FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

N Fun Yachting

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jeziora południowe od czerwca - dlaczego?
Autor Wiadomość
pir0man

Wysłany: 2012-04-03, 23:00   Jeziora południowe od czerwca - dlaczego? [Cytuj]

Witam,

Na większości łowisk w Polsce z łodzi można łowić od 1. maja. Dzierżawcy jezior południowych w większości zezwalają na to dopiero od 1. czerwca. Czy ktoś wie dlaczego tak jest i gdzie poza Nidzkim i Guziankami można łowić na południu od 1 maja?

Człowiek czeka 7 miesięcy, żeby mógł przez 5 połowić - może od razu wprowadźmy zezwolenie na łowienie z łodzi od 1 do 31 lipca przez max 1 godz. dziennie? :-/

~piotrb

Wysłany: 2012-04-04, 10:45   Re: Jeziora południowe od czerwca - dlaczego? [Cytuj]

pir0man napisał/a:
Czy ktoś wie dlaczego tak jest

bo pewnie to wyślił ten, co wprowadził okres ochronny dla węgorza :evil:

volpeone

Wysłany: 2012-04-04, 15:48   szczupak [Cytuj]

Chodzi przede wszystkim o szczupaka i sandacza które maja wielką aktywność w maju

pir0man

Wysłany: 2012-04-04, 17:56    [Cytuj]

Właśnie dlatego chciałbym na nie "sportowo" polować... Jeżeli rybacy w tym czasie je łowią (nie wiem tego), to ograniczenie połowów amatorskich z łodzi nie wynikałoby z troski o rybostan.

~piotrb

Wysłany: 2012-04-04, 20:43    [Cytuj]

pir0man napisał/a:
Właśnie dlatego chciałbym na nie "sportowo" polować... Jeżeli rybacy w tym czasie je łowią (nie wiem tego), to ograniczenie połowów amatorskich z łodzi nie wynikałoby z troski o rybostan.

rybacy łowią kiedy chcą i czym chcą....... a Ty :-D jesteś po to żebyś zapłacił wysokie składki i nie wnikał czemu to czemu tamto....

Velpone- każda rybka ma swoje 5 minut :mrgreen:

połamania kija Koledzy :mrgreen:

pir0man

Wysłany: 2012-04-04, 23:12    [Cytuj]

Nie chcę nakręcać jednego z tematów tasiemców, z których nic nie wynika, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że większość wędkarskich regulacji to relikt komuny.

Straszą mnie, że jak łódka nosi zły numer (nie jest zarejestrowana do celów wędkarskich) to popełniam straszne wykroczenie, że jeśli przypadkiem zaczepię rybkę w okresie ochronnym to Państwowa Straż Rybacka będzie mnie gonić z bronią w ręku, że jeśli zapłacę drakońską opłatę za 3 dni i jeszcze czwartego dnia rano chciałbym chwilę porzucać, to jestem strasznym kłusolem i należy mnie wsadzić za kratki... Z wędką nad wodę przyjeżdżam żeby się zrelaksować, pobujać w dryfie na falach, spróbować przechytrzyć drapieżnika - odczytać jego zamiary, wypróbować nowe metody i przynęty. Czasami, ale rzadko, zabrać rybę ze sobą. Tymczasem już jak wyjmuję wędki z bagażnika samochodu zaczyna mnie zżerać stres czy aby na pewno niczego nie zapomniałem i czy na pewno wpisałem datę i łowisko do rejestru (konieczne na wodach PZW).

Rozumiem, że na Mazurach jest wielu dzierżawców i z trudem, ale akceptuję to. Rozumiem, że jeziora różnych dzierżawców nie zawsze przylegają do siebie w sposób logiczny (np. j Tajty jest dzierżawione przez dzierżawcę Mamr i Święcajt). Rozumiem, że na każdym jeziorze są inne opłaty i zasady. Ale nie mogę zrozumieć zwykłego zakazu połowu z łodzi w okresie, w którym w całej Polsce wszyscy łowią na potęgę. To zwykły cios poniżej pasa i demonstracja siły podmiotu regulującego zasady amatorskiego połowu ryb...

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2012-04-06, 07:04    [Cytuj]

Kolego kwiecień i maj to jest czas kiedy ryba drapiezna idzie na tarło i wtedy łowią dzierżawcy majacy specjalne zezwolenia na odłów w okresie ochronnym. Wystarczy obstawic tarliska kozakami i żakami i po kłopocie. Po drugie jest to okres komunijny , kiedy ryba dobrze sie sprzedaje. Ty masz zapłacic licencje i czesać pustą wodę lub wyławiac niedobitki.

Sławek

Marian

Wysłany: 2012-04-06, 07:52    [Cytuj]

Nic dodać, nic odjąć. :mrgreen:

jakobian

Wysłany: 2012-04-23, 15:30    [Cytuj]

Panowie nic tutaj nie wskóramy trzeba uzbroić się w cierpliwość i uprzykrzać życie tym procederom, jak za strych lat pisać donosy dzwonić robić wszystko żeby im tez "żyło się lepiej" :mrgreen:
Pozdrowienia dla rybaków którzy pilnują rybostanu aby był na właściwym poziomie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ ODPOWIEDZ ]