FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Platformy ratownicze - sprawa trafia do prokuratury
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-09-09, 17:33   Platformy ratownicze - sprawa trafia do prokuratury [Cytuj]

Obecność platform ratowniczych na jeziorach nie podoba się wielu ludziom. Otrzymałem przed chwilą telefon od jednego z lokalnych działaczy, że zamierza on zgłosić sprawę tych platform (jego zdaniem zagrażających bezpieczeństwu na szlaku) do prokuratury.

Jeżeli dowiem się czegoś więcej - poinformuję. Co o tym sądzicie?

<|Tobo

Wysłany: 2019-09-09, 18:27    [Cytuj]

I bardzo dobrze. To kpina z ludzi. Już pisałem - jakim trzeba być "myślącym inaczej" żeby postawić "platformę ratunkową" na Głazach Sztynorckich. Żeby blisko toru wodnego postawić nieoświetloną przeszkodę (tak, nieoświetloną z różnych powodów, widziałem)?

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2019-09-09, 18:30    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
I bardzo dobrze. To kpina z ludzi. Już pisałem - jakim trzeba być "myślącym inaczej" żeby postawić "platformę ratunkową" na Głazach Sztynorckich. Żeby blisko toru wodnego postawić nieoświetloną przeszkodę (tak, nieoświetloną z różnych powodów, widziałem)?

A niby gdzie mieli postawić reklamę, bo to w sumie ukryta reklama.

Sławek

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2019-09-09, 18:30    [Cytuj]

Popieram Tomka i tego lokalnego działacza. Nic dodać, nic ująć.

<|Tobo

Wysłany: 2019-09-09, 18:40    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
Tobo napisał/a:

Sławek
- ty tak z zasady oponujesz czy czasem masz jakieś argumenty niewyssane z palca? Pomyśl, przykładowo - uszkodziła Ci się łódź, masz przeciek, późna pora, koniec września, mgła, zimna woda - widzisz w oddali PLATFORMĘ RATUNKOWĄ, zmierzasz do niej i co - i rozwalasz dno o głazy. Dotarł problem?

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2019-09-09, 18:44    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
Sławek napisał/a:
Tobo napisał/a:

Sławek
- ty tak z zasady oponujesz czy czasem masz jakieś argumenty niewyssane z palca? Pomyśl, przykładowo - uszkodziła Ci się łódź, masz przeciek, późna pora, koniec września, mgła, zimna woda - widzisz w oddali PLATFORMĘ RATUNKOWĄ, zmierzasz do niej i co - i rozwalasz dno o głazy. Dotarł problem?

A co na tej platformie jest napisane oprócz nr telefonów, kto to promuje ? odpowiedz sobie na to pytanie, a będziesz wiedział dlaczego stają tam, a nie gdzie indziej. Gdzie jest największy ruch jednostek pływających ?

Sławek
Ostatnio zmieniony przez Sławek 2019-09-09, 18:49, w całości zmieniany 1 raz  

<|Tobo

Wysłany: 2019-09-09, 18:49    [Cytuj]

Czy standardowa odpowiedź ;-) Bez związku z pytaniem odpowiedź jako następne pytanie.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2019-09-09, 18:52    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
Czy standardowa odpowiedź ;-) Bez związku z pytaniem odpowiedź jako następne pytanie.

Jest to zwykła reklama Toyoty , tak jak kiedyś była łódka Bols, Monika okocim spojrzeniu, więc stoją tam gdzie największy ruch jachtów, z bezpieczeństwem nie mają nic wspólnego.

Sławek

szeglarz

Wysłany: 2019-09-09, 18:54    [Cytuj]

Sądzimy, że dobrze, że nie przechodzi ta sprawa bez echa.
Inna rzecz czy ten działacz znajdzie odpowiednią podstawę zgłoszenia.

szeglarz

Wysłany: 2019-09-09, 18:56    [Cytuj]

Na Kisajnie i zdaje się Mamrach też stoi w obszarze kardynałek. I lepiej bo nie przeszkadza 😛.

<|jaras63

Wysłany: 2019-09-09, 19:11    [Cytuj]

Tak, stoją w obrębie kardynałek, albo na płyciźnie przy brzegu (Kisajno na wprost zatoki Tracz). Tam najłatwiej ją zakotwiczyć. Ale tak jak pisze Tomek - po kiego platforma bezpieczeństwa na niebezpiecznej płyciźnie i jeszcze nieoświetlona? Komu ma pomóc - ptakom? A reklam toyoty chyba tam nie ma - to jest taka akcja że niby nic, a wszyscy i tak wiedzą o co chodzi.
Przepływałem blisko tych cudów (na jeziorze Przystań, naprzeciwko kanału Mazurskiego można nawet do niej podejść) - nie ma żadnych polerów, uchwytów, drabinek itp. Ot stoi sobie zawalidroga i.... niedługo zacznie śmierdzieć (guanem)

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-09-09, 19:12    [Cytuj]

Szpetne, do niczego nie przydatne, oryginalnie stanęły z reklamą Toyoty, teraz pod wpływem negatywnych opinii bez reklamy.

