FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2012-06-22, 10:22
Remont mostu w Iławie
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2011-10-09, 21:40   Remont mostu w Iławie [Cytuj]

Cytat:
Iławscy kierowcy znów nie mają łatwego życia. Z powodu remontu zamknięto dla ruchu samochodów jedyny most na Jezioraku. Mogą po nim poruszać się jedynie piesi, ale ich też obowiązują ograniczenia - wolno chodzić tylko jedną stroną - informuje Radio Olsztyn.

Most na Jezioraku to odcinek uczęszczanej drogi krajowej nr 16, łączącej Olsztyn z Grudziądzem. Dzięki niemu przejazd tranzytem przez miasto był szybki i nieskomplikowany. Obecnie kierowcy muszą prawie trzykrotnie nadłożyć drogi. Narzekają nie tylko przyjezdni, ale także lokalni użytkownicy dróg, gdyż zdecydowanie zwiększył się ruch w mieście.

Zdarza się także, że kierowcy wjeżdżający do Iławy od strony Ostródy jadą "na pamięć" i dopiero przed znakiem zakazu na moście orientują się, że przegapili objazd. Jednak miejscowi podkreślają, że Iława jest dobrze oznakowana i bez problemu można zorientować się w zmianach organizacji ruchu.

Przejazd zamknięty jest nie tylko dla kierowców. Na czas remontu zablokowana jest również żegluga. Niestety utrudnienia potrwają aż do października 2012 roku.

Źródło

Podkreślenie moje.

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2011-10-11, 11:43    [Cytuj]

E, bez stresu, ten most oddziela Mały Jeziorak od Jezioraka. Mały Jeziorak ma może pół kilometra średnicy i praktycznie nie widziałem tam innych pływadeł poza rowerami wodnymi. Poza nimi - jeden, może dwa jachty stojące przy brzegu, wyglądające na takie, które nie żeglują zbyt często.

Kurde, za robotę się wziąłem, nie mam kiedy na forum zaglądać.

Ale dzięki za informację.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2011-10-11, 12:21    [Cytuj]

Pewnie dlatego nie zawracali sobie głowy tylko zablokowali żeglugę. Gdyby to był uczęszczany szlak, to wówczas musieliby kombinować jak zapewnić możliwość przepłynięcia pod remontowanym mostem.

Maca

Wysłany: 2012-06-22, 15:14    [Cytuj]

W tej chwili żegluga jest nie możliwa przez sam środek przesmyku powbijane są pale i przeciągają jakieś rury.
Co do akweny Małego Jezioraka to jest on bardzo urokliwy w centrum miasta otoczony deptakiem spacerowym z jednej strony Hotel z restauracją z drugiej Galeria Handlowa oraz kawiarnia i restauracja oraz amfiteatr.
Czasem warto położyć maszt i wpłynąć.
Przez kilka lat trzymałem tam swoje łódki Sasankę i Focusa, dało się .

[ ODPOWIEDZ ]