FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Postój na wyspach w rezerwacie - zabroniony [ku przestrodze]
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-10, 13:35    [Cytuj]

chester_brudnostopy napisał/a:
Co kobieta siedząca za biurkiem w Warszawie wie o małej wysepce na jednym z jezior?

Zapytaj. :-P

~chester_brudnostopy

Wysłany: 2017-08-10, 13:36    [Cytuj]

To było pytanie retoryczne :-P

~extant

Wysłany: 2017-08-10, 15:33    [Cytuj]

chester_brudnostopy napisał/a:
Co kobieta siedząca za biurkiem w Warszawie wie o małej wysepce na jednym z jezior?

Nie w Warszawie - RDOŚ w Olsztynie.... tam ewentualnie zapytaj :-)

~chester_brudnostopy

Wysłany: 2017-08-10, 15:35    [Cytuj]

Jeszcze nic nie zrobiłem a już mnie przerzucają z miasta do miasta :mrgreen:

~extant

Wysłany: 2017-08-10, 15:40    [Cytuj]

Nikt Cię nigdzie nie "przerzuca" - masz szereg pytań i wątpliwości, to jesteś precyzyjnie kierowany do miejsca, gdzie najszybciej możesz znaleźć odpowiedzi na dręczące Cię pytania i wątpliwości. :-)

~Rafał1960

Wysłany: 2017-08-10, 16:01    [Cytuj]

Chester, dopytaj jeszcze o Upałty. Tam są groby, jakieś resztki zabudowań..
Jedna wyspa nie zmieni nic w ekosystemie. Więc załatw zezwolenie na całoroczne cumowanie i rozdeptanie wyspy.
Stosowałem się do zakazów cumowania, ale jakby coś to chętnie pospaceruję po Upałtach.
A sporadyczny zrzut mocznika z pęcherza nie wpłynie na pewno na ekosystem wyspy

Agnieszka14

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2017-08-10, 16:27    [Cytuj]

Chester. Zrozum.
To nie chodzi o ludzi "normalnych".
To chodzi o cała resztę przeciętnych mazurskich turystów, a konkretnie o tych, którym znacznie więcej rzeczy "nie szkodzi".

Przedwczoraj stawałam na dziko na Beldanach. Przed nami stali tam najwyraźniej ludzie, którym tez rożne rzeczy jak sie zrobi tylko raz nie przeszkadzają.
A wiec każdy z nich zrobił tylko raz, No max 2, ale to przecież prawie nie robi różnicy - papierzaka.
Poza tym zastawili po sobie, ale bardzo kulturalnie, bo nie porozrzucane, tylko zawiązane w worku - śmieci. Ale tylko jeden worek, wiec na pewno nie szkodzi.
Poza tym zostawili tez zużytego, ale tylko jednego, jednorazowego grilla.
No i jedna gąbkę do zmywania, jeden papierek po batoniku i jedna folie po chlebku.

I w sumie nic nie szkodzi, ze pół godziny po nich sprzątalismy. Przecież to nic takiego i nic sie stało.

<|Tobo

Wysłany: 2017-08-10, 16:38    [Cytuj]

Co prawda sam mam na sumieniu spacer po Gilmie pod koniec sierpnia, jednak nawet listka stamtąd nie wzięliśmy ani skrawka papierka nie zostawiliśmy, winy odkupiłem (samozwańczo posprzątałem sporo śmieci pływając tu i tam). ale uważam, że jednocześnie powinny być dwie drogi walki z niszczeniem jezior, wysp itp. Edukacja, która dotrze do każdego myślącego, druga - wysokie kary dla niemyślących. Edukacja w szacunku dla przyrody jest ważna i skuteczna. Ale co to za katry 500zł? Cumuje przy wyspie jacht za 500000zł z załogą, która łiskaczy za więcej dziennie wypija...

Poniżej zdjęcie, czegoś co mnie zszokowało. Środek miasta, Park Planty w Białymstoku, a tu takie grzyby. Były tak piękne, że nie znalazł się nikt pazerny i sobie mogły dorosnąć metr od ścieżki. A więc da się....

IMG_20170725_180349[1].jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 3,25 MB

Ostatnio zmieniony przez Tobo 2017-08-10, 16:40, w całości zmieniany 1 raz  

~chester_brudnostopy

Wysłany: 2017-08-10, 16:44    [Cytuj]

Agnieszka14 napisał/a:
Chester. Zrozum.
To nie chodzi o ludzi "normalnych".
To chodzi o cała resztę przeciętnych mazurskich turystów, a konkretnie o tych, którym znacznie więcej rzeczy "nie szkodzi".

Przedwczoraj stawałam na dziko na Beldanach. Przed nami stali tam najwyraźniej ludzie, którym tez rożne rzeczy jak sie zrobi tylko raz nie przeszkadzają.
A wiec każdy z nich zrobił tylko raz, No max 2, ale to przecież prawie nie robi różnicy - papierzaka.
Poza tym zastawili po sobie, ale bardzo kulturalnie, bo nie porozrzucane, tylko zawiązane w worku - śmieci. Ale tylko jeden worek, wiec na pewno nie szkodzi.
Poza tym zostawili tez zużytego, ale tylko jednego, jednorazowego grilla.
No i jedna gąbkę do zmywania, jeden papierek po batoniku i jedna folie po chlebku.

I w sumie nic nie szkodzi, ze pół godziny po nich sprzątalismy. Przecież to nic takiego i nic sie stało.

Rozumiem, o kogo chodzi przecież. Chyba nie czytacie dokładnie. Ja worki chowam do bakisty. A że bydło pływa, to nie moja wina.

[ ODPOWIEDZ ]