FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie piwo polecacie na nowy sezon
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2011-06-07, 01:34    [Cytuj]

Właśnie sączę Gniewosza browaru Gontyniec (piwo koźlak). Sprzedawane w małych butelkach 330ml typu granat.

kjar2

Wysłany: 2011-06-07, 08:47    [Cytuj]

Dla koneserów polecam Lwówek Książęcy i Lwówek Ratuszowy

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-07, 08:56    [Cytuj]

Kurczę, mam kilka dylematów....... :roll: ..... gdzie to wszystko kupić, aby sprawdzić gusta kolegów żeglarzy?..... :-D ..... jak to zawieźć na weekend?....... :-D ..... no i kiedy to wypić?...... :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Bodo 2011-06-07, 08:56, w całości zmieniany 1 raz  

~RZ

Wysłany: 2011-06-07, 09:03    [Cytuj]

Bodo napisał/a:
Kurczę, mam kilka dylematów....... :roll: ..... gdzie to wszystko kupić, aby sprawdzić gusta kolegów żeglarzy?..... :-D ..... jak to zawieźć na weekend?....... :-D ..... no i kiedy to wypić?...... :mrgreen:
Bodo kupić na pewno dasz radę :-D zawieść też sobie poradzisz masz duże fajne auto,a co do wypicia to się nie przejmuj :mrgreen: napisz tylko kiedy będziesz gotów do degustacji :lol: :lol: i gdzie to będzie miało miejsce.
Ostatnio zmieniony przez RZ 2011-06-07, 09:04, w całości zmieniany 1 raz  

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-07, 09:25    [Cytuj]

Robert Zajkowsk napisał/a:
.... napisz tylko kiedy będziesz gotów do degustacji :lol: :lol: i gdzie to będzie miało miejsce.

:mrgreen: .... a figę z makiem, dowiesz się o miejscu i czasie degustacji...... ;-) :mrgreen: .... jak już skompletuję cały zestaw, to sam, organoleptycznie, przekonam się o racjach ich rekomendacji..... :mrgreen:

raven

Wysłany: 2011-06-07, 20:48    [Cytuj]

kjar2 napisał/a:
Dla koneserów polecam Lwówek Książęcy i Lwówek Ratuszowy

Polecam!! Świetne piwo!

Czy Ciebie też ono tak klepie, czy to coś ze mną nie tak? ;) ;)

<|MirekMors
MirekMors

Wysłany: 2011-06-07, 21:13    [Cytuj]

A ja uważam, że najlepsze na świecie są piwa czeskie. Genialnie chmielowe. Nasze coraz bardziej śmierdzą chemią. A jak się jakieś wychyli z bylejakości to zaraz wykupi je "jedynie słuszny" koncern i unicestwi.

<|piotrw

Wysłany: 2011-06-07, 22:03    [Cytuj]

Przychyliłbym się do opini na temat czeskich piw. Ponadto kilka z nich np. Pilzner Urquell lub StaroBrno to piwa w porównaniu do reszty o odczynie lekko zasadowym.
Jako takie podobno lepiej mogą być "przyswajane" przez osoby z kłopotami żołądkowymi lub wątrobowymi oraz niby są lepsze w gaszeniu pragnienia dzień po większym spożyciu.
Naszym rodzimym produktem piwnym o odczynie zasadowym było EB - niestety marka znikneła ładnych kilka lat temu z rynku ...

farel

Wysłany: 2011-06-09, 22:55    [Cytuj]

Ja dołącze do zwolenników ciechana... to że niepasteryzowane to jak wszędzie ale różnica podobno drzemie w tym że "nieutrwalane"-cokolwiek miałoby to znaczyć... ja po nim nie miewam zgagi.
Jestem byłym "przyjacielem" ;) Perły Ex i Łomży Ex ... śp juz ich nie kupuje;) ciekaw jestem kiedy "cóś" kupi ciechana. oby nie jak najpredzej...;)
K

farel

Wysłany: 2011-06-09, 23:00    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Polecam Obolon (ukraińskie piwo pszeniczne).

