FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Radio i TV
Autor Wiadomość
Sosna

Wysłany: 2020-11-25, 13:21   Radio i TV [Cytuj]

Witam, potrzebuję porady, potrzebuję kupić radio 2din i TV 12V do łódki, na co powinnam zwrócić uwagę?, co jest sprawdzone?, co warto bo jest w rozsądnej cenie?. Fajnie gdyby radio miało bluetooth, a TV miał funkcję smart. Poradźcie proszę, podzielcie się swoimi doświadczeniami.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2020-11-25, 13:46    [Cytuj]

Jeśli masz dużo kasy (lub pływasz po słonym), to kup sprzęt zaprojektowany do pracy na jachcie. Jeśli mniej, może być "kamperowy". Jeśli jest Ci to obojętne, to zwykły sprzęt samochodowy też zda egzamin - np. można kupić urządzenie "all in one" - nazywa się to "radio samochodowe Android". Jest to tablet z funkcją RTV, internetem itp.

Na co zwrócić uwagę? Na pobór prądu, który na jachcie jest zawsze w cenie.

~Emill`76

Wysłany: 2020-11-25, 14:34    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Jeśli masz dużo kasy (lub pływasz po słonym), to kup sprzęt zaprojektowany do pracy na jachcie. .

Po co przepłacać ? ;-)

U mnie doskonale sprawdza się radio ( od 5 sezonów ) Clarion z blutooth FZ502E . TV 15" Mistral na 12 V . Doskonale działa i mało prądu pobiera , USB - kompatybilny z większością formatów audio - video .

<|MirekMors
MirekMors

Wysłany: 2020-11-25, 15:35    [Cytuj]

Z własnego doświadczenia odradzam Pioneera. Ma słaby wzmacniacz.

~Emill`76

Wysłany: 2020-11-25, 15:39    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:

Najważniejsze są głośniki i ich dobre umiejscowienie . Stworzenie odpowiedniego pudła rezonansowego - to podstawa , aby uzyskać porządny dźwięk . A czy to pioneer czy clarion czy sony ..... ? Sprawa drugorzędna .

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2020-11-25, 18:19    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:

Moc zmacniacza ma drugorzędne znaczenie, bo kabina jachtu nie jest salą koncertową. Duże wzmacniacze o niewatpliwe dobrym dźwieku pożerają dużo prądu, który podczas rejsu jest deficytowy, dużo ważą i zajmują sporo miejsca. Lepszym rozwiązaniem jest radio samochodowe z funkcją bluetooth i ewent. wifi. Montowane piecyków w jachcie raczej nie ma sensu.

Sławek

<|MirekMors
MirekMors

Wysłany: 2020-11-25, 21:23    [Cytuj]

Nie chodzi o dyskotekę ani o głośniki. Przy średnim wzmocnieniu zaczynały "charczeć". Polecam Kenwooda. Polecam też blutooth, ale ideałem byłby pilot. Niestety z BT i pilotem nie znalazłem.
O tv też myślałem, bo dużo siedzę na łódce, do tego sam. Ale kanały "naziemne" mi nie pasują...

Yapcco

Wysłany: 2020-11-25, 21:51    [Cytuj]

Ja w nowej łódce nie montowałem radia i głośników.
Mam głośnik bezprzewodowy BT marshall kilburn 2. Mały poręczny. Mogę słuchać w łódce, kokpicie czy przy ognisku. Pełna mobilność.

Muzykę puszczam z telefonu radio i streaming.

Pozdrawiam
Kuba

2FC1E54E-67AC-4E7B-BD07-C021C476DFA2.jpeg
Plik ściągnięto 14 raz(y) 163,8 KB

~Emill`76

Wysłany: 2020-11-25, 22:49    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:
Nie chodzi o dyskotekę ani o głośniki. Przy średnim wzmocnieniu zaczynały "charczeć". Polecam Kenwooda. Polecam też blutooth, ale ideałem byłby pilot. Niestety z BT i pilotem nie znalazłem.
O tv też myślałem, bo dużo siedzę na łódce, do tego sam. Ale kanały "naziemne" mi nie pasują...

