FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drony w walce z kłusownikami
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-09-18, 08:20   Drony w walce z kłusownikami [Cytuj]

Co prawda nie Mazury, ale po sąsiedzku. Polski Związek Wędkarski w Elblągu ogłosił przetarg na zakup dwunastu fotopułapek oraz drona o łącznej wartości ok. 30 tys. zł z 80% unijnym dofinansowaniem.

Urządzenia będą wykorzystywane do ograniczenia kłusownictwa oraz przeciwdziałaniu tworzenia dzikich wysypisk śmieci oraz wylewania ścieków do wód. Dzięki małemu, cichemu dronowi będzie można łatwej złapać sprawców zanieczyszczeń na gorącym uczynku.

Co o tym myślicie? Czy warto lobbować za takim systemem na szlaku WJM?

rba555

Wysłany: 2019-09-18, 08:43    [Cytuj]

Pewnie że warto. Takim dronem można objąć nadzorem wielokrotnie większą powierzchnię niż zwykłym patrolem i reagować w konkretnych miejscach w których zachodzi taka konieczność.

Fotopułapki świetnie sprawdzają się w rękach straży leśnych, dzięki nim wykryto szereg sprawców kradzieży drewna czy zrzutu śmieci.

~tomtom

Wysłany: 2019-09-18, 09:44    [Cytuj]

I powoli zbliżamy się do świata z Orwella ;-) , cóż, pewnie nie ma od tego odwrotu...

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-09-18, 09:47    [Cytuj]

tomtom napisał/a:
I powoli zbliżamy się do świata z Orwella ;-) , cóż, pewnie nie ma od tego odwrotu...

Masz konto na popularnym portalu? Używasz smartfona z systemem Android lub IOS? A może chociaż którejś z usług Google. Jeżeli przynajmniej jedna z trzech opcji jest prawdziwa, to drony śledzące Cię za pomocą kamer, przy tej inwigilacji, którą sam sobie zafundowałeś - są niczym. :-P

rba555

Wysłany: 2019-09-18, 13:24    [Cytuj]

Już jesteśmy w świecie Orwella.

Jak pisał admin jeśli korzystasz ze smatfona wiadomo gdzie jesteś, wiadomo czym się interesujesz. Masz konto w banku, kartę płatniczą? Wiadomo gdzie i ile pieniędzy wydajesz, po wprowadzeniu elektronicznego paragonu będzie wiadomo na co wydajesz.

Jedna z państwowych służb ma oprogramowanie umożliwiające jej korzystanie z twojego smartfona, z uruchomieniem kamery i mikrofonu włącznie.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-09-18, 13:37    [Cytuj]

Smartfony a nawet telewizory (wszystkie z Androidem) cię podsłuchują. Zupełnie oficjalnie, na co wyrażasz zgodę uruchamiając po raz pierwszy system. ;-)

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2019-09-19, 09:24    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Smartfony a nawet telewizory (wszystkie z Androidem) cię podsłuchują. Zupełnie oficjalnie, na co wyrażasz zgodę uruchamiając po raz pierwszy system. ;-)

Taaak, pójdziesz do restauracji na obiad to już masz za chwilę wiadomość na smrtfonie. jak oceniasz restaurację x ;-)

Sławek
Ostatnio zmieniony przez Sławek 2019-09-19, 09:24, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-09-19, 10:49    [Cytuj]

Nie wiem jak wy to robicie, ale u mnie nic takiego nie wyskakuje. :-P

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-09-19, 10:50    [Cytuj]

Włączona lokalizacja z użyciem dostępnych w pobliżu WiFi.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-09-19, 10:54    [Cytuj]

pough napisał/a:

i uruchomiona jakaś aplikacja w tle. Czasem zapomnę wyłączyć lokalizacji, ale nigdy nie otrzymałem podobnej treści.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-09-19, 11:05    [Cytuj]

pough napisał/a:

i uruchomiona jakaś aplikacja w tle. Czasem zapomnę wyłączyć lokalizacji, ale nigdy nie otrzymałem podobnej treści.

Może inne ustawienia - jak zgoda na personalizację otrzymywanych treści, może asystent Google, ustawienia powiadomień dla różnych aplikacji...

