FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Adriatyk w ostatni tydzień września
Autor Wiadomość
Szaman3
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-03, 20:42   Adriatyk w ostatni tydzień września [Cytuj]

Zakłądam ten watek w odpowiedzi na zapotrzebowanie społeczne licznie wyrażane przez forumowiczów :mrgreen:
Byłem, żeglowałem i wróciłem :-D Startowalismy ze Splitu w ubiegłą sobotę (25.09). Split przywitał nas ulewą i silnym wiatrem. Szczęśliwie w nocy wszystko się przewaliło i wczesnym niedzielnym popołudniem wyszliśmy na wodę. Poszliśmy do Palmizany na św. Klemencie koło Hvaru. NAstępnego dnia bujnelismy się na Korculę i nocowaliśmy na kotwicy w zatoce Banja Luka. Tam po raz kolejny stwierdziliśmy, że chorwackie rybki z rusztu są extra. Kolejny dzień to przelot do Dubrownika. Byliśmy tam ok. 2300. Do wczesnych godzin popołudniowych następnego dnia zwiedzaliśmy stare miasto. Byłem tam po raz kolejny, ale z przyjemnością je znów ogladałem. Po 18 ruszyliśmy w drogę powrotną. Odeszliśmy od Dubrownika 12 mil i tam zanocowaliśmy. A później to był już powrót, niestety prawie cały czas na silniku, bo wiatr zdechł. Kolejną noc spedziliśmy na kotwicy w Hvarze. Dotarlismy tam ok. 0200. Przed południem było krótkie zwiadzanie Hvaru a później przeskok niecałych 30 mil do Splitu.
Generalnie było ciepło, choć nieco chłodniej niż w poprzednich latach w tym okresie. To jednak nie przeszkadzało nam w kapielach w morzu. Kilka razy kąpalismy się.
Chorwacja mocno podrozała. Byłem tam ostatnio 2 lata temu i widzę dużą różnice w cenach.
Pływaliśmy Gib Sea 51. Jacht bardzo sympatyczny o długości 15,8 m i szerokości 4,85. Mimo wymiarów manewrowałem nim w ciasnych marinach w Splicie i Dubrowniku bez problemów. Na szczęście nie wiało mocno i mogłem używac steru strumieniowego. We wnętrzu jachtu było 5 kabin, kazda z własnym WC i prysznicem. W zbiornikach mieliśmy ok 700 l wody, więc można było bez problemu korzystac z prysznica.
No i to na razie tyle.
PS. W drodze powrotnej mieliśmy miłe spotkanie pod Wiedniem na kawie z naszą koleżanką forumową Renata. Dzięki Renata. :-)

balti

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2010-10-03, 21:11    [Cytuj]

Fajnie było , tylko jak zwykle za krótko . O tej porze roku spodziewałam się już trochę bardziej żeglarskiej pogody , ale widoki i kąpiele w ciepłej wodzie rekompensowały braki wiatrowe. Mariusz "jedną ręką" manewrował tym "maleństwem" w ciasnych marinach więc zero stresu . Za to ryby pyszne , a wino wyborne .
Renata , czekamy na rewizytę w Warszawie :-D

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2010-10-03, 21:33    [Cytuj]

Głębiej w morze się wypuszczaliście? A jak Dubrownik, już pewnie odbudowany. Ja tam byłem jak jeszcze się odbudowywali po ostrzale Serbów z dział umieszczonych na zboczu gór.

Szaman3
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-03, 21:38    [Cytuj]

W planach było tez Lastovo, ale za słabo wiało, żeby tam pójść. Dwa lata temu tez w tydzień zrobilismy trasę Trogir, Dubrovnik, Lastovo, Trogir. Ok 300 mil. Tym razem było 240 mil.
Pierwszy raz byłem w Dubrovniku w 2006. Widac było slady zniszczeń. Teraz już nie widac. Jest piekny. Dwa lata temu trafiłem do izby pamięci poswięconej obrońcom Dubrovnika. Wyszedłem ze sciśnietym gardłem.

hyzewicz

Pomogła: 20 razy
Wysłany: 2010-10-04, 10:40    [Cytuj]

Mariusz i Balti, dziekuje za mile spotkanie przy kawie. Chetnie to ponowie, gdzie popadnie, bede niedlugo w Warszawie, moze sie wiec spotkamy w tej Tawernie. Zamierzam tez odwiedzic Mariusza jak bede jechala na zakupy na Wal Miedzeszynski.
Zazdroszcze Wam naturalnie takiego plywania na polodniu. Najlepiej ze moi znajomi tudziez znajomi mojego meza stwierdzili, ze mam zrobic patent na morze, bo oni tez chca pojechac i pozeglowac na poludniu. Chyba sobie szukaja jelenia !!!!!!!!!!!!
Morze to za wysokie progi na moje nogi, ja potrenuje najpierw na slodkiej wodzie.

