FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szybkie pytanie.
Autor Wiadomość
Szaman3
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-07, 19:46    [Cytuj]

Mors Kemota nalezał do szkoły zeglarskiej "W dal" Adama Żyszkowskiego. Adam zamknął działalność i wyprzedał (wyprzedaje?) jachty.

homer

Wysłany: 2010-11-07, 19:48    [Cytuj]

Mariusz Główka napisał/a:
Mors Kemota nalezał do szkoły zeglarskiej "W dal" Adama Żyszkowskiego. Adam zamknął działalność i wyprzedał (wyprzedaje?) jachty.

Dokładnie , nie wiem czy ten jest z tej szkoły czy już z drugiej ręki

kemot
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-07, 19:51    [Cytuj]

dopiero co brat bliźniek mojego był na wiadomym portalu ogłoszeniowy za chyba 16 kPLN

od kwietnia zapraszam na mój , zobaczysz jak pływa i na co zwracać uwagę przy zakupie

Adamowi zostały jeszcze chyba 3 szt , ale trochę droższe bo nowsze
Ostatnio zmieniony przez kemot 2010-11-07, 19:53, w całości zmieniany 2 razy  

aa1975
Adam

Wysłany: 2010-11-07, 20:00    [Cytuj]

DAREK_WYSZKÓW, posłuchaj co ja ci powiem.

Po przeczytaniu tego wątku mam wrażenie że ty szukasz jachtu/łódki pod zupełnie inną specyfikację wymagań i użytkowania niż szukali by ci co ci dotąd doradzali, świadczyć o tym może chociażby fakt napisania przez ciebie że chcesz ją wykorzystywać jako łódkę wędkarską. Podejrzewam że chcesz ja wykorzystywać wielofunkcjonalnie, a jak znam życie i ... wędkarzy, że to będzie jej główne zastosowanie, tymczasem ludzie ci piszą że lepsza była by kabinówka, bo mają zupełnie coś innego w głowie, nie myślą o czymś takim jak wypad nad wodę na weekend z łódka ciągniętą za samochodem i żeglowaniem jako opcją dodatkową lub ewentualnością, tylko myślą o żeglowaniu w stylu bardzo mazurskim. Ty wiesz jak sobie wyobrażasz eksploatację tej łódki i do czego będziesz ją wykorzystywał, więc kup to co ci pasuje. Puck to faktycznie stabilna łódka i jako wędkarska będzie też się dobrze spisywała. sprzęt jest lekki więc łatwo to *spam* gdzie będziesz chciał i poradzisz sobie ze spuszczeniem do wody w większości miejsc z łagodnym podejściem, nie będziesz potrzebował slipu, ani dźwigu. Co do silnika to moim zdaniem 4km taki jak używa TomekJ na swoim Orionie wystarczy ci w zupełności. Dobierz sobie tylko długość kolumny, bo Puck to nie jest zbyt wysoka łódka. A jak będziesz chciał pożeglować to bez problemu ją dostosujesz, bo to żaglówka. I tyle. Nie trzeba więcej filozofii.

Więc kupuj łódkę dla zaspokojenia swoich potrzeb a nie cudzych. Tak ci poradzę.
Ostatnio zmieniony przez aa1975 2010-11-07, 20:03, w całości zmieniany 1 raz  

kemot
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-07, 20:23    [Cytuj]

