FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Most obrotowy w Giżycku - godziny otwarcia
Autor Wiadomość
<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-10-27, 13:35    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Andrzej Drago napisał/a:
Sprawdź proszę o której wschodzi i zachodzi słońce w w lipcu i sierpniu i w jakich godzinach jest największy ruch lądowy który utrudniać może ruch pojazdów ratowniczych.

Sprawdziłem. Giżycko 31 sierpnia - wschód 05:40, zachód 19:25

W związku z powyższym przeprawa podczas ostatniego otwarcia mostu (20.35 - 21.15) odbywa się... nielegalnie. :-P

No wiesz co - przecież można pływać godzinę po zachodzie słońca !

To podaj jeszcze 1 lipca no i co z porankiem w sierpniu ?
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Drago 2017-10-27, 13:36, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-10-27, 13:38    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
zachód 19:25
<...>podczas ostatniego otwarcia mostu (20.35 - 21.15)

przecież można pływać godzinę po zachodzie słońca !

No właśnie. :-P

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-10-27, 13:40    [Cytuj]

Czyli władze miasta lamią prawo :lol: .

No nie , co ja piszę , to tylko otwarcie konserwacyjne a że jachty korzystają to na własne ryzyko :lol:
Czyli wystarczy tą konserwację tylko trochę przedłużyć i wprowadzić do rana
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Drago 2017-10-27, 13:41, w całości zmieniany 1 raz  

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-10-27, 13:56    [Cytuj]

Andrzeju na wejściu do kanału musza być światła nawigacyjne ( koszt nie taki duży ) podświetlone znaki nawigacyjne na mostach i to chyba wszystko , bo innych znaków na wodzie w kanale chyba nie ma. Sam kanał chyba nie musi być oświetlony bo okoliczne lampy uliczne dają dość światła. A gdyby nawet to przecież są lampy uliczne w mieście to dlaczego nie mają być na kanale. Głównie to trzeba zmienić przepisy, a do tego potrzebna jest wola, papier i tusz do drukarki.

Sławek
Ostatnio zmieniony przez Sławek 2017-10-27, 14:05, w całości zmieniany 1 raz  

funyo

Wysłany: 2017-10-27, 16:03    [Cytuj]

Ale na WJM nie ma zakazu pływania nocą, pod warunkiem posiadania stosownego oświetlenia - było już gdzieś o tym na forum.
Swoją drogą, dobrze że nocne przeprawy kanałem proponują sami żeglarze, gdyby padły z ust mieszkańców lub, jeszcze gorzej, włodarzy, to przypuszczam, że podniósł by się taki rwetes... :roll:
Zresztą, powiem szczerze, że do mnie też nie przemawia argumentacja Andrzeja - będąc na wakacjach chcę się wysypiać, a nie zrywać bladym świtem, żeby przepłynąć kanał.

~extant

Wysłany: 2017-10-27, 16:07    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Ale na WJM nie ma zakazu pływania nocą, pod warunkiem posiadania stosownego oświetlenia - było już gdzieś o tym na forum...

Tak.

A w ogóle to może do początku przyszłego sezonu zdążą zakończyć remont kanału Niegocińskiego i przebudowę mostu w Pięknej Górze i problem z mostem obrotowym i kanałem Giżyckim/Łuczańskim po prostu ... zniknie. ;-) :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez extant 2017-10-27, 16:08, w całości zmieniany 1 raz  

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-10-27, 16:46    [Cytuj]

funyo napisał/a:
będąc na wakacjach chcę się wysypiać, a nie zrywać bladym świtem, żeby przepłynąć kanał.