Fakt pycha, ale pilsa Obolon mają też... warto choc na WJM nie spotkałem.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-01-16, 03:15    [Cytuj]

Z internetu:

Nie lada gratka dla wszystkich fanów lokalnego Browaru Kormoran czeka dziś na gości olsztyńskiego pubu Vinyl Pub - premiera wyjątkowego portera - IMPERIUM PRUNUM.

Piwo oferowane jest w firmowej półlitrowej butelce satynowanej na czarno. Nie zastosowano etykiety - nazwa piwa została nadrukowana bezpośrednio na szkle. Każda butelka została też zalakowana. Wszystko po to, żeby Imperium Prunum odpowiednio przygotować do dalszego leżakowania, choć już w dniu sprzedaży sprzedawane jest w optymalnej formie.

Kilka słów więcej o głównym bohaterze:
Imperium Prunum, Baltic Porter

Imperium Prunum to imperialna (dubeltowa) wersja króla polskich piw porteru bałtyckiego. Tradycyjne portery mają 21% ekstraktu i ok. 9% alkoholu. Nasze piwo ma 26% ekstraktu, a drożdże odfermentowały je do 11% alkoholu.

Piwo jest czarne, nieprzejrzyste, z beżową drobnopęcherzykową pianą. Piękne rubinowe błyski ujawniają się po każdym łyku w czasie powolnego spływania po ściance naczynia. W aromacie uderza feeria ciemnych zapachów: kawy, kakao, czekolady i czekoladowych pralin sowicie nadzianych owocami z likieru. Wszystko to unosi się łącząc z nutami szlachetnego alkoholu oraz wędzonych owoców. Co ważne, zdecydowana wędzona nuta łącząca oba elementy kompozycji piwa pochodzi nie od wędzonych słodów, a od zastosowania Suski Sechlońskiej – wędzonej śliwki węgierki pochodzącej z okolic wsi Sechna, posiadającej unijny certyfikat Chronionego Oznaczenia Geograficznego. Smak potwierdza wszystko to, co pojawiło się w aromacie. Płynna czekolada i najlepsze belgijskie praliny łączą się z delikatną słodyczą, palonością oraz delikatnie kwaśnym kawowym finiszem. Szlachetne, rozgrzewające nuty alkoholowe pozwalają delektować się każdym łykiem. Wszystkie elementy – niczym jesienna mgła w górskiej dolinie – łączy owocowa wędzoność śliwki.

Piwo oferowane jest w firmowej półlitrowej butelce satynowanej na czarno. Nie zastosowaliśmy też etykiety, a nazwa piwa została nadrukowana bezpośrednio na szkle. Każda butelka została też zalakowana. Wszystko po to, żeby Imperium Prunum odpowiednio przygotować do dalszego leżakowania, choć już w dniu sprzedaży sprzedawane jest w optymalnej formie. W sprzedaży od stycznia 2016 r.

OPTYMALNA TEMPERATURA SPOŻYCIA:
16-18°C

- Składniki: wyprodukowano ze słodów jęczmiennych z dodatkiem Suski Sechlońskiej – wędzonej śliwki posiadającej unijny certyfikat Chronionego Oznaczenia Geograficznego
- Metoda warzenia: tradycyjna, dolna fermentacja, niefiltrowane, długo leżakowane
- Pasteryzacja: Tak
- Gatunek piwa: imperialny porter bałtycki
- Zawartość alkoholu: 11% obj.
- Ekstrakt: 26% wag.
- Barwa: czarne
- Termin przydatności do spożycia: 2 lata
- Opakowania: butelka 0,5l, satynowana na czarno, lakowana, pakowana w indywidualny karton.

I bajeczka na dobranoc :-P

Dawno temu, wśród wzgórz i jezior rozpościerała się kraina, w której zboża, miodu i piwa nie brakowało. Tutejsi mieszkańcy byli mistrzami w warzeniu klasycznych stylów piw, a dzięki podróżom i nowe pomysły nie były im obce.