Usterki na moim Morsie przy zakupie( już go chyba nigdy nie sprzedam jak to napiszę :-D )
- osmoza ale kadłub jeszcze w miarę sztywny, szczelny
- miękkie półpokłady oraz własciwie cały pokład , jacht "garażowy " od p.Bełbota miał pewnie pływać z 5 lat a już ma 19, dużo morsów jest sztywniejszych np.te z ośrodka górniczego w Rynie
- ogólna starość ale wszystko działa ( Adam dbał o jachty)
-dyskusyjne rozwiązanie połączenia bramki z koszem dziobowym (jedna całość)
-wyrobiona tuleja miecza ( jest cieżki) ale łatwo to wymianić)
- brak want stabilizujących- kładzenie masztu w pojedynkę nawet na spokojnej wodzie daje niepowtarzalne emocje :-D ( chyba je dorobię)
- brak balastu ( na jachcie wcześniej zawsze pływał komplet 6 osób załogi ) jest miękki ,powyżej 3 B trzeba zacząc myśleć o refowaniu, przy 3 osobach na łódce ta granica jest już wyżej ( ciągle się waham czy wkładać balast czy nie - ew coś dodam bliżej dziobu)
- konstrukcja steru uniemożliwia podniesienie go do góry do pionu
- płetwa steru ciązka ,stalowa- nie ma potrzeby stosowania kontrafału
- warunki bytowe i wyposażenie "harcerskie" jak chcesz pociągnąć za fał foka to trzeba się tam pofatygować, ale przynajmniej nie jest nudno, rozwiązania techniczne z ubiegłej epoki ale to też ma swój urok
-estetycznie na zewnątrz poniżej normy
troche serca i czasu/pieniędzy i będzie cieszył mam nadzieje jeszcze długie lata
myślę ,że poprawiać stan techniczny warto, ale unowocześnianie tej jednostki już chyba nie
( jak to mówi mój znajomy: ludzie siły w rękach nie maję to i instalują różne wynalazki :lol: )

- pływa zgrabnie , własciwie sam, na samym foku w każdym kursie też bez żadnych problemów, stosunkowo niewysoka wolna burta, małe zanurzenie , średnia wielkość
Ostatnio zmieniony przez kemot 2010-11-07, 20:26, w całości zmieniany 1 raz  

kemot
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-07, 20:54    [Cytuj]

właśnie znalazłem cos innego na all....ro , wygląda sympatycznie Micro Spark 550 za 13kPLN mniejszy niż Mors ,ale może bardziej odpowiadający Twoim oczekiwaniom i przeznaczeniu

a łódeczka o którą sie pytałes na poczatku bardzo mi się podoba tylko chyba trochę drogawa

1307851162_1.jpg
Plik ściągnięto 628 raz(y) 151,89 KB

Ostatnio zmieniony przez kemot 2010-11-07, 21:00, w całości zmieniany 1 raz  

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-07, 22:31    [Cytuj]

Po przeczytaniu powyższych postów....... dalej podtrzymuję swoje zdanie ........ nie ma potrzeby wyważania otwartych drzwi......... dach nad głową, przydaje się ......... nawet na rybach, np. gdy pada..... można wtedy zmienić ubranie, czy zagotować wodę na herbatę...... można również w nocy łowić i uskuteczniać równolegle drzemkę...... :mrgreen: ....... Ty musisz wiedzieć, co dla Ciebie najodpowiedniejsze....... tutaj nie ma porad złośliwych, czy celowo wprowadzających w błąd ...... ;-)

~Siga2
Siga2

Wysłany: 2010-11-08, 08:01    [Cytuj]

Kto żeglował na jachtach odkrytopokładowych ten wie /tak mi się przynajmniej wydaje /że nie ma nic fajniejszego niż taka łódka . Żadna kabinówka /w tym mx28 ;-) /nie ma co się równać .Technika żeglowania jest dużo bardziej wymagająca ,a zatem naprawdę można w szybkim tempie poprawić swoje umiejętności . Poza tym bliskość wody ,prostota samodzielnego zwodowania i otaklowania jachtu,wielkość kokpitu itp. .Za cenę kilkunastu tysięcy złotych kupisz łódkę w świetnym stanie i będziesz się cieszył z żeglowania ,a nie remontowania i dokładania pieniędzy w wiecznie starą łódkę . Taki jacht jak Puck czynp. Sun Horse przewieziesz na każdy akwen w parę godzin ,spać można w pensjonacie .
--- Namawiam ,bo sam chętnie jakby co popływam takim sprzętem :mrgreen: .
Silnik 2 lub 3KM wystarcza całkowicie i jest dużo lżejszy niż 4 KM / Tomek J używa właśnie tego rodzaju silnika .Mój brat jeszcze ze dwa lata temu używał łódki wędkarskiej odkrytopokładowej na lekkim wózku .Wiózł ją gdzie chciał ,wodował w każdym dowolnym miejscu ,trzymał pod domem ,a na wodzie nawet na niej nocował mając mały stelaż i plandekę .
Jak miał ochotę to rano podpinał łódkę jechał nad Zalew /albo np. na Śniardwy /wodował łowił ryby i wieczorem był już w domu -- Bardzo dobre rozwiązanie .
ps .Brat jest ode mnie starszy ,więc nie trzeba mieć 20 lat żeby pływać bez kabiny
Ostatnio zmieniony przez Siga2 2010-11-08, 08:04, w całości zmieniany 2 razy  

