FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

N Fun Yachting

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Całkowity offtop czyli kłopot z postfiksem
Autor Wiadomość
Gwidon

Wysłany: 2011-01-27, 01:01   Całkowity offtop czyli kłopot z postfiksem [Cytuj]

Może znajdzie się wśród Was ktoś, kto zęby na postfiksie zjadł i mi pomoże :roll: . Pomysły mi się skończyli, włosy wypadli a ich resztka siwieje. :lol:
Jest sobie serwer a na na nim postfix. Postfix ma zadanie naczelne - przesyłanie poczty jednej domeny do środka sieci, gdzie ją dystrybuuje exch2003 i zadanie poboczne, czyli hodowla i dostarczanie poczty innej domeny do wirtualnych skrzynek na nim, dostępnych przez pop3 (dovecot) i www (wiewióra). Pierwsze wypełnia wzorowo, drugie słabiej - www działa należycie, natomiast wysyłanie poczty (tylko na zewnątrz, tj do innych niż obie moje domeny) przy pomocy klientów pocztowych kończy się w większości przypadków "relay access denied". Rzecz jasna smtpauth jest, w klientach również jest włączone. No i właśnie tu się pojawiają się pierwiastki magiczne. Thunderbirdem jeden użytkownik jest w stanie wysyłać, a inny nie. Outlook nie wysyła nawet u tego, który wysyłał Thunderbirdem, natomiast Apple Mail wysyła maile nawet temu, kto nie mógł wysłać Thunderbirdem (wizja przesiadki 300 klientów na maczki brzmi nieco humorystycznie :mrgreen: ). Na domiar złego jakaś część użytkowników nie ma żadnego problemu z wysyłaniem czymkolwiek. Wszystkie konta były zakładane postfixadminem w tym samym czasie. W logach postfiksa wygląda to tak, jakby problematyczni klienci nie wysyłali smtpauth, chociaż w klientach pocztowych jest to powłączane. Wszelkie konfigi i logi udostępnię oczywista, ale bardziej mailowo.
Wiem, że forum może nie to, ale za to ludzie tu przyjaźni i wielobranżowi, może ktoś coś kiedyś jakoś?. Po guglarce zapuszczonej po tych właściwych jestem przekonany, że bym usłyszał wyłącznie propozycje reinstalacji wszystkiego, włączania smtpauth w klientach czy światłe rady dodawania całego internetu do $mynetworks...

[ ODPOWIEDZ ]