FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wielka Pętla Wielkopolski
Autor Wiadomość
~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2011-06-09, 16:14   Wielka Pętla Wielkopolski [Cytuj]

Chwaliłem się już tutaj, że w zeszłym roku udało nam się pokonać Pętlę. Nawet to opisałem, a teraz, wykorzystując to, że mam bardzo pilną robotę na przyszły piątek umieściłem w sieci takie coś:

http://jachtem.wdal.pl/20...10_maj_wpw.html

Strona od strony technicznej prymitywna, ale wisi mi to. W wolnej chwili poczytajcie sobie, obejrzyjcie zdjęcia, liczę, że się Wam spodoba. Tam też są relacje i wspomnienia z innych rejsów i nie-rejsów...

Miłego czytania, mam nadzieję, że mnie Admin z tym linkiem nie pogoni. Komercyjne toto nie jest. :mrgreen:

~szg

Wysłany: 2011-06-09, 18:56    [Cytuj]

Również jestem pasjonatem WPW a Twoja relacja z rejsu jest świetna i pracochłonna :roll: :lol: :mrgreen:

denethor
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-09, 20:46    [Cytuj]

super relacja :) fajne zdjęcia:)

kemot
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-14, 09:09    [Cytuj]

extra, Twoje opisy są wyśmienite
Jakie plany na ten rok?

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2011-06-14, 11:07    [Cytuj]

W tym roku? Wodowanie w Iławie, potem Jeziorak, kanałem do Miłomłyna, może do Ostródy na Ostródzkie i Szelągi. Dalej przez te wszystkie Rude Wody do Kanału Elbląskiego, pochylnie, Elbląg, Kanał Jagielloński, Nogat, Malbork, Wisła, Tczew, Gdańsk, jak będzie dobra pogoda (łódkę mam trochę delikatną) to Zatoka Gdańska, Wisła, Szkarpawa, Zalew Wiślany, Elbląg. Mam nadzieję, że 2 tyg starczy...

I na Mazury, do Sadów chciałoby się jeszcze.

I nawet sobie silnik kupiłem, suzuki 9.9, dwusuw, tylko (aż?) 10kg cięższy od hondy 5, za to pałer 2 x taki :-) Głownie z myślą o rzece, na Noteci pod prąd honda dawała radę, ale zapasu pałera już nie było za bardzo...

I myślę o Wiśle w przyszłym roku. Zwodować się tak wysoko jak się da i skończyć w Gdańsku. Termin - koniec maja, czerwiec wydaje się najrozsądniejszy, urlopem się nie przejmuję, najwyżej się zwolnię z pracy, a co! Ktoś chętny na taką wyprawę? Bo w kupie fajnie, w kupie raźniej, kupa śmierdzi, kupy nikt nie ruszy ;-)

dany5

Wysłany: 2011-06-14, 12:55    [Cytuj]

Super wyprawa pięknie zdałeś relacje

drawa

Wysłany: 2011-06-14, 17:36    [Cytuj]

Cytat:
Przez najbliższe trzy lata żaden jacht nie zawinie do przystani przy bulwarach nadwarciań-skich w Koninie. Niemożliwa będzie również żegluga i pływanie kajakami czy łodziami pomiędzy konińskimi jeziorami a Wartą.

Powód? 1 lipca Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu rozpoczyna zaplanowane na najbliższe trzy lata wielkie remonty na Kanale Ślesińskim. Jego długość to 32 kilometry, a znajdujące się na nim cztery

śluzy: Morzysław, Pątnów, Gawrony, Koszewo wymagają już od dawna gruntownej
naprawy. Pierwsza dla żeglugi zostanie zamknięta śluza w Morzysławiu.

- Prace przygotowawcze zaczynamy tam już 20 czerwca. Sprowadzony zostanie ciężki sprzęt i doświadczeni specjaliści. W najbliższych dniach będzie jeszcze można tamtędy przepłynąć, ale z początkiem lipca zamykamy śluzę i żadna jednostka pływająca nie dostanie się z Morzysławia na Kanał Ślesiński - uprzedza Marian Tuszyński, kierownik nadzoru wodnego w Koninie. - Z obu stron śluzy zamontowane będą przegrody oddzielające ją od wody. Kiedy już powstaną szczelne ścianki, wtedy zaczniemy wypompowywanie wody ze śluzy. Wszystko po to, żeby remonty tego odcinka przeprowadzać na sucho - wyjaśnia.

Specjaliści z Grudziądza zajmą się odmulaniem śluzy, czyszczeniem, piaskowaniem poszczególnych elementów konstrukcyjnych, usuwaniem ubytków w betonie, malowaniem i konserwowaniem, a także wymienią wyeksploatowane elementy konstrukcyjne.

- Tak wielkiego remontu jeszcze na śluzach nie było. Musimy poprawić infrastrukturę mechaniczną, bo przez tyle lat eksploatacji doszło do korozji konstrukcji stalowych czy urządzeń filtracyjnych ze względu na brak regularnych prac konserwacyjnych.

