FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2014-03-25, 21:40
Pomóc dzieciom
Autor Wiadomość
kemot
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-15, 23:04   Pomóc dzieciom [Cytuj]

Wspomniano w innym temacie o Arturze Tomkiewiczu, który organizuje rejsy dla dzieci.
Może my, forumowicze moglibyśmy raz w roku zebrać sie swoimi łódkami i zaprosić na parodzienny rejsik "zapomniane" dzieci. Spotykamy się na naszych regatach wiosenno- jesiennych ,to moze udałoby się i trzeci wspólny wypad... z dziećmi. Co Wy na to?

Adminie , wesprzyj. Twoje słowo ma MOC 8-)
Ostatnio zmieniony przez kemot 2010-12-15, 23:07, w całości zmieniany 2 razy  

<|KadetOmega

Wysłany: 2010-12-15, 23:13    [Cytuj]

Jestem za!

kemot
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-15, 23:18    [Cytuj]

KadetOmega napisał/a:
Jestem za!

Dzięki.

Dodam ,ze kazdemu kto wesprze chociaż duchowo , daję "POMÓGŁ"

Tylko pamietajcie: Słowa danego dzieciom nie wolno nie dotrzymać !!!! :evil: :evil: :evil:

homer

Wysłany: 2010-12-15, 23:24    [Cytuj]

Widzę że i Was ten post Admina poruszył Niestety cała prawda o rzeczywistości a nie medialny bełkot
Nie wiem jak co i gdzie ale jeśli to prawda o tym człowieku to jestem gotów pomóc

Edit Tak sobie przypomniałem teraz że " Nasz " Sławek pisał kiedyś że wozi dzieciaki rozklekotanym busem ....... ech życie
Ostatnio zmieniony przez homer 2010-12-15, 23:26, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2010-12-15, 23:33    [Cytuj]

Powtórzę to, co napisałem w wątku o Chopinie.

Cytat:
KadetOmega napisał/a:
Fajnie ze wspomniales o Arturze Tomkiewiczu... Szczerze mowiac nie wiedzialem, ze ktos taki jest ( chyle glowe ). Cos wiecej na ten temat? Moze inny nowy watek? Moze warto?

Pracował jako wychowawca w giżyckim domu dziecka. Jako 'nawiedzony' żeglarz i resocjalizator organizował wakacyjne rejsy dla swoich podopiecznych. Robił to 'po godzinach' za pieniądze wyżebrane od firm prywatnych i instytucji - ewidentnie dla dobra dzieci.

Z tego co pamiętam, z powodu medialnej wrzawy (był o nim program telewizyjny - chyba w TVP) miał potem problemy z przełożonymi. Bo po co narażać dzieci na 'niebezpieczeństwo' - lepiej niech gniją przez całe wakacje w 'bidulu'. Zdaje się, że urzędnicy skutecznie zmusili go do zaniechania tych rejsów. Z pracy w domu dziecka oficjalnie zrezygnował, a jak było naprawdę - nie wiem...

Teraz prowadzi komercyjną firmę organizującą rejsy i szkolenia http://natangia-one.pl (polecam) - z czegoś trzeba żyć.

W ogóle to 'ciekawy klient'. Jako 'nawiedzony Mazurant' jako element edukacyjny niektórych jego rejsów jest... sprzątanie wysp ze śmieci pozostawionych przez innych żeglarzy. Uzgodnił z jakimś urzędem, że jego firma bierze 'pod opiekę' kilka wysp i będzie na nich sprzątać. Walczy też (niezależnie od Fundacji) o powstanie Pętli Mazurskiej.

Mam telefon do Artura Tomkiewicza i jutro zapytam jak obecnie sytuacja wygląda.

Szaman3
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-15, 23:46    [Cytuj]

Mój Szaman jest do dyspozycji. Ustalmy termin.
Jeśli ja nie bedę mógł (zrobię wszystko żeby było inaczej), to poproszę syna, aby poskiperował.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2010-12-15, 23:54    [Cytuj]

Jako ciekawostkę dodam, że kiedyś poszedł do jednego z dużych koncernów 'po prośbie'. Pani w dziale 'jakimś_tam' uważnie go wysłuchała, potwierdziła, że akcja jest potrzebna itp. powiedziała - "ale napisz Pan podanie". Napisał...

