FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: zenek
2011-10-24, 16:19
węgorz europejski
Autor Wiadomość
~piotrb

Wysłany: 2011-10-24, 16:15   węgorz europejski [Cytuj]

Rewolucyjne dokonanie naukowców z Olsztyna
2011-10-17 19:04:38 (ost. akt: 2011-10-17 21:35:50)
Ta sztuka nie udała się jeszcze nikomu! Profesor Dariusz Kucharczyk i jego zespół z Wydziału Ochrony Środowiska i Rybactwa UWM doprowadzili do tarła węgorzy europejskich w warunkach sztucznych. Dzięki ich dokonaniom zwiększy się populacja węgorzy w naszych wodach.

Autor: Wydział Ochrony Środowiska i Rybactwa UWM
-Materiał zarybieniowy, czyli formy młodociane węgorzy, jest bardzo drogi. Opracowując tę technologię będziemy jednak produkować materiał zarybieniowy do zarybiania wód otwartych. A przecież węgorz to, jak wiadomo, dobro konsumpcyjne uważane przez wiele osób za przysmak. Któż z nas nie lubi wędzonego węgorza?- przekonuje prof. Krystyna Demska-Zakęś, dziekan Wydziału Ochrony Środowiska i Rybactwa UWM.
Zespołowi pod kierownictwem prof. Dariusza Kucharczyka jako pierwszemu na świecie udało się doprowadzić do udanego tarła węgorzy europejskich w sztucznych warunkach. Larwy wyhodowano już wcześniej w Japonii, ale zginęły po kilku dniach. Dzięki dokonaniom olsztyńskich naukowców, wkrótce w polskich wodach może się zwiększyć się populacja węgorza.

Zobacz więcej: AdminEdit: link do strony komercyjnej
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2011-10-26, 11:43, w całości zmieniany 1 raz  

<|Devu

Wysłany: 2011-11-15, 20:34    [Cytuj]

w imieniu wszystkich smakoszy węgorza wędzonego oraz innych pochodnych temu dóbr konsumpcyjnych życzę naukowcom z Olsztyna sukcesów . :-)

<|węzełek

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2011-11-15, 20:45   Re: węgorz europejski [Cytuj]

piotrb napisał/a:
....... A przecież węgorz to, jak wiadomo, dobro konsumpcyjne uważane przez wiele osób za przysmak. Któż z nas nie lubi wędzonego węgorza?- przekonuje prof. Krystyna Demska-Zakęś, dziekan Wydziału Ochrony Środowiska i Rybactwa UWM.......

Zobacz więcej: AdminEdit: link do strony komercyjnej

Myślę ,że nie trzeba przekonywać :mrgreen: Z tym ,że dobrze, jak jest dopiero wyjęty z wędzarni, ciepły. Mi wędzone węgorze, ściśle się kojarzą, z nauka żeglowania na Gople, czyli z lat młodości. :-D
Ostatnio zmieniony przez węzełek 2011-11-15, 20:48, w całości zmieniany 1 raz  

~piotrb

Wysłany: 2011-11-17, 17:45   Re: węgorz europejski [Cytuj]

węzełek napisał/a:
Myślę ,że nie trzeba przekonywać :mrgreen: Z tym ,że dobrze, jak jest dopiero wyjęty z wędzarni, ciepły. Mi wędzone węgorze, ściśle się kojarzą, z nauka żeglowania na Gople, czyli z lat młodości. :-D
:-D

Dokładnie tak, nie ma jak cieplutki węgorek, ogóras małosolny, i smaczne zimne pifffko przy ognisku :mrgreen: ja to uwielbiam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ModEdit: Poprawiłem cytowanie

IMG_0774.JPG
.....tylko 3-4 godz i do roboty.....
Plik ściągnięto 13721 raz(y) 45,26 KB

IMG_0766.JPG
I faza królewskiego jadła.........
Plik ściągnięto 13721 raz(y) 63,81 KB

Ostatnio zmieniony przez zenek 2011-11-17, 20:54, w całości zmieniany 1 raz  

kursmazury

Wysłany: 2011-11-17, 21:02    [Cytuj]

Poopowiadać Wam czym się te węgorzyki zywią? :mrgreen:

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2011-11-17, 21:05    [Cytuj]

Żywią się padliną i żyją w brudnym mule ...ale i tak są smaczne... a wódka jest trucizną, a alkohol to Twój wróg :-P

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-17, 21:07    [Cytuj]

Adam!.... co Ty dzisiaj palisz?...... :mrgreen: ..... może, napij się czegoś na zdrowie?..... :mrgreen:

kursmazury

Wysłany: 2011-11-17, 21:24    [Cytuj]

