FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szybkie pytanie.
Autor Wiadomość
bosman30
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-28, 18:46   Szybkie pytanie. [Cytuj]

Czy ktoś jedzie w piątek wieczorem lub sobotę w stronę Gdańska krajową 7 ?

DAREK_WYSZKÓW

Wysłany: 2010-11-05, 16:08   Mam pytanie ... [Cytuj]

Jest do sprzedania żaglówka Puck wyprodukowana 4 late temu
i jest wyposażona bardziej niż standartowe żaglówki tej klasy

m/innymi wyposażona jest : w wózki szotowe
lepsze żagle
kabestany
i inne
kadłub w stanie idealnym ...

Jest do kupienia za [b]14,000 zł
( nowa kosztuje 20,000 zł )

Chciałbym do niej zamontować miękki sztag i jakieś inne elementy ułatwiające samodzielną
żeglugę ...
Podaję wymiary dł 5,55 szer 1,95 waga 230 kg 2-6 osób i b pojemne bakisty
rufowa , boczne , dziobowa , wszystkie są zamykane
Jakbym ją kupił to zamontowałbym pantograf i umieścił silnik np, 2,3 Honda
( taki jak ma Tomek J )

Myślę że by była doskonała do pływania na Zegrzu i można by było ją zawieść na Mazury
na kilka dni popływać a spać np. w Wilkasach w domkach lub u rodziców znajomego
lub po prostu pod namiotem ...

Myślę że trochę z tej ceny można utargować ... ;-)

Jaka jest Wasza opinia ...
Ostatnio zmieniony przez DAREK_WYSZKÓW 2010-11-05, 20:56, w całości zmieniany 2 razy  

balti

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2010-11-05, 19:37    [Cytuj]

Pucki to takie trochę mniejsze Omegi najogólniej rzecz biorąc . W tej chwili takie łódki używa się głównie do szkoleń , lub jako łódki "plażowe" . Nie wiem co chcesz z nią robić , ale za kwotę którą wymieniłeś można już znaleźć jakąś kabinówkę , która daje większą autonomię w turystyce , a w transporcie i tak potrzebna przyczepka .

~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2010-11-05, 19:52    [Cytuj]

14 000 za Pucka to zdecydowanie za dużo. Za tyle możesz mieć już regatową omegę. Że o turystycznej nie wspomnę.

Sprawdź np. tutaj: [ocenzurowano]
no i oczywiście na giełdzie http://mazury.info.pl/sprzedam/index.html

AdminEdit: powód oczywisty, wałkowany wielokrotnie.
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2010-11-05, 21:17, w całości zmieniany 1 raz  

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2010-11-05, 20:03    [Cytuj]

Edytuję na prośbę kolegi i w związku z tym, że już nie aktualne.
Ostatnio zmieniony przez plitkin 2010-11-06, 10:40, w całości zmieniany 1 raz  

DAREK_WYSZKÓW

Wysłany: 2010-11-05, 21:27    [Cytuj]

Pucki są trochę bardziej stabilne jak Omegi ( pływałem wielokrotnie i jest trudna do
wywrotki )
są lekkie niż kabinówki i proste w slipowaniu i transporcie ( mam auto o poj 1200 )
za 12 - 15 tys kabinówki nie kupię (nie w tej chwili) nie znam się na remontach
myślę że koszt na minimalnym poziomie stanu tech to 26-30 tys minimum
przyczepa też dużo droższa jak do małej łódki no i auto ...

Może będę miał wyjazd do brata na drugiej półkuli i nie chcę dużo inwestować
a popływać mam ochotę wiosną ... ;-) :-)

Czarter w moich okolicach jest ( a raczej go nie ma )
jachty zdezelowane , żagle a raczaj szmaty jak pisze Bosman 30 , wszystko lata
jak ostatnio pływałem pokaleczyłem się kilka razy bo tak laminat popękany ...
a i na Mazury można pojechać na kilka dni zawieść przyczepką
będę jeszcze bardziej RETRO jak Tomek J
no bo właśnie na takich sprzętach się kiedyś pływało ;-)

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2010-11-06, 20:39    [Cytuj]

Takie porównanie ,że za 15 tys mozna mieć jacht kabinowy jest troche bez sensu. Wyznacznikiem jachtu nie jest bowiem kabina. Za 15 tys mozna mieć kilkuletnią regatową 420 - tke lub trochę bardziej wysłuzoną 470 -tke. Znam żeglarzy którzy na kabinówkę nie wsiądą. Mają 470 -tke i jak tylko trochę lepiej wieje mają 2-3 godziny frajdy na wodzie. Nie wiem czy cena 14 tys za Pucka jest duża, czy nie , ale jacht jest fajny do dziennego pływania. Mniej wymagajacy od omegi bardziej bezpieczny , ajednoczesnie dajacy duzo frajdy z zeglowania. Zegluje się bliżej wody, no i rzeczywiście można jacht przwieśc w dowolne miejsce za normalnym samochodem. Wszystko zalezy , kto jak wyobraża sobie zeglarstwo i czego oczekuje od jachtu. U nas utarło się ,że jacht MUSI byc kabinowy im większy tym lepszy. A to nie prawda.