Co Ty ?
Wrzuć luz
Wyrzuć zegarek
Wyspać to się możesz w ciągu dnia i to w cieniu , w chłodku .
W roku kiedy pracujesz nie zobaczysz Wenus przed wschodem i wschodów słońca , rozgwieżdżonego nieba , łuski księżyca w kilwaterze itd itd.
No a poza tym wolę nie widzieć tych wlokących się 2 km/h okrętów z wylegującymi się laskami na deku i spasionego ABSa z złotym łańcuchem na szyi dumnego że płynie a przednim coraz więcej przestrzeni w kanale a za nim narastający korek z przeciskającym się statkiem Białej Floty ( to obrazek z tego roku )
Wolę spokojniutko , cichutko i bez problemów.
Nawet jeżeli tylko na regaty.
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Drago 2017-10-27, 16:50, w całości zmieniany 2 razy  

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-10-27, 16:49    [Cytuj]

Problem w tym, że oficjalnie szlak WJM nie jest przystosowany do żeglugi nocnej.

To jak to jest .
Uświadomcie mnie proszę bo od tubylców słyszę dwa różne zdania.

~extant

Wysłany: 2017-10-27, 17:05    [Cytuj]

Szlak WJM nie jest przystosowany do żeglugi nocnej, ale każdy kto na łódce ma oświetlenie nocne zgodne z obowiązującymi przepisami, może do woli pływać w nocy zarówno na szlaku jak i poza nim... oczywiście wyłącznie na własne ryzyko.
Ostatnio zmieniony przez extant 2017-10-27, 17:06, w całości zmieniany 1 raz  

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-10-27, 17:06    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Ale na WJM nie ma zakazu pływania nocą, pod warunkiem posiadania stosownego oświetlenia - było już gdzieś o tym na forum.
Swoją drogą, dobrze że nocne przeprawy kanałem proponują sami żeglarze, gdyby padły z ust mieszkańców lub, jeszcze gorzej, włodarzy, to przypuszczam, że podniósł by się taki rwetes... :roll:
Zresztą, powiem szczerze, że do mnie też nie przemawia argumentacja Andrzeja - będąc na wakacjach chcę się wysypiać, a nie zrywać bladym świtem, żeby przepłynąć kanał.

Chyba nie do końca mnie zrozumiałeś.
Proponuję niezaleznie od obecnych dziennych przepraw wprowadzić nie limitowane czasem nocne przeprawy a właściwie bardzo wczesne i bardzo późne - zobacz na wschód słońca w lipcu i zachód ).
To wg mnie ( chociaż mogę się mylić ) powinno rozładować korki i załatwić problem.
Ludzie ( nie tylko żeglarze ) będą mieli wybór .
Nie wyspać się w nocy ale przepłynąć spokojnie lub mniej się nie wyspać za to długo stać w kanale.
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Drago 2017-10-27, 17:07, w całości zmieniany 1 raz  

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-10-27, 17:09    [Cytuj]

extant napisał/a:
Szlak WJM nie jest przystosowany do żeglugi nocnej, ale każdy kto na łódce ma oświetlenie nocne zgodne z obowiązującymi przepisami, może do woli pływać w nocy zarówno na szlaku jak i poza nim... oczywiście wyłącznie na własne ryzyko.

Dziękuję Mariuszu
Wiem , że jesteś oblatany w przepisach - czy mógłbyś podać jakiegoś linka abym mógł sobie stosowny przepis wyedukować
Pozdrawiam

~extant

Wysłany: 2017-10-27, 17:16    [Cytuj]

Andrzeju, poszukaj na forum, był tu wątek poświęcony tej sprawie i w nim, o ile dobrze pamiętam były zamieszczone również odwołania do odpowiednich przepisów i ich interpretacje.

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-10-27, 17:16    [Cytuj]

OK
Dzięki
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Drago 2017-10-27, 17:17, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-10-27, 21:23    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
Czyli władze miasta lamią prawo :lol: .

No nie , co ja piszę , to tylko otwarcie konserwacyjne a że jachty korzystają to na własne ryzyko :lol:
Czyli wystarczy tą konserwację tylko trochę przedłużyć i wprowadzić do rana

Po pierwsze urzędnik w demokracji nie jest zadną władzą. To raczej służba (od sługi). Zapamiętaj sobie to.

