FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2013-06-19, 14:52
Jak wrócimy opowiemy wam... Samoster i Tawerna "Korsarz
Autor Wiadomość
~Zgrzyb

Wysłany: 2012-02-23, 17:47   Jak wrócimy opowiemy wam... Samoster i Tawerna "Korsarz [Cytuj]

Regaty, regaty, regaty...

27 lutego, g. 19 30 Tawerna Korsarz w Warszawie ul.Gostyńska45

Dlaczego coś nas ciągnie, by wystartować w regatach? Jak zacząć regatowe starty? Jak to się robi w Wielkiej Brytanii, a jak w Polsce?

Na wszystkie te pytania usłyszycie odpowiedź w gościnnej Tawernie Korsarz. O swoich regatowych początkach - starcie w 80 regatach "Round The Island" 2011 na cieśninie Solent - opowie Piotr "Kefas" Gryko. Jako ciekawostkę powiem, że do wyścigu zgłoszono prawie 2000 jachtów, a wystartowało około 1800 jednostek. Natomiast o debiucie w Pucharze Polski Jachtów Kabinowych opowie mistrzowska załoga klasy T3 - Piotr "Pseudokibic" Lewandowski i Wiktor "Plitkin" Plitko. Zapraszamy!
Pytania do prelegentów mile widziane . :mrgreen:

PPJK2011.jpg
Plik ściągnięto 9506 raz(y) 35,38 KB

80Round_The_Island_2011.jpg
Plik ściągnięto 557 raz(y) 134,62 KB

Kuracent

Wysłany: 2012-11-30, 11:31    [Cytuj]

3 grudnia, g. 19 30 Tawerna Korsarz w Warszawie ul.Gostyńska 45

Miło mi poinformować, że w sezonie 2012/13 poniedziałkowe spotkania w Korsarzu (Lochy) są kontynuowane!

Niektóre tematy zainteresują miłośników Mazur. Tym razem Michał Kozłowski (@Szkodnik) spróbuje namówić Was na coś nowego. Ale na jakże mazurskiej, fajnej łódce (Antila 22).

Jachtem mieczowym po Bałtyku.

Relacja z rejsu Wartą i Odrą przez Bornholm do Iławy. Szczególnie zapraszamy właścicieli jachtów chcących odmiany od Mazur. Garść informacji o spływie Wartą z Pyzdr \350km\ do Szczecina. W drugiej części będzie o tym, jak na tej mieczowej łódce Michał pływał ... po Bałtyku.

Relacja:
http://www.kulinski.navsi...id=2052&page=45

pzdr,
Andrzej Kurowski
Ostatnio zmieniony przez Kuracent 2012-11-30, 11:32, w całości zmieniany 1 raz  

<|MirekMors

Wysłany: 2012-12-03, 09:03    [Cytuj]

Czy ktoś oprócz mnie się wybiera ?

Szaman3
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-03, 09:32    [Cytuj]

Ja się wybieram :-)

balti

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2012-12-03, 12:45    [Cytuj]

Myślę że będzie nas więcej :-)

Kuracent

Wysłany: 2012-12-04, 17:24    [Cytuj]

balti napisał/a:

I faktycznie było sporo osób. Jako współorganizator bardzo cieszę się, że byliście. Fajnie, że słuchacze zadawali ciekawe pytania Michałowi. Wszyscy chyba podziwialiśmy Go, że taką łupinką (Antila 22) zdecydował się na rejs morski na Bałtyku. BRAVO Michał!

Zachęcam Was do dwóch rzeczy:
1. Uczestnictwa w spotkaniach co poniedziałek.
2. Proponowania tematów. Na tym Forum - głównie mazurskich - ale nie tylko. Jeśli znacie innych ciekawych żeglarzy takich jak Michał Kozłowski, to namawiajcie Ich do występu a mnie dawajcie cynk. Ja ze swojej strony postaram się lepiej skanować to Forum i wyłapywać wszystkie ciekawe rejsy czy inne warte opowiedzenia historie.