Pewnego razu krainę obiegła wieść, że granice zaczęły oplatać pnącza chmielu, chmielu niezwykłego, inaczej pachnącego, przybyłego zza morza. Warzone z nim piwa magicznie rozsławiały korzystające zeń ziemie, ale ludzie gadali, że im więcej się go używa tym szczelniej oplata zauroczone nim królestwa tak, że nikt nie może się wydostać na zewnątrz.

Mądry władca krainy lasów i jezior wezwał mistrza piwowara... Ten rzekł, że zna recepturę na wyjątkowe piwo mogące odwrócić klątwę, ale brak mu ostatniego składnika. Władca posłał przeto po śmiałków i polecił im odnaleźć ów wyjątkowy składnik.

Ruszyli zatem na poszukiwanie w cztery strony świata. Wielu nie przeszło przez gęste chmielowe zarośla, ci zaś, którzy się przedostali nie potrafili składnika odnaleźć. Mieszkańcy krainy tracili nadzieję, a chmielowe zarośla coraz mocniej ją oplatały.

Aż z początkiem jesieni powrócił najodważniejszy, najsprytniejszy i najbardziej niepokorny ze śmiałków. Powrócił z małej górzystej krainy o granatowych stokach, pachnącej wędzonką i słodyczą, jakiej wcześniej nikt w królestwie nie znał. Kraina rozciągała się nieopodal miejscowości zwanej Sechna. Jej mieszkańcy obdarowali go zapasem swojej śliwki zwanej Suską Sechlońską i rzekli, że jej smak może powstrzymać zagrożenie.

Władca przekazał trzos pełny śliwki piwowarowi, który udał się do browaru i nie wracał bardzo długo. To co warzył w tajemnicy wymagało najwyższego kunsztu i najmniejszy błąd mógł zaprzepaścić szansę odwrócenia klątwy. Aż w środku zimy piwowar powrócił niosąc w ręku kufel imperialnego porteru bałtyckiego suto dosmaczonego Suską Sechlońską.

Gdy tylko mieszkańcy spróbowali piwa chmielowe zarośla zmieniły się w piękny chmielnik. Radości nie było końca, a wieść o krainie, trunku, cudownej śliwce i bohaterskim śmiałku obiegła cały świat. Samo piwo zaś na cześć miejsca, w którym odkryto ów tajemniczy składnik nazwano IMPERIUM PRUNUM.

Kto lubi portera? ;-)

imperium-prunum-butelka.jpg
Plik ściągnięto 46 raz(y) 87,34 KB

oto-imperium-prunum-www.jpg
Plik ściągnięto 41 raz(y) 159,65 KB

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2016-01-16, 10:11    [Cytuj]

Tak sie zastanawiam w ramach porannej podpuchy: czy wymieniane tutaj z nazwy i logotypu browary i lokale gastronomiczne sa klientami portalu? :-P
Bo ja nie moge napisac slowa "alle.gro", a nazwe lokalu bedacego konkurentem dla reklamowanych tutaj pisac mozna. :roll:

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-01-17, 01:44    [Cytuj]

plitkin napisał/a:
Tak sie zastanawiam w ramach porannej podpuchy: czy wymieniane tutaj z nazwy i logotypu browary i lokale gastronomiczne sa klientami portalu? :-P

Tak w ramach wieczornej odpuchy tzn. odpowiedzi: wymienione tutaj z i logotypu browary i lokale gastronomiczne nie stanowią konkurencji dla reklamowanych tutaj (Olsztyn to WARMIA, a nie Mazury) :-P

plitkin napisał/a:
Bo ja nie moge napisac slowa "alle.gro", a nazwe lokalu bedacego konkurentem dla reklamowanych tutaj pisac mozna. :roll:

Bo jest to sprzeczne z NAJWAŻNIEJSZYM punktem regulaminu tego forum - pkt.II.5.
http://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=78

