FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2013-06-19, 18:06
Boatshow 2008
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2008-11-14, 15:57   Boatshow 2008 [Cytuj]

Krotka fotorelacja z trwajacych targow Boatshow 2008

mn

Wysłany: 2008-11-16, 23:21    [Cytuj]

Byłem na całych targach. Ciekawa sprawa :)
Zupełnie unikatowym wydarzeniem była jednak konferencja naukowa "Etyczne paradygmaty żeglarstwa". To rzadkość, by w ramach handlowego wydarzenia organizować coś takiego. Referaty z konferencji mają być wydane w formie książkowej.

~yep

Wysłany: 2008-11-18, 17:04    [Cytuj]

też byłem i też zauważyłem ciekawą rzecz. W tym roku na Targach nie zauważyłem "amtorskiej produkcji". Widać wyraźnie jak zawodowe firmy budują swoją markę i wypierają z rynku wyroby tzw. garażowe.
Zauważyłem jednak też minusy tych Targów. Do minusów należy - jak zawsze -kiepska organizacja, bardzo słaba reklama i przede wszyskim kiepski czas otwarcia. Moim zdaniem Targi Boatshow powinny trwać o jeden dzień krócej a godziny otwarcia inne niż w sklepach obuwniczych - czyli nie 10 ta-18 ta tylko np. 12-ta - 20-ta. Do tego jak zwykle organizatorzy nie mieli przysłowiowego śrubokręta a tuż po zakończeniu znikali pozostawiając wystawców samemu sobie.

~piotr6

Wysłany: 2008-11-18, 18:28    [Cytuj]

Cytat:
eż byłem i też zauważyłem ciekawą rzecz. W tym roku na Targach nie zauważyłem "amtorskiej produkcji". Widać wyraźnie jak zawodowe firmy budują swoją markę i wypierają z rynku wyroby tzw. garażowe.

A firma Navicom -nie chciało się im nawet dobrze wypolerować kadłuba

~yep

Wysłany: 2008-11-18, 19:59    [Cytuj]

A firma Navicom -nie chciało się im nawet dobrze wypolerować kadłuba[/quote]

no tak - rzeczywiście. Sądzilm że Navikom był na targach jako "coś śmiesznego" - taki folklor. Tej firmy nigdy nie traktowałem poważnie i stąd moje fopa.

mariner_67

Wysłany: 2008-11-18, 23:05    [Cytuj]

bezkonkurencyjna Phila 780,
z tego co mi się spodobało to tak :

nowy Nautiner - nowa zabudowa bardzo awangardowa
tańsze rozwiązania : SATURN (podobno dobrze pływa )
bardzo dobrze swój jacht opisał Pan od Focusa ,
Solina - porażka
RIVER BOAT - chłopaki z okolic Posezdrza - wykonali kawał dobrej roboty( zobaczymy jak się będzie spisywać)

Miło było zobaczyć jeszcze raz te "mordy" które widać w wakacje w portach , na pomostach i wieczorami w tawernach :- coś pięknego

Czekamy na konkurencyjne targi w Giżycku/Wilkasach

~yep

Wysłany: 2008-11-19, 16:46    [Cytuj]

[quote="mariner_67"]bezkonkurencyjna Phila 780,
z tego co mi się spodobało to tak :

Cytat:
RIVER BOAT - chłopaki z okolic Posezdrza - wykonali kawał dobrej roboty( zobaczymy jak się będzie spisywać)

kawał dobrej roboty??? chyba w kopiowaniu Woyagera

mariner_67

Wysłany: 2008-11-19, 18:10    [Cytuj]

nie byłem na yoyagerze - z chłopakami rozmawiałem we wrześniu i jak na czas który mieli to nie było to najgorsze wykonanie , - minus za schody i kolo sterowe

bosman30
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-19, 18:30    [Cytuj]

Jachtowiec,jakbyś ruszył głową to nie jest klon voyagera tylko jacht motorowy na czeskiej dokumentacji.Może kiedyś w koncu coś sam zaprojektujesz i wypuscisz na polski rynek,bo jak narazie wszystko krytykujesz co nie jest z Olecka.Twoja ulubiona stocznia zaczyna sprzedawać same skorupy więc chyba nie najlepiej zaczyna sie tam dziać,duzo ludzi zwolnili....Ich tez nie było na targach..czyżby zeszli do garażu...? :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez bosman30 2008-11-19, 18:32, w całości zmieniany 1 raz  

~yep

Wysłany: 2008-11-19, 19:26    [Cytuj]

Cytat:
mazurski bosman napisał/a:
Jachtowiec,jakbyś ruszył głową to nie jest klon voyagera tylko jacht motorowy na czeskiej dokumentacji.Może kiedyś w koncu coś sam zaprojektujesz i wypuscisz na polski rynek,bo jak narazie wszystko krytykujesz co nie jest z Olecka.Twoja ulubiona stocznia zaczyna sprzedawać same skorupy więc chyba nie najlepiej zaczyna sie tam dziać,duzo ludzi zwolnili....Ich tez nie było na targach..czyżby zeszli do garażu...? :mrgreen:

Kolego! ślepy i głuchy nie jestem. Kilka dni temu podczas targów w Poznaniu widziałem podróbę Wojagera i słyszałem dyskusję na temat sprawy sądowej którą ma wytoczyć konstruktor Woyagera podwęgorzewskim "kopiowaczom"

[ Dodano: 2008-11-19, 19:30 ]
acha - zapomniałem dodać że stocznia w Olecku wygrała Złoty Medal swoją Delphią 26.
Jeśli chodzi o skorupy "mojej ulubionej stoczni" to sprzedaje skorupy jachtów których już nie produkuje i robi to po to by dobić leżących garażowców. :mrgreen:

bosman30
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-19, 19:40    [Cytuj]

Hm....nie widzę tu logiki jesli stocznia sprzedaje same skorupy no to przede wszystkim tzw garażowcy będą je kupywać i zabudowywać więc w jaki sposób ich się tym dobije?Myślę że sprzedaż skorup wiąze sie z zapewnieniem ciągłosci produkcji w stoczni i minimilizacją strat w wyniku spadku zamówien z USA i EUROPY. :-P

~yep

Wysłany: 2008-11-19, 20:56    [Cytuj]

Cytat:
mazurski bosman napisał/a:
Hm....nie widzę tu logiki jesli stocznia sprzedaje same skorupy no to przede wszystkim tzw garażowcy będą je kupywać i zabudowywać więc w jaki sposób ich się tym dobije?Myślę że sprzedaż skorup wiąze sie z zapewnieniem ciągłosci produkcji w stoczni i minimilizacją strat w wyniku spadku zamówien z USA i EUROPY. :-P

Chyba własnie dokładnie tak jest :-D

[ Dodano: 2008-11-19, 20:57 ]
a dobije się ich dlatego, że zaczną robić te skorupy a potem nagle STOP! To jest polityka "kija i marchewki" :mrgreen:

mariner_67

Wysłany: 2008-11-24, 23:27    [Cytuj]

czyli lepiej wybrać mniejsze zło?

prezes
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-25, 00:38   Re: Boatshow 2008 [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Krotka fotorelacja z trwajacych targow Boatshow 2008

A kiedy będzie pełna relacja z targów ?

pereszczako

Wysłany: 2008-12-04, 16:33    [Cytuj]

Jedyne co łączy Voyagera i River Boat to podobne gabaryty
Jak widzisz dwie zaglówki podobnej długości pewnie tez sa dla Ciebie takie same i jedna jest kopią. podróbką itd :)

mariner_67

Wysłany: 2008-12-05, 14:52    [Cytuj]

osobiście? biorąc pod uwagę zabudowę środka wybrał bym RIVERA , ^ lecz te 2 stateczki i tak będą daleko za ... - NAUTICA z Delphi :) ,jak dobrze ,że tak dużo firm ubarwia rynek

~yep

Wysłany: 2008-12-08, 15:07    [Cytuj]

Tak to już w Polsce jest. Najpierw "garazowcy' zarzucili rynek swoimi jachtowymi wyrobami - strzelajac sobie tym samym w stopę. Zrobili dużo byle jakich łodzi na których niewiele zarobili. Teraz rynek jest jachtami nasycony więc zabierają się za barki,bauseboty,riverboaty itd. Znowu zarzucą tymi łodziami rynek, znowu nie zarobią i moze wreszcie odpuszczą i oddadzą pole stoczniom.

Szaman3
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-08, 16:16    [Cytuj]

Rolnicy na Mazurach twierdzą, że przez garażowców równiez kury przestały się nieść i ceny skupu żywca spadły ponizej poziomu opłacalności produkcji. Z kolei na konferencji w IMGW padła teza, że to właśnie przez garażowców pojawiło się zdecydowanie więcej gwałtownych burz na Mazurach w ostatnich dwóch latach. I na koniec, wiadomść naprawdę sensacyjna, odkrycie ostatniego tygodnia. To działalność garazowców spowodowała światowy kryzys finansowy.

bosman30
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-08, 18:54    [Cytuj]

Zapomniałeś dodać ze wina garażowców to zamarznięte skrzydła rządowego Tupolewa w Mongolii oraz odwołacie spotkania z Cesarzem.TO WSZYSTKO ICH WINA znaczy sie GARAŻOWCÓW :mrgreen:

Margareta

Wysłany: 2008-12-08, 23:34    [Cytuj]

Mariusz Główka napisał/a:
Rolnicy na Mazurach twierdzą, że przez garażowców równiez kury przestały się nieść i ceny skupu żywca spadły ponizej poziomu opłacalności produkcji. Z kolei na konferencji w IMGW padła teza, że to właśnie przez garażowców pojawiło się zdecydowanie więcej gwałtownych burz na Mazurach w ostatnich dwóch latach. I na koniec, wiadomść naprawdę sensacyjna, odkrycie ostatniego tygodnia. To działalność garazowców spowodowała światowy kryzys finansowy.

;))) Tak właśnie!!!

[ ODPOWIEDZ ]