MAZURY.INFO.PL - Absolutnie wszystko o Mazurach

Targi LATO 2017 - Warszawa
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2012-06-10, 22:15
Czego nie robić na szlaku [fototemat]
Autor Wiadomość
funyo

Wysłany: 2012-06-24, 10:38    [Cytuj]

Nie, i nie zamierzam. Po pierwsze, od tego są odpowiednie służby i nie zamierzam ich wyręczać. Po drugie doświadczenie nauczyło mnie, ze takie działania są bez sensu. Osoba, która świadomie łamie prawo, za nic ma wszelkie uwagi od postronnych. To jak rozmowa ze ścianą - nawet gorzej, bo często można się spotkać z agresją.
A co, Twoim zdaniem, miałbym powiedzieć facetowi, który się przycumował niemal do tablicy informacyjnej?
Aha, zdjęcia są w odwrotnej kolejności.

Artur 66

Wysłany: 2012-06-24, 11:34    [Cytuj]

Mam takie pytanko, czy tablice są tylko w języku polskim?

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2012-06-24, 11:42    [Cytuj]

Ja nie wiem. Do wysp nawet nie podpływam. Kiedyś widziałem tablicę, ale nie pamiętam czy był a w jednym czy w wielu językach.

kursmazury

Wysłany: 2012-06-24, 11:47    [Cytuj]

Fotka z dzisiejszego ranka z pirsu przy ujściu Kanału Giżyckiego

P1020612.JPG
Plik ściągnięto 823 raz(y) 2,82 MB

Barbarossa

Wysłany: 2012-06-24, 12:06    [Cytuj]

U Was też były wianki??? :shock:
A część wiatr już zamiótł do wody... :evil:
Ostatnio zmieniony przez Barbarossa 2012-06-24, 12:07, w całości zmieniany 1 raz  

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-24, 19:43    [Cytuj]

funyo napisał/a:
.......
A co, Twoim zdaniem, miałbym powiedzieć facetowi, który się przycumował niemal do tablicy informacyjnej?
......

Ja bym powiedział: " Uważajcie, bo tutaj często przepływa policja...... od czasu jak na jakimś forum, opisują takie cumowania jak Wasze, to policja ma na to uważanie.... " ,
może by pomogło?.... :-/ ....

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2012-07-02, 13:21    [Cytuj]

kursmazury napisał/a:
Fotka z dzisiejszego ranka z pirsu przy ujściu Kanału Giżyckiego

się działo :mrgreen:

Sławek

~czoboki

Wysłany: 2012-07-02, 14:12    [Cytuj]

To że ludzie śmieciuchy to jedno, lecz ciekaw jestem ile tam koszy na śmiecie stało (na pirsie).

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2012-07-26, 23:18    [Cytuj]

Jak dowiedziałem się dziś nieoficjalnie od policji wodnej - w tym sezonie już kilkudziesięciu sterników zostało ukaranych za cumowanie przy wyspach stanowiących rezerwat przyrody (większość wysp na szlaku za wyjątkiem wysp na Śniardwach i Grajewskiej Kępy na Niegocinie).
Przestrzegam zatem przed cumowaniem na wyspie, a w szczególności przed paleniem ogniska lub przebywaniem na terenie rezerwatu, bo za to kara jest wyższa.

Zgodnie z prawem można jedynie kotwiczyć przy wyspie ale bez dobijania do jej brzegu.

marpas

Wysłany: 2012-07-27, 12:37    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Ja dziś przepłynąłem się pomiędzy wyspami na Kisajnie i oto co zaobserwowałem:
trzy jachty zacumowane do wysp - przyjmuję, że później mogło być ich więcej, bo była dopiero 18.00.
Na pierwszym zdjęciu Wielki Ostrów, mała zatoczka od pn-z.
Goście przy cumowaniu ułamali masztem sporą gałąź, co wywołało tylko salwę śmiechu :-(
Kręciłem się po okolicy ok. dwóch godzin, ale nie widziałem żadnych łodzi patrolowych.
Gdybym przepłynął się ślizgiem na ograniczeniu prędkości, pewnie zaraz coś by się pojawiło :-/

Od razu zastrzegam, że nie ma mnie na żadnym z tych zdjęć.

A teraz uwaga: Nie jestem prawnikiem ale z mojej znajomości przepisów wynika, że publiczne zamieszczanie zdjęć, na których można rozpoznać osobę (lub osoby) bez uzyskania zgody tych osób (na zamieszczenie takich zdjęć) jest zabronione. Oczywiście nie dotyczy to zgromadzeń publicznych czy zdjęć ogólnych krajobrazu ale zarówno kontekst zdjęcia jak i posta wyklucza jedno i drugie. Czy ktoś może wyprowadzić mnie z błędu?

~aleksiasty

Wysłany: 2012-07-27, 13:12    [Cytuj]

Masz całkowitą rację, ale udowodnienie, że zamieszczenie wizerunku w istotny sposób narusza interes powoda jest o wiele trudniejsze, niż użycie fotki w celach dowodowych dotyczących wykroczenia ściganego z urzędu.
Szczególnie, gdy sprawca tego drugiego sam się ujawni z imienia i nazwiska.
Jak na razie zamieszczone fotki dotyczą całkiem anonimowych osób.

dżordż

Wysłany: 2012-07-27, 13:51    [Cytuj]

10 punktów! :)
Ostatnio zmieniony przez dżordż 2012-07-27, 13:53, w całości zmieniany 1 raz  

funyo

Wysłany: 2012-07-27, 16:18    [Cytuj]

Cytat:
Ja bym powiedział: " Uważajcie, bo tutaj często przepływa policja...... od czasu jak na jakimś forum, opisują takie cumowania jak Wasze, to policja ma na to uważanie.... " ,
może by pomogło?....