Poza tym wrota przeciwpowodziowe w Morzysławiu są wyeksploatowane i w tej chwili nieszczelne. To właśnie ich stan powodował, że nawet po ich zamknięciu woda mimo wszystko przedostawała się w kierunku Kolonii Morzysław i podtapiała przyległe tereny. Remont na pewno poprawi bezpieczeństwo przeciwpowodziowe - tłumaczy Marian Tuszyński.

Lech Przybyła, operator śluzy Morzysław również uważa, że czas najwyższy zmodernizować śluzę.
- Miejsca na Warcie prowadzące do śluzy są w niektórych miejscach za płytkie. Udrożnienie ich na pewno ułatwi wszystkim pływającym podróżowanie. Prace będą wykonywane częściowo z lądu, ale nie obejdzie się też bez pomocy nurków - wyjaśnia Lech Przybyła. - Żeglarze mają trochę pretensji, że prace ruszają w okresie wakacyjnym. Kiedyś i tak trzeba byłoby zrobić ten remont. Nie możemy zacząć zimą, bo jest tu mnóstwo konstrukcji betonowych, a tych na mrozie nie da się modernizować.

Po Morzysławiu będą remontowane kolejne śluzy - Pątnów i Gawrony w 2012 roku, a następnie Koszewo w 2013 roku.
Koszt inwestycji to 25 milionów złotych, z czego 70 procent to fundusze unijne, a 30 procent to wkład RZGW w Poznaniu.

Źródło
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2011-06-14, 18:24, w całości zmieniany 1 raz  

denethor
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-14, 17:57    [Cytuj]

trzy lata to trochę długawo...

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2011-06-14, 23:09    [Cytuj]

Mała masakra - 25mln na remont czterech śluz... Nie wiem czy to dużo, ale jestem przekonany, że dałoby radę zrobić to w rok... Albo jeszcze lepiej - zamknąć powiedzmy 15 września, a oddać 15 maja następnego roku...

Jedyna pociecha, że można zrobić prawie Pętlę - zwodować się w Koninie na Warcie, tu buduje się (a może już się zbudowała) przystań, albo w Marinie Ląd (slip, stromy, ale z wyciągarką). A wyjąć z wody na Pątnowskim albo Ślesińskim.

Albo robić na raty - jednego roku Konin - Bydgoszcz - Gorzów, a drugiego Konin - Poznań - Gorzów. Oba etapy mają tę zaletę, że są z prądem, poza tym drugi można w Uniejowie zacząć.

ech... Wyobraźcie sobie 3-letni remont kanału Łuczańskiego. Albo Guzianki...

~szg

Wysłany: 2011-10-30, 17:58    [Cytuj]

Czyżby nikt więcej w tym kończącym się sezonie nie pływał na WPW? Skoro nikt nic nie pisze to wspomnę tylko, że w tym sezonie odbyłem dwa rejsy po WPW, jeden krótszy Wartą przez Gorzów do Sierakowa - 5 dni i drugi dłuższy 2 tygodniowy ze Ślesina na północ z planowanym odwiedzeniem Bydgoszczy. Niestety śluza przed Bydgoszczą nawaliła, zamknęli ją do odwołania i musiałem się z pod niej cofnąć i płynąć na nocleg do Nakła. A w Nakle zobaczyłem prawie gotową już nową marinę. W drodze powrotnej w marinie Ślesin stanąłem na koncert szantowy (Bety Blue, Strefa Mocnych Wiatrów i jeszcze ktoś). Podpłynąłem również przez jeziora pod śluzę w kierunku Konina ale zostałem na jeziorach bo na Wartę i tak się nie dało. Z przykrością trzeba stwierdzić, że służby odpowiedzialne RZGW nie dbają o czystość na kanałach i śluzach. Pływa tam tyle zielska i kożucha z wszelakim syfem, że czasem nie ma jak płynąć. Te niedogodności rekompensuje dzika przyroda, niezmącona cisza i spokój.
Adam, czy w tej marinie Gosławice jest jakiś wygodny, łagodny slip i czy można bezpieczne zostawić auto z przyczepą?

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2011-11-02, 08:52    [Cytuj]

szg napisał/a:
Adam, czy w tej marinie Gosławice jest jakiś wygodny, łagodny slip i czy można bezpieczne zostawić auto z przyczepą?

Tak. Bardzo łagodny slip i sympatyczny bosman, pan Jacek Czaplicki, któremu trzeba zlecić dowodzenie slipowaniem (20zł) i się nie wtrącać. Facet wie co robi.

Parking - osobny dla auta, osobny dla przyczepy - bezpieczny, ale bosman kazał zdjąć koło zapasowe i deskę z dodatkowymi światłami z wózka. Wszystko przestało spokojnie 2,5 tygodnia, bez strat.

Zdecydowanie warto skorzystać z ich usług.

dany5

Wysłany: 2011-11-21, 15:53    [Cytuj]

szg napisał/a:

będziesz chciał w tej okolicy zostawić auto i wózek nie ma problemu mieszkam 20km od Gosławic i przechowam zestaw u siebie wrazie potrzeby kontaktuj się ze mną

~szg

Wysłany: 2011-11-21, 21:39    [Cytuj]

Dzięki Dany, w razie potrzeby będę pamiętał ;-)

[ ODPOWIEDZ ]