FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: zenek
2020-11-14, 08:29
Ankieta konflikt rekreacyjny nad Jeziorem Mikołajskim
Autor Wiadomość
wodnykrzysztof

Wysłany: 2020-11-14, 00:04   Ankieta konflikt rekreacyjny nad Jeziorem Mikołajskim [Cytuj]

Dzień dobry wszystkim forumowiczom,

Jestem nowym uczestnikiem Forum, więc na początek chciałem się przywitać :)

Podczas ostatniej wyprawy na Mazury w tegorocznym sezonie z uwagi na pandemię koronawirusa w mniejszym zakresie czasu niż chciałem, zainspirowałem się do pisania pracy magisterskiej na temat Konfliktu rekreacyjnego nad Jeziorem Mikołajskim, z uwagi na to, iż sam zaobserwowałem pewne animozje ze strony różnych uczestników do siebie podczas pobytu i sytuacji konfliktowych z ich udziałem, staram się zbadać w ankiecie wpływ na faktycznych odbiorców. W pierwszym kroku chciałbym zebrać informacje w ankiecie.

Dlatego jeżeli ktoś ma ochotę to bardzo proszę o wypełnienie poniższej ankiety, a bardzo pomoże ona w prowadzeniu dalszych badan w pracy, a praca może przełoży się na pomysły jak temu zapobiegać, oczywiście po ustaniu pandemii.

Ankieta jest dostępna pod linkiem:

https://forms.gle/Hcqnimr5JMkoicMK9

Bardzo dziękuje za każda wypełniona ankietę i włożony w to czas :)

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2020-11-14, 11:50    [Cytuj]

W ankiecie nie ma słowa na temat ścieków spływających z jachtów do jeziora, ale widocznie z punktu widzenia młodego Poznaniaka większym problemem jest wulgarne słownictwo. :-P

<|Sza-man
Sza-man

Wysłany: 2020-11-14, 14:11    [Cytuj]

Popełniłem...a co...

wodnykrzysztof

Wysłany: 2020-11-14, 15:41    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
W ankiecie nie ma słowa na temat ścieków spływających z jachtów do jeziora, ale widocznie z punktu widzenia młodego Poznaniaka większym problemem jest wulgarne słownictwo. :-P

Myślę że jak najbardziej jest to ważne, każda cenna uwaga jest na wagę złota, w mojej pracy skupiam się w większym stopniu na konflikcie rekreacyjnym i dlatego pytania są tak skonstruowane, ale aspekt środowiska w tym jego zanieczyszczenie też nie jest mi obojętny i o nim również wspomnę w swojej pracy :)

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2020-11-14, 16:29    [Cytuj]

Co to jest "konflikt rekreacyjny"? Muszę przyznać, że współczesna nowomowa jest mi coraz bardziej obca. :oops:

~rba555

Wysłany: 2020-11-15, 09:19    [Cytuj]

To taki konflikt że jak chcę odpoczywać to inni drą ryja, a jak ja chcę drzeć ryja to innym to nie pasuje. Wieczna napinka taka. Ten za blisko przepłynął, ten ma wydech za głośny, ten ma jacht za duży, ten nie umie cumować, tamten nie ustąpił, tamta nie odpowiedziała na pozdrowienie, tamci mają głośne bachory, tamtym przeszkadza śmiech naszych bombelków, itd itp.

Co ciekawsze "konflikt rekreacyjny" badany jest na Mikołajskim, bo na innych akwenach "konflikt rekreacyjny" może przybierać inne formy.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2020-11-15, 16:49    [Cytuj]

rba555 napisał/a:
To taki konflikt że jak chcę odpoczywać to inni drą ryja, a jak ja chcę drzeć ryja to innym to nie pasuje. Wieczna napinka taka. Ten za blisko przepłynął, ten ma wydech za głośny, ten ma jacht za duży, ten nie umie cumować, tamten nie ustąpił, tamta nie odpowiedziała na pozdrowienie, tamci mają głośne bachory, tamtym przeszkadza śmiech naszych bombelków, itd itp.

Co ciekawsze "konflikt rekreacyjny" badany jest na Mikołajskim, bo na innych akwenach "konflikt rekreacyjny" może przybierać inne formy.

Za moich czasów to się nazywało po prostu chamstwem i zwalczało przy pomocy policji. Dziś policja wozi się drogocennym RIB-em w godzinach pracy, a po pracy zwalczanie chamstwa ma gdzieś. Zamiast zwyczajnie pogonić policjantów do pracy tworzy się opracowania naukowe.Coraz dziwniejszy jest ten świat. ;-)

~bronek
żeglarz/wędkarz

Wysłany: 2020-11-17, 10:08    [Cytuj]

konflikt rekreacyjny :roll:
ciekawie to ujęte.
na temat wypoczynku na Mikołajskim a konkretnie w wiosce mógłbym napisać na podstawie tegorocznego doświadczenia ale może oszczędzę szczegółów bo to był dramat :evil:

ps ankietę wypełniłem. jak mogę komuś pomóc why not. powodzenia
Ostatnio zmieniony przez bronek 2020-11-17, 10:12, w całości zmieniany 1 raz  

ArkadiuszRTS

Wysłany: 2020-11-17, 13:03    [Cytuj]

Widziałem głupsze ankiety robione do różnych prac licencjackich czy magisterskich. Moim zdaniem jest tu za dużo pytań otwartych co będzie problemem dla tworzącego ankietę. Ogólnie to najpierw ogólny focus i pytania otwarte, następnie jakaś teza/hipoteza, potem pytania zamknięte i doszczegółowienie w pytaniach otwartych ale rozumiem, że to jakaś uproszczona praca na zaliczenie a nie jakieś głębsze badanie socjologiczne.
A "konflikt" jest odwieczny bo jeden chce ciszy i spokoju, inny codziennej balangi. Kiedyś był o mniejszym natężeniu bo jednak był jakiś podział na miejsca imprezowe i te ciche, na te dla motorowodniaków i te dla bez silnikowców a sprzętów grających było mniej i nie miały takiej siły decybeli.
Ja tez zmiany widzę nad naszym Morzem Bałtyckim gdzie kiedyś jak chciałeś się zabawić to było Mielno czy Władek, na Mierzei Krynica ale już w takich Karwieńskich Błotach czy Kątach Rybackich był zupełny spokój. W ostatnich latach wszystko się zaciera i głośne balangi oraz przynoszący hałas i smród skuterowcy pojawili się też w tych jeszcze do niedawana cichych i spokojnych miejscowościach. I tu widzę problem bo uważam, że miejsce jest dla każdego i powinny być miejsca/jeziora w których przestrzega się zakazu pływania jednostkami motorowymi, przestrzega się braku dyskotek i zwalcza balangi jak i powinny być miejsca gdzie jasnym jest, że masz hałas skuterów, falowanie motorówek i wrzaski nocne. Tylko te miejsca powinny być oddzielone i jasno określone,

[ ODPOWIEDZ ]