Niestety (dla Was) dwa najbliższe Spicze w Korsarzu będą dotyczyły pewnego znanego jachtu, ale morskiego. Chyba więc nie będę o tym pisać, aby Moderatorzy mnie nie ukarali za spam. Chyba, że ktoś jest ciekaw?

pzdr,
Andrzej Kurowski

zenek

Wysłany: 2012-12-04, 18:04    [Cytuj]

Kuracent napisał/a:
Chyba więc nie będę o tym pisać, aby Moderatorzy mnie nie ukarali za spam. Chyba, że ktoś jest ciekaw?

No chyba troszeczkę przesadziłeś z tym "karaniem". Masz rację, iż jest to Forum mazurskie ale jednym z jego najobszerniejszych działów jest forum żeglarskie, a w nim min. było: http://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=6445 :-) . To tak odnośnie "Rzeszowiaka".

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2012-12-04, 19:06    [Cytuj]

Kuracent napisał/a:
balti napisał/a:

I faktycznie było sporo osób. Jako współorganizator bardzo cieszę się, że byliście. Fajnie, że słuchacze zadawali ciekawe pytania Michałowi. Wszyscy chyba podziwialiśmy Go, że taką łupinką (Antila 22) zdecydował się na rejs morski na Bałtyku. BRAVO Michał!

Zachęcam Was do dwóch rzeczy:
1. Uczestnictwa w spotkaniach co poniedziałek.
2. Proponowania tematów. Na tym Forum - głównie mazurskich - ale nie tylko. Jeśli znacie innych ciekawych żeglarzy takich jak Michał Kozłowski, to namawiajcie Ich do występu a mnie dawajcie cynk. Ja ze swojej strony postaram się lepiej skanować to Forum i wyłapywać wszystkie ciekawe rejsy czy inne warte opowiedzenia historie.

Niestety (dla Was) dwa najbliższe Spicze w Korsarzu będą dotyczyły pewnego znanego jachtu, ale morskiego. Chyba więc nie będę o tym pisać, aby Moderatorzy mnie nie ukarali za spam. Chyba, że ktoś jest ciekaw?

pzdr,
Andrzej Kurowski

Andrzeju,
Cieszę się, że jesteś. Bardzo fajny pomysł. Myślę, że wiele takich prelekcji na temat mazurskiego (i nie tylko) żeglowania można zorganizować. Wiele osób ma sporo do opowiedzenia i zachęcenia innych do żeglowania.

Kuracent

Wysłany: 2012-12-05, 11:55    [Cytuj]

zenek napisał/a:

No chyba troszeczkę przesadziłeś z tym "karaniem".

Czy ja wiem?

Na jednym z zaprzyjaźnionych For dostałem ostrzeżenie od Moderatora, że za dużo piszę.
A tu proszę VIPowie witają mnie pozytywnie. :-) Dobrze, że jest równowaga na świecie.

pough napisał/a:

Cieszę się, że jesteś.

Dobrze, że jest tu wiele osób, które znam czy choćby widziałem. Wtedy łatwiej się pisze.

pough napisał/a:

Bardzo fajny pomysł. Myślę, że wiele takich prelekcji na temat mazurskiego (i nie tylko) żeglowania można zorganizować. Wiele osób ma sporo do opowiedzenia i zachęcenia innych do żeglowania.

Podaj tylko temat i napisz 3-4 zdaniową zajawkę. Może być na PW. Akurat w Twoim przypadku nie będę miał dalszych pytań. Myślę, że Czytelnicy Forum zgodzą się z moim poglądem i chętnie przyjdą na Twój spicz. Ja przyjdę.
A przy okazji może zaproponujesz kolejną osobę i/lub temat. Organizatorzy otwarci są na wszelkie pomysły tematów, które mają cokolwiek wspólnego z żeglarstwem. Może być o rejsach, aspektach technicznych żeglarstwa, odzieży żeglarskiej i wielu, wielu innych rzeczach.

