FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach


Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ponad 1000 fałszywych sterników motorowodnych.
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Pomógł: 459 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 30609
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2010-05-31, 10:06   Ponad 1000 fałszywych sterników motorowodnych. [Cytuj]

Za pl.rec.zeglarstwo

Cytat:

Fala fałszywych patentów motorowodnych zalała Elbląg. Osoby, które posiadają pozwolenie na prowadzenie łodzi, mogły nigdy nie prowadzić łodzi. Prokuratura zatrzymała osoby podejrzane handlowanie uprawnieniami.

Osoby nie posiadające uprawnień mają prawo pływać jachtem nie przekraczającym 7,5 m długości, bądź łodzią z silnikiem o mocy do 10kW czyli około 13KM. Jeśli chcemy pływać większymi jednostkami lub łodziami o większej mocy silnika musimy posiadać odpowiednie uprawnienia. Patent musi być wydany przez Polski Związek Żeglarski (PZŻ) lub Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego (PZMWiNW). Jednak aby go otrzymać należy przejść kurs oraz zdać egzamin zarówno praktyczny jak i teoretyczny.

W Elblągu w przeciągu ostatnich dwóch lat, sternikami zostało ponad tysiąc osób. Kurs zakończony trudnym egzaminem za około 500 złotych, przyszli motorowodniacy zastąpili kupnem patentu. Za 300 złotych zostawało się sternikiem bądź starszym sternikiem.

Policjanci zatrzymali egzaminatora z Gdańska oraz dwóch mieszkańców Elbląga, którzy pośredniczyli w przekazywaniu pieniędzy. Śledczy również poszukują motorowodniaków, którzy w nielegalny sposób otrzymali patenty.


Źródło
 
 
[usunięte na prośbę]
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-31, 11:46    [Cytuj]

to widać słychać i czuć -szczególnie w sezonie na mazurach w okolicy giżycka i mikołajek. :-P
 
 
drzazy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-31, 13:23    [Cytuj]

No proszę ! Jak już muszą być te patenty to niech egzaminy i kwity wydaje państwo.Zupełnie nie rozumiem dlaczego cały czas cedują to na związki sportowe.W obecnej sytuacji prawnej zawsze tak będzie.A ja w tym roku będę na zalewie Wiślanym i kanałami płynę na Jeziorak i co teraz ?Strach się bać.
 
 
~plitkin
Stangret

Pomógł: 211 razy
Wiek: 41
Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 9785
Wysłany: 2010-05-31, 15:32    [Cytuj]

drzazy napisał/a:
No proszę ! Jak już muszą być te patenty to niech egzaminy i kwity wydaje państwo.Zupełnie nie rozumiem dlaczego cały czas cedują to na związki sportowe.


Nie boisz się, że wówczas poprostu przekształcą związek w państwową instytucję albo zatrudnią te same osoby i nadadzą im jeszcze większe uprawnienia?
 
 
drzazy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-31, 17:52    [Cytuj]

Plitkin po przeczytaniu Twojego posta oblał mnie zimny pot,takich czarnych scenariuszy moja wyobraźnia nie obejmuje.
 
 
Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-31, 18:03    [Cytuj]

Drzazy!... a Państwo Ciebie nigdy nie oszukało?....... szczęśliwiec z Ciebie!...... :mrgreen:
Wiara, że "ktoś" (np. Państwo), załatwi coś za Ciebie czy mnie, jest złudna i służy tylko do usprawiedliwienia własnego, niegodziwego postępowania np. ".... bo przepisy mówią, że tak mi wolno..." lub "przepisy nie zakazują"....
Jednak wszystkie przepisy, regulujące jakikolwiek ruch, kończą się klauzulą, " kierujący zobowiązany jest do zachowania należytej staranności w ......" , co zdejmuje odpowiedzialność z Państwa za np. Twoje zachowanie...... czy to nie rodzaj oszustwa?...... dlaczego pozwolać "komuś" na ingerencję w wolność osobistą, bez ponoszenia konsekwencji za wynikłe skutki?....... Ja jestem na NIE......

P.S. "Żagle to wolność"
Ostatnio zmieniony przez Bodo 2010-05-31, 18:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
drzazy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-31, 18:29    [Cytuj]

Bodo żeby było jasne jestem za całkowitm zniesieniem patentów i daleko posuniętą liberyzacją przynajmniej w żaglach.Nowa ustawa o sporcie przeszła w sejmie przy jednym głosie sprzeciwu.Kogo się nie spytam to każdy chce tych patentów i rejstracji [ nie wiem dlaczego? ] Jeśli państwo wydaje prawa jazdy,rejstruje samochody to dlaczego w innej dziedzinie ceduje to na związk sportowy?Scenariusz nakreślony przez Plitkina niestety jest możliwy.
 
