FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czarter w firmie Sailor??
Autor Wiadomość
behemot2006

Wysłany: 2011-06-08, 13:25    [Cytuj]

Piotr Lewandowski napisał/a:
Bodo napisał/a:
nie zaliczyłbym tego do usterek, lecz do własnego błęu w trymowaniu żagli...... :-D
Tylko, że często fał foka na rolerze jest tak poprowadzony, ze zwykłemu klientowi może się nie chcieć do niego dobierać (np. fał jest jednocześnie reflinką, aby go wybrać trzeba odwinąć całą linę, odknagować ją, a przy tym mieć rozwniętego foka). Dlatego mówi, że to usterka i wina bosmana. No i ma w tym troszeczkę racji.

Nie uważam, że jest to usterka, tylko dość uciążliwe niedociągnięcie w przygotowaniu jachtu. Nie jestem jakąś tam damą, co to pływa na najdroższych jachtach i poprawiliśmy foka dokładnie tak jak Piotrek pisze. Zajęło to 30 minut ale dało efekt taki jaki chcieliśmy. Dzielę się tylko uwagą, że za kilkaset zł dziennie za zcarter takie niedociągnięcia miejsca mieć niepowinny.
Ostatnio zmieniony przez behemot2006 2011-06-08, 13:25, w całości zmieniany 1 raz  

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2011-06-08, 13:38    [Cytuj]

Bardzo często miałem luźny fał foka na rolerze trimetu czy mastu. To urządzenie z założenia idealne nie jest - wolę mieć możliwość wybrania fału z kokpitu. Ale nie można też winić bosmana w 100% z prostego powodu: w jachtach czarterowych najczęściej fały są niskiej jakości i niezależnie od wybrania zwyczajnie się rozciągają w trakcie jednego dnia. Niestety, nie ma na to mocnych.

Można robić trochę inaczej - na górze sztagu przyczepiać foka na sztywno, a wybierać jedynie na dole. To półśrodek, ale skutecznych przy tych rolerach.
Ostatnio zmieniony przez plitkin 2011-06-08, 13:39, w całości zmieniany 1 raz  

behemot2006

Wysłany: 2011-06-08, 13:55    [Cytuj]

plitkin napisał/a:
.... Ale nie można też winić bosmana w 100% z prostego powodu: w jachtach czarterowych najczęściej fały są niskiej jakości i niezależnie od wybrania zwyczajnie się rozciągają w trakcie jednego dnia. Niestety, nie ma na to mocnych.

Można robić trochę inaczej - na górze sztagu przyczepiać foka na sztywno, a wybierać jedynie na dole. To półśrodek, ale skutecznych przy tych rolerach.

Zdaję sobie z tego sprawę doskonale, że fały na czarterówkach a na własnym armatorskim jachcie różnić się będą jakością. Nie pływam od lat, zaledwie drugi sezon. Miałem okazję pływac na Bolerku, na Bingo, na Lagunie 25 i na Solinie 27 no i na Raptorze. Oprócz Raptora ten problem nie występował, stąd moja uwaga. Ale jesli to norma, i tak się po porstu dzieje, to bede miał kolejną lekcję, co sprawdzić przed wyruszeniem z portu ;-) a to najważniejsze dla mnie.

Jeśli dobrze pamiętam, to fok na rapotrze był na sztywno zamocowany to sztagu u góry a jedynie na dole wybierany fał naciągał go wzdłuż, ale nie dam 100% pewności - na zdjęciach nie mam akurat tego elementu :-/

Wydaje mi się, że tutaj problem tkwił nie w naciągliwości fału a w jego śliskości - może gdyby go tak dwa razy owinąć, albo dwie knagi zawiązać to byłoby lepiej - niestety wtedy trzeba było się uwijać i robić kolacje :mrgreen:

domino_z

Wysłany: 2011-08-09, 21:09    [Cytuj]