pzdr,
Andrzej Kurowski

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2012-12-05, 13:41    [Cytuj]

Kuracent napisał/a:
...Podaj tylko temat i napisz 3-4 zdaniową zajawkę. Może być na PW. Akurat w Twoim przypadku nie będę miał dalszych pytań. Myślę, że Czytelnicy Forum zgodzą się z moim poglądem i chętnie przyjdą na Twój spicz. Ja przyjdę.
A przy okazji może zaproponujesz kolejną osobę i/lub temat. Organizatorzy otwarci są na wszelkie pomysły tematów, które mają cokolwiek wspólnego z żeglarstwem. Może być o rejsach, aspektach technicznych żeglarstwa, odzieży żeglarskiej i wielu, wielu innych rzeczach.

pzdr,
Andrzej Kurowski

Eee, ja się nie czuję na siłach na spicz. Nie mam zdolności do opowiadania. Ale jak tylko będę mógł wskazać kogoś ciekawego i chętnego dam Ci znać.

Kuracent

Wysłany: 2012-12-05, 16:48    [Cytuj]

pough napisał/a:

Eee, ja się nie czuję na siłach na spicz. Nie mam zdolności do opowiadania.

Pamiętajcie, że to są spotkania żeglarzy z żeglarzami. Nie musi to od razu być mowa jak przed Królową. Skoro nawet ja kiedyś mówiłem w Korsarzu, tzn., że każdy może. Będę jeszcze Cię namawiał.

Tymczasem:

zenek napisał/a:
ale jednym z jego najobszerniejszych działów jest forum żeglarskie, a w nim min. było: http://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=6445 :-) . To tak odnośnie "Rzeszowiaka".

Skoro już ujawniłeś, że spicze będą o Rzeszowiaku i dałeś link do dyskusji z września, to ośmielony dodam parę słów od siebie. Byłem zaskoczony, że tak długo dyskutowaliście na temat, który jest dla mnie tak przejmujący.
Bardzo czuję się bowiem emocjonalnie związany z Rzeszowiakiem. W tamtym sezonie płynąłem na nim w dwóch etapach: z Spitsbergenu i na ostatnim. W tym roku wielu moich znajomych pływało na różnych etapach. Niektórzy mieli popłynąć na dalsze etapy i nie było Im to dane. :-(
W trakcie wypadku ja byłem już dalej. W Torshavn byłem 4 dni wcześniej. Doskonale wiedziałem jakie niże i gdzie są. Wiedziałem, jakie Oni mają warunki. Jacht, który prowadziłem (s/y Polonus) jest też typu Bruceo. Wiele osób myliło więc te rejsy i miałem mnóstwo telefonów i SMSów z pytaniem 'czy żyję?'. W dzisiejszych czasach wieści rozchodzą się bardzo szybko. Wiedziałem więc, że są 3 osoby ranne. Potem, że dwie osoby są w dość dobrym stanie. I pamiętam, jak szedłem w porcie z Belgiem z mojej załogi i sprawdziłem w komórce news'y na stronie TVN24. Jedna osoba nie żyje. :-( I tylko Belg dziwił się, że ogólnokrajowa telewizja poświęca tyle uwagi małemu jachtowi, taki jak nasz.
Nie zdziwię więc Was, że pojechałem zobaczyć jacht, jak tylko wrócił do Gdańska. I ucieszył mnie jego widok. Pomyślałem sobie, że gdybym nie wiedział, że to nie jest slup, to uznałbynm, że jest w dobrym stanie. Nie widać było większych zniszczeń. Do Gdańska jechałem z innym załogantem Rzeszowiaka: Olgierdem. Spędził On 5 tygodni (!!) non-stop na Rzeszowiaku. Był uczestnikiem 7-go i 8-go etapu wyprawy na Grenlandię. Przekazywał część wiedzy 9-temu etapowi. Widział tych ludzi. Rozmawiał z Nimi. Z zastępcą kapitana też się widział. Ale już się nie zobaczy... :-(

