FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oszukani przez Reda Yachts
Autor Wiadomość
Inex

Wysłany: 2010-09-17, 10:33    [Cytuj]

Jeśli chodzi o sprawy wynagrodzeń dla pracowników, to zajmuje się nimi ( czynnie ) od 20 czerwca tego roku, jednak znam przypadki braku zapłaty wynagrodzeń dla pracowników z wcześniejszego okresu. Jeśli chodzi o niezapłacone faktury vat, niezapłacone składki ZUS itp- to zajmuję się tym czynnie od listopada zeszłego roku ( składki zus nie były opłacane dla niektórych pracowników od miesiąca październik 2009r). Ogólnie okres mojego zainteresowania firmą Reda Y. to od 1 września 2009r do dnia dzisiejszego ( okres w którym pani Wioletta prowadziła tę firmę ). Oczywiście nie ograniczam się na tym- tyle mogę napisać.

Wiem, że kilku byłych pracowników i kontrahentów tej firmy waha się nad złożeniem pozwu. Warto dochodzić swoich praw w sądzie, sprawy w sądzie pracy (o zapłatę) trwają nie dłużej niż 2 miesiące ( czas oczekiwania na rozprawę )- i zwykle kończą się na 1 rozprawie, pracownik nie ponosi żadnych kosztów procesu. Całością kosztów obciążany jest dłużnik- czyli były pracodawca.

Wyrok 2 rewers [50%].jpg
Plik ściągnięto 840 raz(y) 189,9 KB

wyrok 2x [50%].jpg
2 wyrok przeciwko Reda Y.
Plik ściągnięto 908 raz(y) 254,75 KB

Wyrrok 1 [50%].jpg
1 wyrok przeciwko Reda Y.
Plik ściągnięto 885 raz(y) 270,97 KB

Ostatnio zmieniony przez Inex 2010-09-18, 08:59, w całości zmieniany 8 razy  

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2010-09-17, 11:26    [Cytuj]

Czyli na ostatnich targach to już była agonia definitywna... Nabrać zaliczek i spadać. Duże stoisko miało zamydlić oczy...

gideon

Wysłany: 2010-09-21, 10:23    [Cytuj]

Tych wyroków będzie coraz więcej. Niedługo uprawomocnią się moje roszczenia. Szkoda tylko P. Wioli, jako osoba nieświadoma została wysterowana przez P. Waldka.

homer

Wysłany: 2010-09-21, 17:17    [Cytuj]

to ja chyba jako jeden z ostatnich wyrwałem od nich skorupę ale łatwo nie było

Tak z innej beczki
Jestem teraz w Norwegii i tu żeby mieć pracowników trzeba zdeponować kwotę
wartości kilkumiesięcznych świadczeń pracowniczych W razie problemów urząd po prostu wypłaca pensje z tych depozytów Zero stresu i żadnych sądów A znając życie to p. Waldek jest goły p.Wioletta nie ma nic więc generowane są tylko stres i koszta sądowe

$eba

Wysłany: 2010-09-22, 11:42    [Cytuj]

google twoim przyjacielem jest :-D
trzeba wpisać, cytuję : "Jak Waldek dyma na kasie swoich Klientów"
link już nie działa ale kopia jeszcze jest ;-)

Ponieważ ostatnio oświadczenia są w modzie, ja również chciałbym oświadczyć że nie mam nic wspólnego z firmą R. a na informacje w internecie trafiłem całkowicie przypadkowo :mrgreen:

Inex

Wysłany: 2010-09-29, 10:08    [Cytuj]

W zeszłym tygodniu Sąd Rejonowy w Giżycku ( IV Wydział Pracy ), wydał kolejny nakaz zapłaty dla "Redy" na kwotę przekraczającą 5000 zł. W kolejce na rozpatrzenie przez Sąd czekają następne pozwy byłych pracowników i innych wierzycieli. Teraz pan Waldek próbuje uruchomić produkcję "Vivy". Panie Waldku, życzę panu powodzenia. :)

gideon

Wysłany: 2010-09-30, 22:27    [Cytuj]

To już lawina przed którą nie ucieknie. Ciekawe kiedy ruszą sprawy KARNE.
A VIVY nie ma prawa produkować ponieważ formy nie są jego tylko Sasanki Yacht.
Sasanka czyni starania o odzyskanie form bo o zapłacie nie ma co marzyć.
Waldzio wywiózł formy z Kruklanek do Pieczarek a z Pieczarek w niewiadome miejsce. W tej chwili trwa ustalanie miejsca pobytu form w celu ich zabezpieczenia do momentu wyjaśnienia sporu.
PS. Co za TYPEK :evil:

Inex

Wysłany: 2010-10-08, 13:13    [Cytuj]

Zapraszam wszystkich oszukanych i wierzycieli firmy Reda Yachts na posiedzenie Sądu Rejonowego w Giżycku (ul. Warszawska 28), które odbędzie się w dniu:

9 listopada 2010r. o godzinie 10:00 w sali nr 4. Swoją obecność na posiedzeniu zapowiadają pani Wioletta oraz pan Waldemar!

