FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie są granice?
Autor Wiadomość
pough
gorszego sortu

Wysłany: 2012-10-09, 06:58   Gdzie są granice? [Cytuj]

Czy dzisiejsze bicie rekordu w locie/skoku ze stratosfery i osiągniecie prędkości ponaddźwiękowej, człowieka tylko w kombinezonie ma sens? Czy gdzieś nas zbliża?
Ostatnio zmieniony przez pough 2012-10-09, 07:02, w całości zmieniany 1 raz  

~extant

Wysłany: 2012-10-09, 08:31    [Cytuj]

Wszelkie "ekstremalne wyczyny" zasadniczo nie mają mieć sensu bo to nie o sens w tym chodzi, ale o indywidualne zmierzeniem się kogoś z jakąś tam kolejną granicą... może dla adrenaliny, może dla rozgłosu, a może po prostu... o tak sobie. :mrgreen:

~Colonel

Wysłany: 2012-10-09, 09:17    [Cytuj]

"Sensy" są dwa:
1. Tym się różni czlowiek od małpy, że chce bić rekordy, rywalizować. Mnie to nie rajcuje ale rozumiem.
2. Jest hipoteza, że tego typu próby mogą doprowadzić do mozliwości awaryjnego powrotu astronautów z orbity.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2012-10-09, 09:20    [Cytuj]

Colonel napisał/a:
....Jest hipoteza, że tego typu próby mogą doprowadzić do mozliwości awaryjnego powrotu astronautów z orbity.

I do czego to dochodzi. Niedługo łatwiej będzie człowiekowi wrócić "na piechotę" z orbity niż wpław z morza. ;-) :-D
Ostatnio zmieniony przez pough 2012-10-09, 09:21, w całości zmieniany 1 raz  

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2012-10-09, 09:34    [Cytuj]

A jaki sens jest w naszym pisaniu na forum? Zapewne dla tych, co szykują się do tamtego rekordu rónie niezrozumiały.

~extant

Wysłany: 2012-10-09, 10:06    [Cytuj]

Colonel napisał/a:

... Jest hipoteza, że tego typu próby mogą doprowadzić do mozliwości awaryjnego powrotu astronautów z orbity.

Oj, to już trochę "naciągana" hipoteza ;-) ... przy zejściu z orbity, jak na razie, największym problemem jest wytracenie w górnych warstwach atmosfery prędkości orbitalnej obiektu.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2012-10-09, 10:25    [Cytuj]

extant napisał/a:
...jak na razie, największym problemem jest wytracenie w górnych warstwach atmosfery prędkości orbitalnej obiektu.

Najpewniej tę próbę traktują jako pierwsze próby kontroli prędkości wkroczenia w atmosferę.

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2012-10-09, 10:38   Re: Gdzie są granice? [Cytuj]

pough napisał/a:
Czy gdzieś nas zbliża?

Robert, a po co żeglujesz? :mrgreen:

Facet widocznie ma takie hobby, znudziło mu się tradycyjne skakanie, chciał czegoś więcej. A umiejętność dorobienia teorii do hobby + zarobienie na tym to jest dopiero sztuka. Trzeba trzymać kciuki, żeby w polu jeżyn nie wylądował :mrgreen:

Mnie bardziej interesuje co się stanie z tym balonem. Będzie sobie latał nad ziemią do końca świata? Czy się w końcu przetrze i pusta szmata spadnie nam na łeb? Bo żeby się spalił w atmosferze jak zużyte sputniki to chyba nie da rady, bo za nisko i za wolno lata.

Pamiętam, jak kilka lat temu miała spaść jakaś stacja kosmiczna. Nasze wojsko ogłosiło stan podwyższonej gotowości (czy jak to się zwie). Myślałem,że się zsikam ze śmiechu, jak wojsko w Giżycku ustawiło w bramie kozły z drutem kolczastym i barykadę z worków z piaskiem. Paranoja.

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-09, 11:16   Re: Gdzie są granice? [Cytuj]

pough napisał/a:
... Czy gdzieś nas zbliża?