 
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Pomógł: 459 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 30609
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2017-08-23, 08:10    [Cytuj]

W jednym z portali zakupowych można znaleźć kurs on-line z zaświadczeniem MEN za 59zł. Żeglarstwa nie było, ale można korespondencyjnie zostać instruktorem boksu, sztuk walki. Nieco droższy jest kurs instruktora narciarstwa.
Cytat:
Absolwent uzyskuje uprawnienia zawodowe zgodne z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Absolwent otrzymuje tytuł instruktora narciarstwa.

2. Struktura kursu

Kurs instruktorski odbywa się w formie e-learningowej: uczestnik posiada do wglądu materiały szkoleniowe. Po zaznajomieniu się z materiałami, uczestnik ma możliwość podejścia do egzaminu w formie testu składającego się z 10 pytań zamkniętych. Podstawą zaliczenia egzaminu jest udzielenie min. 7 prawidłowych odpowiedzi. Nie ma limitu podejść do egzaminu. Uczestnik może podejść do egzaminu nawet pierwszego dnia rozpoczęcia kursu.

NIE WYMAGAMY ODBYWANIA PRAKTYK!

3. Dokumenty

Po pozytywnym zaliczeniu kursu i dokonaniu opłaty dodatkowej, o której mowa w zakładce “Dokumenty” istnieje możliwość uzyskania LEGITYMACJI INSTRUKTORA w twardej skórzanej okładce w formacie A6 oraz certyfikaty ukończenia w jęz. polskim i angielskim z hologramem i zaświadczenie wg wzoru MEN. oraz certyfikatów (w języku polskim oraz angielskim) uprawniających do legalnej pracy na terenie Polski, całej Unii Europejskiej oraz krajów członkowskich EFTA. Istnieje możliwość wyrobienia legitymacji instruktora/karty menedżerskiej/karty w formie karty plastikowej. Wszystkim uczestnikom kursu przysługuje w cenie kursu zaświadczenie wg wzoru MEN w formie PDF.


Źródła nie podaję, aby nie reklamować. Kto chce - ten znajdzie.
 
 
~plitkin
Stangret

Pomógł: 211 razy
Wiek: 41
Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 9785
Wysłany: 2017-08-23, 08:20    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
W jednym z portali zakupowych można znaleźć kurs on-line z zaświadczeniem MEN za 59złe.


Możesz podać źródło lub choćby cytat, który potwierdzi Twoje słowa? Bo w przytoczonym cytacie nie ma mowy o "zaświadczeniu MEN". Nie da się tego nie zauważyć.
 
 
zenek

Pomógł: 265 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 14646
Wysłany: 2017-08-23, 08:37    [Cytuj]

Zbyszku obawiam się, że nie będzie to zaświadczenie MEN, ale zaświadczenie "wg wzoru MEN ".
Firemka ma prawo robić takie kursy i wydawać swoje zaświadczenia. Tylko kto się na to nabierze?
 
 
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Pomógł: 459 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 30609
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2017-08-23, 08:42    [Cytuj]

Znalazłem również zdalne kursy instruktorów żeglarstwa, tyle że 10 razy droższe... ale również zdalnie. Jest wyraźnie napisane "zaświadczenie MEN" cokolwiek to oznacza.

Cytat:

Dodatkowo absolwent otrzymuje legitymację w wersji plastikowej wraz z numerem UBEZPIECZENIA, zaświadczenie MEN oraz CERTYFIKAT ukończenia kursu, w języku polskim i angielskim, umożliwiający podjęcie legalnej pracy we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Kurs instruktora żeglarstwa daje możliwość legalnego zatrudnienia m.in. w: związkach sportowych, ośrodkach sportu i rekreacji, ośrodkach kultury, różnego rodzaju klubach sportowych i rekreacyjnych, a także klubach komercyjnych. Ponadto osoba posiadająca ww. kurs może współpracować przy wszelkiego rodzaju projektach unijnych, przy których wymagane jest wykazanie przez instruktora uprawnień zawodowych.

UWAGA! [nazwa firmy] jest wpisana do rejestru instytucji szkoleniowych Urzędu Pracy pod numerem [numer]. Oznacza to, że każda osoba posiadająca status bezrobotnego, może wnioskować o pokrycie kosztów naszego szkolenia przez swój Urząd Pracy.

<...>
1) Czy legitymację, zaświadczenie MEN i certyfikaty trzeba odnawiać?

Dokumentacja wydawana jest na podstawie odpowiednich rozporządzeń i jest dożywotnia! Nie wymaga dodatkowych uaktualnień, w związku z czym nie ponosi się dodatkowych kosztów.