Sławek

DAREK_WYSZKÓW

Wysłany: 2010-11-06, 21:24    [Cytuj]

Dziękuję za poradę i fachowe wsparcie wszystkim Adminowi i Plitkinowi również ;-)
Też mnie się wydaje że bez kabiny można pływać ( co nie oznacza że kabinówki są BE )
tylko jest kilka różnych sposobów na żeglarstwo ...
Tak jak cenię Tomka J że za kilka tys pływa ( jemu lans i jacht za kilkaset tys nie jest
potrzebny ) a spytajcie wielu ludzi z forum o Tomka <> każdy powie że to żeglarz i to JAKIchociaż ile krytyki i ironii On musi znieść no no hmm ;-)
Tak ja na tą chwilę ( nie wiem co będę miał w planach za 2 lata ) chciałbym popływać
na malej lekkiej ale w miarę bezpiecznej i na każde warunki żaglówce ...
a do wody mam do Zalewu prostą jak drut bardzo dobrą drogę , a również mogę płynąć
wodą Bugiem 1,5 godzinki na żeglowanie <> stąd ten pomysł silnika coby wrócić spowrotem
Ale zakup ten jak będzie nie ograniczy mnie również do czarteru na Mazurach
jachtu kabinowego

DAREK_WYSZKÓW

Wysłany: 2010-11-06, 23:18    [Cytuj]

balti napisał/a:
Pucki to takie trochę mniejsze Omegi najogólniej rzecz biorąc . W tej chwili takie łódki używa się głównie do szkoleń , lub jako łódki "plażowe" . Nie wiem co chcesz z nią robić , ale ...

Ale no właśnie jest pewne ale ...
no proszę z kogo ja biorę przykład :-) ...
Siga 2 // to wszstko przez niego ( trza było nie wstawiać tego filmu ;-) :-) :mrgreen: )filmu

balti

Wysłany: 2010-11-06, 23:53    [Cytuj]

Darek , Sławek ja przecież nigdzie nie napisałam że Pucki są bee , ani że łódki odkrytopokładowe są bee wręcz przeciwnie , sama man do takiego pływania duży sentyment . Napisałam tylko że kabinówki dają większą autonomię . Film Sigi pochodzi z lat 80 wtedy po prostu były tylko takie możliwości , a popatrz czym teraz /z całym szacunkiem / pływa Siga . Mi by się chyba już nie chciało spać pod namiotem itd , człowiek z wiekiem robi się wygodny , dlatego trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy to ma być łódka do kilkugodzinnego pływania i do domu , czy chcemy w takich spartańskich warunkach spędzać np urlop czy wekend . Ale ..... no właśnie ale .... są ludzie którzy płacą ciężkie pieniądze za obozy surwiwalowe , wszystko zależy co kto lubi .

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-07, 00:22    [Cytuj]

Darek!..... czasu nie cofniesz..... to już nie są lata 70-te lub 80-te..... ;-) .... ale masz prawo gonić czas, przechodząc poszczególne szczeble wtajemniczenia..... ;-) ..... my radzimu, jak te etapy ominąć i czerpać radość i wygodę...... co wybierzesz, to uszanujemy.... :-D

~Siga2
Siga2

Wysłany: 2010-11-07, 00:55    [Cytuj]

Darek .Niech nikt na mnie nie zwala że pływam tylko koromysłami ;-) Wyjaśniam --. Pływalem w 2007 roku na Puckach .W pażdzierniku udało się w regatch na Zegrzu zająć miejsce na pudle :-)
Mnie Pucki bardzo się podobają ,fajnie tym się steruje ,kokpit duży wygodny .Na pływanie kilkugodzinne doskonała łódka . Dobrze i pewnie prowadzi się na silnych wiatrach . Zupełnie inna frajda pływania niż na kabinówkach ,mimo że ten jacht nie powala jakimiś super szybkościami .Jakbym mieszkał blisko Zalewu , lub nad jakąś inną wodą ,to bym się rozglądal za kupnem tego rodzaju jachtu .Zresztą tamta łódka z mojego filmu spełniała dokładnie takie same zadanie jakie zapewne ma spełniać Puck czy jakaś inna łódeczka tego typu -- Jestem za .

