FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2013-06-19, 18:05
Serwis mazury.info.pl na targach Wiatr i Woda w Gdyni
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2008-08-13, 13:50   Serwis mazury.info.pl na targach Wiatr i Woda w Gdyni [Cytuj]

Witam
Zapraszam do obejżenia fotorelacji z targów Wiatr i Woda na Wodzie, które odbywały się w dniach 7-10 sierpnia w Gdyni.

III Targi Wiatr i Woda na Wodzie - Gdynia 2008

Wzorem krajów zachodnich także w Polsce zaczynają dominować jachty motorowe.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2008-08-13, 14:04    [Cytuj]

Akurat byłem na weekend w rejsie po Zatoce Gdańskiej , a że wychodzilismy z Gdyni to mogłem się przyjrzec wystawie. Oprócz kilku wielkich jactów motorowych i wypasionego hotelowca - katamarana to nic ciekawego. Mało propozycji dla przecietnego Kowalskiego. Jachtów weekendowych i tzw dziennych nie uświadczysz. zastanawiam sie dla koga ta wystawa , chyba tyko dla biznesmenów pokroju Krauzego i Kulczyka

~yep

Wysłany: 2008-09-20, 12:33    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
Akurat byłem na weekend w rejsie po Zatoce Gdańskiej , a że wychodzilismy z Gdyni to mogłem się przyjrzec wystawie. Oprócz kilku wielkich jactów motorowych i wypasionego hotelowca - katamarana to nic ciekawego. Mało propozycji dla przecietnego Kowalskiego. Jachtów weekendowych i tzw dziennych nie uświadczysz. zastanawiam sie dla koga ta wystawa , chyba tyko dla biznesmenów pokroju Krauzego i Kulczyka

Rzeczywicie dla osoby która nie śledzi planów rozwojowych żeglarstwa w Polsce tak to może wyglądac. Największe stocznie Polskie zrobiły zrzute i już po raz treci organizują Targo na Bałtyku. Robią to tylko po to by spopularyzowc czartery na Bałtyku.
Na targach były nie tylko duże i drogie jednostki ale także ogólnodostępne Delphia 29,33,37 i 40 oraz kilka jednostem kinnych stoczni.
Jachty weekandowe nie opłaca się wystawiac na takich targach bo one nie przynoszą dla wystawców produkujących te jachty żadnych dochodów. Muszę tu zauwazyc ze tylko garazownie produkuja jachty małe ,tanie i dla przecietnego Kowalskiego
pozdrawiam

nemo

Wysłany: 2008-09-20, 22:51    [Cytuj]

Rzeczywiście, te Delphie to tak ogólno dostępne na kieszeń każdego żeglarza. Ciebie chyba pogięło.

mabar
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-21, 10:22    [Cytuj]

ADMIN, proszę zablokuj tego jachtowca bo jak się czyta jego mądrości to niedziela od rana popsuta!!! :roll:

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2008-09-21, 15:20    [Cytuj]

Cytat:
Jachty weekandowe nie opłaca się wystawiac na takich targach bo one nie przynoszą dla wystawców produkujących te jachty żadnych dochodów. Muszę tu zauwazyc ze tylko garazownie produkuja jachty małe ,tanie i dla przecietnego Kowalskiego
pozdrawiam

Nie mam nic przeciwko Delphiom tylko koszt takiego jachtu to od 150 tys w góre. Nie jest prawda ,że nie ma zapotrzebowania na jachty odkrytopokładwe. Zeglarstwo to nie tylko czarter mazurski i morze. To także miejsze jeziora gdzie uprawia sie głownie jachting dzienny. W Szwecji scigają sie na szkierach na C55. Dwa takiwe jachty sa u nas w klubie w Charzykowie. Produkowane sa przez stocznie Cremopol w Chojnicach niestety tylko na eksport. jacht odkrytopokładowy z odpływowym kokpitem o dł 5,5 . pow żagli 17,5 m i spinakerze 21 m. Posiada miecz szybrowy z bulbem i wadze 180 kg podnoszony poprzez korbę zamocowaną w skrzyni meczowej. także nawet dziecko miecz ten opuści i podnienie i co najwazniejsze bezpiecznie. Jacht absolutnie bezpieczny niezatapialny o duzym momencie prostujacym raczej nie do wywrócenia. Idealnie nadaje sie do szkolenia czy pływania dziennego. sam na nim szkole dzieci , głownie poczatkujących . Dla rodzica , który chce wciagnąc swoje pociechy do żehlarstwa nie ma nic lepszego. Wystarczy zalożyc kamizelki. jacht ma pasy balastowe i w srednim wietrze nawwet bez spinakera wchodzi w ślizg. W Szwecji kraju jednak bogatszym ścigają sie na tym na szkierach. Ile Delphi sie sprzedda na krajowym rynku -10 ?. Te jachty jak i jachty czarterowe nie spopularyzuja nam żeglarstwa. Powstały tez jachty podobnego typu konstr. Skrzata ale nie wiem czy sa produkowane. I na koniec nier każdy jacht MUSI miec kabiną , kibel lodówkę kambuz
Ostatnio zmieniony przez Sławek 2008-09-21, 17:52, w całości zmieniany 1 raz  