Będą dowodzić w sądzie, iż oni wszystkim byłym pracownikom wypłacili należne im wynagrodzenie za pracę. A osoby, które ich pozwały do sądu to hochsztaplerzy, oszuści i krętacze :)

Panie i panowie , warto skorzystać z okazji i spotkać się z nimi "oko w oko". To może być jedyna szansa aby się z nimi spotkać i zapytać o swoje wierzytelności.
Ostatnio zmieniony przez Inex 2010-10-08, 13:18, w całości zmieniany 6 razy  

~bronek
żeglarz/wędkarz

Wysłany: 2010-10-08, 16:39    [Cytuj]

Inex napisał/a:
Zapraszam wszystkich oszukanych i wierzycieli firmy Reda Yachts na posiedzenie Sądu Rejonowego w Giżycku (ul. Warszawska 28), które odbędzie się w dniu:

9 listopada 2010r. o godzinie 10:00 w sali nr 4. Swoją obecność na posiedzeniu zapowiadają pani Wioletta oraz pan Waldemar!

Będą dowodzić w sądzie, iż oni wszystkim byłym pracownikom wypłacili należne im wynagrodzenie za pracę. A osoby, które ich pozwały do sądu to hochsztaplerzy, oszuści i krętacze :)

Panie i panowie , warto skorzystać z okazji i spotkać się z nimi "oko w oko". To może być jedyna szansa aby się z nimi spotkać i zapytać o swoje wierzytelności.

pomijając juz czy to oszuści czy nie ty możesz takie rzeczy umieszczać w internecie ? :roll:
tak pytam z ciekawośći 8-)

Inex

Wysłany: 2010-10-08, 17:53    [Cytuj]

Oczywiście , rozprawa jest jawna. Nie może być tak, że osoby które ukrywają się przed Inspekcją Pracy i "rąbią" uczciwych ludzi ( byłych pracowników i innych wierzycieli ) na kasie czują się bezkarni. Ostrzeżenie środowiska biznesowego i ewentualnych przyszłych pracowników tej firmy- jest jak najbardziej w interesie społecznym. Z tego co wiem, to nawet administrator tej strony ma jakieś roszczenia do Redy. Wyroki sądowe mówią same za siebie - sąd się nie myli... .

krystek

Wysłany: 2010-11-09, 13:32    [Cytuj]

Niestety oprócz licznej grupy wierzycieli i pracowników ani Pani Wioletta ani Pan Waldemar nie raczyli stawić się w Sądzie. Następna rozprawa odbędzie się dnia 7.12.2010r. w Sądzie j.w. i będzie trwała od 12 do 14 o ile pozwana się stawi.
Zapraszamy zainteresowanych.

Marecki99

Wysłany: 2010-11-09, 18:36    [Cytuj]

Bardzo dobry temat. Może dzięki temu mniej ludzi zostanie oszukanych! Dajcie znać jak postępy ze sprawą tych oszustów!!

Inex

Wysłany: 2010-11-27, 09:12    [Cytuj]

Komunikat dla byłych pracowników i wierzycieli firmy Reda Yachts:

1. W dniu 30 listopada 2010r. od godziny 9:30 w sali nr 4 odbędą się dwa posiedzenie Sądu Rejonowego w Giżycku przeciwko Reda Yachts. Swoją obecność zapowiadają pani Wioletta i pan Waldemar.

2. W dniu 7 grudnia 2010r. od godziny 12:00 w sali nr 4 odbędą się 3 posiedzenia Sądu Rejonowego w Giżycku przeciwko Reda Yachts. Swoją obecność zapowiadają pani Wioletta i pan Waldemar.

Zapraszamy wszystkich poszkodowanych wierzycieli oraz lokalne media. Być może tym razem pani Wioletta i pan Waldemar stawią się na wyznaczone rozprawy, jeśli nie- to zapewne będzie wniosek wierzycieli o przymusowe doprowadzenie pani Wioletty i pana Waldemara przed Sąd Rejonowy w Giżycku.

kkulczyk

Wysłany: 2010-11-27, 22:11    [Cytuj]

Witam

Tak sobie wyczytuję i mam pytanie czy jeśli osoby z firmy Reda się nie stawią, to znowu rozprawy nie będzie ?

A co z ewentualnymi kosztami jakie musieli ponieść dojeżdżający na miejsce, kto za to zwraca?

