FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

N Fun Yachting

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ahoj Czarter
Autor Wiadomość
~Buber
Zgórmysyn

Wysłany: 2014-06-26, 09:04    [Cytuj]

yep napisał/a:
Moja firma po rezygnacji z czarterów polecała firmę A-hoj naszym klientom. Ze względu na wieloletnią znajomość z Krzyśkiem Ciszewskim polecałem jego firmę moim dotychczasowym klientom. Kicha polega na tym że klienci lubią i poszukują nowości, a firma A-hoj to same stare konstrukcje.

Hmm. Ja w 2011 w czerwcu dostałem MX21, sztukę z targów, z naklejkami "prototyp - nowość 2011". No jak to nie są nowe konstrukcje to ja nie wiem co jest...

A że czarterują swoje łódki to chyba logiczne? Widziałeś dealera BMW sprzedającego Fiaty?

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2014-07-09, 11:14    [Cytuj]

yep napisał/a:
Rozumiem że w firmie A-hoj można wyczarterowac takie łodzie jak Maxus, Maxus, Maxus i ... Maxus.
Hm - to "nowoczesna flota czarterowa"!

A jakie mają czarterować ? , skoro firma czarterowa powiązana jest ze stocznią jachtową ?.
Co do nowości to jachty M, 21, 22, 24, 28 , nowy 33 to są wszystko nowe konstrukcje co najwyżej kilkuletnie. jeżeli dobrze pływają i klienci są zadowoleni to po kiego to zmieniać. Po drugie co takiego nowego może być w jachcie zwłaszcza mniejszym. Co najwyżej zmiany mogą dotyczyć detali, czyli poprawa tych elementów, które może się mniej sprawdziły na wodzie.
Z całej gamy jachtów M 33 mi się najmniej podobał i dobrze ,że został poprawiony. Oprócz Maxusów jest na rynku wiele podobnych i dobrych jachtów, równie dobrze wykonanych. I dobrze bo klient przynajmniej ma wybór. Kto chce wyczarterować Delphie, Fobosa, Cobre , Nautinera , czy inny jacht szuka innej firmy czarterowej.

Sławek

Lugosi

Wysłany: 2016-05-23, 19:03    [Cytuj]

Koledzy, macie może wiedzę czy na jachtach Ahoja są na wyposażeniu mapy i świder do cumowania?
A jeśli nie to co i gdzie kupić?

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2016-05-23, 21:52    [Cytuj]

W tym sezonie Ahoj Czarter daje swoim klientom mapę WJM.
Świdrów nie ma na wyposażeniu. Kupić można w dowolnym wysyłkowym sklepie żeglarskim. Wiem, że koledzy korzystają ze świdrów stosowanych w rolnictwie (do wiązania zwierząt) lub też przez właścicieli psów.

~bronek
żeglarz/wędkarz

Wysłany: 2018-02-21, 15:45    [Cytuj]

witam.

w tym roku mam zamiar czarterować mx 33 rs standard. pływał ktoś tą łajbą z Ahoja?
jakieś wrażenia?

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2018-02-21, 18:00    [Cytuj]

Oczywiście ja pływałem. :)
Oczywiście polecam z całą zawodową odpowiedzialnością.

~piotr H

Wysłany: 2018-02-21, 21:45    [Cytuj]

Witam ,

mam pytanie ;czy w Maxusie 33Exclusive bimini tez moze byc otwarte jako ochrona przed sloncem w trakcie zeglugi ? na zdjeciach jest przy zeglowaniu zawsze zwiniete . mysle ze przeszkadza tylny stag /achterstag/

Pozdrowienia
Piotr H
Ostatnio zmieniony przez piotr H 2018-02-21, 21:48, w całości zmieniany 1 raz  

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2018-02-22, 10:23    [Cytuj]

Można. Exclusive ma system "francuski" talii grota. Bimini można rozłożyć podczas żeglugi.

~bronek
żeglarz/wędkarz

Wysłany: 2018-02-22, 12:00    [Cytuj]

plitkin napisał/a:
Można. Exclusive ma system "francuski" talii grota. Bimini można rozłożyć podczas żeglugi.

co to znaczy system francuski ? że talia jest na nadbudówce?

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2018-02-22, 15:11    [Cytuj]

Tak. Ale ten system jest tylko na wersji Exclusive.

~Maaniek

Wysłany: 2018-02-22, 15:21    [Cytuj]

bronek napisał/a:
witam.

w tym roku mam zamiar czarterować mx 33 rs standard. pływał ktoś tą łajbą z Ahoja?
jakieś wrażenia?