Właśnie nie palę! Załozyliśmy w tym roku w domku pompę ciepła i nie musze ganiać z węglem. Z tej radości mam różne przemyślenia egzystencjalne i takie tam :lol: I patrzę , jak wkoło pełno nieekologicznych gospodarstw domowych wyrzuca w atmosferę kłęby Co2 i zastanawiam się, jak można tak truć nasza matkę, Ziemię? :mrgreen:
A węgorzy nie jem i wódki nie piję :-P
Ostatnio zmieniony przez kursmazury 2011-11-17, 21:26, w całości zmieniany 1 raz  

~piotrb

Wysłany: 2011-11-17, 21:33    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:

Żywią się padliną i żyją w brudnym mule ...ale i tak są smaczne... a wódka jest trucizną, a alkohol to Twój wróg :-P

Ja im w gary nie zaglądam ;-) , wolę je na haczykach w wędzarce, a póżniej możemy pogadać o ich menu przy wódeczce :mrgreen:

ModEdit: Poprawiłem cytowanie
Ostatnio zmieniony przez zenek 2011-11-17, 21:36, w całości zmieniany 1 raz  

<|węzełek

Wysłany: 2011-11-17, 21:50    [Cytuj]

Czym się żywią, to chyba dowiedziałam się o tym na pierwszym obozie harcerskim, jak miałam 11 lat, mnie to nie przeraza, a nazywa się łańcuch pokarmowy. Halloweennnn już za nami :evil:

kursmazury

Wysłany: 2011-11-17, 21:53    [Cytuj]

Kanibalizm. Pośredni.
Smacznego :mrgreen:

dżordż

Wysłany: 2011-11-17, 21:56    [Cytuj]

kursmazury napisał/a:
Właśnie nie palę! Załozyliśmy w tym roku w domku pompę ciepła i nie musze ganiać z węglem. Z tej radości mam różne przemyślenia egzystencjalne i takie tam :lol: I patrzę , jak wkoło pełno nieekologicznych gospodarstw domowych wyrzuca w atmosferę kłęby Co2 i zastanawiam się, jak można tak truć nasza matkę, Ziemię? :mrgreen:
A węgorzy nie jem i wódki nie piję :-P

mieszkam na południu i za oknem mam kominy elektrowni, które wyrzucają tony co2, siarki, częściowo radioaktywnych pyłów i czego byś nie chciał.
Ekologicznie jest jak jasna cholera, ale nie mam Ci za złe. Też bym wolał mieć pompę ciepła niż do kotłowni latać.
Niech tylko zostanie zauważone, że skoro nie widzisz dymu, to nie znaczy, że on nie powstaje.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2011-11-17, 21:56    [Cytuj]

Nie chciałbyś wiedzieć, czym karmiona jest "wieprzowina" :-P

kursmazury

Wysłany: 2011-11-17, 22:13    [Cytuj]

Wiem bardzo dobrze :) PREMIKSAMI, czyli sztucznie komponowaną , zbilansowaną karmą mającą zapewnić jak najszybsze przyrosty mięsne. Czyli dokładnie tym samym, czym się szprycują tzw. "koksy", ale oni jeszcze nie wpadli na to, że worek karmy dla trzody jest o połowę tańszy niż 1 kg "specjalnego suplementu dla sportowcow', bo głowa im służy jedynie do przyjmowania wspomnianego suplementu. :lol:
Niektórzy karmią też: kochankami żony,kochankami swoimi (jak ich zdradzą z ochroniarzem), niechcianymi dziećmi, żołnierzami wrogich gangów a nawet kartoflami, ale od tych nie kupuję :mrgreen:
Świnia zje wszystko, bo w budowie wewnętrznej jest niemal identyczna, jak człowiek, dlatego ludzcy chirurdzy często trenują na świnkach.
Ale, żeby węgorza...bueeee. Z resztą, jest na wymarciu i niedługo UE wprowadzi całkowity zakaz odłowu.

<|węzełek

Wysłany: 2011-11-18, 07:45    [Cytuj]

kursmazury napisał/a:

Świnia zje wszystko, bo w budowie wewnętrznej jest niemal identyczna, jak człowiek, dlatego ludzcy chirurdzy często trenują na świnkach.
Ale, żeby węgorza...bueeee. Z resztą, jest na wymarciu i niedługo UE wprowadzi całkowity zakaz odłowu.

Widzę, że się z tego cieszysz :-/ Tylko nie wiem ,czy z tego ,że na wymarciu, czy z zakazu połowów ? :shock:

W PREMIXACH są dodawane hormony, i soja, nie tylko dla świń, ale również dla drobiu, i bydła. Jeżeli nie masz swojej ekologicznej hodowli, to to musisz wcinać. Później nie ma co się dziwić, że 7-8 letnim dziewczynką biusty rosną......na pocieszenie dodam ,że będzie jeszcze gorzej.....

kursmazury

Wysłany: 2011-11-18, 08:59    [Cytuj]

węzełek napisał/a:
kursmazury napisał/a:

Widzę, że się z tego cieszysz :-/ Tylko nie wiem ,czy z tego ,że na wymarciu, czy z zakazu połowów ? :shock:

W PREMIXACH są dodawane hormony, i soja, nie tylko dla świń, ale również dla drobiu, i bydła. Jeżeli nie masz swojej ekologicznej hodowli, to to musisz wcinać. Później nie ma co się dziwić, że 7-8 letnim dziewczynką biusty rosną......na pocieszenie dodam ,że będzie jeszcze gorzej.....