2) Czy kurs instruktora żeglarstwa ON-LINE daje takie same uprawnienia jak kurs stacjonarny?

Oczywiście. Ukończenie kursu on-line daje dokładnie takie same uprawnienia, jak kursu stacjonarnego. Kursant otrzymuje uprawnienia instruktora dyscypliny sportu o specjalizacji: żeglarstwo

[nazwa firmy] jako instytucja oświatowa nadaje uprawnienia zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.
 
 
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Pomógł: 459 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 30609
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2017-08-23, 08:46    [Cytuj]

Jeszcze jeden atut:
Cytat:
Najbardziej aktywni kursanci mogą ukończyć szkolenie w 2-3 dni
:-P

Potem tacy absolwenci przekazują zdobytą w ten sposób "wiedzę" na kursach i szkoleniach na prawdziwym jeziorze. :-P
 
 
zenek

Pomógł: 265 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 14646
Wysłany: 2017-08-23, 09:28    [Cytuj]

Chyba znalazłem tą "akademię". Owszem wystawi zaświadczenie, legitymację, ale własną!
Tylko kto poważnie potraktuje takiego "instruktora" jak zobaczy kto wystawił jego dokumenty :shock: ?
Obawiam się, że ktoś znalazł sobie, że ta "akademia" znalazł sobie dobre źródło dochodu, bo o finansowaniu tych kursów przez Urzędy Pracy jest sporo!
Moim zdaniem wygląda to mniej więcej tak. "Akademia" udaje, że uczy i bierze kasę, Urząd jest zadowolony, że finansuje kursy bezrobotnym, a ci ostatni może mają nadzieję, że taki kurs coś im pomoże :-/ !
 
 
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Pomógł: 459 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 30609
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2017-08-23, 09:42    [Cytuj]

Przepisy są chore, to powstają firmy, które z tego korzystają. Obowiązek patentowy powinien zostać zniesiony, co skutecznie rozwiązałoby tego typu sprawy.

Instruktor po 2 dniowym kursie korespondencyjnym znajdzie zatrudnienie bez najmniejszego problemu. To wyłącznie kwestia wymagań płacowych, a po 2 dniowym kursie oczekiwania nie będą wygórowane.

Bardziej należy martwić się o to co będzie potrafił kursant wyszkolony przez takiego "korespondencyjnego instruktora". I jak tu być zwolennikiem "bezpatencia"?
 
 
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Pomógł: 459 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 30609
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2017-08-23, 09:45    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Owszem wystawi zaświadczenie, legitymację, ale własną!


Jak się dobrze przyjrzysz, to zauważysz, że dokumenty są opatrzone godłem państwowym (jak dokumenty wystawiane przez państwową uczelnię), a zaświadczenie jest na drukach MEN (jak świadectwo szkolne).
 
 
zenek

Pomógł: 265 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 14646
Wysłany: 2017-08-23, 09:48    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Instruktor po 2 dniowym kursie korespondencyjnym znajdzie zatrudnienie bez najmniejszego problemu. To wyłącznie kwestia wymagań płacowych, a po 2 dniowym kursie oczekiwania nie będą wygórowane.
Po pierwsze trzeba być kretynem aby zatrudnić takiego instruktora.
Po drugie jego wiedza i umiejętności wyjdą na wierzch już pierwszego dnia na wodzie.
Po trzecie jakim cudem po kursie z takim instruktorem ktoś zda uczciwy egzamin?

A likwidacja obowiązkowych patentów PZŻ będzie skutkowała wysypem takich "akademii" wystawiających własne patenty, a firmy czarterowe będą musiały je akceptować! Dopiero wtedy będzie "złota wolność" na wodzie!
 
 
zenek

Pomógł: 265 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 14646
Wysłany: 2017-08-23, 10:03    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Jak się dobrze przyjrzysz, to zauważysz, że dokumenty są opatrzone godłem państwowym (jak dokumenty wystawiane przez państwową uczelnię), a zaświadczenie jest na drukach MEN (jak świadectwo szkolne).
Oczywiście, bo to jest moim zdaniem "ślizganie" się po obowiązujących przepisach. Poniżej masz wyszczególnienie kto ma prawo używać pieczęci z godłem:
Cytat:

USTAWA z dnia 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej
Polskiej

Wizerunku orła ustalonego dla godła używają:
1) organy władzy państwowej,
2) organy administracji rządowej,
3) gminy, związki międzygminne oraz ich organy,
4) powiaty, związki powiatów oraz ich organy,
5) samorządy województw oraz ich organy,
6) sądy, prokuratury i komornicy sądowi,
7) samorządowe kolegia odwoławcze,
8) regionalne izby obrachunkowe,
9) jednostki organizacyjne Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej,
10) jednostki organizacyjne Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży
Pożarnej i Obrony Cywilnej Kraju,
11) jednostki organizacyjne Służby Więziennej,
12) szkoły publiczne, szkoły niepubliczne o uprawnieniach szkół publicznych,
państwowe szkoły wyższe, niepaństwowe szkoły wyższe,

13) inne podmioty, jeżeli przepisy szczególne uprawniają je do używania
wizerunku orła.

