FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
OT do wątku Robson-Charter
Autor Wiadomość
pough
gorszego sortu

Wysłany: 2010-09-25, 08:34   OT do wątku Robson-Charter [Cytuj]

W wątku robson czarter- UWAŻAJCIE!! admin napisał:
mazury.info.pl napisał/a:
A ja mam propozycję i BARDZO gorąca prośbę aby pisać na temat lub zakładać nowy wątek...

Być może się nie przyjmie wpisywać komentarzy OT do innych wątków. Ale admin ma rację.
Zaśmiecamy tematy, gdzie inni chcą zaleźć konkretną informację związaną z tytułem tematu.

Dlatego pozwoliłem sobie na stworzenie tego tematu i myślę, że stanie się ogólną praktyką stosowaną przez użytkowników forum do tworzenia tematu powiązanego z głównym, w którym znajdą się wypowiedzi odnoszące się do tematu jednak nie koniecznie merytorycznie.

Faktem jest, że niektóre posty/tematy wymuszają nieodpartą chęć nie merytorycznego komentarza na wesoło. Tak było w tym przypadku. Jest tak również w temacie EKO-Mariny.

Jeżeli admin uzna to za dobry pomysł, może przenieść nie merytoryczne posty z wątku głównego do tego.

A może w dziale Inne powinien być poddział OT do innych wątków i tam użytkownicy powinni mieć możliwość zakładania tematów takich jak ten założony przeze mnie.
Ostatnio zmieniony przez pough 2010-09-25, 09:32, w całości zmieniany 3 razy  

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-25, 10:35    [Cytuj]

BZDURA TOTALNA!!!! ..... :!: ... to jest ŻYJĄCE FORUM.... :!: .. a nie jakiś mechaniczny poradnik...... :evil: .... dowcipkowanie na poszczególnych tematach, wpisuje się jak najbardziej w formułę dyskusji na każdym forum....... inaczej będzie to SZTYWNY TRUP... :!: ..... zajrzy TUTAJ tylko ktoś, kto w łatwy sposób ( na leniwca), chce zdobyć jakąś, aktualnie potrzebną mu wiedzę....... bez zaineresowania czynnym udziałem........ a jak będzie musiał "przebrnąć" przez OT-y, to zada pytanie i tym samym wciągnie się w dyskusję........ :!:
Do OT-ów należy i trzeba przenosić zwykłe "pyskówki"........ :evil:
RĘCE PRECZ OD DOWCIPÓW!!!!........ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ... niech zostaną na swoich miejscach..... :evil:
Ostatnio zmieniony przez Bodo 2010-09-25, 10:36, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2010-09-25, 10:58    [Cytuj]

Bodo Ja poddaję temat do dyskusji, a Ty tak radykalnie... :mrgreen: :mrgreen:

Rozumiem Twoje podejście do forum też takiego potrzebuję, ale.... nie przekonujesz mnie do końca.

Wiele tematów jest zakładanych czysto merytorycznie. I jako użytkownik forum chciałbym mieć możliwość znalezienia informacji, której się spodziewam po tytule tematu.
Często posty po czasie znacząco odbiegają od tematu za sprawą nawiązania i rozwinięcia innej myśli zawartej w kontekście właściwego tematu. Często za sprawą humoru, wyśmiewania, pyskówek itp.
Jeżeli szukając odpowiedzi znajdę mega długi wątek z większością treści nie merytorycznej to co robię - zakładam kolejny wątek dotyczący tego samego, ale wolny od śmieci.

W ten sposób w krótkim czasie przy rosnącej ilości użytkowników stworzy się bałagan, w którym nie będzie można nic znaleźć.

Dlatego uważam, że warto oddzielić wątek towarzyskiej dyskusji zrodzonej z wątku głównego od merytorycznej treści tego wątku.
Ostatnio zmieniony przez pough 2010-09-25, 10:59, w całości zmieniany 2 razy  

DAREK_WYSZKÓW

Wysłany: 2010-09-25, 11:01    [Cytuj]

BODO <> już mamy klka dni jesieni <> a tu prawie cały post na ŻÓŁTO
;-) :-> :-) :mrgreen: :lol:

Na sąsiednim forum wprowadzono DYKTATURĘ ...
i co ... boją się pisać <> kilka osób odeszło ...

