FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jacht z zamykaną kabiną.
Autor Wiadomość
driver_szymo

Wysłany: 2019-12-15, 23:29   Jacht z zamykaną kabiną. [Cytuj]

Jako że powoli kończy się obecny rok, można powoli zacząć planować nowy sezon na mazurach. I jako że moje doświadczenie z czarterami jest mizerne to liczę że na forum znajdą się ludzie którzy pokierują. Planuję w tym roku przynajmniej jeden rejs gdzie będę potrzebował zamykaną kabinę. Po rozejrzeniu się po rynku wpadł mi w oko Twister 800/800N, i teraz zasadnicze pytanie czy ktoś ma doświadczenie czy w tej kabinie swobodnie wyspi się dwoje ludzi. A jeżeli nie to czy jest jakiś jacht z jedną kabiną który jest warty uwagi czy trzeba przeskoczyć od razu dwie klasy wyżej?

<|yavien

Pomogła: 9 razy
Wysłany: 2019-12-15, 23:48    [Cytuj]

driver_szymo, nie do końca rozumiem, co masz na myśli
Cytat:
czy jest jakiś jacht z jedną kabiną który jest warty uwagi czy trzeba przeskoczyć od razu dwie klasy wyżej

Ile osób miałoby płynąć w tym rejsie, o którym piszesz: "przynajmniej jeden rejs gdzie będę potrzebował zamykaną kabinę"?
Czy chodzi o zamykane koje w jachcie kabinowym? Wtedy: ile tych zamykanych koi potrzebujesz? Dla dorosłych (niektórzy pływają w parach i chodzi o intymność), czy dla dzieci (by spały na zamkniętej koi dziobowej i się nie budziły wieczorem, gdy załoga siedzi i gada w kambuzie)?
A może w ogóle chodzi o jacht kabinowy (w odróżnieniu od odkrytopokładowego), czyli taki jacht, na którym się i pływa w dzień, ale jest i kabina w której można przygotować posiłek, schować rzeczy, a także nocować?

driver_szymo

Wysłany: 2019-12-16, 00:00    [Cytuj]

W rejsie będzie brako udział 5 osób. W tym jedno małżeństwo i dla nich ma być zamykana koja(co miałem na myśli poprzez zamykaną kabinę bo tak jest napisane w ofertach wypożyczalni).

<|yavien

Wysłany: 2019-12-16, 00:18    [Cytuj]

Rozumiem, chodzi Ci więc o jacht kabinowy, który ma zamykaną co najmniej jedną koję, w której to małżeństwo będzie miało swoje miejsce oddzielone od reszty załogi. Myślę, że większość jachtów, które ma koję dziobową z drzwiami lub przesłoną, sprawdzi się w Twoim przypadku.
Można też rozważyć koję rufową, często jest wystarczająco przestronna dla dwóch osób i także zapewnia trochę intymności.

Niestety nie pływałam na Twisterze 800/800N, więc nie wiem, jak się sprawdza zamykana kabina dziobowa na tym jachcie dla dwóch osób (czy nie jest za ciasno - ja to w ogóle niezbyt wysoka jestem). Patrząc po wymiarach w kilku ofertach (sprawdź na stronie czarterodawcy, którego rozważasz, bo jachty mogą się różnić w zabudowie), wydaje mi się, że będzie w porządku.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-12-16, 00:46    [Cytuj]

yavien napisał/a:
Niestety nie pływałam na Twisterze 800/800N, więc nie wiem, jak się sprawdza zamykana kabina dziobowa na tym jachcie dla dwóch osób (czy nie jest za ciasno - ja to w ogóle niezbyt wysoka jestem). Patrząc po wymiarach w kilku ofertach (sprawdź na stronie czarterodawcy, którego rozważasz, bo jachty mogą się różnić w zabudowie), wydaje mi się, że będzie w porządku.

Twistery nie są jachtami seryjnymi. Każdy egzemplarz ma inną zabudowę. Dlatego warto skontaktować się z armatorem i zapytać o wymiary oraz rodzaj zamknięcia.

Pływałem Twisterem, ale nie pamiętam tej koi. Poza tym jestem "z metra cięty", więc miejsca mam wszędzie pod dostatkiem. :-P

<|axa_man

Wysłany: 2019-12-16, 09:19    [Cytuj]

Pływałem na Twisterze 780, jeśli chodzi o koję dziobową to jest mała. Jeśli chodzi o koję rufową jest strasznie niska.

Nie wiem jak na Twisterze 800

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-12-16, 10:32    [Cytuj]

axa_man napisał/a:
Pływałem na Twisterze 780, jeśli chodzi o koję dziobową to jest mała. Jeśli chodzi o koję rufową jest strasznie niska.

Nie wiem jak na Twisterze 800

780 od 800-tki pod nie różni się zbyt wiele.

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2019-12-16, 10:59   Re: Jacht z zamykaną kabiną. [Cytuj]

driver_szymo napisał/a:
A jeżeli nie to czy jest jakiś jacht z jedną kabiną który jest warty uwagi czy trzeba przeskoczyć od razu dwie klasy wyżej?