~Emill`76

Wysłany: 2016-01-17, 13:19    [Cytuj]

Ostatnio trafiłem w sklepie takiego oto Pilsnera . Przewspaniałe piwo .. Szczególnie dla tych co lubią dominująca nutę chmielową. Znacznie smaczniejszy od najczęsciej spotykanego " urquell'a".

image.jpeg
Plik ściągnięto 47 raz(y) 590,06 KB

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-01-22, 00:11    [Cytuj]

Piwo w pracy? Czemu nie. :-P

Dostałem w końcu w delikatesach piwo Imperium Prunum browaru Kormoran. Nie wiem, co jest bardziej atrakcyjne samo piwo czy cena... 19.80zł za butelkę :lol:

Z butelki mam zamiar zrobić "kapsułę czasu" :-P

kormoran-imperium-premium.jpg
Plik ściągnięto 2483 raz(y) 64,81 KB

~extant

Wysłany: 2016-01-22, 09:37    [Cytuj]

...Dostałem w końcu w delikatesach piwo Imperium Prunum browaru Kormoran. Nie wiem, co jest bardziej atrakcyjne samo piwo czy cena...

Porter, 26% ekstraktu, 11% alkoholu... ewidentnie dla "koneserów" ! ;-)
Piłem kiedyś coś takiego podobnego w Holandii z browarów belgijskich i jak dla mnie była to ohyda ! :-/ ... ale ja nie jestem "koneserem" :mrgreen: :-P

zenek

Wysłany: 2016-01-22, 09:48    [Cytuj]

Coś mi się wydaje, że "Kormoran" wyprodukował piwo, które będzie "niesprzedawalne". Nie sądzę aby w Polsce było aż tylu koneserów i miłośników portera gotowych zapłacić taką cenę.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2016-01-22, 11:53    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Coś mi się wydaje, że "Kormoran" wyprodukował piwo, które będzie "niesprzedawalne". Nie sądzę aby w Polsce było aż tylu koneserów i miłośników portera gotowych zapłacić taką cenę.

A będzie jeszcze droższe po podniesieniu akcyzy na piwo, tak aby cenę piwa najtańszego zrównać z ceną wódki ( domyślam się że ćwiartki ), bo chyba nie półlitrówki. W każdym razie to wyczytałem w necie. Pijmy piwo , i w ogóle alkohole będzie na 500 +.

Sławek

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-01-22, 12:10    [Cytuj]

zenek napisał/a:

Myślę, że producent celuje tym piwem w klienta "z górnej półki". Z pewnością nie znajdziemy tej butelki na półce w Lidlu (chociażby z tego względu, że to polskie piwo, produkowane w Polsce, przez firmę z polskim kapitałem), ale w delikatesach, czy w każdym lepszym pubie na pewno znajdzie swojego nabywcę.

Wytłaczana butelka + kartonowe opakowanie + starannie (aż nadto) zalakowany kapsel już na pierwszy rzut oka daje do zrozumienia, że nie jest to masowa produkcja wyrobu piwopodobnego, z czym na co dzień mamy do czynienia. :-P

zenek

Wysłany: 2016-01-22, 12:25    [Cytuj]

ale w delikatesach, czy w każdym lepszym pubie na pewno znajdzie swojego nabywcę.
No właśnie co do tego "na pewno" mam wątpliwości. Bez wątpienia każdy kto lubi piwo kupi i spróbuje. Tylko kwestia czy zechce sięgnąć po nie kolejny i kolejny raz. Jest to chyba pierwsze piwo pochodzące z polskiego browaru w takiej cenie. Po drugie to porter, a jak powszechnie wiadomo u nas królują piwa jasne.
Osobiście życzę "Kormoranowi" jak najlepiej, bo bardzo mi odpowiadają ich piwa. Ale co do tego najmłodszego dziecka to nie wiem czy nie "przestrzelili" .

[ ODPOWIEDZ ]