DAREK_WYSZKÓW

Wysłany: 2010-11-07, 08:12    [Cytuj]

balti napisał/a:
Mi by się chyba już nie chciało spać pod namiotem itd , człowiek z wiekiem robi się wygodny , dlatego trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy to ma być łódka do kilkugodzinnego pływania i do domu , czy chcemy w takich spartańskich warunkach spędzać np urlop czy wekend

Balti może nie byłaś na wielu obozach harcerskich tak jak ja ( a 8 klasie nawet prawie całe wakacje / 2 turnusy / ) choć byłem też na koloniach i wczasach też wiele razy <> bo rodzice są nauczycielami i wtedy tylko się palcem wskazało punkt na mapie i się jechało
za symboliczna złotówkę ...
pózniej w szkole średniej był / nastał stan wojenny i już tak zabawnie z wyjazdami nie było'
( a młodzież może to znaleść w książkach historii ... ;-) )
Do tego miejsca gdzie były obozy jeżdżą dawni uczestnicy do dzisiaj ( choć pewnie stać ich
by było na hotel z **** ) ale ... nie oni rozstawiają namioty i fajnie spędzają w tej głuszy
urlop lub krótki kilkudniowy wyjazd sam nie WIEM sentyment , wspomnienia , lub poprostu
chcą poczuć prostotę , pozbyć się komórki na jakiś czas , posłuchać szumu drzew itp. ...
Bodo Ja czasu nie cofnę ( a nawet liznełem jak kiedyś kupiłem auto za 70,000 tys zł ) także te etapy wtajemniczenia mam juz za sobą ...
i byłem w wielu krajach ( a nazierało się ich 20 - kilka ) juz jako 24-latek
w kilku mieszkałem po kilka miesięcy ...
Poznałem wtedy JUŻ co będzie etapami np. za 20 lat w Polsce ;-)
Siga 2 // Wiem , wiem czym pływa i wiem ( zauważyłem ) kiedy ten film jest nagrany i znam też inne filmy z tego okresu Sigi ;-)
...............................................................................................................
Trochę krytyki w moich planach nie zaszkodzi z Waszej strony ( a nawet pomoże )
dlatego się zwróciłem o Waszą opinię ...
Wiem , wiem wątek byłby bardziej imponujący jakbym miał w planach Maxusa ze stoczni
Northman ... Wiktorowi też masa ludzi odradzała zakup nowego egzemlerza ale On
uparty jest tak jak ja ( bo My jesteśmy z sierpnia // LWY // ) ...
TO trudny znak ZODIAKU ;-) :shock:
.................................................................................................................
Te słowa krytyki to taki impuls do zgłębiania wiedzy żeglarskiej i umiejętności
a by było TEŻ ciekawie jakbym wypłynął z Wami na regatach i tak jakbym
na metę dopłynął może już z nowym/starym nabytkiem i za karę nie musiał zbierać drewna
na ognisko ... ;-) :-) :shock:
Pozdrawiam DAREK

balti

Wysłany: 2010-11-07, 10:39    [Cytuj]

Siga2 napisał/a:

Mnie Pucki bardzo się podobają ,fajnie tym się steruje ,kokpit duży wygodny .Na pływanie kilkugodzinne doskonała łódka . Dobrze i pewnie prowadzi się na silnych wiatrach . Zupełnie inna frajda pływania niż na kabinówkach ,mimo że ten jacht nie powala jakimiś super szybkościami .

No przecież usiłuję to samo powiedzieć od samego początku :-D :-D .

Darek Nie sprowadzaj wszystkiego do zasobności portfela . Posiadanie takiej czy innej łódki nie koniecznie musi być wyznacznikiem zamożności . Tak samo jak spędzanie wakacji w kraju czy za granicą .

Podobnie jak Ty niejedne wakacje spędziłam na jakichś koloniach czy obozach , ale teraz taka forma turystyki już mniej mi odpowiada . Ostatni mój wypad na mazury pod namiot był tak pechowy że przez kilka dni lało non-stop . Wszystko było mokre , a humory fatalne.
Mazury mimo to mi nie zbrzydły z tym że następny wypad był już z przyczepą campingową .
Ja już po prostu wyrosłam z czasów kiedy umartwianie się sprawiało mi przyjemność i wypoczynek kojarzy mi się z odrobiną /chociaż/ luksusu.
Pytałeś o opinię więc ją wyraziłam , ale wcale nie musisz przecież z niej korzystać .
Jeśli sprawia Ci przyjemność taka forma urlopowania to bardzo proszę , to wolny kraj /na szczęście/ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

DAREK_WYSZKÓW

Wysłany: 2010-11-07, 11:21    [Cytuj]