DAREK_WYSZKÓW

Wysłany: 2010-11-08, 10:33    [Cytuj]

Siga2 napisał/a:
Kto żeglował na jachtach odkrytopokładowych ten wie /tak mi się przynajmniej wydaje /że nie ma nic fajniejszego niż taka łódka . Żadna kabinówka /w tym mx28 ;-) /nie ma co się równać .Technika żeglowania jest dużo bardziej wymagająca ,a zatem naprawdę można w szybkim tempie poprawić swoje umiejętności . Poza tym bliskość wody ,prostota samodzielnego zwodowania i otaklowania jachtu,wielkość kokpitu itp. .Za cenę kilkunastu tysięcy złotych kupisz łódkę w świetnym stanie i będziesz się cieszył z żeglowania ,a nie remontowania i dokładania pieniędzy w wiecznie starą łódkę . Taki jacht jak Puck czynp. Sun Horse przewieziesz na każdy akwen w parę godzin ,spać można w pensjonacie .
--- Namawiam ,bo sam chętnie jakby co popływam takim sprzętem :mrgreen: .
Silnik 2 lub 3KM wystarcza całkowicie i jest dużo lżejszy niż 4 KM / Tomek J używa właśnie tego rodzaju silnika .Mój brat jeszcze ze dwa lata temu używał łódki wędkarskiej odkrytopokładowej na lekkim wózku .Wiózł ją gdzie chciał ,wodował w każdym dowolnym miejscu ,trzymał pod domem ,a na wodzie nawet na niej nocował mając mały stelaż i plandekę .
Jak miał ochotę to rano podpinał łódkę jechał nad Zalew /albo np. na Śniardwy /wodował łowił ryby i wieczorem był już w domu -- Bardzo dobre rozwiązanie .
ps .Brat jest ode mnie starszy ,więc nie trzeba mieć 20 lat żeby pływać bez kabiny

Miałem wybrać poszczególne zdania do zacytytowania ...
ale ...
to byłby błąd <> zacytowałem całość <> i na dzień dzisiejszy mam podobne zdanie
szkoda że nie mogę kliknąć na żółto

a o stelażu nad kokpitem też pomyślałem założę tent który zamówię pod specjalne wymiary co uchroni mnie przed deszczem i słońcem ...
chodzi o to żeby żaglówka była lekka do samodzielnego i szybkiego slipowania a mam takich miejsc
na oku dużo tak jak w Wyszkowie w Wierzbicy jak i na mazurach przy 2 lub kilkudniowym
wypadzie nad wodę ( pożeglować , popływać na silniku , poprzemieszczć się po jeziorach , powędkować ...( przedłuzka silnika na rumplu spowoduje że nawet silnika nie będę słyszał Honda 2 km )
Dzięki za zaangażowanie i chęć podzielenia się Waszymi opiniami i Waszym punktem
widzenia ... POZDRAWIAM DAREK
Ostatnio zmieniony przez DAREK_WYSZKÓW 2010-11-08, 11:02, w całości zmieniany 1 raz  

marekj

Wysłany: 2010-11-08, 10:51    [Cytuj]

DAREK_WYSZKÓW napisał/a:
przedłuzka silnika na rumplu spowoduje że nawet silnika nie będę słyszał Honda 2 km

Co najwyżej nie będziesz nim ogłuszony :mrgreen: Ten silnik do najcichszych nie należy, ale faktycznie do takiej małej jednostki jest idealny.

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-08, 16:54    [Cytuj]

To mi się podoba..... ;-) ... męska decyzja i po sprawie...... 8-)

Artur 66

Wysłany: 2011-09-29, 13:07    [Cytuj]

Pytanko.

Tego lapka użytkuje niecały rok, do niedawna podczas pracy na baterii zawsze wyskakiwało powiadomienie o niskim stanie baterii (17%), sygnał dźwiękowy i ikonka z tekstem. Od jakiś 2 tygodni bez ostrzeżenia wyłącza się, a po podłączeniu zasilacza pokazuje stan baterii 40%.