Jego?... do ziemi..... :mrgreen:
Nas?... do realizacji własnych marzeń...... :-D ...
Jednak, nie popieram takich ekstremów ..... faktycznie, gdzieś granice muszą być.... :roll:
Za ten wyczyn, należy się nominacja do "Nagrody Darwina" .... :mrgreen:

~extant

Wysłany: 2012-10-09, 12:52   Re: Gdzie są granice? [Cytuj]

Bodo napisał/a:
...
Za ten wyczyn, należy się nominacja do "Nagrody Darwina" .... :mrgreen:

Nieeee... no tu to trochę przesadzasz... jakby skakał, powiedzmy z parasolem to i owszem tak, ale on to robi nieźle "obudowany techniką" więc i raczej bezpiecznie i do tego... naukowo. :mrgreen:

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-09, 13:48    [Cytuj]

Porównuję ten pomysł do skajtera (?) , Liszewskiego...... samotnie, przez może na skajtcie .... raz się udało.... :-/
Oba pomysły są z gatunku "co jeszcze można zrobić, aby zaistnieć...", .... tacy ekstremiści przydają się do wykorzystani dla reklamy, ..... :mrgreen: .... nie ma tu nic z naturalnego instynktu samozachowawczego..... :-D ... stąd moja "nominacja".... :-D

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2012-10-09, 13:56    [Cytuj]

Bodo napisał/a:
Porównuję ten pomysł do skajtera (?) , Liszewskiego...... samotnie, przez może na skajtcie .... raz się udało.... :-/

Dlaczego? Liszewskiemu nie wyszło, więc się obraził na arabskich ratowników, że musiał w wodzie z rekinami siedzieć.

Temu jak coś nie wyjdzie to może się obrażać na samego siebie. nie wiadomo jakich kosztów poszukiwań raczej nie wygeneruje. Chce to niech skacze, co w tym złego?

~Colonel

Wysłany: 2012-10-09, 17:07    [Cytuj]

extant napisał/a:

... przy zejściu z orbity, jak na razie, największym problemem jest wytracenie w górnych warstwach atmosfery prędkości orbitalnej obiektu.

Mam świadomość, że prędkość orbitalna to 8 km/s (pierwsza kosmiczna), czyli 28 800 a nie 1200 km/h. Oznacza to nie tyle problem z wytraceniem prędkości tylko z nagrzewaniem się lądującego obiektu (ktoś tu pisze o spalaniu się satelitów).
Ale ja tylko powtórzyłem jakiegoś naukowca z telewizora.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2012-10-09, 17:11    [Cytuj]

Colonel. Moim zdaniem to przede wszystkim ekstremalna zabawa. Kosmos zaczyna się ok. 80-100km nad ziemią, a balony stratosferyczne dolatują "zaledwie" do wysokości 30-kilku km. To raczej niewiele biorąc pod uwagę możliwości zbadania tego, o czym piszesz. Mogę się oczywiście mylić - nie jestem specjalistą w tej dziedzinie.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2012-10-09, 17:14    [Cytuj]

Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie wysłanie "czegoś" w "kosmos" - tak jak np. wysłano puszkę piwa

i wiele innych obiektów. W Polsce trzeba mieć jednak na to specjalne zezwolenie.

kursmazury

Wysłany: 2012-10-09, 17:22    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie wysłanie "czegoś" w "kosmos"[...]
W Polsce trzeba mieć jednak na to specjalne zezwolenie.

Urzędnicy się zabezpieczyli :mrgreen:

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-09, 19:13    [Cytuj]

Dobre!... zamiast lodówki na jachcie, można wozić balony ....... :mrgreen:
Fajne zabawa..... :-D .... dla nagrania samych widoczków, pokusiłbym się na taki eksperyment... :-D

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2012-10-09, 19:17    [Cytuj]

Możemy zrobić forumową ekspedycję kosmiczną. Kamerę gopro mam, lokalizator gps też. Pozostaje kupić balon, hel i czekać na bezwietrzną pogodę... aby po sprzęt nie jechać do Kaliningradu albo na Litwę :-P

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-09, 19:18    [Cytuj]

Wchodzę w to!..... może tej zimy?.... :-D

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2012-10-09, 19:22    [Cytuj]

OK.

[ ODPOWIEDZ ]