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2010-09-25, 11:06    [Cytuj]

DAREK_WYSZKÓW napisał/a:
BODO <> już mamy klka dni jesieni <> a tu prawie cały post na ŻÓŁTO
;-) :-> :-) :mrgreen: :lol:

Na sąsiednim forum wprowadzono DYKTATURĘ ...
i co ... boją się pisać <> kilka osób odeszło ...

Dyktatura - czyli karanie ostrzeżeniami. Ja tutaj tego nie proponuję. Nie piszę aby karać tych co odbiegną od tematu. Niewielkie OT OK ale czasami wątki same zmieniają tematy.
Otwierasz wątek a czytasz o zupełnie czymś innym.

DAREK_WYSZKÓW

Wysłany: 2010-09-25, 11:18    [Cytuj]

W temacie p. Robsona było wszystko na temat

w klapkach oraz na boso <> ponieważ pod schodkiem były ukryte przełączniki do ogrzewania które chyba kopnięcie spowodowało spięcie
czego rezultatem był brak zasilania prądu na jachcie
patrz post pierwszy wątku w pierwszych zdaniach ...
..........STĄD ta troska i pomysł chodzenia boso ( bo gołą_nagą stopą mocno nie kopnie się ... )

drugi problem z GWIAZDOBLOKAMI <> też ciekawy <> w trosce o parkowanie
bo zamiast się de_nerw.....ć ) można zaproponować

słuchajcie jest forum.mazury.info.pl.pl jest NAS tu kilkaset osób
wysyłamy zapytanie do Eko Mariny:
Do czego służą te KLOCKI i byłoby po sprawie ...

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-25, 11:22    [Cytuj]

pough napisał/a:
..... Jeżeli szukając odpowiedzi znajdę mega długi wątek z większością treści nie merytorycznej to co robię - zakładam kolejny wątek dotyczący tego samego, ale wolny od śmieci....... .

( podkreślenie moje -Bodo)

I o to włąśnie chodzi, aby zakładać nowe wątki..... odświeżanie wątków co jakiś czas wpływa b. korzystnie na starych forumowiczów i pozwala zdobyć informacje nowym....... po za tym...... zdania, wypowiedziane w starym wątku, nie muszą być aktualne..... wszak ludziska z wiekiem, zmieniają światopogląd...... :mrgreen: ..... i ta sama osoba, może mieć już, zgoła odmienne doświadczenia..... ;-)
Jeżeli nowy forumowicz zada pytanie, to automatycznie będzie uczestniczył w dyskusji forum.......
Po co nam systematyczny porządek?........ aby ograniczyć dyskutantów?...... to wbrew założeniom forumowym...... :evil:

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-25, 11:26    [Cytuj]

DAREK_WYSZKÓW napisał/a:
W temacie p. Robsona było wszystko na temat

w klapkach oraz na boso <> ponieważ pod schodkiem były ukryte przełączniki do ogrzewania które chyba kopnięcie spowodowało spięcie
czego rezultatem był brak zasilania prądu na jachcie
patrz post pierwszy wątku w pierwszych zdaniach ...
..........STĄD ta troska i pomysł chodzenia boso ( bo gołą_nagą stopą mocno nie kopnie się ... )

drugi problem z GWIAZDOBLOKAMI <> też ciekawy <> w trosce o parkowanie
bo zamiast się de_nerw.....ć ) można zaproponować

słuchajcie jest forum.mazury.info.pl.pl jest NAS tu kilkaset osób
wysyłamy zapytanie do Eko Mariny:
Do czego służą te KLOCKI i byłoby po sprawie ...

Darek!.... forum nie jest od rozwiązywania tego typu rebusów.... :mrgreen: ... tylko m.in od komentowania, nawet złośliwego, rzeczy, które wydają się nam irracjonalne ( jak w tym przypadku).....

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2010-09-25, 11:29    [Cytuj]

bodo napisał/a:
pough napisał/a:
..... Jeżeli szukając odpowiedzi znajdę mega długi wątek z większością treści nie merytorycznej to co robię - zakładam kolejny wątek dotyczący tego samego, ale wolny od śmieci....... .