Psują piękno mazurskich jezior.

IMHO łudząc bezpieczeństwem mogą w rzeczywistości doprowadzić do większego zagrożenia.

Optane przez sraki wzbudzają symptomy choroby morskiej, bez wychodzenia w morze.
Ostatnio zmieniony przez pough 2019-09-09, 19:13, w całości zmieniany 1 raz  

<|Tobo

Wysłany: 2019-09-09, 19:20    [Cytuj]

Jarku - jak niedługo zaczną śmierdzieć? One już śmierdzą, że tak jak Pough napisał - i bez morza w upalną niedzielę w Mikołajkach jak platformę niebezpieczeństwa mijałem od jej zawietrznej to się Neptun o swoje zaczął upominać ;-)

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2019-09-09, 19:29    [Cytuj]

Cytat:
A reklam toyoty chyba tam nie ma - to jest taka akcja że niby nic, a wszyscy i tak wiedzą o co chodzi.

A nie było tam przypadkiem ,że akcje wspiera Toyota,a sorki właśnie przeczytałem ,że pod naciskiem opinii publicznej napis usunięto. Stoją tam, gdzie jest najwięcej jachtów i tam gdzie płytko aby można było łatwo je zakotwiczyć. Pożytek z nich mają jedynie mewy, co widać na zdjęciach, na szczęście na zdjęciach nie czuć tych platform.

Sławek

~Luke

Wysłany: 2019-09-09, 19:43    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
Cytat:
A reklam toyoty chyba tam nie ma - to jest taka akcja że niby nic, a wszyscy i tak wiedzą o co chodzi.

A nie było tam przypadkiem ,że akcje wspiera Toyota,a sorki właśnie przeczytałem ,że pod naciskiem opinii publicznej napis usunięto. Stoją tam, gdzie jest najwięcej jachtów i tam gdzie płytko aby można było łatwo je zakotwiczyć. Pożytek z nich mają jedynie mewy, co widać na zdjęciach, na szczęście na zdjęciach nie czuć tych platform.

Sławek

Pod naciskiem opinii usunięto wielkie reklamy Toyoty, został malutki napis że akcję wspiera Toyota. Mało zauważalny. Moim zdaniem w obecnym kształcie reklamy nie można już mieć pretensji do Toyoty, która się praktycznie z tego wycofała (napis jest minimalny). Pretensje można mieć do MOPR, że cały czas firmują tę farsę i jeszcze próbują to uzasadniać w wywiadach... No ale krytykowanie ratowników jest niepopularne...

~najmita

Wysłany: 2019-09-09, 20:37    [Cytuj]

Usunięcie dużych reklam toyoty to był błąd. Gdy były, każdy wiedział, że to tylko reklama, a nie platforma ratownicza.

<|Tobo

Wysłany: 2019-09-09, 20:50    [Cytuj]

A samo postawienie tej "ozdoby" Mazur błędem nie było :shock: :?:

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2019-09-09, 20:52    [Cytuj]

Nie odnajduję istoty przestępstwa, niestety. A naciągane zgłoszenia prokuratura wyśle tam gdzie ich miejsce...
Szulalbym innej drogi na likwidację platform i mam kilka pomysłów (oczywiście 100% legalne). Prokuratura nic moim zdaniem nie zrobi.

~najmita

Wysłany: 2019-09-09, 20:56    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
A samo postawienie tej "ozdoby" Mazur błędem nie było :shock: :?:

Postawiono je, prawdopodobnie zgodnie z prawem.

funyo

Wysłany: 2019-09-09, 23:34    [Cytuj]

najmita napisał/a:

Postawiono je, prawdopodobnie zgodnie z prawem.

Postawiono je prawdopodobnie z całkowitym pominięciem prawa - stąd numery rejestracyjne, żeby nie płacić WP za pomosty. Ale z kolei numery też nie są zgodne z prawem, bo nijak nie można tych platform podciągnąć pod jednostkę używaną do sportu lub rekreacji. Do tego kotwiczą też niezgodnie z prawem, bo nie mają wymaganego prawem oświetlenia.
Ktoś zdecydowanie powinien za to beknąć.

[ ODPOWIEDZ ]