FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wodowanie 2013
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2013-10-23, 22:24    [Cytuj]

don alonso napisał/a:
Jest duża rozpiętość cen za miejsca rezydenckie - od 1200 do 3800 zł za sezon. Cekawe od czego to zależy?

W Strandzie przykładowo tańsze miejsca są "nienumerowane" (masz po prostu zagwarantowane miejsce przy pomoście), droższe są tzw. boksy - masz swoje miejsce, które pozostaje puste nawet gdy z niego nie korzystasz, pomost "obejmuje" łódź z trzech stron, jest dodatkowo monitorowany, a bosman dodatkowo zwraca uwagę, aby nikt niepowołany nie kręcił się przy łódce.

W Sailorze przykładowo, gdy ktoś inny chciał wypłynąć moją łodzią miałem telefon od bosmana "czy wypuścić z portu?" (było już po sezonie i port był zamykany szlabanem) :-P

<|MirekMors

Wysłany: 2013-10-23, 22:54    [Cytuj]

Czyli gdy nasze społeczeństwo jeszcze trochę się wzbogaci to nie tylko zabuduje wszystkie brzegi ale też wykupi miejsca w porcie by nikt pod ich nieobecność nie śmiał cumować ? 2 lata temu o tej porze miałem małą awanturę bo śmiałem zacumować na miejscu rezydenckim w środku tygodnia w październiku o 22.oo wieczorem. Ci "właściciele" miejsca pewnie i zimą sprawdzają czy aby nikt nie cumuje na ICH miejscu. Wesołych Świąt.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2013-10-23, 23:06    [Cytuj]

Ja się nie awanturuję - jeżeli mi ktoś mówi, że zarezerwowane - nie dyskutuję i odpływam.

Z drugiej strony nie chciałbym stawiać mojej łodzi "gdziekolwiek" tylko dlatego, że ktoś zajął moje (bezpieczne) miejsce o 22-giej, podczas gdy ja z jeziora wrócę np. po północy i potem nie będę łodzi oglądał przez tydzień albo dwa. Warto czasem postawić się w sytuacji drugiej strony.

Mnie to akurat nie dotyczy, ale niektórzy traktują swoją łódź jak członka rodziny.

<|MirekMors

Wysłany: 2013-10-24, 09:19    [Cytuj]

Nie awanturowałem się tylko odpłynąłem.
Napisałem,ze gdy wszyscy wykupią swoje miejsca i nikomu nie pozwolą na nich cumować bo to "członek rodziny" ;-) to Ty też nie będziesz miał gdzie zacumować.
Homo homini lupus.

zenek

Wysłany: 2013-10-24, 11:25    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:
Czyli gdy nasze społeczeństwo jeszcze trochę się wzbogaci to nie tylko zabuduje wszystkie brzegi ale też wykupi miejsca w porcie by nikt pod ich nieobecność nie śmiał cumować ? 2 lata temu o tej porze miałem małą awanturę bo śmiałem zacumować na miejscu rezydenckim w środku tygodnia w październiku o 22.oo wieczorem. Ci "właściciele" miejsca pewnie i zimą sprawdzają czy aby nikt nie cumuje na ICH miejscu. Wesołych Świąt.

Mirek na szczęście ta tendencja mam nadzieję, że się odwróci. Kilka lat temu chciałem zacumować na godzinę z powodu awarii w "Cichej Zatoce" w Mikołajkach. Pomimo wielu wolnych miejsce bosman nie pozwolił. Pisałem kiedyś o tym. Teraz to się zmieniło. Jak są wolne miejsca mimo, iż port dalej jest rezydenckim, można cumować.
Przecież wystarczy aby obsługa portu wiedziała na jak długo dany rezydent wypływa i może wtedy spokojnie dysponować wolnym miejscem

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2013-10-24, 11:40    [Cytuj]

Cytat:
W Strandzie przykładowo tańsze miejsca są "nienumerowane" (masz po prostu zagwarantowane miejsce przy pomoście), droższe są tzw. boksy - masz swoje miejsce, które pozostaje puste nawet gdy z niego nie korzystasz, pomost "obejmuje" łódź z trzech stron, jest dodatkowo monitorowany, a bosman dodatkowo zwraca uwagę, aby nikt niepowołany nie kręcił się przy łódce.

Ja tak mam na Charzykowskim. Moja sasanka stoi w porcie w miejsu rezydenckim w boksie z 2 pomostami pływajacymi po obu burtach. Jest monitoring słupek pradowy ,oświetlenie i ochrona portu. Bardzo wygodne.

Sławek
Ostatnio zmieniony przez Sławek 2013-10-24, 12:14, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]