FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
rozpocząłem sezon :-)
Autor Wiadomość
~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2012-04-07, 21:06   rozpocząłem sezon :-) [Cytuj]

Na razie nim: :mrgreen:

Drugi niebieski musi poczekać do długiego weekendu a czarny, przy moim tempie to pewnie jeszcze ze trzy lata...

Nie pamiętam, czy się kiedykolwiek chwaliłem. Ale jak usłyszałem dzisiaj ten charakterystyczny dźwięk silnika, lekko klepiących zaworów, do tego doszedł charakterystyczny zapach... Gęba mi się cieszy do tej pory. :mrgreen:

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-07, 21:08    [Cytuj]

Rozumiem, że już jesteś na emeryturze?...... :mrgreen: :mrgreen: ... bo z takim sprzętem, weryfikacji w 1990 roku, nie miałeś prawa przejść..... :mrgreen:

DAREK_WYSZKÓW

Wysłany: 2012-04-07, 21:14    [Cytuj]

Ty masz nowszy model, u mnie na sąsiedniej ulicy znajomy ma/jeździ Fiatem ok 30-letnim ...

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2012-04-07, 21:23    [Cytuj]

O! Fajne. :-D Jest to oryginalny radiowóz czy współczesna rekonstrukcja?

W naszej portalowej giełdzie, w ogłoszeniach drobnych jest motorówka do kompletu (jeszcze chyba z napisami Policja - na zdjęciu zamalowane). Niestety to już współczesna łódź Harpun. :-P

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-07, 21:29    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
..... jest motorówka do kompletu..... :-P

To brakowałoby jeszcze helikoptera ...... :mrgreen: ... i ... 07 Zgłoś Się..... :mrgreen: :mrgreen:

~piotrb

Wysłany: 2012-04-07, 21:31   Re: rozpocząłem sezon :-) [Cytuj]

Super, pamiętam jak wujek z Katowic przyjechał takim radiowozem do Wa-wy na coś tam...
Ojciec wystawił swój samochód z garażu żeby ukryć MO, a dla mnie mnie była zajefajna zabawa sygnałem akustycznym.... do kompletu mam zaburtowego Evina 56r :mrgreen:

a i jeszcze dostrzegłem te charakterystyczne dla tamtych czasów żółte światła przeciwmgielne, to było coś :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez piotrb 2012-04-07, 21:44, w całości zmieniany 1 raz  

marekj

Wysłany: 2012-04-07, 21:32   Re: rozpocząłem sezon :-) [Cytuj]

Adam Żyszkowski napisał/a:
Na razie nim:

Choć samochód traktuję wyłącznie jako środek transportu to pełen szacun, fajne cacko. Czy w "Legendach PRL" na TVN Turbo już wystąpiłeś? Kiedyś widziałem odcinek z nyską milicyjną.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2012-04-07, 21:33    [Cytuj]

Bodo napisał/a:
..... jest motorówka do kompletu..... :-P

To brakowałoby jeszcze helikoptera ...... :mrgreen: ... i ... 07 Zgłoś Się..... :mrgreen: :mrgreen:

07 to już chyba "poldkiem" jeździł.

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2012-04-07, 21:51    [Cytuj]

O! Fajne. :-D Jest to oryginalny radiowóz czy współczesna rekonstrukcja?

Oryginalne, milicyjne, fiaty niestety uległy biodegradacji, te auta już fabrycznie miały zaszczepioną korozję :-(

Kilka lat temu zamieniłem miejsce na obozie żeglarskim na niebieskiego fiata. Chwilę potem od kolegów dostałem koguta z napisem Milicja, przemiennik sygnałów, itd. :-) Potem była duża impreza połączona z montażem wszystkiego. A potem *ocenzurowano_automatycznie* i skompletowałem resztę. Muszę tylko znaleźć obrotowy kogut na niskiej podstawie (są, ale ze stroboskopem, a to nie to) i stary bagażnik, żeby na nim zamontować całość.

A auto ma już 35 lat :-)

A jak już się chwalić to mam jeszcze taki wynalazek, w fazie permanentnego remontu od kilku lat:

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2012-04-07, 21:55    [Cytuj]

Czy ten drugi będzie karetką z czasów PRL?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2012-04-07, 21:56    [Cytuj]

Aha jeszcze jedno. Widzę, że masz "normalne" rejestracje. Jeździsz tym fiatem po ulicach w mundurze? Dlaczego nie masz żółtych tablic?

