FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jacht z filmu " Nóż w wodzie"
Autor Wiadomość
remarcin

Wysłany: 2009-05-12, 08:48   Jacht z filmu " Nóż w wodzie" [Cytuj]

Bardzo mnie interesuje i ciekawi co sie dzieje z jachtem który grał w filmie "Nóż w wodzie" czytałem że był własnością któregoś z hitlerowskich dygnitarzy i że ponoć dogorywa w Almaturze może ma ktoś jakie ciekawe informacje o w/w jachcie, fotki itp.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2009-05-12, 13:00   Re: Jacht z filmu " Nóż w wodzie" [Cytuj]

Co dzieje się z jachtem nie wiem. Znalazłem natomiast kilka ciekawych faktów z nim związanych:
Cytat:
Jacht użyty w filmie należał kiedyś do Hermanna Goeringa. Po wojnie stał się własnością PZPR i nosił nazwę "Rekin". W filmie nosi nazwę Christine. Podczas kręcenia ujęcia ze szczytu masztu, krępy operator miał problemy z wygodnym umiejscowieniem siebie i kamery na cienkim i smaganym wiatrem maszcie. Na ciągłe i typowe dla Polańskiego pytanie "Czy piękny masz ten kadr?" odpowiadał nerwowym mruczeniem. Po kolejnym powtórzeniu pytania przez reżysera rozłożył on ręce mówiąc "Tak, kurwa! Piękny, no!", a niezabezpieczona karabinkiem kamera wpadła do wody, gdzie spoczywa do dziś. Zdarzenie to wymusiło kilkudniową przerwę w zdjęciach i sprowadzenie nowej kamery. Do dzisiaj również nóż spoczywa gdzieś w wodzie. Źródło: Wikipedia

remarcin

Wysłany: 2009-05-12, 13:24    [Cytuj]

znalazłem również takie wspominki

.http://miasta.gazeta.pl/olsztyn/1,35190,2465089.html

oraz widać że organizuja tam imprezy z "Rekinem " w tle

.[link już nieaktywny - domena przejęta przez spamerów - dlatego właśnie zalecamy cytat zamiast suchego linku]

ciekawe czy w związku z tym można go zobaczyc będąc w almaturze
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2016-03-22, 01:53, w całości zmieniany 2 razy  

~boSmann

Wysłany: 2009-05-12, 19:11    [Cytuj]

Cytat:
informacje o w/w jachcie, fotki itp

Rekin Niegocin.jpg
Plik ściągnięto 4801 raz(y) 47,68 KB

Rekin Mamry.jpg
Plik ściągnięto 2133 raz(y) 44,19 KB

Pościan
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-20, 17:22    [Cytuj]

Dorzucam fotki

[ Dodano: 2009-05-20, 17:24 ]
Kolejny Rekin

[ Dodano: 2009-05-20, 17:26 ]
dalej Rekin

[ Dodano: 2009-05-20, 17:30 ]
Następny

Rekin w hangarze - zdjęcie wykonane jakies dwa lata temu.

Komantarz administratora - zdjecia na prosbe uzytkownika umieszczona na serwerze

Rekin1.jpg
Rekin1
Plik ściągnięto 1802 raz(y) 23,57 KB

Rekin2.jpg
Plik ściągnięto 3973 raz(y) 20,85 KB

Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2009-05-20, 19:08, w całości zmieniany 2 razy  

~boSmann

Wysłany: 2009-05-20, 23:38    [Cytuj]

Może to i ładna dekoracja w hangarze, imprezy też pewnie klimat mają.
Szkoda jednak, że nie pływa.

remarcin

Wysłany: 2009-05-21, 10:34    [Cytuj]

na kadrach z filmu i na zdjęciach rekina widac różnice w zabudowie kokpitu i kadłuba w filmie jest wcięcie i okrągłe okienko a "cywilny "posiada trzy prostokatne okienka czyżby jacht był przerabiany?

~boSmann

Wysłany: 2009-05-21, 19:55    [Cytuj]

Złudzenie. Ten wiszący żagiel trochę zasłania i robi cień. Jak powiększysz i się dobrze przyjrzysz to jest i okrągły bulaj i wcięcie przy kokpicie.