Co roku pływam. Bardzo dobre wrażenia. Jeżeli dobrze pamiętam standard od prestiża rózni się wiekiem.
Ostatnio zmieniony przez Maaniek 2018-02-22, 15:23, w całości zmieniany 1 raz  

~piotr H

Wysłany: 2018-02-22, 20:10    [Cytuj]

Plitkin mialem na mysli achterstag inaczej mowiac tylna wante masztu ktora n a zdjeciach w Ahoju znajduje sie przed zrolowanym bimini,To ze fal grota umocowany jest na dachu kabiny i spowadzony do kokpitu jest znanym rozwiazaniem / z czarterow srodziemnomorskich/chodzilo o tylna czesc kokpitu!

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2018-02-22, 20:58    [Cytuj]

Achtersztag jest w stałej pozycji zarowno podczas pływania na żaglach, na silniku oraz na postoju. Nie moze on przeszkadzac w trakcie zeglugo i nie przeszkadzac w trakcie postoju. ;)
W Maxusie 33.1rs Exclusive z Ahoj Czarter mozliwe jest uzywanie bimini podczas żeglugi.

erick

Wysłany: 2018-03-20, 13:34    [Cytuj]

Tak zgadzam się, że dobre firmy trzeba chwalić.

Z Ahoj'a jestem bardzo zadowolony. Zawsze na czas przygotowany jacht. Miałem kiedyś przygodę związaną z elektrycznością. Spalił się bezpiecznik, nietypowy, duży, przy akumulatorze, brak elektryki na całym jachcie. Całe szczęście, że już w porcie ale do najbliższej stacji paliw, hmm.. daleko, a i tak nie miałbym pewności czy taki bym dostał. Godz. 21.00, dzwonię na nr serwisowy. Ku wielkiemu zdziwieniu serwisant odebrał telefon. Rano godz. 8.00, a on już puka i 3 min. później wszystko działa. Potem jeszcze koledze (też jacht z Ahoj) mimo, że nie zgłaszaliśmy wcześniej, wyregulował silnik bo gasł na wolnych obrotach i wymienił zerwany fał od płetwy sterowej. Wkręcony przez śrubę na wstecznym biegu przy złożonej płetwie (trzeba uważać i wybrać luz).

Co do jachtów, to kolejny sezon będę pływał Maxusem 33,1 RS. Pierwszy raz miałem obawy co do jego długości, ale teraz uważam, że ten jest jacht doskonały do manewrów na silniku. Skrętny silnik w studzience i ster strumieniowy powodują, że jacht można obrócić niemal w miejscu. Duży, wygodny, stabilny, mało podatny na szkwały. Bardzo wygodny w obsłudze, wszystkie fały w kokpicie. Dla mnie bomba.
Jedyny minus to niskie prędkości przy słabych wiatrach, wtedy to nawet bączki nas wyprzedzają :) Ale jak zacznie wiać, to wtedy zaczyna się żeglowanie.

Pozdrawiam i do zobaczenia na Mazurskim Szlaku. Ahoj !

Ahoj Czarter

Wysłany: 2018-04-12, 14:20   Ahoj Czarter - porty po obu stronach szlaku [Cytuj]

Drodzy żeglarze !

W związku z wydanym oświadczeniem RZGW, w zbliżającym się sezonie Kanał Niegociński zostaje wyłączony z możliwości żeglugi. Zatem Kanał Łuczański po raz kolejny stanie się jedyną drogą wodną umożliwiającą przedostanie się z północnej na południową część szlaku. Jak pokazuje miniony sezon, wzmożony ruch jednostek na kanale podczas otwarcia mostu sprawił, że część załóg pomimo oczekiwania w kolejce, ze względu na wyznaczony odgórnie czas dla ruchu wodnego, nie była w stanie przepłynąć Kanału Łuczańskiego. Klienci informowali nas, że przez tego typu sytuacje, realizacja zaplanowanej trasy rejsu w wielu przypadkach stała się niemożliwa i wiązała się z koniecznością zmiany planów.