<|wlowoj

Wysłany: 2010-10-04, 11:24    [Cytuj]

Renato, jak będziesz wybierać się do Mariusza to daj znać, pracujemy w tym samym budynku, może tą kawę wypijemy wspólnie... :-D (chyba, ze Mariusz ma wyłączność... :mrgreen: ). Przy okazji pozdrowienia dla Mariusza, bo widzę, ze właśnie przyjechał do roboty... :-D

hyzewicz

Wysłany: 2010-10-04, 14:59    [Cytuj]

Nie ma sprawy, to jak bedziemy pic ta kawe wspolnie, jedna kawa 3 slomki ? :mrgreen:

Szaman3
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-04, 15:29    [Cytuj]

No i wprosił się, a miało być we dwoje :mrgreen: :mrgreen:
Włodek, to w takim razie Ty stawiasz kawę, sprawiedliwość musi być :-D

<|wlowoj

Wysłany: 2010-10-04, 15:32    [Cytuj]

Z największa przyjemnością, zapraszam serdecznie :-D , słomki też przygotuję.... :-D

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-04, 17:02    [Cytuj]

Hola, hola, Panowie...... :evil: ..... co to za prywatne schadzki?...... :evil: .... a gdzie jest krzesełko dla mnie?....... :mrgreen: .. słomkę wezmę ze sobą.... :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Bodo 2010-10-04, 17:03, w całości zmieniany 2 razy  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2010-10-04, 17:32    [Cytuj]

Moment, moment. To i dla mnie szykujcie miejsce przy stoliku... Słomkę i krzesło wezmę ze sobą.... :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez pough 2010-10-04, 17:33, w całości zmieniany 1 raz  

Dr_Q
Tomek Winiarski

Wysłany: 2010-10-04, 17:53    [Cytuj]

pough napisał/a:
Moment, moment. To i dla mnie szykujcie miejsce przy stoliku... Słomkę i krzesło wezmę ze sobą.... :mrgreen:

Ponieważ stolika to już na pewno zabraknie, to ja wezmę stolik, krzesło, słomkę i kawę (gdyby wlowojowi zabraklo w portfelu dla wszystkich) :-D

marekj

Wysłany: 2010-10-04, 18:26    [Cytuj]

Kongresową od razu wynajmijcie bo się sprawa rozkręca widzę.... :mrgreen:

balti

Wysłany: 2010-10-04, 18:36    [Cytuj]

Renata , bo polacy to bardzo gościnni ludzie są . Nigdy nie wiadomo co z takiej kawy ze słomką wyniknie . To zależy jak długa ta słomka ;-) :mrgreen: :mrgreen:

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-04, 20:31    [Cytuj]

Balti!... napisz coś, czym mógłbym przekonać Beatę do takiego rejsu........ ;-)
Ta kobita uparła się na zmianę jachtu i piniędzy Jej żal na tego typu ekspedycje ...... :-D

balti

Wysłany: 2010-10-04, 20:47    [Cytuj]

Bogdan jeśli Beata upiera się na zmianę na jacht coś tak 40-50 stóp i chce nim na morze to ja jej mogę tylko kibicować ;-) . Jeśli to ma być zmiana Andrusi na coś innego to.......bym się baaaaardzo zastanowiła bo po co ?
To był mój kolejny wypad na śródziemne i mam nadzieję że nie ostatni . Beata jeśli nie byłaś to szczerze polecam , kasa wcale nie jakaś kosmiczna , a wrażenia niezapomniane.

hyzewicz

Wysłany: 2010-10-04, 21:51    [Cytuj]

Balti, no ja wiem ze Polacy to bardzo goscinni ludzie. Ja tez jestem bardzo goscinna.
Dlatego musialam jeszcze smazyc sznycle, jak przyjechalam z naszej kawy !!!!!!!!! :evil:
U mnie juz bywaly nie raz jakies takie nie zapowiedziane nawet imprezy. Takie czesto nawet sa lepsze niz te planowane.
Widze ze nasza nastepna kawa ma wziecie !!!

[ ODPOWIEDZ ]