Misiek

Wysłany: 2009-05-24, 14:18    [Cytuj]

A kto jest właścicielem tego cuda? Bo to kawał historii i to nie tylko kina - szkoda by było żeby krzywda jakaś mu się stała

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2009-05-24, 21:29    [Cytuj]

Może lokalni przedsiebiorcy z WJM , a tych przeciez nie brakuje powołali by jakąś fundacje i jacht odbudowali. W końcu to koszt nie aż tak wielki. Skoro Almatur nie chce go sprzedać a kasy na remont nie ma. Jacht pływałby jako np jacht reklamowy , brałby udział w zlotach oldtimerów i pokazywał piekna historie mazur , a także kina polskiego Hi , hi rzucam propozycję bo sam kasą nie smierdze, no i nie jestem z mazur. Moze przez nasz portal coś w tym stylu ogłosić. Oczywiscie wpierw należałoby dogadac się z właścicielem

pozdrawiam Sławek
Ostatnio zmieniony przez Sławek 2009-05-24, 21:31, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2009-05-24, 21:57    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
W końcu to koszt nie aż tak wielki.

Zdaje sie, ze nie przemyslales tego co napisales. Renowacja takiego jachtu, a wlasciwie jego odbudowa to koszt (strzelam) lekko licząc ok. 200 tysiecy zlotych (uzupelnienie poszycia, malowanie, srodek podejzewam caly do wymiany (zabudowy na takim jachcie przeciez nie zrobisz z MDF-u, bo jakby to wyglądalo).
Do tego dojda koszty utrzymania. Jachty drewniane sa najdrozsze w utrzymaniu. Do tego potrzeba zamoznego konesera, a takich w czasach kryzysu ze swieca szukac.

~boSmann

Wysłany: 2009-05-24, 22:24    [Cytuj]

Cytat:
odbudowa to koszt (strzelam) lekko licząc ok. 200 tysiecy zlotych

niestety, to są drogie zabawy.
Sama robocizna pochłonie ogromne pieniądze.
Wiem coś na ten temat ;-) sam mam do odbudowy cudo z 1935 roku

Misiek

Wysłany: 2009-05-24, 22:27    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Do tego dojda koszty utrzymania. Jachty drewniane sa najdrozsze w utrzymaniu. Do tego potrzeba zamoznego konesera, a takich w czasach kryzysu ze swieca szukac.

Strzelam - jakiś snob z Hollywood? Tam te marne 50000$ to nie powinien byc problem :) Może jeśliby miało iść na marnację to komuś zapodać temat

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2009-05-25, 09:35    [Cytuj]

Cytat:
Zdaje sie, ze nie przemyslales tego co napisales. Renowacja takiego jachtu, a wlasciwie jego odbudowa to koszt (strzelam) lekko licząc ok. 200 tysiecy zlotych

Pomysł nie jest zły , mozna zainteresowac jachtem miasto ( w Gdyni to miasto obecnie odbudowywuje Genarała Zaruskiego ) Mysle,że gdyby powstała odpowiednia fundacja , w której zaangazowani byliby lokalni biznesmeni oraz miasto i powiat Gizycko owe 200 tys zł nie byłoby tak wielką kwotą.

Misiek

Wysłany: 2009-05-25, 11:51    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
Pomysł nie jest zły , mozna zainteresowac jachtem miasto ( w Gdyni to miasto obecnie odbudowywuje Genarała Zaruskiego ) Mysle,że gdyby powstała odpowiednia fundacja , w której zaangazowani byliby lokalni biznesmeni oraz miasto i powiat Gizycko owe 200 tys zł nie byłoby tak wielką kwotą.

Z tym Hollywodem to trochę walnąłem ;) Twoja koncepcja jest rozsądniejsza. Nawet nie koniecznie lokalni biznesmeni, ale z branży filmowej w ramach PR-u. A i Polański jakby do niego dotrzeć to może by i co kopsnął - stać go chyba ;)
A uwagi bosmana - koszty robocizny można zredukować - myślę że znalazłoby się trochę ludzi którzy by popracowali przy takim pięknym jachcie w zamian za możliwość popływania nim. Np ja :))) Robotę przy drewnie to niektórzy wręcz lubią.
Ale nadal nie wiemy najważniejszego - czyj on jest i jakie plany wobec niego ma właściciel?