Balti // Dzięki za Twój punkt widzenia ale ..
za 15 - 20 tys to kupię wrak i to po kilku latach na śmietnik wyrzucę ...
na początek nie chciałbym przeznaczyć więcej jak 12 - 15 tys
odchodzi też sprawa opłat portowych i zakupu d przyczepy i d auta ...
także jak mam nie brać/sprowadzać zasobności portfela pod uwagę
no nie żartuj ...
Nawet na Mazurach mam gdzie postawić na parkingu gdzieś w porcie lub u kolegi dawnego
majego sąsiada który mieszka w Nowych Gutach 50 m od jeziora
Chciałbym również popływać nieraz na ryby na Bug i na Narew stąd ten pomysł małego silnika
Z czarteru większego jachtu na Mazurach też nie zrezygnuję

Acha Balti odnośnie wczasów za granicą ( nigdy jeszcze nie byłem )
.............. zwiedzanie i odpoczynek to był tylko / przy okazji wyjadów zarobkowych /
Ostatnio zmieniony przez DAREK_WYSZKÓW 2010-11-07, 11:36, w całości zmieniany 1 raz  

kemot
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-07, 16:58    [Cytuj]

DAREK_WYSZKÓW napisał/a:
Balti // Dzięki za Twój punkt widzenia ale ..
za 15 - 20 tys to kupię wrak i to po kilku latach na śmietnik wyrzucę ...
na początek nie chciałbym przeznaczyć więcej jak 12 - 15 tys
odchodzi też sprawa opłat portowych i zakupu d przyczepy i d auta ...
także jak mam nie brać/sprowadzać zasobności portfela pod uwagę
no nie żartuj ...
Nawet na Mazurach mam gdzie postawić na parkingu gdzieś w porcie lub u kolegi dawnego
majego sąsiada który mieszka w Nowych Gutach 50 m od jeziora
Chciałbym również popływać nieraz na ryby na Bug i na Narew stąd ten pomysł małego silnika
Z czarteru większego jachtu na Mazurach też nie zrezygnuję

Acha Balti odnośnie wczasów za granicą ( nigdy jeszcze nie byłem )
.............. zwiedzanie i odpoczynek to był tylko / przy okazji wyjadów zarobkowych /

Darku, nie do końca tak . Za 15 tys kupisz jacht . Że nie nowy -to jasne. w każdy włożysz albo kasą albo kupę czasu.
Jachty oczywiscie się starzeją , niszczą ale każdy kolejny armator "da coś od siebie" i w jacht wraca życie i sprawnosc techniczna. ( czasami odwrotnie ;-)
Ja kupiłem za takie własnie pieniądze Morsa . Mimo wielu już niedociągnięć ( miekkie półpokłady , estetyka , stare zagle itp ) własnie takiego jachtu jako pierwszego w życiu szukałem- nie byłem pewny czy moja chęc posiadania jachtu jest wystarczająco zasadna.
Po pierwszym sezonie wiem ,że to byłw wlasciwa droga. Jacht przepływał sezon bezawaryjnie. Udało mi się go nie rozbić i nie zatopić .
Na wiosnę juz bardziej świadomie podejdę do wykonania niezbędnych prac remontowych, mimo że i bez tego by sie obyło .
Pewnie że myslę juz o zmianie na nowszy , wygodniejszy po prostu lepszy, ale póki co mam ogromną frajdę z pływania własnym.)

Oczywiście nie widzę tu miejsca na dyskucję :czy otwartopokładówka czy kabinowy. To już kwestia sposobu w jaki uprawia się zeglarstwo. Ja też ze względu na to iż od wielu lat pływam na windserwingu planuje dodatkowo coś pośredniego ,jakąś otwartopokładówkę , aby "być bliżej wody" , szybciej , mokrzej. I to głównie właśnie na zegrze ,gdy nie będzie mi się chciało gnać na mazury ,żeby w wolny dzień popływać

Powodzenia
Ostatnio zmieniony przez kemot 2010-11-07, 17:02, w całości zmieniany 1 raz  

DAREK_WYSZKÓW

Wysłany: 2010-11-07, 18:25    [Cytuj]

Oj / Oj Kemot namieszałeś ;-)
Napisz coś bliżej o swojej nabytku gdzie kupiłeś i gdzie pływasz ?
Jak możesz to podaj więcej szczegółów Twojego Morsa

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2010-11-07, 19:03    [Cytuj]

A co tu dużo pisać? Kemot swoim morsem dzielnie walczył na regatach forumowych zajmując miejsce na pudle i będąc mocno w czubie. Ma świetną łódkę!

bosman30
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-07, 19:20    [Cytuj]

Panowie,to jest temat do gorących pytan :roll:

homer

Wysłany: 2010-11-07, 19:25    [Cytuj]

DAREK_WYSZKÓW napisał/a:
Jak możesz to podaj więcej szczegółów Twojego Morsa

Darek , gdzies ostatnio do sprzedaży widziałem takiego samego Morsa jaki ma Kemot za 15 tyś Trzech i było ;-)

[ ODPOWIEDZ ]