FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2013-12-29, 22:54
transport jachtu z Chorwacji na Mazury
Autor Wiadomość
KKEE

Wysłany: 2012-07-22, 14:20   transport jachtu z Chorwacji na Mazury [Cytuj]

Witam,

proszę o poradę jak przetransportować jacht Janmor 33 (dł:10,6m szer: 3,60m) z Chorwacji na Mazury.

najbardziej chciałbym to zrobić we własnym zakresie...ale czy ze względu na jego wymiary mogę to zrobić?

z góry dziękuję za pomoc

marekj

Wysłany: 2012-07-22, 15:49    [Cytuj]

Ciężko będzie. Przekroczona szerokość - czyli transport gabarytu. No chyba że użyjesz przyczepy, na której jacht możesz wieźć przechylony co zmniejsza szerokość - tyle że nie wiem czy da radę o tyle. Masa jachtu też pewnie przekracza 3,5 tony - więc transport za ciężarówką - osobowym nie da rady. W Austrii z tego co słyszałem policja jest bardzo "precyzyjna" i ryzyko jest chyba zbyt duże.

PS. A może wodą ? :mrgreen: - fajny rejs by był. Po co taki jacht na Mazury???

zenek

Wysłany: 2012-07-22, 15:51    [Cytuj]

We własnym zakresie (mam na myśli samochód dostawczy lub osobowy z przyczepą) to niemożliwe ze względu na masę jachtu i jego wymiary. Aby go przewieźć transportem drogowym będą wymagane specjalne zezwolenia i opłaty. Przynajmniej w Polsce.
Pewnie rozsądnym rodzajem transportu byłoby dopłynięcie do Gdańska i dalej rzekami na Mazury ;-)
Ostatnio zmieniony przez zenek 2012-07-22, 15:52, w całości zmieniany 1 raz  

~szg

Wysłany: 2012-07-22, 17:14    [Cytuj]

Prawdę mówiąc nie słyszałem aby ktoś gonił jacht turystyczny z Chorwacji do Polski czy odwrotnie wodą :shock: .

marekj

Wysłany: 2012-07-22, 17:26    [Cytuj]

szg napisał/a:
Prawdę mówiąc nie słyszałem aby ktoś gonił jacht turystyczny z Chorwacji do Polski czy odwrotnie wodą :shock: .

Niedawno była u nas oferta niekomercyjna chętnych na trasę Portugalia -> Polska. Chorwacja tez by mogła być. Piękny rejs - jeśli oczywiście jacht się nadaje i tu mam właśnie wątpliwości.
Jeśli to kiler to jaki sens go umieszczać na Mazurach. Jeśli mieczówka to przez Biskaje może faktycznie to strach ale nie znam się, po morzu do tej pory nie pływałem :-(

Teraz zerknąłem co to właściwe jest:

:shock: - nie mój styl ale fajny, tylko że 7 ton żywej wagi i patrząc na wysokość przechyleniem raczej nie da się go zwęzić na przyczepie.
Ostatnio zmieniony przez marekj 2012-07-22, 17:27, w całości zmieniany 1 raz  

zenek

Wysłany: 2012-07-22, 17:43    [Cytuj]

szg napisał/a:

Zawsze może być ten "pierwszy raz" :mrgreen: :-D !

balti

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2012-07-22, 18:33    [Cytuj]

marekj napisał/a:

Zaraz , ale to chyba nie chodzi o ten konkretny egzemplarz ? Przecie Bury Kocur to nasz lokalny łódek jest .

marekj

Wysłany: 2012-07-22, 19:15    [Cytuj]

balti napisał/a:
marekj napisał/a:

Zaraz , ale to chyba nie chodzi o ten konkretny egzemplarz ? Przecie Bury Kocur to nasz lokalny łódek jest .

Nie, chodziło mi tylko o zobrazowanie czym Janmor 33 jest :mrgreen:

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-22, 22:08    [Cytuj]

Napisz czy to mieczówka czy kilowy jacht ...... jak mieczówka, to spróbuj załatwić transport koleją na platformie..... jak kilowy, to trzebaby było odkręcać kil..... kilka lat temu, rozważałem taki transport na Chorwcję.... wyszło dużo taniej, niż samochodem z odpowiednimi zezwoleniami.... pozostaje logistyka załadunku na rampie w Chorwacji...... tego nie sprawdzałem.... :-D

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2012-07-22, 22:34   Re: transport jachtu z Chorwacji na Mazury [Cytuj]

KKEE napisał/a:

proszę o poradę jak przetransportować jacht Janmor 33 (dł:10,6m szer: 3,60m) z Chorwacji na Mazury.
najbardziej chciałbym to zrobić we własnym zakresie...ale czy ze względu na jego wymiary mogę to zrobić?

Transport ponadgabarytowy - zezwolenie na każde państwo, przez które chcesz jechać, dostaniesz konkretną trasę, godziny w których możesz jechać. Do tego pewnie odpowiedni rachunek do zapłacenia. Odradzam jazdę bez tych kwitów, zwłaszcza w Austrii. Jak Cię tam wyjmą to z portfela będziesz miał jesień średniowiecza...

Do tego odpowiednie auto, pilot (jak nie dwóch)...