~yep

Wysłany: 2008-09-21, 19:13    [Cytuj]

mabar napisał/a:
ADMIN, proszę zablokuj tego jachtowca bo jak się czyta jego mądrości to niedziela od rana popsuta!!! :roll:

Szanowny Panie Administratorze - proszę nie ulegać takim formumowiczom i nie blokować mnie. Patrzę że na tym forum pojawia się coraz więcej rozsądnych dyskutantów którzy więcej mówią na temat , a mniej reagują na bezsensowne wypowiedzi nazbyt emocjonalne i nic nie wnoszą ce nowego.

[ Dodano: 2008-09-21, 20:19 ]
Sławek napisał/a:
Cytat:
pozdrawiam

Nie mam nic przeciwko Delphiom tylko koszt takiego jachtu to od 150 tys w góre. Nie jest prawda ,że nie ma zapotrzebowania na jachty odkrytopokładwe. Zeglarstwo to nie tylko czarter mazurski i morze. To także miejsze jeziora gdzie uprawia sie głownie jachting dzienny. W Szwecji scigają sie na szkierach na C55. Dwa takiwe jachty sa u nas w klubie w Charzykowie. Produkowane sa przez stocznie Cremopol w Chojnicach niestety tylko na eksport. jacht odkrytopokładowy z odpływowym kokpitem o dł 5,5 . pow żagli 17,5 m i spinakerze 21 m. Posiada miecz szybrowy z bulbem i wadze 180 kg podnoszony poprzez korbę zamocowaną w skrzyni meczowej. także nawet dziecko miecz ten opuści i podnienie i co najwazniejsze bezpiecznie. Jacht absolutnie bezpieczny niezatapialny o duzym momencie prostujacym raczej nie do wywrócenia. Idealnie nadaje sie do szkolenia czy pływania dziennego. sam na nim szkole dzieci , głownie poczatkujących . Dla rodzica , który chce wciagnąc swoje pociechy do żehlarstwa nie ma nic lepszego. Wystarczy zalożyc kamizelki. jacht ma pasy balastowe i w srednim wietrze nawwet bez spinakera wchodzi w ślizg. W Szwecji kraju jednak bogatszym ścigają sie na tym na szkierach. Ile Delphi sie sprzedda na krajowym rynku -10 ?. Te jachty jak i jachty czarterowe nie spopularyzuja nam żeglarstwa. Powstały tez jachty podobnego typu konstr. Skrzata ale nie wiem czy sa produkowane. I na koniec nier każdy jacht MUSI miec kabiną , kibel lodówkę kambuz

miło słyszeć taką wypowiedź. Rzeczywiście takiej sytuacji nie brałem pod uwage. żyję Mazurami i tutejszymi "anomaliami". Na Mazurach jachty otwartopokładowe to margines biznesu produkcyjni-czarterowego - stąd małe zainteresowanie tymi łodziami. Ale naprawdę miło mi zapoznać się z Kolegi opinią

[ Dodano: 2008-09-21, 20:24 ]
nemo napisał/a:
Rzeczywiście, te Delphie to tak ogólno dostępne na kieszeń każdego żeglarza. Ciebie chyba pogięło.

namo - trochę kultury. Jeśli to dla Ciebie za drogo to w porządku - doskonale rozumiem. Ale znajdź mi stocznie która traci kase tylko dlatego by spopularyzować czartery na Bałtyku???A jednak Delphia Yachts robi to. Żeglarstwo - zwłaszcza morskie nigdzie na świecie NIE JEST OGÓLNIE DOTĘPNE

~piotr6

Wysłany: 2008-09-21, 19:56    [Cytuj]

Cytat:
Żeglarstwo - zwłaszcza morskie nigdzie na świecie NIE JEST OGÓLNIE DOTĘPNE

w New Zeland jedna łodka przypada na dwóch obywateli , myślę sobie ,że rower w Polsce jest trudniej dostepny :-D i nie pływają po rzekach za często ;-)
na świecie drogi jachtowcu jest bardziej popularne pływanie po morzu niż po śródlądziu :-D

ps. no i nie wytrzymałem :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez piotr6 2008-09-21, 19:57, w całości zmieniany 1 raz  

~yep

Wysłany: 2008-09-24, 20:11    [Cytuj]

wiesz??? chyba nie otworzę "lodówki"!!!

[ ODPOWIEDZ ]