~boSmann

Wysłany: 2009-05-25, 20:06    [Cytuj]

Właścicielem jest najprawdopodobniej Almatur.
Cytat:
w Gdyni to miasto obecnie odbudowywuje Genarała Zaruskiego )

W Gdańsku.
Zobaczymy co z tego wyniknie. Jak na razie to trochę szumu narobili, kadłub przeholowali i teraz chyba się zastanawiają co dalej.
Polański chyba nie jest zainteresowany, dla niego to tylko jeden z rekwizytów.
Był kiedyś pewien bardzo poważny klient ale Almatur nawet gadać nie chciał.
Z fundacją pomysł niezły (w/g nas) dla samorządu niekoniecznie.
Cytat:
koszty robocizny można zredukować

Chyba żartujesz z tym pospolitym ruszeniem. Nie wiem co ci pasjonaci mieliby tam robić? Skrobać? Malować? To tylko znikomy procent kosztów.
Bez co najmniej dwóch dobrych szkutników (takich prawdziwych, od drewna) nie ma co nawet myśleć o renowacji.
Cytat:
myślę że znalazłoby się trochę ludzi którzy by popracowali przy takim pięknym jachcie w zamian za możliwość popływania nim. Np ja :))) Robotę przy drewnie to niektórzy wręcz lubią.

Ja juz to przerabialem. Teoria.

Misiek

Wysłany: 2009-05-25, 21:17    [Cytuj]

boSmann napisał/a:

Chyba żartujesz z tym pospolitym ruszeniem. Nie wiem co ci pasjonaci mieliby tam robić? Skrobać? Malować? To tylko znikomy procent kosztów.
Bez co najmniej dwóch dobrych szkutników (takich prawdziwych, od drewna) nie ma co nawet myśleć o renowacji.

No to jacht tylko dla pasjonatów, znam takich którzy niejednego "szkudnika" by mogli uczyć ;) A z tymi 2 szkutnikami to IMHO przesadzasz, 2 to by mogło od podstaw taki jacht zbudować. A przy drewnie to jak pamiętam z czasów młodości jest dużo właśnie "głupiego roboty", niekoniecznie wymagającej jakiś super umiejętności.
No ale skoro właściciel nie chce się pozbyć to sprawa w ogóle czysto teoretyczna. Miejmy nadzieję, że nie zmarnuje tego jachtu.

~boSmann

Wysłany: 2009-05-25, 21:46    [Cytuj]

Cytat:
2 to by mogło od podstaw taki jacht zbudować

A wiesz, że z remontem jest więcej roboty niż z budową nowego?
Praktyczni amerykanie przeważnie robią "restaurację" takich jednostek, polegającą na rozbieraniu starego jachtu, odrysowywaniu elementów i budowaniu nowego z znowego materiału. Szybciej i taniej.
Cytat:
jest dużo właśnie "głupiego roboty", niekoniecznie wymagającej jakiś super umiejętności

Pozwolę sobie mieć trochę inne zdanie. Chyba, że masz na myśli czasy klubowe gdzie skrobało się Omegi i Dzty.
Wracając do pospolitego ruszenia.
Kiedy przywiozłem swojego zabytka (9 metrów, piękny w liniach) miałem całą masę deklaracji, próśb itp. Kiedy rzuciłem hasło <no to zaczynamy> okazało się, że akurat teraz to nie, bo .......
Nie dziwię się. Jak nie patrzeć to ciężka praca (mam to na co dzień to wiem) ;-)

Michal

Wysłany: 2009-05-27, 09:47    [Cytuj]

Witam Wszystkich

REKINA widziałem 2 lata temu - skorzystałem z niewątpliwej uprzejmości pana kierowniak Almaturu, który osobiście pokwapił się do hangaru aby go otworzyć i mogłem dotknać "relikwi" :)

remarcin

Wysłany: 2009-05-27, 13:46    [Cytuj]

Michal napisał/a:

REKINA widziałem 2 lata temu - skorzystałem z niewątpliwej uprzejmości pana kierowniak Almaturu, który osobiście pokwapił się do hangaru aby go otworzyć i mogłem dotknać "relikwi" :)

a moze jakies fotki udało się zrobic jak tak to poprosze

[ ODPOWIEDZ ]