Okazało się, że wpisał zbyt małą kwotę. Chciał jakieś (nie pamiętam dokładnie) tysiąc złotych z kawałkiem na prowiant (wyliczył dokładnie co i za ile kupi), jachty otrzymał bezpłatnie od jednej z firm czarterowych. Dla koncernu zbyt kosztowna była obsługa jego 'prośby' niż sama kwota, o którą prosił... dlatego otrzymał odmowę.

kemot
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-15, 23:59    [Cytuj]

Dzięki Mariusz :!:
Jest wiele osób na tym forum , krórych jestem pewien ,ze "podejmą rękawicę" . Ty jesteś jednym z nich.

Mamy jeszcze dużo czasu i dobrze. Jeśli podejmniemy już decyzje - nie możemy zawieśc.
Do świąt mogę nie " nadążac " w tym wątku bo mam kupę roboty ( tylko nie piszcie do mnie listów :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) ale potem.....

I to wszystko pod banderą mazury.info.pl ( Zbyszek..... :!: :?: )

Mam już kilka pomysłów organizacyjnych, myślę że mogę namówić kilku sponsorów, mamy mnóstwo "znajomych "przystani.

Ale nie chcemy przecież być "konkurencją" dla Artura Tomkiewicza i moąe poprostu bedziemy mogli Go aktywnie wspomóc.

Jakie widze zagrożenia: koniecznośc abstynencji 2-5 dni
Wartości dodane: z dziećmi przyjadą ich opiekunki :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez kemot 2010-12-16, 00:04, w całości zmieniany 1 raz  

Szaman3
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-16, 00:04    [Cytuj]

Może byśmy przedłużyli jakiś weekend o dzień czy dwa, wyjdzie 3 - 4 dniowy rejs.
Gdzieś w jakimś poście pisałem, że pewnie w te lato po raz pierwszy od kilkunastu lat nie spędzę urlopu na Mazurach, bo cały wrzesień mnie nie bedzie w firmie. Ale 2 dni do weekendu jestem w stanie dołożyć. Ewentualnie, gdyby miałobyć dłużej, to poproszę syna aby mnie zmienił na kolejne 2 -3 dni.

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-16, 00:17    [Cytuj]

Andrusia do dyspozycji...... ilość dzieciaków na pokładzie - uzgodnimy w odpowiednim terminie (2 do 4)........
Kemot! ...... za sam pomysł masz u mnie pomógł..... ( na innym poście wcisnę odpowiedni przycisk) ......
Jak mogłbym podpowiedzieć coś z organizacji........ proponuję zebrać deklarację o ilosci miejsc na jachtach forumowiczów oraz terminie i przekazć to Arturowi Tomkiewiczowi, który ma największe w tym zakresie doświadczenie....... niech to On decyduje o szczegółach inicjatywy.......

Edit: zanim Ty Kemot zedytowałeś swój post, to ja pisałem swój.... dlatego u mnie wyszło powtórzenie Twoich słów.... :-D ...... co do opiekunek........ na pewno bedą opiekunki?..... bo gdyby opiekunowie to...... :-/
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Bodo 2010-12-16, 00:21, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2010-12-16, 00:17    [Cytuj]

kemot napisał/a:
I to wszystko pod banderą mazury.info.pl ( Zbyszek..... :!: :?: )

Jeżeli już to FORUM.mazury.info.pl :-)

Gwidon

Wysłany: 2010-12-16, 00:20   Re: Pomóc dzieciom [Cytuj]

Pewnie nie uda mi się wykroić kilku dni, ale mogę dołączyć na chwilę i powozić dzieciaki motokrówskiem i np pociągać na kółku. Również mogę oddać maczka w jakieś zaufane forumowe ręce. Wszystko zależy od terminu...

kemot
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-16, 00:22   Re: Pomóc dzieciom [Cytuj]

Gwidon napisał/a:
Pewnie nie uda mi się wykroić kilku dni, ale mogę dołączyć na chwilę i powozić dzieciaki motokrówskiem i np pociągać na kółku. Również mogę oddać maczka w jakieś zaufane forumowe ręce. Wszystko zależy od terminu...

