24, 10:30    [Cytuj]

To powiedz czy wysok9sc masztu wystarcza na przechodzenie mostów w Wolinie czy chcesz pływać dużo czy litowo i ile dni.

Dariusz 1

Wysłany: 2018-09-24, 16:46    [Cytuj]

Wysokośc nad KLW to 12,75 w , zanurzenie 40 cm , zanurzenie max 140 cm.
Jeżeli chodzi o pływanie po Zalewie - oczywiście codziennie.
Tradycją jest, że wypływamy ok 9,00 ; jeżeli rusza termika - to o 10,00 i kończymy o 17 - 18.00 Taki system przyjęliśmy na Mazurach. Wtedy jest czas na wszystko.
Zalew Szczecińki to pewno inna bajka. Tu pogoda jak na morzu wiec i trzeba się będzie dostosować do panujących warunków.
Jednym słowem móiąc chcemy zobaczyć jak najwięcej zwiedzić najciekawsze miejsca.

Dariusz 1

Wysłany: 2018-09-24, 17:24    [Cytuj]

Mapy papierowe - dobra rzecz do planowania trasy po Zalewie Szczecińskim - którą z tanich map byście proponowali - koledzy żeglaze.

Dariusz 1

Wysłany: 2018-09-24, 18:42    [Cytuj]

Drążąc temat Zalewu Szczecińskiego znalazłem pozycję, która może posłużyć takim osobą jak ja (tzn. nowicjuszą Zalewu Szczecińskiego). Co prawda jeszcze nie przeczytałem tej pozycji, ale jest chyba najbardziej aktualną. Recenzje - to przepychanka kolegów co do literówki bez merytoryki. Przewodnik to:
[kryptoreklama]

PS.Postanowiłem zaiwestować w atlas map Zalewu Szczecińskiego i Zatoki Pomorskiej - jak mówią - mapy papierowe dobra rzecz do planowania trasy, a poneważ wydano ją w 2016 można powiedzieć, że jest chyba najbardziej aktualna.

Z żeglarskim pozdrowieniem.
Dariusz Siemiątkowski

Reklamy komercyjnych wydawnictw dopuszczalne są w działach komercyjnych.
https://forum.mazury.info.pl/viewforum.php?f=39
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2018-09-24, 18:51, w całości zmieniany 2 razy  

~piotr6

Wysłany: 2018-09-24, 19:45    [Cytuj]

Dariusz 1 napisał/a:
Wysokośc nad KLW to 12,75 w , zanurzenie 40 cm , zanurzenie max 140 cm.
Jeżeli chodzi o pływanie po Zalewie - oczywiście codziennie.
Tradycją jest, że wypływamy ok 9,00 ; jeżeli rusza termika - to o 10,00 i kończymy o 17 - 18.00 Taki system przyjęliśmy na Mazurach. Wtedy jest czas na wszystko.
Zalew Szczecińki to pewno inna bajka. Tu pogoda jak na morzu wiec i trzeba się będzie dostosować do panujących warunków.
Jednym słowem móiąc chcemy zobaczyć jak najwięcej zwiedzić najciekawsze miejsca.

Wysokość masztu niestety nie pozwala przejść do Dziwnowa to odpada Zalew Kamieński i Dziwnów, chyba że będzie niska woda ale nie ma co ryzykować.
Trochę też jest trudno brać udział w dyskusji jak są kasowane linki, oczywiście zgodnie z regulaminem.
Generalnie masz do wyboru porty Wapnica ,Stepnica ew. Trzebież Lubczyna, porty Szczecina Nowe Warpno. Przy brzegu raczej się nie stoi chyba że masz gwarancję dobrej pogody.
Rozważ porty niemieckie Uckermunde i Monkebude. Jak masz więcej czasu to można spokojnie popłynąć na Pianę, port Rankwitz, Krosli na Achterwaser port Zinowitz, czy na Rugię, np. Thiesow i potem można wrócić morzem do Świnoujścia
Tego pływania jest sporo. Jest też sporo informacji w necie więc trasę można sobie dobrać .w zależności od wiatrów

~piotr6

Wysłany: 2018-09-24, 19:56    [Cytuj]

jeszcze jedno, domyślam się jaki jacht chcesz wyczarterować i uważaj na ster, koniecznie musi być dobrze zaknagowany kontrafał bo przy większej fali jest możliwość pozbycia się płetwy sterowej.

Dariusz 1

Wysłany: 2018-09-24, 19:58    [Cytuj]

Dziękli za info. muszę prześledzić to na mapach i omówić to z załogą ( potrafisz sprowokować do spotkania no i oto w tym chodzi)
Pozdrawiam

~piotr6

Wysłany: 2018-09-24, 20:05    [Cytuj]

Doczytałem,że jacht ma składany maszt to polecam jeszcze trasę Wapnica -Swinoujście przez Wicko Ja tam płynąłem kilka lat temu, mieczówką i wydaje mi się że dasz radę . Krajobraz trzcinowisk pamiętam do dziś. Oczywiście też wchodzi w grę Zalew Kamieński czyli Międzywodzie ,Dziwnów i Kamien Pomorski do którego zapraszam bo tam stoję.

Jeśli chcesz kupić mapy to proponuję(mam nadzieję że nie naruszam regulaminu) wydawnictwa niemieckie, które dołączają cd z mapą elektroniczną i można, dokupiwszy mysz gps nawigować na laptopie
Ostatnio zmieniony przez piotr6 2018-09-24, 20:08, w całości zmieniany 1 raz  

~piotr6

Wysłany: 2018-09-24, 20:10    [Cytuj]

ps. teoretycznie mapy powinny być na jachcie

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2018-09-24, 22:52    [Cytuj]

Warto czytać, znać oraz postować zgodnie z regulaminem forum.
https://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=78

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-09-24, 22:56    [Cytuj]

Usunięto post sprzeczny z regulaminem pkt II.1 - wyjaśnienie na PW.

Usunięto kolejny post sprzeczny z regulaminem pkt II.1 - wyjaśnienie na PW.

[ ODPOWIEDZ ]