Nie zdziwię więc Was chyba także, że gdy się dowiedziałem, że w Rzeszowie organizowana jest prelekcja o całej historii Rzeszowiaka, to ... wziąłem urlop, aby tylko tam pojechać. Było to 13 listopada br. we wtorek.
Byli tam chyba wszyscy ludzie z Rzeszowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Po kolei opowiadali o chwilach chwały Rzeszowiaka, o tym jak dzielny to jacht. Ale także o wszystkich jego wypadkach. Opowiadał także k.j. Jan Malczewski. Mówił otwarcie o wszystkim. Jaka była pogoda? Jakim kursem płynął? Jakie było morale załogi? Dla mnie było to mało. Po dwóch godzinach gorące dyskusje przy stolikach były już tak głośne, że nie dało się prowadzić dalej prelekcji. Dorwałem więc kapitana. Utworzyła się przy Nim podgrupa i 'męczyliśmy' go różnymi pytaniami, także technicznymi. Ponieważ znam prezesa ROZŻ (pływałem z nim na Morzu Północnym) Mariusza Piechnika, to domyślacie się o co Go poprosiłem?
Tak: trzeba w miarę możliwości powtórzyć taką prelekcję, którą On poprowadzi w Warszawie. I zaprosić możliwie wielu kapitanów Rzeszowiaka. Po 5 godzinach opuściłem salę. Nie dlatego, że było nudno. Dlatego, że odjeżdżał ostatni autobus do Warszawy.

Ludzie z Rzeszowa zapewniają więc 5 godzin uczty żeglarskiej. Ale jak nie zaprosić Olka (Organizatora Wyprawy i kapitana 7-go etapu)? Jak nie zaprosić Olgierda? Tak, aby pogadali choć dwie godziny?
Rozwiązałem to tak, że 10 grudnia Olek opowie o 7-mym etapie a Olgierd o 8-mym. Natomiast 17 grudnia będzie m.in. o 9-tym etapie. I wszyscy zgodzili się. :-) Także Sławek (dyrektor Korsarza) zgodził się błyskawicznie. 17 grudnia zaproponował górną salę. Choć wydaje się, że 10 grudnia też będzie dużo ludzi.

A oto krótkie opisy tych dwóch najbliższych spiczy:

10 grudnia, g. 20 00 Tawerna Korsarz w Warszawie ul.Gostyńska 45 (Lochy)

Relacja z wyprawy s/y Rzeszowiak: Islandia-Jan Mayen-Grenlandia-Islandia w 2012 r.

Prowadzący: Aleksander "Olek" Kwaśniewski i Olgierd "OJKP" Puchalski

O organizacji, przebiegu i przygodach z tegorocznego (lipiec i sierpień) rejsu "Rzeszowiakiem" z Islandii, przez norweską wyspę Jan Mayen do najdłuższego na Ziemi fiordu Scoresby Sound we wschodniej części Grenlandii i z powrotem opowie pomysłodawca rejsu i kapitan 7. etapu - Aleksander "Olek" Kwaśniewski - oraz uczestnik obu etapów grenlandzkich - Olgierd "OJKP" Puchalski. Będzie o poszukiwaniu najwyższego (po Etnie) aktywnego wulkanu Europy, zagubionego gdzieś na Oceanie Arktycznym,żegludze wśród dryfującego paku i gór lodowych, spotkaniach z (nieobecnymi) Innuitami, zaskakujących historiach z rodakami na obczyźnie, bliskich spotkaniach z wielorybami i szczegółach obcowania 10 osób na 14-metrowej jednostce przez 3, a nawet 5 tygodni pod rząd! O tym wszystkim i jeszcze więcej opowiedzą uczestnicy 7. i 8. etapu wyprawy. Wszystko zostanie okraszone zdjęciami obezwładniających islandzkich krajobrazów, surowych arktycznych wybrzeży wschodniej Grenlandii i jej mieszkańców, dni i zórz polarnych oraz 1000-letnich lodów we wszystkich jego smakach, kolorach i odcieniach.
Przeżyjcie z nami jeszcze raz tę niepowtarzalną przygodę!
Zapraszamy!