( podkreślenie moje -Bodo)

I o to włąśnie chodzi, aby zakładać nowe wątki..... odświeżanie wątków co jakiś czas wpływa b. korzystnie na starych forumowiczów i pozwala zdobyć informacje nowym....... po za tym...... zdania, wypowiedziane w starym wątku, nie muszą być aktualne..... wszak ludziska z wiekiem, zmieniają światopogląd...... :mrgreen: ..... i ta sama osoba, może mieć już, zgoła odmienne doświadczenia..... ;-)
Jeżeli nowy forumowicz zada pytanie, to automatycznie będzie uczestniczył w dyskusji forum.......

No OK. Takie wytłumaczenie już mnie przekonuje...
bodo napisał/a:
Po co nam systematyczny porządek?........ aby ograniczyć dyskutantów?...... to wbrew założeniom forumowym...... :evil:

Jednak tego nie jestem do końca pewien... Nie znam się...

DAREK_WYSZKÓW

Wysłany: 2010-09-25, 11:30    [Cytuj]

do postu BODA
Tak, tak, wiem, wiem ;-)
Ostatnio zmieniony przez DAREK_WYSZKÓW 2010-09-25, 11:30, w całości zmieniany 1 raz  

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-25, 11:42    [Cytuj]

pough napisał/a:
....
bodo napisał/a:

To napiszę jak ja to widzę...... :-D ..... niezarejestrowany, o statusie "Gość", szuka informacji na forum........ i mamy dwa wyjścia:

I wyjście:
Znajduje interesujący Go temat....... czyta.... otrzymuje potrzebną informację...... zamyka komputer...... następny raz zajrzy, jak będzie potrzebował innej wiedzy....... The End..... :mrgreen:

II wyjście:
Szuka wiedzy na interesujący Go temat....... brnie przez OT-y, które "robią" luzacko - koleżeńską atmosferę na forum...... i teraz mamy dwa wyjścia:

I wyjście:
Doczytuje się do potrzebnej informacji...... zamyka komputer..... jednak zapamiętuje Nasze forum, bo odpowiadnie są, forma i atmosfera....... :-D .... więc kiedyś Tu wróci.......

II wyjście:
Niedoczytuje tych informacji....... jednak widzi, że forum jest dla niego OK....... nie wsydzi się zadać pytania........ czyli loguje się pod własnym nickiem..... i tutaj mamy dwa wyjścia:.....
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Bodo 2010-09-25, 11:44, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2010-09-25, 11:47    [Cytuj]

Bodo. Z tymi 2 wyjściami to wiesz jaka puenta jest.... :mrgreen:

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2010-09-25, 12:25    [Cytuj]

Bodo. Jak Cię lubię i szanuję, tak nie do końca zgadzam się z tym, co napisałeś.

Masz rację: Forum jest do ględzenia o rzeczach i problemach mniej lub bardziej istotnych. Forum tworzą użytkownicy i każdy ma prawo do wyrażania swoich myśli nieuczesanych. Moderator jest od tego aby pilnować porządku (w tym przypadku moja skromna osoba).

Mój punkt widzenia: Na forum po to zostały założone kategorie, aby z nich korzystać - dzięki temu osoba szukająca informacji/porady (po to też jest forum) ma łatwiej i dzięki temu może potrzebną informację znaleźć właśnie na naszym forum. Kategoryzacja podnosi wartość merytoryczną dyskusji.
Jeżeli w dziale nt. jachtów znajdą się informacje dot. np. kulinariów - to jaki sens ma taka kategoria?

Moja prośba jest związana z tym, aby dbać o mój czas. Forum rozwinęło się na tyle, że ilość postów osiągnęła wartość niemożliwą do śledzenia wszystkich wątków dla mnie jako moderatora. Poza administrowaniem forum mam masę innych zajęć - stąd moja prośba, aby ułatwić mi zadanie. Tyle i tylko tyle.