Generalnie nic nie grzebałem w systemie, ale sprawdzałem i ustawienia powiadomień mam ustawione. Wczoraj skorzystałem z opcji przywracania systemu, data z przed pojawienia się problemu, ale bez efektu.

Może ktoś wie co począć ?.

kursmazury

Wysłany: 2011-09-29, 13:19    [Cytuj]

To może być sprawa wadliwej baterii, która sobie już umarła śmiercią bateryjną.

DAREK_WYSZKÓW

Wysłany: 2011-09-29, 14:18    [Cytuj]

Jest odpowiedni program, który monitoruje działanie komputera... jeśli zostanie nagle (z różnych przyczyn) komputer wyłączony są zachowane po wznowieniu działania komputera wszystkie ostatnie działania (nic się nie kasuje, nie tracimy danych ...) których nie zapisaliśmy ... uruchamiamy ponownie w tej konfiguracji jaka została ostatnio pozostawiona, również zrzuty otwartych programów/stron do paska ...
Mogę poszperać jaki to program (w tej chwli nie pamiętam )

marekj

Wysłany: 2011-09-29, 14:32    [Cytuj]

DAREK_WYSZKÓW napisał/a:
Jest odpowiedni program, który monitoruje działanie komputera... jeśli zostanie nagle (z różnych przyczyn) komputer wyłączony są zachowane po wznowieniu działania komputera wszystkie ostatnie działania (nic się nie kasuje, nie tracimy danych ...) których nie zapisaliśmy ... uruchamiamy ponownie w tej konfiguracji jaka została ostatnio pozostawiona, również zrzuty otwartych programów/stron do paska ...
Mogę poszperać jaki to program (w tej chwli nie pamiętam )

Na mój informatyczny stan wiedzy to musi on nieźle obciążać system a konkretnie dysk który akurat w notkach nie jest najszybszym elementem.

~macieks

Wysłany: 2011-09-29, 14:33    [Cytuj]

A czy przyczyną nie jest aby przegrzanie ? Taki objaw wyłączenia się może być spowodowany właśnie brakiem chłodzenia.

ModEdit: Usunąłem złośliwą dygresję nie na temat. Proszę się powstrzymywać od tego typu uwag.
Ostatnio zmieniony przez zenek 2011-09-29, 14:43, w całości zmieniany 2 razy  

Artur 66

Wysłany: 2011-09-29, 14:52    [Cytuj]

DAREK_WYSZKÓW napisał/a:
... uruchamiamy ponownie w tej konfiguracji jaka została ostatnio pozostawiona, również zrzuty otwartych programów/stron do paska ...

Nie wiem jak nazywa się dokładnie stan w który przechodzi lapek po wyłączeniu się, ale po uruchomieniu, wszystko jest tak jak było. Nie mam żadnego takiego programu.

macieks napisał/a:
A czy przyczyną nie jest aby przegrzanie ? Taki objaw wyłączenia się może być spowodowany właśnie brakiem chłodzenia.

Nie, nie jest przegrzany, wiatraczek pracuje i wydmuchiwane powietrze nie jest zbyt ciepłe.

~czoboki
ZMiK

Wysłany: 2011-09-29, 15:13    [Cytuj]

Sprawdź dokładnie ustawienia powiadomień i w którym momencie ma sie wyłączyć. Ja swego czasu przez nieuwage nową baterię kupowałem, przynajmniej teraz mam dwie sprawne :lol:

Artur 66

Wysłany: 2011-09-29, 15:26    [Cytuj]

czoboki napisał/a:
Sprawdź dokładnie ustawienia powiadomień i w którym momencie ma sie wyłączyć. Ja swego czasu przez nieuwage nową baterię kupowałem, przynajmniej teraz mam dwie sprawne :lol:

Powiadomienie mam na 17%, o niskim poziomie baterii. Zrobiłem eksperyment i ustawiłem na 45% i komunikat się pojawił, może to rzeczywiście bateria umiera :cry:
Jaki czas baterie są na gwarancji :?: .
Ostatnio zmieniony przez Artur 66 2011-09-29, 15:27, w całości zmieniany 1 raz  

~czoboki
ZMiK

Wysłany: 2011-09-29, 15:32    [Cytuj]

przeważnie 6 miesięcy

[ ODPOWIEDZ ]