17 grudnia, g. 19 00 Korsarz (górna sala)

TWARDZIEL – PRAWDA I MITY O S/Y RZESZOWIAK

Prowadzący: Mariusz Piechnik
Wszystkich zainteresowanych historią i losami jachtu S/Y RZESZOWIAK informujemy, że w dniu 17.12.2012r. odbędzie się spotkanie z prezesem Rzeszowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Mariuszem Piechnikiem.
Na sali spodziewamy się także kapitanów i uczestników rejsów na Rzeszowiaku.
Będzie to powtórzenie doskonałej prelekcji, jaka odbyła się 13-go listopada 2012 w rzeszowskim klubie Piwnica. Dowiecie się, jakie były początki jachtu? Jakie są jego osiągnięcia? Czy Rzeszowiak jest pechowy? Jakie były przyczyny wypadków?
W trakcie prelekcji i po niej możecie zadawać pytania. Spotkanie w Rzeszowie trwało 5 godzin. Dlatego zaczynamy wyjątkowo wcześniej: o 1900, tak aby nikt nie czuł niedosytu, że czegoś się nie dowiedział. Ze względu na spodziewaną frekwencję spotkanie odbędzie sie wyjątkowo w górnej sali.
Będziecie mogli także zapytać o obecny stan Rzeszowiaka i jakie plany ma Armator?

pzdr,
Andrzej Kurowski
Ostatnio zmieniony przez Kuracent 2012-12-05, 17:07, w całości zmieniany 1 raz  

Kuracent

Wysłany: 2012-12-06, 19:34    [Cytuj]

Dla zachęty kilka zdjęć z etapu 7-mego, o którym będą opowiadali Olek i Olgierd.

pzdr,
Andrzej Kurowski

grenlandia3.jpg
Plik ściągnięto 8116 raz(y) 37,14 KB

grenlandia5.jpg
Plik ściągnięto 8115 raz(y) 46,78 KB

grenlandia7.jpg
Plik ściągnięto 8115 raz(y) 52,77 KB

Ostatnio zmieniony przez Kuracent 2012-12-06, 19:35, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2012-12-06, 19:39    [Cytuj]

Coraz bardziej zachęcasz. :-D Wpadnę więc na ten spicz. i na ten 17 również.

Kuracent

Wysłany: 2012-12-06, 20:38    [Cytuj]

pough napisał/a:
Coraz bardziej zachęcasz. :-D Wpadnę więc na ten spicz. i na ten 17 również.

Dodam, że wszystkie zdjęcia zrobiła uczestniczka tego etapu @Milena z *zegluj^net*. Tam też są linki do Jej albumów.

pzdr,
Andrzej Kurowski

grenlandia1.jpg
Plik ściągnięto 528 raz(y) 71,42 KB

grenlandia2.jpg
Plik ściągnięto 502 raz(y) 72,54 KB

grenlandia4.jpg
Plik ściągnięto 490 raz(y) 80,28 KB

grenlandia6.jpg
Plik ściągnięto 510 raz(y) 127,54 KB

Kuracent

Wysłany: 2012-12-10, 17:02    [Cytuj]

W miarę jak będą zbliżać się kolejne tradycyjne poniedziałkowe spicze w warszawskiej tawernie "Korsarz" będę Was o tym informował. Dochodzą do mnie głosy, że wielu z Was ma plany na długie tygodnie i chcieliby dużo wcześniej wiedzieć, co jest planowane? Inni nawet nie wiedzą, że w tym roku ruszyły spicze.
Aby spełnić prośby jednych i drugich przedstawiam program od października 2012 do lutego 2013. A potem? Planujemy, że tradycyjnie spicze będą do końca kwietnia. Ale nie mamy jeszcze konktretnych prelegentów. Tak czy owak zarezerwujcie sobie poniedziałki do kwietnia. Bo jak widzicie zawsze warto przyjść.