Nie mam do nikogo pretensji za 'offtopowanie' - mi też się to zdarza. Dobrze byłoby jednak tworzyć więcej wątków na określone tematy - to spowoduje, że dyskusja na naszym forum będzie i 'wielotematyczna' i uporządkowana ;-)

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-25, 13:26    [Cytuj]

Doskonale Ciebie, Zbyszku rozumiem...... i popieram to co piszesz...... :-D ... gdybyśmy byli jednomyślni,..... jak to pisują "klasycy" tego forum - "wgłaszali jedynie słuszne poglądy"..... to marne byłoby TO FORUM..... :-D ...... ale nie zamierzam ułatwiać Tobie pracy...... ;-) :mrgreen: ..... w interesie TEGO FORUM...... :!: ...... co nie znaczy, że tematy mają się mieszać..... IMHO, tematy winny dotyczyć jednego wątku, w ramach którego, dopuszczalne jest dowcipkowanie..... nie powinny zbaczać na inne, z których można utworzyć nowy wątek....... np. temat o Maxusie 28, zboczył na przyczepy podłodziowe...... w tym wypadku, aż prosi się o nowy wątek...... jednak wydzielanie dowcipów o butach w osobny temat?....... to będzie zbytnio "uczesane".....
Apropos Twojego czasu pracy......... może, chciałbyś skorzystać z bezpłatnej pomocy forumowiczów?........ przypuszczam, że chętnie będą "pilnować" poszczególnych tematów..... może nie jako moderatorzy z prawem ingerencji, ale śledzący te tematy i zwracający Tobie na nie uwagę?......... np. po uprzednim zwróceniu uwagi w danym temacie : " proponuję/proszę wrócić do tematu Maxusa 28 oraz otworzyć nowy wątek traktujący o przyczepach"..... ?
Ostatnio zmieniony przez Bodo 2010-09-25, 13:28, w całości zmieniany 1 raz  

DAREK_WYSZKÓW

Wysłany: 2010-09-25, 13:58   Propozycje ... [Cytuj]

bodo napisał/a:
Apropos Twojego czasu pracy......... może, chciałbyś skorzystać z bezpłatnej pomocy forumowiczów?........ przypuszczam, że chętnie będą "pilnować" poszczególnych tematów.....

Od jutra Plitkin zaczyna Moderowanie na innym forum
może za pewien czas poda wskazówki i TUTAJ jak nabędzie doświadczenia
z tej drugiej strony ...
Moim zdaniem można umieszczać filmy i dyskutować na ich temat
ja b dużo skorzystałem z tych wypowiedzi na temat :
Omegi wchodzącej podczas dużej fali i silnego wiatru na Niegocinie
i aż się b zdziwiłem i podziwiałem że tyle jest komentarzy i każdy ma inny schemat
działań w danej sytuacji
.............................
Zdjecia też gdzieś widziałem na temat nieodpowiedniego cumowania w portach
w/g mnie b pomocne

<|KadetOmega

Wysłany: 2010-09-25, 17:35    [Cytuj]

:-D
Odpalam po pracy forum a tam nowy temat..,,OT...itd..''
Zboczenie zawodowe, od razu zarowka..czyzby jakis konkret? W pracy ,,OT'' to ocena techniczna :lol: ....
Pozdrawiam!

aa1975
Adam

Wysłany: 2010-09-27, 13:35    [Cytuj]

No to i ja wtrynię swoje trzy grosze w tym temacie.
bodo napisał/a:
pough napisał/a:
....
bodo napisał/a:

.
.
.
II wyjście:
Niedoczytuje tych informacji....... jednak widzi, że forum jest dla niego OK....... nie wsydzi się zadać pytania........ czyli loguje się pod własnym nickiem..... i tutaj mamy dwa wyjścia:.....
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

III wyjście:
stwierdza że forum jest rozwlekłe, nie można znaleźć interesującej informacji i w ogóle strata czasu. Idzie szukać informacji gdzie indziej, bo nie ma czasu.

Ech, nagrabie sobie, ale co tam.