Źle widzisz. ;-)
W UE obowiązuje zakaz dodawania hormonów i antybiotyków do paszy dla zwierząt. Soja sama w sobie jest zwykłą rośliną. ;-)

A biusty rosną dlatego, że hormony są pchane w...kosmetyki! Już pisemka dla małych dziewczynek zawierają jakieś kremy, perfumy itp. badziewie, jeszcze 20 lat temu sytuacja nie do pomyslenia. A dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że koncerny farmaceutyczno-kosmetyczne postanowiły rozszerzyć sobie rynek na dzieci, ktorym wciskając swoje specyfiki psują skórę i zaburzają naturalny metabolizm, co skutkuje sięgnięciem po kolejne kosmetyki aż mamy sytuację, że 14 latka musi nakładać grubą tapetę na buzię, bo ma tak rozszerzone pory skórne, że może sobie w nie palce włożyć. Do tego stymulacja podkorowa w kretyńskich tekstach tych pisemek i wzrokowa poprzez odpowiednio dobraną kompilację barw i wizerunków i układ endokrynologiczny głupieje. Dodajmy hedonistyczny przekaz bombardujący nas zewsząd i mamy to, co mamy, czyli grubawe, wytapetowane gówniary z papierosem w zębach-dym papierosowy rewelacyjnie współgra z kosmetykami tłuszczowymi w niszczeniu cery i uzależnia poprzez dodatek amoniaku w dodatku amoniak wpływa na nierozwinięty do końca układ endokrynologiczny powodując w nim nieodwracalne zmiany i takie coś jak dorośnie, ma potem problemy...które rozwiązuje biorąc tabletki hormonalne i biznes się kręci. Bo człowiek ma tylko pracować i kupować. Ideałem naszego świata jest Homo Consumentus- pozbawiony samodzielnego myślenia osobnik sterowany za pomocą środków masowego przekazu, żywności, kosmetyków i elektronicznych gadżetów, który wszystko co zarobi wydaje na kompletnie niepotrzebne mu rzeczy, bo tak jest zaprogramowany, zeby napędzać produkcję kolejnych dóbr. Do tego wiele z tych rzeczy kupujący na kredyt, więc będący niewolnikiem systemu finansowego, ale za to święcie wierzący w demokrację, gdyż wdrukowano mu, że to pozwala mu decydować o swoim losie.
A teraz rozglądamy sę wokoło i liczymy Homo Consumentus w naszym otoczeniu. Ile widzicie? ;-)
Ostatnio zmieniony przez kursmazury 2011-11-18, 09:45, w całości zmieniany 1 raz  

~maciekzb

Wysłany: 2011-11-18, 09:05    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
a alkohol to Twój wróg :-P
I dlatego trza go lać w mordę :mrgreen:

~Tomek J

Wysłany: 2011-11-18, 09:12    [Cytuj]

kursmazury napisał/a:
Soja sama w sobie jest zwykłą rośliną. ;-)

W dodatku dającą się przerobić na mięso bez użycia świń. Taki właśnie sojowy gulasz z makaronem stanowi ważną część mojego rejsowego jadłospisu. Nie ma najmniejszej obawy aby to mięso (w suchym stanie przypominające z wyglądu psie chrupki) mogło się w ciągu kilku tygodni rejsu zepsuć, pomimo niemania lodówki na jachcie.

Tomek Janiszewski
ps. Cieciorkę natomiast (a także surowe ziarno sojowe) może natomiast przerobić na mięso do pierogów każdy we własnym zakresie. W maszynce do mięsa. A potem takie mięso zapakować w weki, i zabrać na jacht, co uczyniłem podczas pierwszego orionowego rejsu w 1992 roku ale potem już tego nie powtarzałem, ponieważ lepienie pierogów okazało się w tych warunkach dosyć uciążliwe.
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2011-11-18, 09:13, w całości zmieniany 1 raz  

marekj

Wysłany: 2011-11-18, 09:36    [Cytuj]

Tomek J napisał/a:
ps. Cieciorkę natomiast (a także surowe ziarno sojowe) może natomiast przerobić na mięso do pierogów

Rośliny nie można przerobić na mięso. Tzn. może to zrobić tylko zwierzę je zjadając, a przez to nabierając masy. Po jego uboju mamy mięsko.

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-18, 09:54    [Cytuj]

Tak zrozumiałem TomkaJ.... karmił kaczkę..... ;-) :mrgreen:

[ ODPOWIEDZ ]