FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2013-05-29, 00:23
Konserwacja i czyszczenie jachtu
Autor Wiadomość
Artur 66

Wysłany: 2012-07-15, 14:26   Konserwacja i czyszczenie jachtu [Cytuj]

Każdy pewnie ma jakieś sprawdzone środki lub patenty, które stosuje do pielęgnacji swojej łódki. Warto wymienić się informacjami, żeby nie inwestować w środki mało skuteczne, lub zmienić dotychczasowe na lepsze.

Kupiłem ostatnio płyn do czyszczenia łodzi o powierzchni lakierowanej i żelkotowej, w dość przystępnej cenie 29 zł/l. Według producenta ma usuwać wosk, tłuszcz, pył węglowy i inne trudne do usunięcia zabrudzenia.
Przetestowałem go w zeszły weekend i jestem zadowolony. Naprawdę ładnie wszystko
wyczyścił, bez nadmiernego szorowania Nie wytwarza praktycznie piany i w związku z tym, że to koncentrat jest wydajny. Oczywiście nie bez znaczeni jest to, iż jest biodegradowalny.
Śmiało mogę polecić jako preparat do gruntownego czyszczenia, po którym należy nanieść coś z woskiem lub teflonem.

Ps. Jeżeli władni uznają za konieczne, proszę o przeniesienie do działu komercyjnego.

Przechwytywanie.JPG
Plik ściągnięto 5252 raz(y) 33,58 KB

marekp
KONIUSZY

Wysłany: 2012-07-15, 22:05    [Cytuj]

Jak napisałeś ? Usuwa wosk ...Artur wyrzuć to do śmietnika. Nie po to przez pół sezonu wcieram różne woski i teflony w pokład, żeby potem jakimś świństwem za jednym zamachem to wszystko zmyć :-) Wywal to natychmiast... ;-)

mabar
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-16, 07:13    [Cytuj]

Artur gdzie to kupiłeś. Mam problem z doczyszczeniem swojego jachtu z takiego czegoś sadzopodobnego wtartego w pokład. Może ten preparat da radę.

Artur 66

Wysłany: 2012-07-16, 08:53    [Cytuj]

mabar napisał/a:
Artur gdzie to kupiłeś. Mam problem z doczyszczeniem swojego jachtu z takiego czegoś sadzopodobnego wtartego w pokład. Może ten preparat da radę.

Poszło na PW.

mabar
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-16, 09:01    [Cytuj]

Artur 66 napisał/a:
mabar napisał/a:

Poszło na PW.

Dziękuję.

Artur 66

Wysłany: 2012-07-16, 09:09    [Cytuj]

marekp napisał/a:
Jak napisałeś ? Usuwa wosk ...Artur wyrzuć to do śmietnika. Nie po to przez pół sezonu wcieram różne woski i teflony w pokład, żeby potem jakimś świństwem za jednym zamachem to wszystko zmyć :-) Wywal to natychmiast... ;-)

A nie ;-) :lol: .
Tego preparatu nie polecam do mycia w ciągu sezonu, tylko do gruntownego czyszczenia na przykład przed. W tym roku taką operacje musiałem przeprowadzić w trakcie, bo na wiosnę trochę brakło czasu i łódka poszła na wodę przed gruntownymi porządkami, a majówka była już za pasem :-D .
Ostatnio zmieniony przez Artur 66 2012-07-16, 09:09, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]