Gwidon - uda Ci się :!: Warto :!:

kemot
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-16, 00:27    [Cytuj]

Co do terminu: ja nie lubię "szczytu" sezonu i myslę że nie warto aby dzieciaki zobaczyły "przypadkowych " żeglarzy. Czerwiec to chyba jest to.
A moze później ,żeby mogły sie pomoczyć choćby np. w Mamerkach

A więc pierwszy dylemat : kiedy"? Ja wiem że dziś każdy termin jest dobry , a im bliżej tym trudniej. Ale kto mówił ,ze bedzie łatwo? ;-)

Gwidon

Wysłany: 2010-12-16, 00:39   Re: Pomóc dzieciom [Cytuj]

kemot napisał/a:

Gwidon - uda Ci się :!: Warto :!:

Wiem że warto, stąd mój akces :-) Maczek będzie do dyspozycji ze mną bądź bez, natomiast ja po prostu nie mogę się deklarować nie znając terminu. Troszkę za poważna sprawa...

kemot
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-16, 00:49    [Cytuj]

Raz jeszcze dzięki Gwidon za wsparcie :!:

Troche żyje i mówię wam : to kwestia ustawienia sobie priorytetów aby mieć czas - oczywiście zawsze może przytrafić się coś naprawdę ważniejszego.
Ale myślmy pozytywnie , dziś rozmawiamy o pomyśle który powstał godzine temu, a dotyczy terminu za pół roku.
Ja nie wiem czy w życiu zrobiłem coś może naprawdę wartościowego.
Może to jest właśnie ten moment.

Na tym forum nie ma przypadkowych ludzi bez pasji. :!: ;-)

kemot
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-16, 01:27    [Cytuj]

bodo napisał/a:
Andrusia do dyspozycji...... ilość dzieciaków na pokładzie - uzgodnimy w odpowiednim terminie (2 do 4)........
Kemot! ...... za sam pomysł masz u mnie pomógł..... ( na innym poście wcisnę odpowiedni przycisk) ......
Jak mogłbym podpowiedzieć coś z organizacji........ proponuję zebrać deklarację o ilosci miejsc na jachtach forumowiczów oraz terminie i przekazć to Arturowi Tomkiewiczowi, który ma największe w tym zakresie doświadczenie....... niech to On decyduje o szczegółach inicjatywy.......

Edit: zanim Ty Kemot zedytowałeś swój post, to ja pisałem swój.... dlatego u mnie wyszło powtórzenie Twoich słów.... :-D ...... co do opiekunek........ na pewno bedą opiekunki?..... bo gdyby opiekunowie to...... :-/
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Bodo , nie wiem dlaczego ale dopiero teraz u mnie pojawił sie Twój wpis ( jakże cenny) .Dzieki. :!: :!: :!:

Ja deklaruję 5 miejsc w warunkach "harcerskich" ( choć ciągle podtrzymuję twierdzenie ,ze każda łódka jest maksymalnie dla 2 osób- ale tu zrobie wyjątek :-D )

To nie mój pomysł : w temacie "chopin......" pojawił sie inspirujacy wpis

A i prośba byś nie klikał "pomógł" bom nie godny. Jak kiedys zasłużę czynami a nie paplaniem na forum to będę wdzieczny za bezcenne uściśnięcie ręki.
Ostatnio zmieniony przez kemot 2010-12-16, 01:44, w całości zmieniany 5 razy  

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-16, 07:22    [Cytuj]

kemot napisał/a:
.....Ja deklaruję 5 miejsc w warunkach "harcerskich" ...... .

No to mamy pierwszy dylemat do rozstrzygnięcia...... :-D ...... czy zapewnić mozliwie maximum luksusu?..... czy potraktować bardziej pioniersko?.......

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2010-12-16, 07:45    [Cytuj]

I ja się dołączam do akcji. Jedyne co to termin muszę znać wcześniej by Zgredek Rhodos 940 był do dyspozycji.

Kemot super pomysł. Już brałem rok w rok przez pięć lat dzieciaki z klasy mojego syna i pływaliśmy na zielone szkoły 2 razy w roku po tygodniu. Teraz gdy już są w liceum, ciężko im zabierać czas.

~familiant

Wysłany: 2010-12-16, 08:45    [Cytuj]

na początku lat 90-tych Polskie Radio prowadziło akcję "Podarujcie dzieciom lato". Zgłosiłem sie do kuratorium oświaty, że z kolesiem na dwa jachty na 10 dni możemy zabrać 8 chłopaków z domu dziecka lub tp ośrodka. Warunek: kuratorium opłaca ich utrzymanie; my utrzymujemy się sami, nie chcemy kasy za jacht. Jak zaczęli stawiać warunki, poczynając od uprawnień pedagogicznych, ratowniczych po sanitarne, to po kilku rozmowach daliśmy se siana.
Ale życzę powodzenia

[ ODPOWIEDZ ]