Ta "akademia", o której piszemy jest wpisana przez MEN na listę szkół i placówek oświatowych. Nie ma uprawnień szkoły publicznej, została wpisana na listę placówek niepublicznych. Szkołą wyższą też nie jest i jakieś szczególne przepisy raczej jej nie dotyczą. Ale jak widać jak się chce wytworzyć pozory, to można!
 
 
~chester_brudnostopy

Dołączył: 04 Sie 2017
Posty: 449
Wysłany: 2017-08-23, 10:12    [Cytuj]

zenek napisał/a:
mazury.info.pl napisał/a:
Instruktor po 2 dniowym kursie korespondencyjnym znajdzie zatrudnienie bez najmniejszego problemu. To wyłącznie kwestia wymagań płacowych, a po 2 dniowym kursie oczekiwania nie będą wygórowane.
Po pierwsze trzeba być kretynem aby zatrudnić takiego instruktora.
Po drugie jego wiedza i umiejętności wyjdą na wierzch już pierwszego dnia na wodzie.
Po trzecie jakim cudem po kursie z takim instruktorem ktoś zda uczciwy egzamin?

A likwidacja obowiązkowych patentów PZŻ będzie skutkowała wysypem takich "akademii" wystawiających własne patenty, a firmy czarterowe będą musiały je akceptować! Dopiero wtedy będzie "złota wolność" na wodzie!


Zgodne z prawem? Nic Ci do tego :-P
 
 
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Pomógł: 459 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 30609
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2017-08-23, 10:17    [Cytuj]

zenek napisał/a:
mazury.info.pl napisał/a:
Instruktor po 2 dniowym kursie korespondencyjnym znajdzie zatrudnienie bez najmniejszego problemu. To wyłącznie kwestia wymagań płacowych, a po 2 dniowym kursie oczekiwania nie będą wygórowane.
Po pierwsze trzeba być kretynem aby zatrudnić takiego instruktora.


Posiada normalne, państwowe kwity, na których nie jest napisane, że zostały uzyskane w ciągu 2 dni i niczym nie różnią się od tych, popartych wieloletnią praktyką.

Cytat:
Po drugie jego wiedza i umiejętności wyjdą na wierzch już pierwszego dnia na wodzie.


I co? Firma go zwolni, odeśle kursantów do domu i zwróci im pieniądze za kurs i zmarnowany czas?

Cytat:
Po trzecie jakim cudem po kursie z takim instruktorem ktoś zda uczciwy egzamin?


A kto powiedział, że wszystkie egzaminy są uczciwe (patrz pierwszy post w tym wątku)? Poza tym PZŻ-towskiego pokrzykiwania jesteś w stanie nauczyć nawet papugę.

Cytat:
A likwidacja obowiązkowych patentów PZŻ będzie skutkowała wysypem takich "akademii" wystawiających własne patenty, a firmy czarterowe będą musiały je akceptować! Dopiero wtedy będzie "złota wolność" na wodzie!


Wręcz odwrotnie. Tego typu akademie znikną, bo po co zdobywać uprawnienia, które do niczego nie służą. Tak jak niewielu robiło uprawnienia na latanie dronem dopóki nie wprowadzono obowiązku ich uzyskania.
Akademii puszczania latawców póki co nie ma, ale kto wie co wylęgnie się w kiedyś w głowie jakiegoś urzędnika?

Poza tym firmy mogą sobie wymagać czegokolwiek i nie muszą respektować żadnych uprawnień tak jak obecnie nie wszystkie respektują ich nie-wymagalności w przypadku jachtów poniżej 7,5m długości.
 
 
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Pomógł: 459 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 30609
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2017-08-23, 10:19    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Ta "akademia", o której piszemy jest wpisana przez MEN na listę szkół i placówek oświatowych.


No i nazywa się Akademią, co sugeruje, że jest czymś więcej niż drukarnią certyfikatów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

MAZURY INFO PL - KONTAKT

| strona główna | internet | o serwisie |
(C) 2008 Copyright by mazury.info.pl

CZARTER JACHTÓW NA MAZURACH NOCLEGI NA MAZURACH