...podobnie jak to, że urzędnicy miejscy nie mają decydującego wpływu na funkcjonowanie mostu. Jest on powiatowy... czyli tworu, który zarzadza nie mając na nic pieniędzy, więc przychodzi do miasta "po prośbie".

zenek

Wysłany: 2017-10-27, 21:28    [Cytuj]

Po pierwsze urzędnik w demokracji nie jest zadną władzą. To raczej służba (od sługi).
Zbyszku powiedz to Panu Burmistrzowi Iwaszkiewiczowi i napisz co Ci odpowiedział :-P :-D !!!

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-10-27, 21:39    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Po pierwsze urzędnik w demokracji nie jest zadną władzą. To raczej służba (od sługi).
Zbyszku powiedz to Panu Burmistrzowi Iwaszkiewiczowi i napisz co Ci odpowiedział :-P :-D !!!

Zna moje zdanie na ten temat od dawna, gdyż podkreślam to wszędzie. 8-)

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-10-27, 22:31    [Cytuj]

Po pierwsze urzędnik w demokracji nie jest zadną władzą. To raczej służba (od sługi). Zapamiętaj sobie to.

Bardzo fajna usprawiedliwiająca wszystko teoria a w rzeczywistości urzędnik miejski czy gminny jest elementem władzy wykonawczej.

I tu dochodzimy do sedna.
Urzędnik zawsze powie , że się nie da i będzie miał 1001 argumentów na to.
Dlatego musi być rozdzielone na tych co wskazują co trzeba i na tych co robią.
Ci pierwsi to władza ustawodawcza ( no na poziomie Giżycka to właśnie Ci radni ) i urzędnicy do realizacji czyli władza wykonawcza. Do rozstrzygania konfliktów jest władza sądownicza.
Jak władza wykonawcza jest związana z ustawodawczą to wtedy się nic nie da.

Powiedz mi Zbyszku kto jest władzą w Giżycku między wyborami albo Walnym Zgromadzeniem Mieszkańców ( :lol: ).
W firmach to jest Walne zgromadzenie akcjonariuszy , ono wybiera Radę Nadzorczą ( to właśnie ta władza ustawodawcza ) a realizuje Zarząd ( czyli władza wykonawcza ).
To kto jest w Giżycku tym co mówi , że trzeba zrobić i proszę nie opowiadaj mi demagogicznie o ludności czy mieszkańcach czy zameldowanych.
Oni kogoś wybierają na określony czas i ten ktoś ma od nich mandat.
W Giżycku takich nie ma ?
Przecież sam pisałeś , ze tymi godzinami mają się zając Radni.

To niby jakim prawem ? :-)
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Drago 2017-10-27, 22:35, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-10-28, 01:01    [Cytuj]

Jeżeli czujesz się w jakikolwiek sposób poddanym dowolnego urzędnika, to szczerze współczuję. Dla mnie żaden urzędnik władzą nigdy nie będzie... chyba, że zmienimy demokrację na coś innego.

W firmach demokracji nie ma.

Giżyccy radni przedstawiają swoją opinię "powiatowi". Często te uwagi są uwzględniane - np. pomysł otwierania mostu o pełnych godzinach (pomysł podesłany przeze mnie).

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-10-28, 01:06    [Cytuj]

Swoją drogą problem mostu rozwiąże się sam po oddaniu do użytku nowego kanału Wilkaskiego oraz mostu Piękna Góra.

Zasugerowałem, że można nawet rozważyć zmniejszenie liczby otwarć w ciągu dnia. Cały ruch przecież będzie odbywał się przez jezioro Tajty.

Tupi

Wysłany: 2017-10-28, 02:14    [Cytuj]

Tak moim skromnym - to po prostu powinno się zwinąć ten obrotowy most i postawić normalny z prześwitem dla łodzi
to tylko moje osobiste zdanie ,ale ja żadnej atrakcji w otwieraniu mostu nigdy nie widziałem

[ ODPOWIEDZ ]