Piotr Biczyk "Jak nie zjeść kapitana, czyli północny Atlantyk od kuchni"

30 października, g. 1930

Żeglowanie żeglowaniem, ale jeść trzeba. Takoż zadbać o pozostałe potrzeby ciała i ducha.
Islanda, Wyspy Owcze, Szkocja i Irlandia z punktu widzenia jedzenia i rozrywki.

Omówimy, między innymi:
- rozpoznawanie wielorybów (na smak)
- kurs praktyczny łapania jachtostopowiczek
- poprawne zachowanie świadka morderstwa na obczyźnie
- haute cuisine w warunkach braku warunków
- łączenie gór z morzem.

5 listopada
Spicz nie odbędzie się.

Adam Obuchowski i Michał Serzysko "Narew-Pisa, czyli tam i z powrotem na s/y SPORTI"
12 listopada, g. 1930

Niektórzy sądzą, że wyprawa rzekami z Zegrza na Mazury to szczyt żeglarskiej nudy, godziny ślęczenia przy silniku i pilnowanie żeby nie wpaść na jakiś przemiał, albo przykosę. Błąd, po takiej wyprawie pozostają wspomnienia, które nie dają spokoju i motywują do podjęcia podobnej w przyszłym roku. O rzekach, szlaku, zakrętach, kilometrach, mieliznach i ich braku, przyrodzie, pechu, szczęściu i wariaciej wyprawie tam i z powrotem opowiedzą uczestnicy rejsu.

"Riegiaty biznesu" - Regaty w Turcji i Grecji z okazji 20 urodzin Moscow Times.

19 listopada, g. 1930

17 rosyjskich załóg, 7 skiperów z Polski, w tym Kefas (Piotr Gryko).

Pokaże zdjęcia i filmy z wody i lądu. Opowie nam jak tam trafił, jak się pływało z rosyjskimi załogami, jak się rywalizowało ze skiperami z załogi Przemka Tarnackiego i Istambul Racing Academy, a także jak się dogadywało z rosyjską załogą.
Odpowie na wszelkie (być może ) pytania!

Robert Hoffman "Jak zbudować łódź w weekend czyli instant boats"

26 listopada, g. 1930

Zapracowany, współczesny Amerykanin i Europejczyk, często chciałby własnoręcznie zbudować łódź, ale zwykle nie ma na to ani czasu, ani umiejętności. Naprzeciw tym oczekiwaniom powstały niezwykłe wprost projekty Philipa C. Bolgera i Jima Michalaka, znane pod nazwą "instant boats". Niektóre z nich można własnoręcznie zbudować w weekend - charakteryzują się bardzo prostą budową, która nie wymaga specjalnych umiejętności szkutniczych, są tanie i bardzo praktyczne, są często antytezą tego, co nazywamy jachtem. Niektórzy mówią, że są szpetne, czy rzeczywiście? Moim zdaniem, są interesujące, jak inne łodzie robocze, budowane od stuleci z bardzo konkretnym przeznaczeniem. Również wśród projektów rodzimych, możemy znaleźć łodzie o bardzo podobnych cechach, przeznaczone do amatorskiej budowy, przez osoby bez jakiegokolwiek szkutniczego doświadczenia.

Zapraszamy na krótką pogawędkę o tych ciekawych łodziach.

Michał Kozłowski "Jachtem mieczowym po Bałtyku"

3 grudnia, g. 1930

Relacja z rejsu Wartą i Odrą przez Bornholm do Iławy. Szczególnie zapraszamy właścicieli jachtów chcących odmiany od Mazur. Garść informacji o spływie Wartą z Pyzdr \350km\ do Szczecina.
Relacja:
http://www.kulinski.navsi...id=2052&page=45

Olek Kwaśniewski i Olgierd Puchalski "Relacja z wyprawy s/y Rzeszowiak: Islandia-Jan Mayen-Grenlandia-Islandia w 2012 r."

