FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rower na jachcie
Autor Wiadomość
SDPO

Wysłany: 2013-04-22, 01:14   Rower na jachcie [Cytuj]

Temat wydzielony z: http://forum.mazury.info....p=128691#128691

Antares napisał/a:
Taaaaaa...... :shock:
Jest tylko jedno ale.
Ten jacht nie nadaje się do żeglugi po WJM w sezonie 2013.
Oprócz klimy w tym sezonie obowiązuje jeszcze kominek i solarium ;-) :-P
........ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Masz racje Antares, ale ale ...
Naszczescie takie trendy dotyczą tylko mydelniczek:)
http://forum.mazury.info....04a15afb#128658

Natomiast moja Mellody dostała wczoraj drugą rękę:), pierwszą ma od początku - ponton.

Komunikacja ze światem... albo zwykła wycieczka... wiadomo, że czasem trzeba uzupełnić zapasy...., albo barek już pusty, fajnie jak można zodiakiem na pobliską promenadę podskoczyć, a co jeśli stoimy na dziko, a tu taki kawał do tego sklepu i do tego pieszo. Taxi do lasu nie przyjedzie... hmmm... Niezastąpiony byłby rower na jachcie! Słabo tylko z jakimś sensownym miejscem na pokładzie..... wszędzie będzie zawadzał, to fakt. Na statku zwykle połowa problemów rozwiązuje sie sama, trzeba dać im troche czasu, hehe... nie inaczej jest na mojej Mellody.... Propozycja chyba fajna dla tych co się już nad tym zastanawiali.....
.....bo problem sam się wczoraj rozwiązał - składak, własnie został wpisany do stałego wyposarzenia:) naszego jachtu razem z zodiakiem. Składa się i nie zawadza.... można go postawic pod bimini przy koszu, lub wcisnąc do szafy.... razem z zrolowanym zodiakiem.

1.jpg
Plik ściągnięto 8231 raz(y) 38,13 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 8231 raz(y) 48,92 KB

Ostatnio zmieniony przez zenek 2013-04-22, 07:08, w całości zmieniany 2 razy  

<|MirekMors
MirekMors

Wysłany: 2013-04-22, 06:57    [Cytuj]

Niech admin ostatni post wydzieli do nowego tematu : rower na jachcie.
Jestem ciekaw ile toto kosztuje ? Te rowery, które są małe i mieszczą się na łódce nie za bardzo nadają się na dłuższe wycieczki; szczególnie poza asfalt. Tych "prawdziwych" z kolei nie ma gdzie na żaglówce sensownie umieścić. Nawet na dużej.

~Siga2
Siga2

Wysłany: 2013-04-22, 09:01    [Cytuj]

Dahon i teraz nowsza taiwańska odnoga tej firmy mają największą ofertę rowerów składanych na świecie .Te firmy robią tylko i wyłącznie składaki . Można kupić rower na kołach 16 ,20 ,24 i 26cali . Typowy składak jest na 20 calowych kołach ,przy zestawie planetarnych przerzutek można jeżdzić nawet na dalsze wycieczki . Korzyść z takiego roweru to mała waga , duża sprawność , bardzo szybka składalność i rozkładalność /przy wprawie 10 sekund !/ . Można kupić do tego torbę itd. itp. Można na łódkę pokusić się też o rower na 16-to calowych kołach ,jest jeszcze lżejszy i mniejszy po złożeniu . Te rowerki również mają planetarne przerzutki i też całkiem fajnie można sobie jeżdzić po zakupy. Uważam że rowerek jachtowy na WJM jest trochę bez sensu i lepiej pójść w miłym towarzystwie na spacer do sklepu .Posiadanie jednego roweru sprowadza się do tego że najpierw jest kłótnia kto pojedzie rowerem / bo każdy chce jechać / a potem jest kłótnia kto pojedzie ,bo nikomu się nie chce samemu jechać :-)
Jeszcze o rowerkach -- Jeżeli masz duzo miejsca to polecam rower na kołach 24 cale z przrzutką 9-tką zewnętrzną --Jest to bardzo uniwersalny i już prawie dorosły sprzęt . Można na nim robić całkiem poważne wyprawy ,a składa się w niewiele większą paczkę od 20-ki.
Te rowery nie są tanie . Bardzo dobrym rozwiązaniem są najprostsze polskie stalowe Wigry bez przerzutek . Składają się je co prawda wolniej i nie mają przerzutek ,ale nie są dużo cięższe od aluminowych / ważą około 13kg czyli 2 kilo więcej od alu / Cena poniżej 400 złotych ,jak ukradną to nie boli tak bardzo jak kradzież roweru za 1600-3000złotych . Romet robi też bardziej luksusowe składaki ,ale cena jest też bardziej luksusowa.To samo dotyczy rowerów z Przasnysza .
Nie należy kupować rowerów chińskich które choć ładne ,nowoczesne ,kolorowe i tańsze od markowych składaków to są niewiele warte .