Dobry pomysł z koleją, ale nie mam pojęcia jakie szerokości oni akceptują. Tak na szybko poguglałem, to wagony mają około 3m szerokości (węglarka 3,04, a pasażerski 2,88). Na logikę to te wagony powinny być najszersze. Więc 3,60 może, ale nie musi, przekraczać dopuszczalną skrajnię...

Jeszcze można zrobić piękny, długi rejs dookoła Europy wzdłuż wybrzeża.

Wniosek - tanio nie będzie :-( Ale są firmy, które wożą nie takie rzeczy, więc trzymam kciuki.

~boSmann

Wysłany: 2012-07-22, 23:57    [Cytuj]

Cytat:
jak kilowy, to trzebaby było odkręcać kil.

Tam nie ma czego odkręcać. Janmor ma kadłub "kutrowy"
Cytat:
Transport ponadgabarytowy - .....

Teoretycznie, samemu można to załatwiać, w praktyce horror i duuuuużo czasu zajmie
Cytat:
Ale są firmy, które wożą nie takie rzeczy

Owszem, tylko nie pytajcie o cenę :-P
W znanym mi przypadku (gabarytowo podobna jednostka) transport z Francji, z okolic zat biskajskiej miał kosztować jakieś abstrakcyjne pieniądze i armator zrezygnował.
Co do transportu koleją; Euros był wieziny koleją i o problemach można przeczytać w książce
A tu jest skrajnia kolejowa ->

AdminEdit: Poprawiłem znaczniki.
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2012-07-23, 01:05, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2012-07-23, 07:17    [Cytuj]

A transport morski statkiem? Powinien być tańszy.

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2012-07-23, 10:04    [Cytuj]

Bez uchylnego loza radze nie bawic sie w samodzielny transport ladem. Plynac lub zlecic drogo uslugowy transport. Albo sprzedac tam lodke i kupic tu nowa.

~zeglarskaprzygoda

Wysłany: 2012-07-23, 12:40    [Cytuj]

Nie trzeba płynąć przez Biskaje. We Francji w kanały i wyjść w Niemczech. Nie wiem tylko jak z zanurzeniem, bo tam chyba min. 1,5m.

KKEE

Wysłany: 2012-07-25, 16:51    [Cytuj]

Witam,

teraz już wiem, że nie da się przetransportować tego jachtu "we własnym zakresie", a zlecenie przetransportowania wyspecjalizowanej firmie jest bardzo drogie.
Jedynym możliwym, tanim sposobem wydaje się rejs.
Pytanie skąd wytrzasnąć skipera oraz ile taki skiper może sobie zażyczyć za rejs?:)

dzięki,
pozdrawiam

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2012-07-25, 17:05    [Cytuj]

Popularnym w takich przypadkach działaniem jest oddanie komuś jachtu w rejs (lub odcinek rejsu) bezpłatnie - "niech płynie, z pożytkiem dla sprawy". Możesz umieścić takie ogłoszenie w naszym forumowym dziale "wolna koja".
http://forum.mazury.info.pl/viewforum.php?f=23
Myślę, że znajdziesz chętnych. Jeżeli dodatkowo zaoferujesz prowiant na rejs - chętnych będzie więcej. Czytałem o osobach, które z "przeprowadzania cudzych jachtów" uczyniły sobie sposób na życie.

Dr_Q
Tomek Winiarski

Wysłany: 2012-07-25, 18:20    [Cytuj]

Na moje niewprawne oko, to trudno będzie znaleźć jednego skipera na cały rejs.
Szybciej będzie podzielić na etapy i dać skiperom samodzielność w doborze załogi.
Mogłaby z tego całkiem ciekawa wyprawa wyjść przy okazji.

Wątpliwości mam tylko w związku z ostatnim odcinkiem: na Mazury.
Z zanurzeniem min 80cm może się nie dać rzekami...
Pozostaje transport drogowy, ale na o wiele krótszym odcinku.

No i w sumie nie odpowiedziano na pytanie: po co "męczyć się" takim jachtem na Mazurach.
Ja chyba zdecydowałbym się na sprzedaż i kupno wypasionej mieczówki za tę cenę.
Ostatnio zmieniony przez Dr_Q 2012-07-25, 18:23, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2012-07-25, 18:22    [Cytuj]

Da się i na Mazury albo przynajmniej w pobliże. Jak myślisz jak dopływają tutaj statki pasażerskie ze Szczecina (!)
http://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=1475
Trzeba tylko czekać na odpowiedni poziom wody - nieraz tygodniami - i dobrze rejs rozplanować.

Dr_Q
Tomek Winiarski

Wysłany: 2012-07-25, 18:24    [Cytuj]

Poprawiłem się. Myślałem, że ma większe zanurzenie.

EDIT:
A w ogóle to jest to jacht żaglowy czy "diesel only"? Bo i takie wersje istnieją...
Ostatnio zmieniony przez Dr_Q 2012-07-25, 18:32, w całości zmieniany 1 raz  

balti

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2012-07-25, 19:06    [Cytuj]

Jakiś czas temu , 3-4 lata wstecz , p.Faryj jeden z tych swoich wycieczkowców spławiał z zachodniej europy kanałami i rzekami . Tylko nie pamiętam czy od strony Francji czy Holandii w każdym razie przez Niemcy . Tylko stan wód musiał być odpowiedni , ale skoro takim dużym się udało to Janmorem pewnie też się da ;-)

[ ODPOWIEDZ ]