Nie musisz skakać o dwie klasy wyżej ( czyli 3 kabiny :lol: ) , możesz przeanalizować Bingo 930 mające dwie zamykane kabiny , koje rufowe oraz kabinę na WC chemiczne.
Ja jednak wolę jachty bez zamykanych kabin , szczególnie te mniejsze.
Pozdrawiam

~Luke

Wysłany: 2019-12-16, 13:44    [Cytuj]

Ja mam Twistera 800 z zamykaną kabiną rufową. Moim zdaniem, ponieważ kabina jest bardzo niska, jest to kabina 1 osobowa. Jeżeli spały by tam 2 osoby, to ta głębiej nie wyjdzie bez wypuszczenia przez osobę bliżej wyjścia. Kiedyś co prawda spały tam podobno 2 osoby, ale ja sobie nie bardzo to wyobrażam :) Natomiast ja traktuję tę kabinę jako armatorską i mieszkam tam sobie jak pływam sam ze znajomymi.

~tomtom

Wysłany: 2019-12-16, 16:53    [Cytuj]

Zamykana kabina rufowa na Twisterze 800?? po pierwsze to co napisał Luke, po drugie mega klaustrofobia. Jeśli małżeństwo z Twojej załogi to np grotołazi - wyśpią się :-) . Jeśli nie - ciemność i ciasnota = zepsuty urlop ;-)
Rozwiązaniem jest zamykana kabina dziobowa - ma "wielkie okno" ;-) , które się dodatkowo otwiera i zapewnia świeże powietrze. Taką kabinę znajdziesz w wielu mazurskich jachtach czarterowych, nie tylko na T800.

<|yavien

Wysłany: 2019-12-16, 19:31    [Cytuj]

Może wyraziłam się nie dość ściśle, ale ja miałam na myśli kabinę rufową "ogólnie", nie na Twisterze ;-) . Z planów/zdjęć w czarterowniach widać wyraźnie, że w Twisterze kabina rufowa NIE jest dwuosobowa.

~Luke

Wysłany: 2019-12-17, 10:01    [Cytuj]

tomtom napisał/a:
Zamykana kabina rufowa na Twisterze 800?? po pierwsze to co napisał Luke, po drugie mega klaustrofobia.

Ja tę kabinę sobie bardzo chwalę, to nie jest tak, że zamykane jest samo "łóżko". Po wejściu mamy przedsionek, który mi (171 cm wzrostu) umożliwia nawet założenie spodni. Kabina rufowa obejmuje kawałek nadbudówki. Co nie zmienia faktu, że nad samą koją jest bardzo nisko. Ale przez te drzwi mam mniej miejsca w kuchni.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-12-17, 10:18    [Cytuj]

Luke napisał/a:
Po wejściu mamy przedsionek, który mi (171 cm wzrostu) umożliwia nawet założenie spodni.

Spodnie to ja zakładałem nawet w "maluchu" (to takie popularne kiedyś auto). :-D

driver_szymo

Wysłany: 2019-12-17, 19:30    [Cytuj]

No nic. Przynajmniej już trochę rozjaśniliście mi jak to wygląda. Bo do tej pory to moje doświadczenie opierało się na antili 22. Tam w dziobie się dobrze spało ale nie było żadnej ściany ograniczającej przestrzeń. Jeszcze trochę się rozejrzę. I coś będzie trzeba wybrać. Ale może ktoś kojarzy coś z zamykaną koją tylną tylko typowo 2 osobową. Tak żeby w nocy nie trzeba przechodzić przez tych śpiących ,, koło stołu"

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2019-12-17, 21:09    [Cytuj]

Dość pojemną koję rufową ma Antila 27. Ale każda koja podwójna rufowa nie pozwoli na komfort wyjścia załoganta położonego głębiej , bez budzenia tego załoganta leżącego bliżej.

driver_szymo

Wysłany: 2019-12-17, 21:16    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
Dość pojemną koję rufową ma Antila 27. Ale każda koja podwójna rufowa nie pozwoli na komfort wyjścia załoganta położonego głębiej , bez budzenia tego załoganta leżącego bliżej.

No to wiadomo. Ważne żeby nie trzeba budzić połowy załogi bo się chce wyjść. A właśnie o którejś antili mówili że to nie udany produkt. Nie czasem właśnie o 27?

<|dareq

Wysłany: 2019-12-17, 23:23    [Cytuj]

driver_szymo napisał/a:
artiosso napisał/a:

No to wiadomo. Ważne żeby nie trzeba budzić połowy załogi bo się chce wyjść. A właśnie o którejś antili mówili że to nie udany produkt. Nie czasem właśnie o 27?

Są dwie zabudowy Antilii 27 , starsza ma jedną kabinę rufową i ta jest ok a nowsze wersja mają dwie kabiny rufowe niby dwuosobowe ale to raczej dla szczupłych studentów i to piętrowo. :mrgreen: Ogólnie Antila 27 jest fajnym jachtem.

~najmita

Wysłany: 2019-12-18, 08:23    [Cytuj]

Zamykane kabiny na jachtach są głównie po to aby "trzymać" tam bałagan.

~Luke

Wysłany: 2019-12-18, 12:47    [Cytuj]

najmita napisał/a:
Zamykane kabiny na jachtach są głównie po to aby "trzymać" tam bałagan.

To też. :) Ale ja sobie bardzo chwalę zamykane kabiny i nie bardzo wyobrażam sobie jacht bez nich... Ten chrapie, ten chce sobie poczytać w nocy, a ten wstaje 3x do kibla, bo się browarów opił... A nasza kabinka zamknięta, spokój i cisza. :D

~najmita

Wysłany: 2019-12-18, 20:23    [Cytuj]

A w ogóle po co ta dyskusja? Wszystkie jachty są właściwie jedno-osobowe, no, najwyżej dwu-osobowe. Po co więc zamykane kabiny?

[ ODPOWIEDZ ]