Mirek , clarion FZ502E ma pilot i blutooth

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2020-11-26, 02:01    [Cytuj]

O gustach się nie dyskutuje, ale słuchanie "głośnika" przy ognisku, przynajmniej dla mnie, jest bardzo męczące. Lubię słuchać trzasków palącego się drewna. ;-)

~karcit

Wysłany: 2020-11-26, 07:44    [Cytuj]

O gustach się nie dyskutuje, ale słuchanie "głośnika" przy ognisku, przynajmniej dla mnie, jest bardzo męczące. Lubię słuchać trzasków palącego się drewna. ;-)

Zapomniałeś o gitarze. :mrgreen:

<|Tobo
Tobo

Wysłany: 2020-11-26, 07:57    [Cytuj]

Gitara nie. Krótko się pali, do tego nie powinno spalać się drewna lakierowanego ;-)

~karcit

Wysłany: 2020-11-26, 18:58    [Cytuj]

Złośliwiec ;-)

~Tomek J

Wysłany: 2020-11-28, 17:00    [Cytuj]

Tradycyjne analogowe radio (nawet stereofoniczne) przy cichym słuchaniu nie powinno zużywać więcej niż pół wata mocy. Tymczasem współczesny sprzęt samochodowy, wyposażany w końcówki o mocy idącej w dziesiątki a nawet setki watów plus wodotryski ułatwiające obsługę ale wcale nie konieczne do tego aby radio działało nawet przy zupełnym wyciszeniu pobiera 10 a nawet 100 razy tyle.

Tomek Janiszewski

~Tomek J

Wysłany: 2020-11-28, 17:03    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:
Nie chodzi o dyskotekę ani o głośniki. Przy średnim wzmocnieniu zaczynały "charczeć". Polecam Kenwooda.

Wzmacniacz który przy pełnej mocy (wystarczającej jednak do słuchania) nie charczy i nie żłopie tyle prądu co telewizor marki Rubin potrafi zbudować każdy radioamator starego chowu. No ale widać ta sztuka mocno już zanikła.

Tomek Janiszewski

~Emill`76

Wysłany: 2020-11-29, 09:41    [Cytuj]

Tomek J napisał/a:

Tradycyjne analogowe radio (nawet stereofoniczne) przy cichym słuchaniu nie powinno zużywać więcej niż pół wata mocy. Tymczasem współczesny sprzęt samochodowy, wyposażany w końcówki o mocy idącej w dziesiątki a nawet setki watów plus wodotryski ułatwiające obsługę ale wcale nie konieczne do tego aby radio działało nawet przy zupełnym wyciszeniu pobiera 10 a nawet 100 razy tyle.

Tomek Janiszewski

U mnie przy słuchaniu radia , z przyjemną głośnością "komfortową" , pobierany prąd jest o natęzeniu ok 0,8 A , czyli niespełna 10W . Jak cicho , to poniżej 0,5 A

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2020-11-29, 22:17    [Cytuj]

Cytat:

Nc+ go jest rozwiązaniem, pod warunkiem , że masz kompa i internet. Jak monitor w lapku za mały mżesz podłaczyć go pod telewizor lub większy monitor.

Sławek
Ostatnio zmieniony przez Sławek 2020-11-29, 22:17, w całości zmieniany 1 raz  

~Emill`76

Wysłany: 2020-11-30, 11:08    [Cytuj]

Sławek napisał/a:

Nc+ go jest rozwiązaniem, pod warunkiem , że masz kompa i internet.

Sławek

Albo wp pilot . Też sporo kanałów i taniej ....

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2020-11-30, 15:31    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
Sławek napisał/a:

Nc+ go jest rozwiązaniem, pod warunkiem , że masz kompa i internet.

Sławek

Albo wp pilot . Też sporo kanałów i taniej ....

ja na codzień korzystam z NC +, więc mam to w pakiecie. Przeważnie na wyjazdach staram się nie korzysatać z TV ( taki odpoczynek ), ale jak jest jakieś wydarzenie sportowe, które chce obejrzeć to wtedy jednak włączam.

Sławek

~Tomek J

Wysłany: 2020-11-30, 16:13    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:

U mnie przy słuchaniu radia , z przyjemną głośnością "komfortową" , pobierany prąd jest o natęzeniu ok 0,8 A , czyli niespełna 10W . Jak cicho , to poniżej 0,5 A

To i tak niemało. Stereofoniczne radio na Leśnym Dziadku, powstałe w wyniku całkowitej przebudowy starego Safari (de facto wykonania od podstaw całego układu elektronicznego z wykorzystaniem jedynie chassis i cewek strojeniowych z napędem i skalą) zużywa przy zasilaniu z 8 bateryjek NiMH (max. 10,8V) około 30mA przy zupełnym wyciszeniu, przy pełnej zaś mocy 2x1,5W nie więcej jak 0,45A i to przy założeniu że emitowany jest ciągły ton a nie sygnał muzyczny czy słowny. Swoje zużywać muszą (i to niezależnie od głośności) takie gadżety jak elektroniczna skala, pamięć stacji, automatyczne strojenie czy pilot. Ale to jeszcze nic: Siga 2 skarżył się swego czasu że jego radio wydzielało tyle ciepła że zakłócało pracę czujnika Trumny w wyniku czego musiał wybierać: albo radio albo ogrzewanie, póki nie odsunął czujnika od radia.

Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2020-11-30, 16:15, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]