MAZURY.INFO.PL - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy można łowić ryby z roweru wodnego.
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2013-10-14, 11:10   Czy można łowić ryby z roweru wodnego. [Cytuj]

Pytanie otrzymane mailem:

Cytat:
Czy można używać roweru wodnego do połowu ryb

Tak, pod warunkiem, że ten rower wodny jest zarejestrowany jako łódź do połowu ryb - co w praktyce jest niespotykane.

Tego typu rejestracja kosztuje niecałe 20zł i dokonuje się jej w Starostwie Powiatowym.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2013-10-14, 13:16    [Cytuj]

jest to spzręt wodny słuzący do amatorskiego połowu ryb. jenakże w rozporzadzeniu nie ma określenia jaki to sprzęt ma być i jakie spełniać ma wymogi. Ma byc tylko zarejestrowany. Wobec powyzszego mozna łowic z roweru , kajaka , małego pontonu , czy innych dziwnych pływadeł. Niektóre starostwa nie chca rejestrowac np kajaków. W takim przypadku nalezy zapytac urzędnika o wykładnie prawną.

pozdrawiam Sławek

~piotrb

Wysłany: 2013-10-14, 15:36    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
Niektóre starostwa nie chca rejestrowac np kajaków. W takim przypadku nalezy zapytac urzędnika o wykładnie prawną.

pozdrawiam Sławek

Wtedy we wnisku wpisuje się - łódź wiosłowa otwarto pokładowa :mrgreen: , wykonana z laminatu 1,2,3 osobowa.
Nikt nie wnika co jest tam napisane gdyż stan wpisany poświadcza się własnoręcznym podpisem :-) a koszt to 17 zyla :-P
normalnie pełne zaufffanie do obywatela :mrgreen:

wiesiek

Wysłany: 2014-06-17, 09:48    [Cytuj]

Zarejestrowałem ponton jako łódź do połowu ryb. Myślałem żeby numer namalować farbą, ale w markecie budowlanym mi odradzono, ze względu na wykruszanie się farby (choćby przy spuszczaniu powietrza). Czy ktoś się orientuje jak najlepiej to zrobić ?

zenek

Wysłany: 2014-06-17, 09:57    [Cytuj]

wiesiek napisał/a:
Zarejestrowałem ponton jako łódź do połowu ryb. Myślałem żeby numer namalować farbą, ale w markecie budowlanym mi odradzono, ze względu na wykruszanie się farby (choćby przy spuszczaniu powietrza). Czy ktoś się orientuje jak najlepiej to zrobić ?

Trzeba użyć "rozciągliwej" farby takiej jak stosuje się w nadrukach na tkaninach. Napis wykonać na pontonie bez powietrza . Znajdź jakąś firmę zajmującą się sitodrukiem i od nich niewielką ilość spróbuj odkupić. Druga droga to wpisz w googlach hasło "farby rozciągliwe" i można kupić całe opakowanie.
Ostatnio zmieniony przez zenek 2014-06-17, 10:09, w całości zmieniany 2 razy  

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2014-06-17, 10:04    [Cytuj]

Możesz uzyć tkaniny żeglarskiej takiej jak na numery na żagiel. W żaglowni możesz zamówić gotowe już numery. naklejasz na nadmuchany ponton, z tym, że wcześniej musisz odtłuścić
powierzchnie acetonem.

Sławek

aleksiasty

Wysłany: 2014-06-17, 10:15    [Cytuj]

Te naklejane numery są niezłym pomysłem, i w zasadzie na kilka lat wystarczą takie z folii dedykowanej na plandeki i bannery.
Każda pracownia grafiki wykona je niespecjalnie drogo.

Jednak aceton i wszelaką inną chemię trzymał bym z daleka od pontonu.
Do odtłuszczenia z powodzeniem wystarczy użyć Ludwik lub inny płyn do mycia naczyń, ale bez balsamu chroniącego dłonie przed wysuszaniem.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2014-06-17, 10:34    [Cytuj]

Mialem kiedys ponton i numery mialem z folii samoprzylepnej. Wytrzymaly kilka lat, ale ponton caly czas byl napompowany. Naklejki sa jednak tanie, wiec mozna zrobic dwa komplety na wszelki wypadek.

funyo

Wysłany: 2014-06-17, 11:46    [Cytuj]

Żeby zrobić porządne numery na ponton, należy użyć materiału do produkcji pontonów - hypalonu, lub podobnego gumowanego materiału i wyciąć z niego numer. W miejscach przyklejenia powierzchnię pontonu oraz numer od spodu należy zmatowić drobnym papierem ściernym, a następnie odtłuścić. Używać klejów elastycznych typu butapren lub dedykowanych do np. łatek gumowych. Ja naklejałem na napompowany ponton klejem używanym do produkcji i naprawy pontonów, dostępnym w niektórych sklepach i hurtowniach żeglarskich (nazwy nie pamiętam) . Efekt estetyczny i baaaardzo trwały.
Tanio niezły efekt można uzyskać malując napis sprayem (wcześniej wykonać szablon) w kolorze mocno kontrastowym do powierzchni. Cała rzecz polega na tym, aby nanieść kilkukrotnie tylko "mgiełkę" - da to efekt takich mikro kropek, które na pewno nie będą się łuszczyć.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2014-06-17, 13:04    [Cytuj]