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-09-19, 11:07    [Cytuj]

Mam wyłączone wszystkie zgody, które mogłem wyłączyć. :-P

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-09-19, 11:10    [Cytuj]

Mam wyłączone wszystkie zgody, które mogłem wyłączyć. :-P

Dlatego
... nigdy nie otrzymałem podobnej treści.

~Tomek J

Wysłany: 2019-09-19, 14:36    [Cytuj]

Taki telewizor nie podsłucha mnie na pewno, mimo że przy jego pomocy każdego wieczora podglądam i podsłuchuję publiczną stację :mrgreen: Innego odbiornika TV nie używam.
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2019-09-19, 14:37, w całości zmieniany 2 razy  

<|yavien

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2019-09-19, 16:18    [Cytuj]

to ten TV ze zdjęcia jest na Androidzie? :shock: skoro podajesz go Tomku jako przykład w dyskusji, cyt "telewizory (wszystkie z Androidem)"?
Ostatnio zmieniony przez yavien 2019-09-19, 16:19, w całości zmieniany 1 raz  

Wojgra9

Wysłany: 2019-09-19, 17:27    [Cytuj]

O takich telewizorach uczyłem się w szkole w latach 70 ubiegłego wieku.

~Tomek J

Wysłany: 2019-09-19, 20:50    [Cytuj]

yavien napisał/a:
to ten TV ze zdjęcia jest na Androidzie? :shock: skoro podajesz go Tomku jako przykład w dyskusji, cyt "telewizory (wszystkie z Androidem)"?

Używając takiego telewizora mam całkowitą pewność że nikt mi żadnego szpiegowskiego świństwa nie zainstalował :-P Podobnie jak i w radiu które widziałaś na Leśnym Dziadku.

Tomek Janiszewski

~Tomek J

Wysłany: 2019-09-19, 21:00    [Cytuj]

Wojgra9 napisał/a:
O takich telewizorach uczyłem się w szkole w latach 70 ubiegłego wieku.

Gwarantuję Ci że o takich telewizorach się nie uczyłeś. Jest to składak oparty na skrzynce od lampowo-tranzystorowego Neptuna, chassis od Fregaty oraz torze sygnałowym z Ametysta 105. Jednak posunąłem się z jego udoskonaleniem dwa kroki wstecz i nie tylko zlikwidowałem dwa tranzystory w torze fonii zastępując je lampą PCF82, ale i krzemową diodę prostowniczą w zasilaczu anodowym zastąpiłem przez dwie lampy prostownicze PY82, widoczne na pierwszym planie pośrodku wysokości chassis i umocowane do aluminiowego kątownika. Takie lampy nie występowały w żadnym krajowym odbiorniku, conajwyżej w importowanych do Polski telewizorach marki nomen omen Orion (żeby cokolwiek w temacie forum było) :mrgreen: Przestroiłem też obwody w bębnowym przełączniku kanałów (to takie ustrojstwo zamiast pilota ;-) ) z nieczynnego już od dawna zakresu I i II VHF na kanały niższego pasma kablowego, dzięki czemu mogę odbierać stacje z kablówki sieci którego nazwa rozpoczyna się od tej samej litery na którą nie zaczyna się żadne polskie słowo (sorry Yavien - musiałem tak aby nie robić kryptoreklamy) bez użycia dekodera. Pozostaje mi tylko trzymać tę sieć za słowo że analogowego sygnału TV nigdy nie wyłączą.

Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2019-09-19, 21:26, w całości zmieniany 3 razy  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-09-19, 21:05    [Cytuj]

Tomek J napisał/a:
yavien napisał/a:

Używając takiego telewizora mam całkowitą pewność że nikt mi żadnego szpiegowskiego świństwa nie zainstalował :-P Podobnie jak i w radiu które widziałaś na Leśnym Dziadku.

Tomek Janiszewski

Myślisz o Pegasusie?

~Tomek J

Wysłany: 2019-09-19, 21:09    [Cytuj]

pough napisał/a:
Tomek J napisał/a:
yavien napisał/a:

Tomek Janiszewski

Myślisz o Pegasusie?

O Pegasusie nie myślałem ponieważ w roku 2008 kiedy to uruchomiłem ten sprzęt szpiegowała zupełnie inna ekipa :-P

Tomek Janiszewski

[ ODPOWIEDZ ]