Wchodzenie w kompetencje władzy w dzisiejszych czasach jest bardzo ryzykowne, można się komuś narazić, bo niestety nie wszyscy mają prawidłowy stosunek do praworządności :-/
A i samo prawo pozostawia zbyt wiele furtek i niedopowiedzeń.
Da się to wyczuć, choćby po takich wypowiedziach, jak marpasa. Oczywiście ma rację, ale to typowa linia obrony poprzez atak. Na szczęście dla mnie jakość tych zdjęć raczej nie pozwala ponad wszelką wątpliwość na zidentyfikowanie znajdujących się tam osób, chyba że się użyje oscyloskopowegooptomizerainfraredowegozpodwójnymłożyskowaniemstabilizacjiobrazuwejściowego :mrgreen:
Zwracanie się zaś do odpowiednich służb też jest ryzykowne :-(
Ostatnio poinformowałem przepływający patrol policji o łodziach cumujących do wysp.
I co? I nic. Usłyszałem, że oni starają się to sprawdzać, ale braki kadrowe, sprzętowe, finansowe, czasowe etc.etc. Dopiszcie co chcecie.
Na koniec rozmowy miły Pan Policjant pyta mnie o patent, dowód rejestracyjny, trzeźwość i wszystkie inne bzdety, jak przy zwykłej kontroli. Na to jest czas, sprzęt i kasa :-P
No, ale ja jestem zły skuterowiec, a tych trzeba tępić.
Więc mówię PASS, niech srają na wyspach i robią ogniska.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2012-07-27, 16:29    [Cytuj]

marpas napisał/a:
publiczne zamieszczanie zdjęć, na których można rozpoznać osobę (lub osoby) bez uzyskania zgody tych osób (na zamieszczenie takich zdjęć) jest zabronione.

Masz rację. Jest coś takiego jak "ochrona wizerunku". Sądzę jednak, że w tym przypadku byłaby to tzw. "niska szkodliwość społeczna czynu".

Jak mawiał pewien klasyk - "chamstwo należy zwalczać siłom i godnościom osobistom". :-P

dżordż

Wysłany: 2012-07-27, 16:35    [Cytuj]

funyo napisał/a:

Na koniec rozmowy miły Pan Policjant pyta mnie o patent, dowód rejestracyjny, trzeźwość i wszystkie inne bzdety, jak przy zwykłej kontroli. Na to jest czas, sprzęt i kasa :-P

heh, miałem podobnie, tyle, że w innej sprawie.
Najgorsze, że wybrałem się z dzieciakiem, żeby mu pokazać, że można się do policji zwrócić z problemem i wiecie - takie społeczeństwo obywatelskie.
No to mu pokazałem...
Niech się potem nie dziwią, że im łebki piszą po murach JBP.
Pracują na to solidnie.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2012-07-27, 22:34    [Cytuj]

Jakąś godzinę temu spotkałem na Dębowej Górce dwóch desperatów cumujących w rezerwacie. Będzie to ich najdroższy postój na szlaku :-P
Muszę jednak przyznać, że systematyczna akcja policji ze strażą leśną działa. Zdecydowana większość "przecinek" była "niezamieszkana".

Kuniu

Wysłany: 2012-07-28, 08:27    [Cytuj]

Jako, że to fototemat, mam fotkę czegoś w temacie ;-) Oczywiście zakładam, że widzieliście to już wielokrotnie, gdyż jest to od kilku lat, ale mnie rozbraja za każdym razem, gdy to widzę.
Czego nie robić na szlaku?
;-) :mrgreen:

moje-mazury.jpg
Plik ściągnięto 402 raz(y) 201,41 KB

richiS52

Wysłany: 2012-07-28, 12:59    [Cytuj]

To zdjęcie ma chyba każdy, kto przepływał tym kanałem, ale czy naprawdę wszyscy tego przestrzegają !? ;-)

Te zdjęcia zrobilem rok temu około 500 m od tego napisu, w zatoce po prawej stronie J. Tałtowisko, nic dodać, nic ująć :oops:
Ostatnio zmieniony przez richiS52 2012-07-28, 20:52, w całości zmieniany 1 raz  

Kuniu

Wysłany: 2012-07-28, 18:30    [Cytuj]

richiS52 napisał/a:
To zdjęcie ma chyba każdy, kto przepływał tym kanałem, ale czy naprawdę wszyscy tego przestrzegają !? ;-)
[url=http://images49.foto...bem.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://images40.foto...c1m.jpg]Obrazek[/URL]
Te zdjęcia zrobilem około 500 m od tego napisu, w zatoce po prawej stronie J. Tałtowisko, nic dodać, nic ująć :oops:

to chyba normalne w tym kraju... Polak nie czyta instrukcji obsługi (chyba że coś się zepsuje), znaków, tablic informacyjnych... :-(
..bo i po co..? :evil:

<|MirekMors

Wysłany: 2012-07-30, 21:36    [Cytuj]

Nie cumujcie przy wyspach na Śniardwach ! Z powodu zakupczenia jest tam nieopisana plaga much.

[ ODPOWIEDZ ]