Właśnie wróciłem z WJM i jeżeli chodzi o firmę SAILOR z której czarterowałem jacht to jestem miło zaskoczony- a mianowcie : 1. obsługa bardzo miła i fachowa ( odpowie na każde pytanie i wyjaśni zawiłości na jachcie)2. zupełny brak problemu z odbioremi zdaniem jachtu a ponadto zapytają co jeszcze można poprawić na jachcie 3. bardzo przyjemny port orz właściciel z którym mogłem zamienić kilka słów . Powiem tylko tyle że napewno w następnym roku czarteruję jacht w tej firmie i gorąco polecam gdyż można spokojnie spać z tą firmą podczas czarteru----- oby wszystkie firmy były takie.Pozdrawiam

Boober

Wysłany: 2011-10-03, 22:53    [Cytuj]

Właśnie powrót po krótkim czarterze z Sailora (Raptor 27). To już drugi raz w tym roku (w lipcu Antila 26). Co do firmy nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Są konkretni, mili, a jak oznajmiłem, że utopiłem szklankę to tylko ręką machnęli. Port w Pięknej Górze jest bardzo fajny, wygodny Orlen przy wyjściu, bezpieczny parking. A co do łódek - te dwie nie były już super nowe, ale zadbane, czyste, wszystko sprawne. Mnie generalnie Sailor pasuje.

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-04, 08:55    [Cytuj]

Ja też potwierdzam, że port Sailor, jest przyjaznym dla żeglarzy...... choć nie czarterowałem tam jachtu, ani nawet nie cumowałem tam swojej jednostki, to uzyskałem od załogi portu, bardzo dużej, bezinteresownej pomocy...... płynąc na Jesienne Forumowe Regaty, zdarzyło mi się złamać saling...... :oops: ... ot, rutyna zadziałała.... :oops: ... przy kolejnym podnoszeniu masztu, zaczepiona wanta, pociągnęła saling aż do wyłamania..... Po ratunek, udałem się do najbliższego portu - czyli Sailora..... znaleźli odpowiedni profil, udostępnili warsztat z narzędziami, gdzie mogłem przezbroić saling.... mimo chęci zapłaty z mojej strony, właściciel stwierdził, żeby potraktować to jako przysługę, żeglarz-żeglarzowi..... :-D
Ta drogą, chciałem podziękować właścicielowi Sailora i Jego bosmanom... dzięki Wam, mogłem wystartować w tym samym dniu w regatach i dzielnie walczyć z innym forowiczami..... :-D

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2014-09-09, 13:41    [Cytuj]

Wątek dotyczący SEO wydzieliłem do nowego tematu:
http://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=11821
w dziale komercyjnym.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2014-09-10, 10:14    [Cytuj]

behemot2006 napisał/a:
plitkin napisał/a:
Co to jest "niewypompowany fok"?

Tak tak, niewybrany na fale przy rolerze. Przyznam się szczerze, że nie zauważylismy tego, ale nigdy mi się ni zdarzyło na sztywnym sztagu mieć foka, który nie byłby dobrze wybrany. Poza tym przy rolerze to ciężko coś trymować, gdy jeden fał napina foka, trzeba go zaknagować nad samym rolerem, przechodzi na bęben rollera i służy do zwijania.... mnie sie paluchy tam nie mieścily, żeby poprawiać bez odwijania całego fału z bębna rolera.

ja tez mam na sasance fał foka na sztywnym wchodzący w roler. Nie widzę w tym nic złego w jachcie turystycznym. Można oczywiście stosować oddzielny fał do foka i oddzielna linke do zwijania foka, ale jest problem po wybraniu fału foka. Co zrobić z nadmiarem linki ? jak założymy za knagę przy rolerze to przy rolowaniu wszystko nam może się pięknie splątać.
Rozwiązaniem jest odczepiana końcówka fału, jednak patent musi być tak zrobiony, aby przy zdejmowaniu foka ze sztywnego sztagu łączenie przeszło przez górny bloczek zwrotny.

Sławek

[ ODPOWIEDZ ]