FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2012-06-22, 10:23
Gdzie pływać w tym sezonie? Jeziorak czy WJM?
Autor Wiadomość
[usunięte na prośbę]
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-16, 14:44    [Cytuj]

wiem co masz na myśli tomciu ale on jest tak brzydki że aż ładny jak ktoś określił fiata multipla. przynajmniej niema problemu w portach gdzie by tu stanąć a ta uwielbiana przez panów ze srebrem na głowie wysokość stania jest obecna .jak tylko zbiorę odpowiednią ilość kasy natychmiast takiego potworka kupię i nieważne co kto o tym myśli kocham tego paskuda.

Szuwarek

Wysłany: 2009-04-17, 10:25    [Cytuj]

Bodo.Troszkę byłem zalatany dlatego dopiero teraz.Zajachtowanie na metr-wystarczająco dużo miejsca żeby się minąć i nie zastanawiać czy ktoś zna prawy hals ;-) ,2)miejsca ciszy takowe są np zatoka Widłągi i wiele innych ale to wszystko bierze w łeb jak przycumują wesołki wtedy zapalam światełka i w drogę,aczkolwiek w weekendy czasami słychać muzę niekoniecznie szantową ale to już zależy od miejsca,w Siemianach dobrze zaopatrzonych w tawernie Pod Szopą w czwartki regularnie grają szanty Sztywny Rumpel chlopaki grją z sercem,3)ludzie-płacimy z żoną za zakupy 0k300 wiec troszkę to trwa pani w sklepie bardzo miła i zadowolona głos za nami znowu ci turyści(człowiek trochę się niecirpliwi miejscowy)na to inny głos żeby nie ci turyści to byś żarł kartofle z piachem typowe? nie wiem dorzuć dzisiejszy kryzys czasy kiedy kupowałem pół kostki masła i ekspediętka wrzycala na wagę czy równo przekroiła już nie wrócą robie swoję staram się nie przeszkadzać przyrodzie i ludziom.Jak będzisz miał czas warto kanałem do Buczyńca (z końca Jezioraka to jeden dzień w jednąstronę) po drodze jezioro Ruda Woda 12km dł tęz bardzo ładne do pierwszej pochylni tam gdzie statki jeżdżą po szynach niesamowita sprawa.To ą moje bardzo subiektywne odzczucia ale jestem zkochany w tych wodach i niezależnie od tego co kto mówi będę tam plywal.Przejrzyj jeszcze forum na onet zagle.Będę w lipcu przez 3y tyg.Jakby co to wal na pw.Pozdrawiam serdecznie Włodek-szuwarek. :lol:Zapomniałem jeszcze uwaga na żmije nie jest ich bardzo dużo ale czasami potrafią sie wylegiwać na ścieżce w słoneczku :mrgreen: silniki też potrafią znikać w tajemniczy sposób ale to chyba już tak jak wszędzie.Pozdrówka.
Ostatnio zmieniony przez Szuwarek 2009-04-17, 10:32, w całości zmieniany 1 raz  

~Tomek J

Wysłany: 2009-04-20, 07:06    [Cytuj]

jańcio napisał/a:
jak tylko zbiorę odpowiednią ilość kasy natychmiast takiego potworka kupię i nieważne co kto o tym myśli kocham tego paskuda.

A nie rozsądniej, skoro już zbierze się tyle kasy aby wystarczyło na brzydkie minikoromysło, przeznaczyć ją na zakup jachtu może mniej wygodnego, ale za to pięknego i zdolnego do pływania po morzu? Gigę balastową mam na myśli. Opływać można ją na Mazurach (aby zgodnie z tematyką Forum było ;-) ), godząc się na niewygody związane z niemożnością wyciągania jej rufą na brzeg. Pisę i Narew byłoby wprawdzie trudno przepłynąć (chyba że podczas wiosennych przyboru wody) ale i w przypadku wybrania się na taką wyprawę półtoratonową "sławojką" wskazane byłoby mieć dźwig w pogotowiu :lol:

Pozdrawiam
Tomek Janiszewski

[usunięte na prośbę]
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-20, 09:20    [Cytuj]

niech będzie zgodnie z tematyką.proponuję odwiedzić MOS w piszu stoi tam w kąciku na kobyłkach nefryt piękny i niezdolny do pływania po mazurach .podobno kiedyś wypłyną ale ciągle właził na mielizny zwłaszcza te nieoznaczone.więc pływanie w asyście motorówki trochę ludzi męczyło. odtąd stoi sobie na kołkach i zamienia się powoli we wrak.

~Tomek J

Wysłany: 2009-04-20, 09:36    [Cytuj]

jańcio napisał/a:
podobno kiedyś wypłyną ale ciągle właził na mielizny zwłaszcza te nieoznaczone.więc pływanie w asyście motorówki trochę ludzi męczyło. odtąd stoi sobie na kołkach i zamienia się powoli we wrak.

Stalo się tak dlatego że JSA (Jedynie Słuszny Arcyzwiązunio) wiernie stał na straży Polskiego Morza :evil: Dziś można by takim Nefrytem popłynąć sobie np. do Szwecji bez patentu i śmiać się leśnym dziadkom z PZŻ w nos :lol: :-P

Pozdrawiam
Tomek Janiszewski

[usunięte na prośbę]
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-20, 10:12    [Cytuj]

tak na marginesie tomciu jeżeli interesowała by cię taka giga z głebokim kilem za naprawdę psie pieniądze to służę informacją i namiarami. oglądałem toto z myślą o adriatyku ale plany się zmieniły.trochę lat to ma i nigdy nie pływało. ale zabudowane całkiem fajnie .stoi ten okręt w ogrodzie jednego gościa w moim mieście .

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2009-04-20, 20:17    [Cytuj]

Tomek napisał :

Cytat:
Gigę balastową mam na myśli.

Szedłem w latach 80,-tych Gigą z falszkilem i sterem na trzonie z Okartowa do Przeczki. Wiatr od 3 do 4 z połnocnego zachodu skręcajacu na północ Więc kurs jednym halsem. Przeszedłem prawie do samej Przeczki bez ruszanie steru. Jacht szedł samosterownie. W szkwałach ostrzył , fok lekko odbijach od sztagu i jacht wracał sam na kurs. Pierwszy raz i ostatni coś takiego zdarzyło mi sie na jeziorach. Jacht był wtedy idealnie zrównowazony wiatrowo. Na obecnych jachtach o wysokiej wolnej burcie jest to absolutnie niemożliwe

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2009-04-20, 21:27    [Cytuj]

Dyskutantów o 'wyższości Jezioraka nad WJM' :) ... zapraszam do dyskucji na temat winiet, które mają obowiązywać na Jezioraku od tego sezonu...

Szczegóły w wątku - Winiety na Mazurach

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-21, 21:43    [Cytuj]

Szuwrek! dzięki za informacje. Też byłem zajęty przygotowaniami do sezonu. Odniosłem wrażenie, po rozeznaniu tematu, że ten region Mazur, jest bardziej mi odpowiadający. Sam Jeziorak, zamierzam odwiedzić i spenetrować dopiero od połowy sierpnia. Wcześniej zamierzam opłynąć jeziora w pobliżu Ostródy i kanałami dostać się do Zatoki Gdańskiej i Puckiej. Jak nie zdążę w tym sezonie, dokończę w następnym.
W sprawie winiet na Jazioraku, wypowiedziałem się na forum tamtego tematu. Mam nadzieję, że opłata za winiety nie jest li tylko wyrywaniem kasy. Jeżeli sprawa ma intencje uczciwe i zostanie uczciwie wprowadzona w życie, nie mam nic przeciwko temu.
Bogdan

[ ODPOWIEDZ ]