FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pętla Toruńska.
Autor Wiadomość
~MirekMoz

Wysłany: 2021-10-24, 17:06   Pętla Toruńska. [Cytuj]

Pętla Toruńska to tytuł tego filmu:
https://youtu.be/Dd5NxklJnKk
Jaka może być pętla wodna wokół Torunia? A jednak ona jest.
Trasa: Toruń, Grudziądz, w dół Wisłą, potem na Zalew Wiślany. Elbląg, pochylnie do góry, do Ostródy, która leży nad jeziorem Drwęckim. A wodą z jeziora Drwęckiego odpływa rzeką Drwęcą w dół do Wisły przed Toruniem.
Brzmi jak ciekawy plan. Jak go realizowano na jachcie, chyba typu Bez 2, przedstawia film.
Jeżeli Drwęca stałaby się łatwiej dostępna dla jachtów motorowych, to jest to chyba bardzo fajna trasa. Widzę w tym potencjał na czasy, dobrobytu, gdzie każda rodzina będzie miała jacht motorowy. :lol:
Ale Ostróda może sporo na tym zyskać, bo będzie na "szlaku" z dwoma kierunkami, na Zalew i na Wisłę.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2021-10-24, 18:41    [Cytuj]

Cytat:
Jeżeli Drwęca stałaby się łatwiej dostępna dla jachtów motorowych, to jest to chyba bardzo fajna trasa. Widzę w tym potencjał na czasy, dobrobytu, gdzie każda rodzina będzie miała jacht motorowy. :lol:

Raczej nie i mam nadzieje, że nie, to są ostatnie tarliska łososia w Polsce, gdzie na introdykcje tego gatunku co roku idą ml. zł. Więc o jakimkolwiek kopaniu nie ma mowy. Choć w dobie obecnych ignorantów pt wiemy lepiej niczego dobrego spodziewać się nie można.

Sławek

~MirekMoz

Wysłany: 2021-10-24, 19:25    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
to są ostatnie tarliska łososia w Polsce, gdzie na introdykcje tego gatunku co roku idą ml. zł.

W filmie można zobaczyć próbę spłynięcia Drawą małym jachtem a silniku. Problemem były dwa jazy, jeden w górnym odcinku, drugi niedaleko od ujścia. Na pierwszym nie było nic co by pomogło przenieść łódkę. Na drugim stary slip był niesprawny.
Może dla łososia coś jest, albo on i tak sobie radzi.

Film mi się podoba, bo mogłem zobaczyć miejsca, do których sam nigdy nie dotrę. Zobaczyłem też jak mała struga napędza pochylnie na kanale Elbląskim, czyli jak mało wody było trzeba, aby zbudować drogę wodną. Takie filmy zmieniają moją wyobraźnię.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2021-10-25, 09:16    [Cytuj]

Tak właśnie wygląda dzika nie uregulowana rzeka, albo wysokie skarpy podmywane i zwalone drzewa z dugiej tereny podmokłe. Niech nikomu nie wpadnie do łba tego regulować. Choć już pewnie co u niektórych myśl kiełkuje,a gdyby :-(

Sławek

[ ODPOWIEDZ ]