~piotrb

Wysłany: 2012-04-07, 22:05    [Cytuj]

no to zapodałeś wspomnienia.... :-D
kolega miał taką karetkę na początku lat 90-tych, na disco zabierał komplet 5+5+n..... :mrgreen:

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2012-04-07, 22:06    [Cytuj]

Na zdjęciu widać jeszcze półmatowe szyby z tyłu. Dlatego zapytałem. Ojciec kolegi taką jeździł w pogotowiu.

marekj

Wysłany: 2012-04-07, 22:10    [Cytuj]

Zbyszek, ale to jest jakaś wydłużona wersja, popatrz na szyby. Były takie karetki? Wiem, że w standardowym kombi żeby zmieścić nosze był inny fotel kierowcy z odchudzonym oparciem.

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2012-04-07, 22:10    [Cytuj]

Raczej karawanem. :mrgreen: On pracował w warszawskim MPUK, potem trafił w prywatne ręce przedsiębiorcy działającego w tej samej branży. A ja znalazłem go na pewnym portalu ogłoszeniowy, w dziale z karawanami :-) Nie spałem przez tydzień, kupiłem :-)

O przedłużonych kombi wiadomo bardzo niewiele, wiadomo, że "wyprodukowano" ich kilkadziesiąt sztuk, chyba w OBR Falenica. One są trochę krótsze od ogólnie znanych 125p "jamników", które miały trzy rzędy siedzeń. Tu raczej chodziło o to, żeby zmieścił się pasażer wraz z opakowaniem.

Karetki pogotowia były robione generalnie na zwykłym kombi.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2012-04-07, 22:22    [Cytuj]

Rzeczywiście. Wydawał mi się jakiś długi... ale oryginał ostatnio widziałem kilkadziesiąt lat temu. :mrgreen:

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2012-04-07, 22:28    [Cytuj]

Aha jeszcze jedno. Widzę, że masz "normalne" rejestracje. Jeździsz tym fiatem po ulicach w mundurze? Dlaczego nie masz żółtych tablic?

Przede wszystkim jeżdżę z żółtym kogutem i po cywilu. Niebieski na co dzień mieszka schowany w bagażniku, żeby nie drażnić prawdziwych Policjantów. Generalnie niebieski (i czerwony) kogut jest zastrzeżony dla odpowiednich służb. Biały pasek na niebieskim tle na 95% ciągle też, ale to akurat przechodzi bo już nie ma takich radiowozów. Więc do końca nie wiadomo, czy wolno mi tak jeździć, więc z tego korzystam :-) Kontroli miałem wiele, zawsze się zaczyna od pytania czy tak wolno (odpowiadam pytaniem: a jest taka firma?), potem Policjanci gdzieś dzwonią, pytają, a na koniec się cieszą i robią sobie zdjęcia. Nie chcę przesadzać z podobieństwem do prawdziwej formacji, uważam, że można się bawić, ale z rozsądkiem.

Mundur zakładam przy okazji zlotów, rajdów czy ślubów (bo i takie zdarza mi się wozić). Niebieski kogut tylko wtedy, gdy wiem, że mogę sobie na to pozwolić.

A żółtych tablic po prostu nie chcę dla tego auta. Fiat jest repliką, a nie oryginałem, poza tym ma gaz (jeszcze przez rok, potem butla traci ważność, więc instalacja wyleci) więc tak do końca nie powinien dostać żółtych tablic. A praktycznie jedyną zaletą żółtych tablic jest brak obowiązku zachowania ciągłości OC. U mnie na wsi roczne OC za to auto kosztuje niecałe 300zł, więc można zaszaleć.

Żółte dostanie Bardzo Duży Fiat, czyli karawan, ale to za jakiś czas.

<|MirekMors

Wysłany: 2012-04-07, 23:00    [Cytuj]

Poszukam pamiątek po moim. Dam znać gdy coś znajdę.

Szaman3
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-08, 08:04    [Cytuj]

A ja mam takiego Malucha z 1984 roku. Pierwszy rocznik z wzmocnionymi hamulcami i nowymi felgami. A reszta "prawdłowa" czyli mały licznik, odpalany linką, metalowe zderzaki :-D

Maluch.jpg
Plik ściągnięto 423 raz(y) 948,15 KB

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2012-04-08, 08:50    [Cytuj]

Mariusz Główka napisał/a:
A ja mam takiego Malucha z 1984 roku.

Cudny! Mariusz, my się chyba pierwszy raz spotkaliśmy (w realu) przy okazji zderzaka, prawda? Mam nadzieję, że nie pozbyłeś się tych czarnych tablic :-)

[ ODPOWIEDZ ]