FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2010-02-28, 22:07
paralotnie
Autor Wiadomość
wiesiek61
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-18, 13:08   paralotnie [Cytuj]

Witam.Moze ktos mi powie gdzie mozna zapisac sie na kurs paralotniarski w gizycku

moze ktos lata na paralotni i chcialby sie podzielic doswiadczeniem

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2009-04-18, 13:16   Re: paralotnie [Cytuj]

wiesiek61 napisał/a:
Witam.Moze ktos mi powie gdzie mozna zapisac sie na kurs paralotniarski w gizycku

moze ktos lata na paralotni i chcialby sie podzielic doswiadczeniem

Mi też od dłuższego czasu chodzi po głowie myśl, aby spróbować. Chciałem nawet zapisać się na kurs. Niestety są organizowane w terminach (w wakacje), kiedy nie mam czasu.

Najbliżej Gizycka - w Olsztynie - pod warunkiem, że zbierze się odpowiednia liczba chętnych. Jeżeli znalazłbyś wiecej chętnych - być może udałoby się ściągnąć instruktora do Gizycka. Podobno są też czasem jakieś kursy w okolicach Suwałk. Mnie najbardziej interesuje kurs PPG (z napędem).

[ Dodano: 2009-04-18, 14:29 ]
Szukam także chętnych na kurs holowania 'obiektów latających'. Jest to jedna z licencji motorowodnych umożliwiająca holowania za motorówką człowieka na spadochronie (parasail). Od liczby zainteresowanych zależy czy kurs odbyłby się na Mazurach.

[ Dodano: 2009-04-19, 01:33 ]
Wlasnie otrzymalem informacje, ze kurs wlasnie trwa w Starych Juchach k. Gizycka. Bede mial tez info o kolejnych terminach.

TomekM

Wysłany: 2009-04-20, 08:54    [Cytuj]

Witam,
Ponieważ temat paralotniowy jest mi znany a i żeglowanie również, to postanowiłem dorzucić swoje trzy grosze do dyskusji.
Kilka słów na temat kursów i potrzebnych uprawnień.
W sportach lotniczych niestyety nie jest tak różowo jak obecnie w żeglarstwie i aby móc legalnie latać należy zdać Państwowy egzamin i uzyskać Świadectwo Kwalifikacji Pilota Paralotni. Szkoleniami w Polsce zajmują się prywatne firmy (jest ich sporo) które posiadają stosowne uparawnienia wydane przez ULC (Urząd Lotnictwa Cywilnego)
Lista szkół dostępna stronach Polskiego Stawarzyszenia Paralotniowego:
www.psp.gov.pl
Szkolenie odbywa sie w dwóch etapach i można je odbyć zarówno w górach jak i na płaskim terenie za wyciągarką. Szkolenie do lotów z napędem PPG jest uprawnieniem dodatdkowym - najpier nalezy zdobyć Świadectwo Kwalifikacji aby móć iść na kurs latania z napędem.
Pierwszy etap szkolenia to loty niskie - min 30m, nauka startu klasycznego i alpejskiego oraz lądowania. Jest też trochę teorii: prawo lotnicze, aeorodynamika, meteorologia, teroa lotu, sytuacje niebezpieczne. etap pierwszy kończy sie egzaminem praktycznym i teoretycznym. Jego zdanie umożliwia przystąpienie do drugiego etapu szkolenie. Etap ten to loty wysokie - min. 100m, doskonalenie manewru startu oraz lądowania. Na tym etapie uczeń ćwiczy tez manewry awaryjnego wytracania wysokości - jedn z nich musi potem zaprezentować na egzaminie. Etap drugi kończy sie egzamianem teoretycznym i praktycznym. No i jak poprzednie jego zaliczenie jest konieczne do przystąpienia do egzaminu państwowego na Świadectwo Kawalifikacji. Wygląda to troche moze dramatycznie, ale wszystko to można zaliczyć w ciągu 2 tygodni.
Po zdaniu egzaminu i odebranie upragnionego dokumentu, nalezy sie jeszcze ubiezpieczyć od OC i możemy legalnie latać w kraju i za granicami.
Dodatkowe szkolenie na PPG trwa kilka dni i odnosi sie tylko do aspektów lotu silnikowego.
Gdyby były jakiś pytania to jestem do dyspozycji.
W tym roku wybieramy się naszą grupą na rejs po Mazurach połączony z lataniem na PPG, ładujemu po prostu do Twistera naped i skrzydła i jak nie bedzie wiało, to wieczorkami mamy nadzieje na fajne warunki do latania. Wyruszamy 14 czerwca z portu Niedźwiedzi Róg, trasa jeszcze nie ustalona. Gdyby ktoś był zainteresowany wspolnym lataniem lub chciał tylko zobaczyć jak to wygląda - mamy już kontakt z dwoma paralotniarzami z Mikołajek - to zapraszamy, chętnie podzielimy się doświadczeniami. Załoge stanową 4 osoby z czego 3 sa pilotami z dużym doświadczeniem.
Pozdrawiam i mam nadzieje do zobaczenia w czwrwcu

Tomek Marszałek
PARANORMAL TEAM CHRZANÓW

[ ODPOWIEDZ ]