10 grudnia wyjątkowo o g. 2000

O organizacji, przebiegu i przygodach z tegorocznego (lipiec i sierpień) rejsu "Rzeszowiakiem" z Islandii, przez norweską wyspę Jan Mayen do najdłuższego na Ziemi fiordu Scoresby Sound we wschodniej części Grenlandii i z powrotem opowie pomysłodawca rejsu i kapitan 7. etapu - Aleksander "Olek" Kwaśniewski - oraz uczestnik obu etapów grenlandzkich - Olgierd "OJKP" Puchalski. Będzie o poszukiwaniu najwyższego (po Etnie) aktywnego wulkanu Europy, zagubionego gdzieś na Oceanie Arktycznym,
żegludze wśród dryfującego paku i gór lodowych, spotkaniach z (nieobecnymi) Innuitami, zaskakujących historiach z rodakami na obczyźnie, bliskich spotkaniach z wielorybami i szczegółach obcowania 10 osób na 14-metrowej jednostce przez 3, a nawet 5 tygodni pod rząd!
O tym wszystkim i jeszcze więcej opowiedzą uczestnicy 7. i 8. etapu wyprawy. Wszystko zostanie okraszone zdjęciami obezwładniających islandzkich krajobrazów, surowych arktycznych wybrzeży wschodniej Grenlandii i jej mieszkańców, dni i zórz polarnych oraz 1000-letnich lodów we wszystkich jego smakach, kolorach i odcieniach.
Przeżyjcie z nami jeszcze raz tę niepowtarzalną przygodę!
Zapraszamy!

Mariusz Piechnik "TWARDZIEL – PRAWDA I MITY O S/Y RZESZOWIAK"

17 grudnia, g. 1900 (wyjątkowo górna sala)

Wszystkich zainteresowanych historią i losami jachtu S/Y RZESZOWIAK informujemy, że w dniu 17.12.2012r. odbędzie się spotkanie z prezesem Rzeszowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Mariuszem Piechnikiem.
Na sali spodziewamy się także kapitanów i uczestników rejsów na Rzeszowiaku.
Będzie to powtórzenie doskonałej prelekcji, jaka odbyła się 13-go listopada 2012 w rzeszowskim klubie Piwnica. Dowiecie się, jakie były początki jachtu? Jakie są jego osiągnięcia? Czy Rzeszowiak jest pechowy? Jakie były przyczyny wypadków?
W trakcie prelekcji i po niej możecie zadawać pytania. Spotkanie w Rzeszowie trwało 5 godzin. Dlatego zaczynamy wyjątkowo wcześniej: o 1900, tak aby nikt nie czuł niedosytu, że czegoś się nie dowiedział. Ze względu na spodziewaną frekwencję spotkanie odbędzie sie wyjątkowo w górnej sali.
Będziecie mogli także zapytać o obecny stan Rzeszowiaka i jakie plany ma Armator?

24 grudnia - Wigilia
Spicz nie odbędzie się.

31 grudnia - Sylwester
Spicz nie odbędzie się.

Marek Tarczyński "Z Marsylii na morza małą łódką"

7 stycznia, g. 1930

Katarzyna Koj i Piotr Kowalski "Locja Karaibów"
14 stycznia, g. 1930

Każda locja jest mniej lub bardziej subiektywna. Ale chyba zaciekawi Was, co szczególnie polecają prelegenci, którzy pływali tam wiele razy? Można będzie Ich dopytać - dlaczego? A przede wszystkim wkurzyć się, że w środku zimy musisz siedzić w Warszawie, gdy inni opalają sie pod palmami. ;-)

Piotr Lewandowski - termin wstępnie zarezerwowany

21 stycznia, g. 1930

Termin nie jest do końca pewny. Temat będzie przedmiotem ankiety na zaprzyjaźnionym Forum.

Maciej Mickiewicz "Kuba"

28 stycznia, g. 1930

Waldemar Ufnalski "Ewa 3 na wodach niemieckich i duńskich."

