FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2013-06-19, 18:06
Boatshow 2008
Autor Wiadomość
~yep

Wysłany: 2008-12-09, 18:46    [Cytuj]

Z kolei na konferencji w IMGW padła teza, że to właśnie przez garażowców pojawiło się zdecydowanie więcej gwałtownych burz na Mazurach w ostatnich dwóch latach.

[/quote]

[ Dodano: 2008-12-09, 18:52 ]
tak - powuższa wypowiedź jest można powiedzieć prawdziwa. Podobne białe szkwały powtarzają sie co kilka lat i nie sa zadną nowością. Różnica polega na tym, że kiedy po mazurach pływały jachty stoczniowe typu, Venus, Nash, Elbimbo, Conrad i wiele innych to łodzie te nie wywracały się. kiedy "garazowcy" zabrali sie za amatorską budowę jachtów i wprowadzili je na wodę to okazało się ze są"anomalia pogodowe" bo garazówki powywracały sie.
Przy tej okazji po raz kolejny pytam - prosze o jeden przykład jachtu stoczniowego który przewrócuł się w wyniku białego szkwału. jak dotąd przy najróżniejszych dyskusjach na wielu forach nie znalazł sie nikt kto podał ten jeden jedyny przykład.

Szaman3
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-09, 18:58    [Cytuj]

Podobno nie ma ludzi, którzy by nie uwierzyli nawet w najwiekszą bzdurę. To jest tylko kwestia ilości powtórzeń.

~yep

Wysłany: 2008-12-09, 19:00    [Cytuj]

Margareta napisał/a:
Mariusz Główka napisał/a:
Rolnicy na Mazurach twierdzą, że przez garażowców równiez kury przestały się nieść i ceny skupu żywca spadły ponizej poziomu opłacalności produkcji. Z kolei na konferencji w IMGW padła teza, że to właśnie przez garażowców pojawiło się zdecydowanie więcej gwałtownych burz na Mazurach w ostatnich dwóch latach. I na koniec, wiadomść naprawdę sensacyjna, odkrycie ostatniego tygodnia. To działalność garazowców spowodowała światowy kryzys finansowy.

;))) Tak właśnie!!!

Otóż jednop jest pewne. Kryzys "garażowców' - czyli brak roboty dla firm zajmujacych się amatrską produkcją łodzi wywołali właśnie sami "garazowcy'. Duże stocznie łapią właśnie drugi oddech. Ciekaw jestem czy "garażowcy" wyciągną ze sewgo działania jakies pozytywne wnioski dla siebie? A może naprodukują tanich hauseboatów które podczas wiatru fala poprzewraca i znowu strzelą sobie w stopę?!

Szaman3
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-09, 19:09    [Cytuj]

Człowieku, wszyscy już mają dość twoich wywodów na temat garazowców i stoczni. Daj sobie i nam spokój. Powtarzasz to samo po raz krotny. Niektórzy to okreslają słowem trolling.

pereszczako

Wysłany: 2008-12-09, 22:42    [Cytuj]

Faktycznie to juz nawet przestaje być smieszne
Wprowadzam zakaz używania słowa garażowiec

Ps. Ciekawe jakie stocznie lapią oddech ja ostatnio słyszalem ze kryzys dopada wszystkich a najwieksze stocznie szykuja najwieksze zwolnienia pracownikow :(

Szaman3
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-09, 23:00    [Cytuj]

Są ludzie, którzy swoje wizje mylą z realem. Bo jesli coś dostatecznie dużo razy się powtórzy, to mozna uwierzyć, że to prawda.
Ostatnio zmieniony przez Szaman3 2008-12-09, 23:19, w całości zmieniany 1 raz  

bosman30
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-10, 20:59    [Cytuj]

Ostatnio w którymś z numerów Gazety Olsztyńskiej opisano jak stocznia z Olecka łapie drugi oddech-ponad 250 osób na bruk w styczniu ,o innych dużych wytwórcach nie wspomnę.

~yep

Wysłany: 2008-12-11, 15:21    [Cytuj]

he,he - nie musicie tak wyzywać mnie na mnie. No dobra - do słowa "garazowiec" wyraźnie przyzwyczaliście się i dobrze. Sam byłem :"garazowcem " i tez nie widzę w tym nic nadzwyczajnego.
Jes.i chodzi o plotki to rzeczywiście - zwalniaja w stoczni. No ale teraz znowu szukaja pracowników. Kryzys trwał 2 miesiace.
Stocznia po "kryzysie' szuka tych samych praciwników - tyle że niektórzy zmienili plany.
W zasadzie nie ma to znaczenia.
W najblizszy wtorek w Delphia Yachts odbywa się spotkanie klientów Nautica 1000. przedstawiona bedzie barka i plany stoczni.
Pozdrawiam Was - fani "garazy" i amatorskiej roboty. Lubię Was i zapraszam na testowe pływanie barka nautica 1000.

bosman30
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-11, 15:40    [Cytuj]

a testowe pół litra będzie??? :lol:

~yep

Wysłany: 2008-12-11, 20:03    [Cytuj]

pewnie że będzie - dla Was "na zgodę" - jak najbardziej.

bosman30
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-11, 20:54    [Cytuj]

uuuuuuuu........Kolego.....ja jestem duzo litrażowy :lol: no i przede wszystkim ekologiczny,chodzę tylko na CZYSTĄ :mrgreen:

Szaman3
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-11, 21:06    [Cytuj]

Jedne pół litra. I testowe i na zgodę. Mnie to rybka, bo ja gorzały nie piję, ale jakoś mi to malizną jedzie.

~yep

Wysłany: 2008-12-12, 10:45    [Cytuj]

w tym względzie mozecie mi zaufać. Organizujemy kazdego roku rozpoczęcie i zakonczenie sezonu. Nie brakuje niczego dla pijacych i nie pijacych.
A jesli chodzi o Nautica 1000 to pierwsza sztuka napewno bedzie miała jakies mankamenty i miło by było aby wyeliminowac ich jak najwiecej przez seryjną produkcją.
Na pierwszą krytykę bedziecie mieli okazje podczas marcowego "Wiatr i Woda".

mariner_67

Wysłany: 2008-12-20, 01:24    [Cytuj]

Ja się piszę na wiatr i woda
a propos boatshow - w nowych żaglach są testy( prawdziwe? faworyzowane ? ,ale są :) warto przynajmniej popatrzeć na zdjęcia i wykres (pokazujące optymalne kąty żeglugi przy wiatrach )

- miło jest poczytać o tym co przez okres targów w Poznaniu było namacalne -

weszło kilka dobrych rozwiązań ,które nie do końca zostały docenione np : 2 dzielny forpik w nowym TESIE 28 MAGNAM - wreszcie żaden fał nie będzie przeszkadzał w otwieraniu forpiku !

[ ODPOWIEDZ ]