FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co z tymi silnikami .
Autor Wiadomość
Tadeusz

Wysłany: 2013-04-19, 23:45   Co z tymi silnikami . [Cytuj]

Od pewnego czasu szukam silnika 4 T w przedziale mocy 40 do 50 KM nie starszego jak 10 lat .Według mojego rozeznania w aktualnej ofercie znajdują się silniki w cenie od 9 do 14 tys sprowadzane z zagranicy ( najczęściej Szwajcaria ,Austria ,Niemcy ) oczywiście według informacji oferentów . W 80 % bez żadnej historii co do jego byłych właścicieli .Moim zdaniem istnieje duże prawdopodobieństwo ,że silniki te pochodzą mówiąc delikatnie z niewiadomego zródła . Czy mam rację i jak to sprawdzić . Jestem zaskoczony takim stanem rzeczy i zadaję sobie pytanie co się dzieje z Polskim rynkiem silników używanych .Mam nadzieje ,ze dyskusja na ten temat może uchronić wiele osób przed ewentualnymi kłopotami

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2013-04-20, 01:24    [Cytuj]

Z silnikami jest jak z samochodami - pewne są tylko w salonie, a i to nie zawsze.

Sprzedający bardzo często zatajają źródło pochodzenia silnika (nawet jeżeli pochodzi on z legalnego źródła), gdyż kupujący wówczas będzie znał jego historię - np. to, że silnik wbrew deklaracjom sprzedającego pracował w nadmorskiej (słona woda wyniszczająca silnik "od środka) wypożyczalni (używany bardzo intensywnie).

Nie istnieje też skuteczna metoda sprawdzenia, czy silnik nie pochodzi z kradzieży. O ile się orientuję nie istnieje centralna baza skradzionych silników.

Kupno używanego silnika zawsze jest loterią.

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2013-04-20, 08:40    [Cytuj]

Ponoc w Norwegii preznie dziala grupa zlodziei silnikow. Wysylaja je do Polski. Czytlem jak ktos mial kontrole bo wiozl na polskich blachach silniki przyczepne.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2013-04-20, 08:55    [Cytuj]

W którymś radiu słyszałem niedawno, że tta grupa została "rozbita". Policja skonfiskowała silników na przeszło milion złotych.

kursmazury

Wysłany: 2013-04-20, 08:56    [Cytuj]

Dostałem kilka dni temu zawiadomienie o wstrzymaniu śledztwa dotyczącego oszusta silnikowego, który wystawiał silniki do kupna w internecie. Policja nie była w stanie ustalić miejsca jego pobytu aby doręczyć wezwanie na przesłuchanie...
W takich warunkach nigdy nie ma pewności, czy to, co kupujesz nie jest kradzione i czy sprzedfawca nie oszuka. Mi się zdarzył jeden oszust na kilkanaście kupionych silników.

[ ODPOWIEDZ ]