FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy żelkot i co dalej...
Autor Wiadomość
viptrade

Wysłany: 2020-08-09, 09:51   Nowy żelkot i co dalej... [Cytuj]

Witam wszystkich na wstępie super społeczność tu stworzyliście BRAWO WY.

Na wstępie mieszkam w Norwegi zakupiłem ostatnio fajną łajbę Westkapp Family 20 rok 79 w opłakanym stanie hehh. Przeprowadzam całkowity remont i mam parę pytań do bardziej doświadczonych. Po wyjęciu z wody umyciu, usunięciu farby do żelkotu z dna zauważyłem małe pęcherzyki "osmoza" nie ma tego za dużo zeszlifowałem rozwierciłem te większe bąbelki i suszę w paru m miejscach mam przetarcie do zbrojenia/laminatu .

Teraz najważniejsze pytanie co dalej.

a) Nowa warstwa żelkotu zakończona topkotem i na to HEMPEL'S UNDERWATER PRIMER 26030 nie wiem czy na topkot będzie sie co cokolwiek trzymać bo parafina na powierzchni tworzy powlokę nieprzyczepną no i bariera osmotyczna raczej zadna.

b) Samo malowanie Hempel's High Protect II 35780 ale nie wiem czy to najlepsze rozwiązanie położyć farbę tylko na cienką warstwę startego żelkotu. Problem w tym ze tutaj w Norge nie ma piaszczystego dna jeśli łódka czegoś dotyka to jest to skała i kamienie taka farba na długo nie wystarczy bo chyba nie jest najtwardsza.

I pytanie czy nowy żelkot NPG stworzy barierę dla osmozy,( czy stosować NPG czy zwykły IZO) ?? przynajmniej na rok ?? po tym czasie mogę łódkę wyjąc wyszlifować pozbyć sie parafiny i pomalować Hempel's High Protect II 35780.

I pytanko czy HEMPEL czy SEAJET czy SEA LINE

Z góry dziekuje za pomoc. Wiem ze sporo jest w tym temacie juz napisane ale nie znalazłem odpowiedzi na konkretnie te pytania.

~Slaw

Wysłany: 2020-08-09, 17:19   Re: Nowy żelkot i co dalej... [Cytuj]

viptrade napisał/a:
Witam wszystkich na wstępie super społeczność tu stworzyliście BRAWO WY.

Na wstępie mieszkam w Norwegi zakupiłem ostatnio fajną łajbę Westkapp Family 20 rok 79 w opłakanym stanie hehh. Przeprowadzam całkowity remont i mam parę pytań do bardziej doświadczonych. Po wyjęciu z wody umyciu, usunięciu farby do żelkotu z dna zauważyłem małe pęcherzyki "osmoza" nie ma tego za dużo zeszlifowałem rozwierciłem te większe bąbelki i suszę w paru m miejscach mam przetarcie do zbrojenia/laminatu .

Teraz najważniejsze pytanie co dalej.

a) Nowa warstwa żelkotu zakończona topkotem i na to HEMPEL'S UNDERWATER PRIMER 26030 nie wiem czy na topkot będzie sie co cokolwiek trzymać bo parafina na powierzchni tworzy powlokę nieprzyczepną no i bariera osmotyczna raczej zadna.

b) Samo malowanie Hempel's High Protect II 35780 ale nie wiem czy to najlepsze rozwiązanie położyć farbę tylko na cienką warstwę startego żelkotu. Problem w tym ze tutaj w Norge nie ma piaszczystego dna jeśli łódka czegoś dotyka to jest to skała i kamienie taka farba na długo nie wystarczy bo chyba nie jest najtwardsza.

I pytanie czy nowy żelkot NPG stworzy barierę dla osmozy,( czy stosować NPG czy zwykły IZO) ?? przynajmniej na rok ?? po tym czasie mogę łódkę wyjąc wyszlifować pozbyć sie parafiny i pomalować Hempel's High Protect II 35780.

I pytanko czy HEMPEL czy SEAJET czy SEA LINE

Z góry dziekuje za pomoc. Wiem ze sporo jest w tym temacie juz napisane ale nie znalazłem odpowiedzi na konkretnie te pytania.

Ustalmy najpierw co masz zamiar położyć na uszkodzenia, bo zrozumiałem, że żelkot i topkot.
To są dwa specyfiki.
Jeżeli masz faktycznie żelkot, to nałóż na przygotowaną powierzchnię, połóż
folię bezbarwną i równo, np wałkiem, rozprowadź, pod folią żelkot, wyjdzie idealnie gładka powierzchnia, jak z formy.
Uwaga, on spływa, zatem nieco trudności.
Topkot, jak farba.
Oba specyfiki, to różna gęstość, zatem dobierz to, do powierzchni, czyli pion czy poziom.
Jak poziom, to żelkot.
Dalej, to standard, zgodnie z zaleceniami producenta farby, przygotowanie powierzchni.
Natomiast, topkot, sam schnie, bez odcinania powietrza, pod warstwą parafiny.
Wówczas, trzeba zeszlifować ją, przed malowaniem.
Żelkot tylko od tłószczasz.
Obie metody do tego samego prowadzą, tylko stopień trudności, w położeniu i zaschnięciu je dzieli.
Ostatnio zmieniony przez Slaw 2020-08-09, 17:22, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]