4 luty, g. 1930

Więcej w Żaglach 11/2012 str. 64 do 69.

pzdr,
Andrzej Kurowski

Kuracent

Wysłany: 2013-01-14, 00:42    [Cytuj]

14 styczeń (poniedziałek), g. 19 30 Tawerna Korsarz w Warszawie ul.Gostyńska 45

Prelekcja na temat żeglowania po Karaibach

Prowadzący: Piotr Kowalski

Prelekcja na temat żeglowania po Karaibach okraszona zdjęciami z rejsów w tym rejonie. Okazją do takiego wydarzenia jest wydanie karaibskiego przewodnika dla żeglarzy - autorstwa kapitana Piotra Kowalskiego; On właśnie będzie tę prelekcję prowadził.Będzie okazja by zobaczyć miejsca warte odwiedzenia i by usłyszeć o tych, które należy omijać.

Uwaga:
Ze względu na ogromne zainteresowanie na *gdzieś_tam_w_internecie* wyjątkowo zmieniliśmy rezerwację na górną salę.

pzdr,
Andrzej Kurowski
Ostatnio zmieniony przez Kuracent 2013-01-14, 00:43, w całości zmieniany 1 raz  

Kuracent

Wysłany: 2013-01-20, 21:36    [Cytuj]

Spotkania Internetowych Żeglarzy "Jak wrócimy opowiemy wam..."

21 styczeń (poniedziałek), g. 19 30 Tawerna Korsarz (Lochy) w Warszawie ul.Gostyńska 45

Temat spotkania: Jak zdobyć patent Voditelj Brodice?
Prowadzący: Piotr Lewandowski

Jeśli jesteś doświadczonym żeglarzem i Mazury nie są Ci straszne i chciałbyś na spokojnie popływać na morzu, to chorwacki patent i szkolenie jest wręcz idealne dla Ciebie. Instalacje na jachtach śródlądowych są coraz bardziej podobne do morskich. Podstawy nawigacji, przepisy na morzu i jak obsłużyć VHF szybko nadrobisz!

Z resztą! Co ja będę tu gadać? Przyjdź i ew. dopytaj Piotra w poniedziałek.

Dowiecie się:
* jakie są wymagania na egzamin teoretyczny VB?
* jak długo trzeba się przygotowywać do takiego egzaminu?
* czy jest egzamin praktyczny i czy jest on obowiązkowy?
* ile kosztuje?
* czy jest dużo chętnych na nieobowiązkową część szkolenia?
* czy to prawda, że na egzaminie są pytania z SRC/VHF?
* czy to prawda, że VB zastępuje SRC/VHF?
* jaki jest profil kursanta w Chorwacji?
* w jakim języku zdaje się egzamin?
* czy jest duży procent niezdających z powodów lingwistycznych?
* jak Piotr zdobywa keje do manewrów szkoleniowych?

Prosiłem Piotra, aby wziął karty ze światełkami i programy żeglarskie na CD. Kilka pierwszych osób będzie miało okazję kupić je. Proszę zatem o wcześniejsze przyjście.

pzdr,
Andrzej Kurowski
Ostatnio zmieniony przez Kuracent 2013-01-20, 21:42, w całości zmieniany 1 raz  

~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2013-01-21, 07:54    [Cytuj]

Kuracent napisał/a:
21 styczeń (poniedziałek), g. 19 30 Tawerna Korsarz (Lochy) w Warszawie ul.Gostyńska 45

Temat spotkania: Jak zdobyć patent Voditelj Brodice?
Prowadzący: Piotr Lewandowski
Dla mniej wtajemniczonych - to nie ja ;-)

Ale wybieram się poznać swojego imiennika.

~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2013-01-21, 23:03    [Cytuj]

No i poznałem ;-)

Piotr_L.jpg
Piotr L. z prawej, Piotr L. z lewej
Plik ściągnięto 485 raz(y) 138,39 KB

~extant

Wysłany: 2013-01-22, 08:39    [Cytuj]

... a rodzinnie jesteście jakoś "skoligaceni" ?? ;-)

[ ODPOWIEDZ ]