FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: pough
2014-03-27, 18:46
Czwarte Wielkie Wiosenne Regaty Forowiczów - 25.05.2013
Autor Wiadomość
~plitkin
Stangret

Wysłany: 2012-11-11, 09:25    [Cytuj]

Zawsze bylo pysznie!

~extant

Wysłany: 2012-11-11, 10:38    [Cytuj]

pough napisał/a:
extant napisał/a:
...Hmm... dla mnie z "aprowizacji" wystarczyłyby kiełbaski/karkówka z grilla/ogniska plus... no wiadomo co, byleby dużo. :mrgreen: :-P ... do tego Nidzkie, my, łódki, gitary, szanty... co więcej trzeba ?? ;-)

Szkoda, że nie było Ciebie na chociaż jednej z już odbytych edycji wiosennych regat forumowych. Pewnie miałbyś inne zdanie w porównaniu do tego typu innych spotkań.

Ja też żałuję, że nie uczestniczyłem w poprzednich edycjach regat forumowiczów. Pozwoliłem sobie tylko wyrazić swoje zdanie, że dla mnie osobiście "aprowizacja" nie jest głównym i podstawowym warunkiem realizacji dobrej imprezy "na żaglach". Oczywiście dla takiej imprezy może być... miłym dodatkiem. ;-)

<|wlowoj

Wysłany: 2012-11-11, 11:18    [Cytuj]

Pełna zgoda z extentem!
A wynika stąd rada dla kolelnych organizatorów, o odpowiednie ustawienie priorytetów, a znając ich i ich doświadczenie nie ma obawy...
Wielkie dzięki dla B&B oraz D&Z za wspaniałą organizację dotychczasowych naszych imprez, będzie to Wam niezapomniane!! :-D
Dzięki dla wszystkich a szczególnie dla Basi i Wiesia za wczoraj!

<|Devu

Wysłany: 2012-11-11, 13:59    [Cytuj]

dziękujemy za miłe wczorajsze spotkanie , dobrze było widzieć znów Was wszystkich :-)
Dzięki dla miłych Gospodarzy .
Mam jedno pytanie , wobec licznych zmian czy pozostaje podtrzymany ustalony wcześniej miejsce i termin wiosennych forumowych ?
pozdrawiam

Artur 66

Wysłany: 2012-11-11, 14:24    [Cytuj]

Dariusz Devu napisał/a:

Mam jedno pytanie , wobec licznych zmian czy pozostaje podtrzymany ustalony wcześniej miejsce i termin wiosennych forumowych ?

Miejsce i termin, czyli Pod Dębem 25.05.2013, został przecież ustalony na początku, poprzez demokratyczne głosowanie obecnych na spotkaniu :-)
Zmiana dotyczy tylko organizatora, no może nie organizatora tylko osoby, która zajmie się dopięciem wszystkiego, żebyśmy mogli się spotkać i pobawić :-D . Nie można przecież cały czas obarczać jednych, by inni się mogli bawić :-> . A ze szczegółami na pewno zapozna nas Mariusz w najbliższym czasie.
Jak zwykle, Basia i Wiechu ugościli nas serdecznie, dzięki i do następnego razu.

Szaman3
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-11, 14:27    [Cytuj]

Podjąłem sie organizacji regat wiosennych. Mam nadzieję, że bedzie nie gorzejh niż w dotychczasowych regatach forumowych. Na pewno będzie trochę inaczej, zwłaszcza jesli chodzi o imprezę poregatową. Niestety pewnie będzie skromniej, ale mam nadzieję, że wesoło i w zeglarskiej atmosferze.
Co do terminu i miejsca regat, nic sie nie zmienia. Ustaliliśmy, że będzie to 25 maj. Regacimy się na Nidzkim, a naszą bazą będzie Pod Dębem, tak jak dotchczas w regatach wiosennych.
Mam pewne pierwsze przemyślenia na temat i samych regat i zabawy poregatowej, ale napisze ciut później.

<|Devu

Wysłany: 2012-11-11, 15:49    [Cytuj]

Artur , to dla mnie nie było takie oczywiste ponieważ Mariusz określił że podejmie się organizacji regat ale na swoich zasadach. Dla mnie w tej chwili bardzo ważny jest jasny przekaz dotyczący parametrów gdzie i kiedy. Dziękuje Mariusz za potwierdzenie.
Good Luck :-)

~extant

Wysłany: 2012-11-11, 15:53    [Cytuj]

Mariusz Główka napisał/a:
(...)
Mam pewne pierwsze przemyślenia na temat i samych regat...

O... i to mnie ciekawi. :-D

Artur 66

Wysłany: 2012-11-11, 16:24    [Cytuj]

Dariusz Devu napisał/a:
Artur , to dla mnie nie było takie oczywiste ponieważ Mariusz określił że podejmie się organizacji regat ale na swoich zasadach.

Generalnie każdy organizator w jakiś sposób przeprowadza imprezę na swoich zasadach, bo to On wszystko załatwia i "odpowiada" za przebieg imprezy :->

<|Devu

Wysłany: 2012-11-11, 22:36    [Cytuj]

Artur 66 napisał/a:
Dariusz Devu napisał/a:
Artur , to dla mnie nie było takie oczywiste ponieważ Mariusz określił że podejmie się organizacji regat ale na swoich zasadach.