Ubolewamy, że remont kanału trwa kolejny rok i ze swojej strony prowadzimy działania uświadamiające urzędnikom jakim jest to dużym problemem. Nie jesteśmy jednak w tej sprawie decydentami, dlatego przede wszystkim skupiliśmy się na tym, co zależy od nas. W trosce o dobro żeglarzy ulokowaliśmy naszą flotę w portach zarówno po północnej, jak i po południowej stronie Kanału Łuczańskiego. Daje to naszym klientom możliwość wyboru miejsca odbioru i zdania jachtu oraz wyboru regionu żeglugi bez konieczności pokonywania kanału. Rozumiemy również sytuację w której znaleźli się żeglarze i motorowodniacy, więc ze względu na ich liczne prośby podjęliśmy decyzję o możliwości zachowania u nas rabatu przyznanego w innej firmie, aż do max. poziomu określonego w naszej ofercie. Dysponujemy dużą flotą najnowszych jachtów (2015-2018 rok produkcji), które są pod stałą opieką stoczni Northman.

Zapraszamy do kontaktu z biurem Ahoj Czarter (biuro@ahoj.pl, +48 87 427 15 37, +48 602 398 208, www.ahoj.pl ).

Ahoj łączy szlak.jpg
Plik ściągnięto 22 raz(y) 136,65 KB

sternik76

Wysłany: 2018-05-07, 17:52    [Cytuj]

Chciałbym od Ahoj wyczarterować Maxus'a 26 z Wilkasów (Wilkas- nigdy nie wiem jak się odmienia...) i mam tam do wyboru kilka wersji : ++, + coś tam itd. Ale zdjęcia są takie same. Czy jest możliwość zobaczenia zdjęć konkretnego jachtu ? :roll:

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2018-05-07, 20:23    [Cytuj]

Witaj!
Ahoj Czarter ma we flocie ok. 100 jednostek. Co roku jednostki są odnawiane. Z tego też powodu nie ma sensu przesyłać zdjęć konkretnej jednostki. To nie jest zbieranina jachtów różnie wykonanych i od różnych producentów - tutaj masz stoczniowe jachty wykonane wg najwyższych standardów. Tak jak w wypożyczalni samochodów - dostajesz model i wyposażenie, czasem obrazki poglądowe z materiałów promocyjnych producenta - tak i tutaj - dostajesz najwyższej jakości stoczniowe jachty podzielone na grupy wiekowe. Wyposażenie poszczególnych modeli jest opisane w cenniku.

Kategorie są bardzo precyzyjnie opisane na stronie, ale wytłumaczę:
jachty z kategorii "Prestige +" - to jachty tegoroczne lub maksymalnie wyprodukowane w ub. roku.
Jachty z kat. Prestige - to jachty 2-3 letnie.
Kat. Standard - to jachty 4 letnie.

Poszczególne jednostki mogą się różnić kolorem wnętrza i materacy, a reszta jest opisana w cenniku.

W tym roku Ahoj wprowadza kolejne nowości w jakości obsługi. Ma być sprawniej, lepiej i wygodniej dla żeglarzy. Ręczę osobiście i polecam.

Czarter możesz sobie kupić całodobowo przez internetowy system zamówień. To pewna metoda, wszystko zautomatyzowane. System bazuje na aktualnej bazie, więc pomyłki są wykluczone. Mailem dostaniesz umowę i wszystkie niezbędne dane.

Jeżeli potrzebujesz pomocy - pisz. Jeżeli potrzebuejsz wyjaśnień - dzwoń do biura. Jeżeli masz uwagi / sugestie / spostrzeżenia - pisz do mnie na PW. Mam wpływ na wszystko co się w tym roku w Ahoju dzieje. Żadna uwaga nie pozostanie bez echa.

~bronek
żeglarz/wędkarz

Wysłany: 2018-05-08, 11:40    [Cytuj]

sternik76 napisał/a:
Chciałbym od Ahoj wyczarterować Maxus'a 26 z Wilkasów (Wilkas- nigdy nie wiem jak się odmienia...) i mam tam do wyboru kilka wersji : ++, + coś tam itd. Ale zdjęcia są takie same. Czy jest możliwość zobaczenia zdjęć konkretnego jachtu ? :roll:

miałem ten sam problem tzn brak zdjęć a przecież każdy jak planuje to chce wiedzieć czym będzie pływał. no ale... zdjęcia też mogą być różne od rzeczywistości. napisze tylko tyle że to co pisze plitkin się zgadza. flota jest przygotowana i w razie jakiś problemów zamienią ci jacht na inny. ja czarterowałem mx28 bez zdjęć i wszystko grało ;)
więc może trzeba zaufać :-D

sternik76

Wysłany: 2018-05-08, 18:33    [Cytuj]

A w MX 26 są może krzesełka w koszach rufowych ? :roll:

<|Sza-man

Wysłany: 2018-05-09, 05:05    [Cytuj]

[ ODPOWIEDZ ]