~Siga2
Siga2

Wysłany: 2013-04-22, 09:08    [Cytuj]

Jeszcze zapomniałem dodać że kupując zwykłe Wigry warto dokupić składane pedały /50-70zł/ i regulowany pasek do spinania złożonego roweru

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2013-04-22, 10:57    [Cytuj]

Cytat:
Natomiast moja Mellody dostała wczoraj drugą rękę:), pierwszą ma od początku - ponton.

Komunikacja ze światem... albo zwykła wycieczka... wiadomo, że czasem trzeba uzupełnić zapasy...., albo barek już pusty, fajnie jak można zodiakiem na pobliską promenadę podskoczyć, a co jeśli stoimy na dziko, a tu taki kawał do tego sklepu i do tego pieszo. Taxi do lasu nie przyjedzie... hmmm...
Rower obojetnie jaki będzie tylko zawadzał na jachcie. Podobnie uzywanie pontonu na mazurach jest trochę na wyrost. Albo nocujesz w porcie , albo dobijasz do brzegu. Więc ponton jest zbędny. Rowery to fajna sprawa, ale pod warunkiem,że cała grupa może się udać na wycieczkę rowerową. Inaczej będzie tak jak pisał Siga. Oczywiście co kto wozi na swoim campingowcu to jego sprawa, ale warto się zastanowic , czy wydać sporo kasy na rzeczy, które po jednokroptnym uzywaniu będą nieprzydatne. Bardzo często jak ktos buduje nowy jacht to zaczyna go doposażac. Przydałoby się jeszcze to i tamto. Tylko potem rzeczy te zalegaja albo na jachcie , albo w garazu. Wiem z własnego doświadczenia ,że wiele zakupów jest nieprzemyślanych.

Sławek
Ostatnio zmieniony przez Sławek 2013-04-22, 10:59, w całości zmieniany 1 raz  

<|MirekMors
MirekMors

Wysłany: 2013-04-22, 11:46    [Cytuj]

Idealnym rowerem na jacht były rower z wypożyczalni. I niby takie są, ale cena (o ile pamiętam) ~25 zł/godz. nie ma sensu. Z kolei wożenie go na łódce ma sens tylko w przypadku housebotów.

~don alonso

Wysłany: 2013-04-22, 12:00    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:
Idealnym rowerem na jacht były rower z wypożyczalni. I niby takie są, ale cena (o ile pamiętam) ~25 zł/godz. nie ma sensu. Z kolei wożenie go na łódce ma sens tylko w przypadku housebotów.

Potwierdzam. Mamy dwa rowerki 16' z przerzutkami. Sprawdzają się podczas wyjazdów do sklepu i podczas krótkich spacerów wokól mariny.

Antares

Wysłany: 2013-04-22, 22:02    [Cytuj]

SDPO napisał/a:
Temat wydzielony z: http://forum.mazury.info....p=128691#128691

Antares napisał/a:
Taaaaaa...... :shock:
Jest tylko jedno ale.
Ten jacht nie nadaje się do żeglugi po WJM w sezonie 2013.
Oprócz klimy w tym sezonie obowiązuje jeszcze kominek i solarium ;-) :-P
........ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Masz racje Antares, ale ale ...
Naszczescie takie trendy dotyczą tylko mydelniczek:)

A toto takie w kolorze 'Purple Violet' to nie jest czasem bez urazy normalny ping-pong, tylko za trochę większe pieniądze ? :-P :mrgreen:
A jeżeli chodzi o zaopatrzenie to do mnie przyjeżdża wszędzie i ze wszystkim czego dusza i ciało zapragnie. :roll: :lol:

SDPO

Wysłany: 2013-04-22, 23:43    [Cytuj]

e tam Ping pong :roll: - Czy ja wiem, solarium jest trochę bez sensu na jachcie, a ja ci moge podać dobry powód techniczno/urzytkowy do każdej rzeczy która u mnie jest zainstalowana. Wybór koloru RAL4007 też był podyktowany nie chęcią wyróznienia się w stadzie, tylko wyrwania się ze stada - białych łódek. :mrgreen:

Wracając do tematu... myślę że na każdej łódce powyżej 8m można smiało zmieścić składaka. Jeśli na jachcie jest malo miejsca bo spi tam 8 osób, albo bakisty są małe na rzecz mega kokpitu, to wtedy może i zabierze miejsce. Jednak na moim są odpowiednio duże pomieszczenia, myślę że cena roweru nie przygniata pomimo ,że będzie żadko używany. A gdy już będzie potrzebny czyż nie jest dobrze go wtedy mieć zwłaszcza, że z tymi wyporzyczalniami i taxówkami to śmiem powątpiewać w ich 100% dostępność nawet za odpowiedno słoną kasę.

~Slaw

Wysłany: 2020-05-09, 10:57    [Cytuj]

Czy ktoś praktykuje rower?
Ja sobie nie wyobrażam rejsu bez tego dodatku.
Planuję Orzysz, wybór:
1) woda, ale droga zatarasowana z Tyrkło,
2) autostop z Okartowa,
3) rower.
Zostaje rower.
Po drodze z Okartowa pomnik z I wś i muzeum w Orzyszu.
Jakieś ciekawostki?

<|Tobo
Tobo

Wysłany: 2020-05-09, 11:40    [Cytuj]

Do Orzysza nie doplyniesz, chyba, że przeniesiesz jacht przez jaz. Rower składany- na dłuższe pływanie ze zwiedzaniem rewelacja, tylko gdzie go upchnąć na małej łódce 😀

~Slaw

Wysłany: 2020-05-09, 12:03    [Cytuj]

Dopłynę, jak tylko wiatrołomy znikną.

IMG_20200509_102056.jpg
Ktoś posiada fotki z lat świetności pobliskiego b biwaku?
Od lat szukam.
Plik ściągnięto 20 raz(y) 4,21 MB

~Slaw

Wysłany: 2020-05-09, 12:12    [Cytuj]

Rower?
Robię wycieczki o zasięgu jednego dnia.
Mój rejs planuję do końca X.
Historia WJM, grodziska, miejsca grzebalne - pamiętację, że do czasu grzebano indywidualnie, fortyfikacje, kościoły...

IMG_20200502_174856.jpg
Pan Tadeusz - scena mszy przed polowaniem?
Plik ściągnięto 13 raz(y) 7,69 MB

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2020-05-09, 16:07    [Cytuj]

Slaw napisał/a:
Czy ktoś praktykuje rower?

Kupiłem kiedyś składany rower w portalowej Giełdzie. Niestety jeszcze nie miałem okazji z niego skorzystać. Nigdy nie chce mi się go taszczyć na łódź. Na małych, mazurskich jachtach jest jeszcze problem z przechowywaniem roweru. Wyjątkiem są duże hausboty, gdzie na nadbudówce ludzie wożą nawet "górale".

~Slaw

Wysłany: 2020-05-09, 16:43    [Cytuj]

4 szt składane i załoga nie wiedziała gdzie są.
Na 2 os pływadełku na co dzień mam 1 składak.
Fotki przy okazji, może jutro, jak pomknę do Cierzpięt.
Jest co zwiedzić, ktoś coś poleci?

<|Tobo
Tobo

Wysłany: 2020-05-09, 17:43    [Cytuj]

Jak lubisz bunkry to na końcu Tyrkła jest sporo, przed asfaltem w lewo i zaraz wydeptana ścieżka w prawo. Są i po lewej i po prawej.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2020-05-09, 18:14    [Cytuj]

Slaw napisał/a:
4 szt składane i załoga nie wiedziała gdzie są.

Gdzie były? :idea:

~Slaw

Wysłany: 2020-05-09, 19:09    [Cytuj]

Na zewnątrz, ale nikt się nie domyśla.
Kiedyś budziły sensację, zatem mocowanie typu "czapka niewidka".
Przy okazji fotkę zrobię.

~Slaw

Wysłany: 2020-05-09, 19:29    [Cytuj]

Rower

IMG_20200509_202256.jpg
Z jednej lub po obu stronach.
Po 2 szt na stronę.
Plik ściągnięto 54 raz(y) 4,08 MB

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2020-05-09, 21:08    [Cytuj]