W sumie jeśłi wszyscy zostali przesłuchani, to po co czekać na firmę Reda, nie można zaocznie rozprawy przeprowadzic?

Jeśłi nie to jest to jakas głupota.

Swoją drogą jak słyszę, że za każdym odroczeniem kryją sie zwolnienia lekarskie ( niekoniecznie w tej sprawie ), to czy nie łatwiej przyjrzeć się lekarzom wystawiającym zwolnienia i w przypadku nieprawidłowości ukarać ich tak dokliwie, żeby w przyszłości ich kolegom nawet nie przyszło do głowy łapać się takich tematów ?

gideon

Wysłany: 2010-11-30, 11:02    [Cytuj]

Nie było by najlepiej jak by GADZINĘ teraz zamknęli. Bo jak pooddaje długi?. Teraz to już tylko go piekło czeka. Słyszałem że już go PIECZE :mrgreen:

Inex

Wysłany: 2010-12-19, 09:20    [Cytuj]

gideon napisał/a:
Nie było by najlepiej jak by GADZINĘ teraz zamknęli. Bo jak pooddaje długi?. Teraz to już tylko go piekło czeka. Słyszałem że już go PIECZE :mrgreen:

No i wykrakałeś - zatrzymali Waldusia. W sumie to było do przewidzenia, zbyt wiele "grzeszków" miał koleś na sumieniu. Teraz łatwiej będzie zlokalizować jego majątek, bo nie będzie miał możliwości aby go ukryć.
Ostatnio zmieniony przez Inex 2010-12-19, 09:27, w całości zmieniany 4 razy  

jura

Wysłany: 2011-01-09, 23:39    [Cytuj]

Dzisiaj dopiero znalazłem ten temat. Nie dawno ktoś proponował mi pracę w mojej okolicy. Widziałem formy, moim zdaniem to Viva 700 ale mogę się mylić. Nie chciałbym wyrządzić szkody, jeżeli to uczciwi ludzie. Mam pytania: Czy istnieje tylko jeden komplet form i czy tylko jedna firma ma prawa do produkcji skorup do tych jachtów?

GTB

Wysłany: 2011-01-10, 07:18    [Cytuj]

Na *ocenzurowano_automatycznie* skorupy Vivy 700 oraz Twistera oferuje ktoś z Torunia ( asortyment podobny do Redy ). W mojej okolicy ktoś kupował u nich kompletną skorupe Vivy w grudniu i z tego co się orientuje już ją odebrał . Ponoć na miejscu mieli wiele folderów reklamowoych Reda Yachts a kopyta były przywożone z Mazur ( nie mieli wkładki 6 osobowej bo ponoć ta forma została na Mazurach ).
Nie zdziwiłbym się jakby to były te same formy , wszak form komornikowi nie udało się zająć w siedzibie Redy.
Sprawnie działająca prokuratutra powinna to sprawdzić przy okazji toczącej się sprawy , ale to byłoby możliwe tylko w normalnym kraju - nie u nas.
Ostatnio zmieniony przez GTB 2011-01-10, 07:19, w całości zmieniany 1 raz  

gideon

Wysłany: 2011-01-11, 20:27    [Cytuj]

Formy należą do Panów M... ponieważ Waldzio za nie nie zapłacił. Sprawa odzyskania form w toku ( kwestia czasu ) - tle wiem. A policja źle zabezpieczyła formy w Pieczarkach. Dziwię się ludziom z pod Torunia że mają odwagę sprzedawać VIVĘ 700. Oni też pewnie bekną.
Ostatnio zmieniony przez gideon 2011-01-11, 20:28, w całości zmieniany 1 raz  

krystek

Wysłany: 2011-12-08, 19:31    [Cytuj]

Polskie Radio Olsztyn:

"Strona główna › Aktualności › Wyłudzali pieniądze na budowę jachtów
2011-12-07

Wyłudzali pieniądze na budowę jachtów

Do 8 lat więzienia za oszustwo grozi Waldemarowi Z. i jego konkubinie Wioletcie S. z Giżycka. Para prowadziła w mieście firmę produkującą i czarterującą jachty. W 2009 i 2010 roku oszukali swoich klientów na prawie 3 i pół miliona złotych.
jacht

Przyjmowali pieniądze na produkcję łodzi, ale ich nie robili. Niektórzy klienci, którym zbudowali jachty wcześniej, oddali łodzie w czarter firmie Waldemara Z. Po jakimś czasie jachty jednak zniknęły i do dziś nie wiadomo co się z nimi stało. Przed Sądem Okręgowym odbyła się kolejna rozprawa w tej sprawie. Następną zaplanowano na 5 stycznia."

http://www.ro.com.pl/aktu...budowe_jachtow/

[ ODPOWIEDZ ]