To forum jest fajne, lubię je czytać, ale argumenty są zarówno po stronie Bodo jak i Pougha i Admina. Trochę dyscypliny by się jednak przydało. To co dalej napiszę to będzie napisane z pozycji stałego bywalca. Bywalec z reguły wie co gdzie było, albo mniej więcej wie, więc brak porządku może być mniej odczuwalny dla niego. Jednak dla nowego albo okazyjnego użytkownika to trochę momentami może być irytujące jak nie można znaleźć ważnej informacji, tymbardziej ze sie wie, że ona tu na pewno jest. Ja to forum zaczynałem czytać kiedyś, bo mogłem tu znaleźć ważne dla mnie informacje (teraz je czytam z powodów towarzyskich i społecznosciowych, informacje wyłapuję przy okazji, bo inaczej nie da rady). Od tamtej pory forum zmieniło charakter na bardziej towarzysko-*SPAM*. Staliśmy się czymś w rodzaju społecznosci. Ja rozumiem Bodo że forum to coś dynamicznego i nie ma sensu tłamsić dyskusji, to prawda, zgadzam się, nie ma sensu bo to istota forum dyskusyjnego. Jednakże przydało by się też żeby na forum można było łatwo znaleźć informacje. Może utworzyć dział towarzyski, albo po prostu przestrzegać pewnych zasad. Na przykład jak jest temat o Maxusach, a chcemy pogadać o sensie pływania dużymi jachtami, to utworzyć nowy wątek, a w tym miejscu tematu o Maxusach dać jaiś link do tego nowego wątku. W sumie Admin ostatnio dobrze reaguje robiąc nowe tematy z OTopów.

Kilka rzeczy:
-> ludzie po kilkanaście razy pytają się o to samo w kilkunastu wątkach na ten sam temat i dostają takie same (lub prawie takie same) informacje/odpowiedzi.
-> jaki temat by się nie czytało, to w sumie każdy jest na, albo dryfuje do tych samych kilku tematów dominujących na forum:

- kupy
- koromysła
- kiepskie cumowanie

Człowiek wchodzi na forum żeby przykładowo poczytać opinii o danym jachcie, bo ma za kilka dni rejs i potrzebuje ważnych informacji o stateczności itp, a jest zmuszony do przebrnięcia przez tytaniczną (i z jego punktu widzenia nic nie wnoszącą) dyskusję o kupach, koromysłach itp, panu kierowniku z przystani AZS na Zegrzu, albo ma odpowiedź typu: "fajny jacht, polecam", z której nie wywnioskuje nic o nautyce ani stateczności bo każdy lubi co innego i dla kazdego fajny oznacza cos innego (to już bardziej o stylu odpowiedzi).

Cytat:

Co do tego nie wstydzenia się zadawania pytań, to nie wiem czy zauważyliście, ale często pojawia się ktoś nowy, nie może znaleźć informacji, więc zadaje pytanie zakładając nowy wątek i zostaje objechany za to że sobie nie znalazł tekstem typu: "taki temat już był, prosimy o uważne czytanie forum przed zadaniem pytania, kolego". Czasem okazuje sie, ze faktycznie temat był omawiany, ale jako OT do zupełnie innego tematu, albo ma odpowiedzi typu... <czytaj powyższe>.
Ostatnio zmieniony przez aa1975 2010-09-27, 14:26, w całości zmieniany 13 razy  

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-27, 18:48    [Cytuj]

Tak Adam...... bardzo dobrze, że forum rozwija się....... świadczą o tym błedy w jego funkcjonowaniu o których piszesz...... każdy z nas ma subiektywną wizję pt. "jak to powinno funkcjonować"...... i dlatego to jest forum żyjące........ każdy czuje się tutaj gospodarzem, co przy zachowaniu szacunku dla innych, nadaje niesamowitą atmosferę...... :-D
P.S. Mnie też nie podoba się odsyłanie pytających do już istniejących wątków...... szczególnie jeżeli są to nowi na forum........ aż strach się bać, ilu będzie tych "odsyłaczy" jak wszystko będzie poukładane....... :mrgreen:
P.S. 2 IMHO, Adminowi potrzebna jest już pomoc, któregoś z forumowiczów...... dla dobra forum.....

<|KadetOmega

Wysłany: 2010-09-27, 18:54    [Cytuj]

A moze jesli ktos jest gdzies kierowany na kakretny watek...to moze go mu po prostu podac?
Doslownie i w przenosni tylko do wklejenia strone....
Mysle ze to troszeczke uporzadkuje wypowiedzi... ;-)

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-27, 19:02    [Cytuj]

O to chodzi..... aby pomagać, a nie opędzać się przed natrętami....... :-D

[ ODPOWIEDZ ]