Cytat:
Jednak aceton i wszelaką inną chemię trzymał bym z daleka od pontonu.
Do odtłuszczenia z powodzeniem wystarczy użyć Ludwik lub inny płyn do mycia naczyń, ale bez balsamu chroniącego dłonie przed wysuszaniem
.

ja używałem acetonu do oczyszczenia pontonu przed założeniem łatki. Efektów ubocznych nie było. Co do klei to są różne inne do PCV inne do gumy jedno lub dwu składnikowe. Przy czym te kleje są trudno dostępne i drogie. Chyba najlepsza będzie jednak folia samoprzylepna zamówiona w drukarni. Koszt rzeczywiście nie wielki. Litery z płótna żeglarskiego na nr na żagiel tez do tanich nie należą.

Sławek

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2014-06-17, 16:17    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Ja naklejałem na napompowany ponton klejem używanym do produkcji i naprawy pontonów, dostępnym w niektórych sklepach i hurtowniach żeglarskich (nazwy nie pamiętam) . Efekt estetyczny i baaaardzo trwały.

Właśnie o to chodzi. Proponowane przez Ciebie połączenie jest tak trwałe, że zazwyczaj zostaje do końca żywota tego pontonu... a jak będziesz chciał zmienić numer?

funyo

Wysłany: 2014-06-17, 22:09    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
...a jak będziesz chciał zmienić numer?

A po co? Nawet przy zmianie właściciela nie trzeba tego robić - wystarczy zmiana armatora w dowodzie (przynajmniej przy rejestracjach na POL)
Poza tym usuną taki napis się da, tylko nie jest to łatwe i wymaga cierpliwości ;-)

pir0man

Wysłany: 2014-06-24, 13:23    [Cytuj]

Na naklejkach na miękką powierzchnię się nie znam, ale zwykłe naklejki (chyba z jakiejś folii Oracal do oklejania witryn) na folii transportowej (żeby równo znaki wyszły) kupiłem w [spam] za kilka złotych (od razu 3 komplety - jeden rezerwowy), nakleiłem na mokro i trzyma się ponad rok niezależnie od warunków. Naklejki na skuterze, więc i woda chluśnie przy 80km/h i cała naklejka nurkuje pod wodą, gałąź podrapie naklejkę, pomost przytrze i nic się nie dzieje.

Regulamin pkt. II.2
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2014-06-24, 14:06, w całości zmieniany 2 razy  

Majsterklepka

Wysłany: 2016-11-09, 22:07    [Cytuj]

Zgodnie z obecnymi przepisami nie jest konieczne posiadanie rejestracji "rybnej " dla legalnego połowu amatorskiego ryb na wedki. Ale "statek" musi być zarejestrowany obojętnie czy PZŻ , Starostwo czy PZMWiNW.

jarek38s

Wysłany: 2016-11-10, 12:10    [Cytuj]

Czy to znaczy, że z wyczarterowanego jachtu mogę łowić ryby?

zenek

Wysłany: 2016-11-10, 12:24    [Cytuj]

Jachty czarterowe zazwyczaj nie są zarejestrowane, więc raczej nie.

~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2016-11-10, 14:29    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Chyba jest z tym różnie.... Ahoj i Bełbot np. rejestrują.

~Emill`76

Wysłany: 2016-11-10, 15:12    [Cytuj]

Piotr Lewandowski napisał/a:
zenek napisał/a:
Chyba jest z tym różnie.... Ahoj i Bełbot np. rejestrują.

Piotr, rejestrują do amatorskiego połowu ryb ? Nie zauważyłem takich numerów w ich flotach ... a co by nie mówić to oznaczenie jest dość długie. Moje np : MA-NDM-0993A a czcionka musi być odpowiednich rozmiarów ....

Majsterklepka

Wysłany: 2016-11-10, 16:42    [Cytuj]

żeby nie być gołoslownym zamieszczam pismo na ktorm oparlem swoje zdanie no i mam to wydrukowane dal wlasnych potrzeb bo mam łódkę zarejestrowaną w PZŻ

pismo_z_mgmizs_dot_rejestracji_lodzi_i_sprzetu_do_polowu_ryb.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 69 raz(y) 89,87 KB

Majsterklepka

Wysłany: 2016-11-10, 19:53    [Cytuj]

Mam nadzieję, że komuś ta informacja się przyda w razie kontroli ...
pozdrawiam staszek

[ ODPOWIEDZ ]