Generalnie każdy organizator w jakiś sposób przeprowadza imprezę na swoich zasadach, bo to On wszystko załatwia i "odpowiada" za przebieg imprezy :->

to jest przecież oczywiste :-)

~extant

Wysłany: 2012-11-16, 21:36    [Cytuj]

No więc wziąłem sobie "do serca" propozycję Bodo z ostatniego forumowego spotkania w Mesie i niniejszym informuję, że Mellody 30 Klarka już została wyczarterowana na 24/26.05.13... zakładam oczywiście, że Majowie z tym kalendarzem to trochę przesadzili. :mrgreen:

marekj

Wysłany: 2012-11-16, 21:50    [Cytuj]

extant napisał/a:
No więc wziąłem sobie "do serca" propozycję Bodo z ostatniego forumowego spotkania w Mesie i niniejszym informuję, że Mellody 30 Klarka już została wyczarterowana na 24/26.05.13... zakładam oczywiście, że Majowie z tym kalendarzem to trochę przesadzili. :mrgreen:

Poczekaj z zaliczką do 22.12 jak by co.... :->

a zresztą..... co za różnica :mrgreen:

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2012-11-16, 21:51    [Cytuj]

A jaka byla propozycja Bodo?

~extant

Wysłany: 2012-11-16, 22:05    [Cytuj]

marekj napisał/a:
...
Poczekaj z zaliczką do 22.12 jak by co.... :->

too late :mrgreen:

plitkin napisał/a:
A jaka byla propozycja Bodo?

Osobiście byłem za terminem Regat Forumowych w dniu 18.05.13 i argumentowałem to tym, że w terminie 25.05.13 będzie trudniej dla "czarterujących" ze względu na długi weekend, co Bodo "skwitował" stwierdzeniem, że zawsze mogę wyczarterować łódkę już następnego dnia po spotkaniu w Mesie... co też niezwłocznie uczyniłem. :mrgreen:

ps: na początku tygodnia z Pod Dębem "wyjmę" prawdopodobnie jeszcze jedną Philę 880... więc jeszcze jeden, dwóch takich "przezoronych" jak ja... i Pod Dębem zostaną już tylko ... Antile 24/26. :mrgreen: :-P
Ostatnio zmieniony przez extant 2012-11-16, 22:13, w całości zmieniany 2 razy  

<|Devu

Wysłany: 2012-11-17, 13:40    [Cytuj]

to jest wbrew ustaleniom z Mesy :-? mieliśmy pływać na wszystkim i bele czem .

<|Devu

Wysłany: 2012-11-17, 13:40    [Cytuj]

na Antili 24/26 się nieda pływać :?: :-(
Ostatnio zmieniony przez Devu 2012-11-17, 13:46, w całości zmieniany 1 raz  

~szg

Wysłany: 2012-11-17, 15:34    [Cytuj]

Devu napisał/a:

No właśnie ! :roll: ;-) .

~extant

Wysłany: 2012-11-17, 16:19    [Cytuj]

szg napisał/a:
Devu napisał/a:

No właśnie ! :roll: ;-) .

Heh... Pod Dęba planuję przyjechać już w czwartek wieczorem i od piątku rano do niedzieli popołudniu solidnie sobie pożeglować, więc na te trzy dni pływania koniecznie trzeba było wyczarterować jakiś naprawdę "porządny kawałek" łódki. :mrgreen: :-P

Szaman3
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-18, 09:48    [Cytuj]

Podczas Boatshow odbyła się w targowej tawernie narada forowiczów przy kiełbasie i frytkach :-D
Wszyscy niemal zgodnie stwierdziliśy, że pora zrobić to, o czym już od początku wiosennych regat mówilismy. Zatem trasa IV wiosennych regatach będzie prowadziła do Jaśkowa, przez najpiękniejszą część J. Nidzkiego. W Jaśkowie będzie nawrotka i wracamy Pod Dęba.
W związku z zaplanowaną długą trasą, start nastąpi ok g 9 rano. To znaczy o tej godzinie wystartują pierwsi, a pozostali jak się obudzą :mrgreen: Zdązymy wrócić do późnych godzin popołudniowych przy przeciętnych warunkach wiatrowych. W maju dzień jest długi, więc po widoku da się wrócić nawet o g 20. A jesli niektórym się zejdzie to ... pływanie nocą po Nidzkim jest przepiękne :-D
W sytucaji awaryjnej, gdyby wiatr totalnie zdechł, zrobimy mete gdzieś przy bindudze i zorganizujemy przewiezienie cateringu spod Dęba.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2012-11-18, 09:58    [Cytuj]

Szkoda tylko, że nie poinformowałeś wszystkich o naradzie. Byłem na miejscu, nikt mi nie wspomniał o takowej.

Zaczynam mieć obawy czy ta impreza jest przeznaczona dla wszystkich forumowiczów z tego względu, że gdyby powrót Pod Dębem z powodów wiatrowych nie byłby możliwy w sobotę, to tym co czarterują na weekend jacht w tym celu będzie ciężko wrócić w niedzielę do portu macierzystego, a nie każdy będzie miał możliwość wolnego poniedziałku.

Nie podoba mi się ten pomysł, ani sposób podejmowania decyzji. Dla mnie ta impreza staje się spotkaniem żeglarzy z Nidzkiego, a nie spotkaniem forumowym.

Brak myślenia o innych żeglarzach z północy o tym świadczy.

[ ODPOWIEDZ ]